přihlásit trvale
Nová registrace
Mark Richard Hunt

Mark Richard Hunt

přečteno: 3180×
26.03.2008 v 17:35 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Profily osobností / K-1 / Svět

Mark Hunt

 

 

 

 


Výhry: 29 (z toho 13 KO) / 5 v MMA

Prohry: 12 / 3 v MMA

Remízy: 0 / 0 v MMA

Výška: 178 cm

Váha: 127 kg

Narozen: 23. 3. 1974

Země: Nový Zéland

Styl: Kickboxing, Muay thai

Tituly/Úspěchy:

  • 2001 K-1 World Grand Prix champion

  • 2001 K-1 World Grand Prix in Fukuoka champion

  • 2001 K-1 Oceania Grand Prix in Melbourne champion

  • 2000 K-1 Oceania Grand Prix champion

  • 1999 WKBF Australian Super Heavyweight champion

 

O Markovi

Mark se narodil do velké a soudržné rodiny, jejíž kořeny pocházejí ze Samoi, na drsném předměstí Jižního Auklendu (Nový Zéland). Byl problémovým dítětem a neměl žádné úmysly stát se jednou profesionálním fighterem... Až do jedné pozdní večerní hádky v jednom nočním baru v Auklendu. Hádka nakonec vyvrcholila ve rvačku. Rvačka však netrvala příliš dlouho, Mark okamžitě knokautoval svého protivníka k zemi. Všiml si ho jeden z vyhazovačů toho podniku, který byl tak fascinovaný KO potenciálem/silou mladého Marka, že se rozhodl ho dotáhnout do Sam Master´s Gymu, kde Mark sbíral svoje první tréninkové zkušenosti a poprvé začal usměrňovat svůj dřímající talent. A tak započala sportovní kariéra pozdější šampiona K-1.

O několik týdnů později, koncem roku 1995 měl svůj první zápas v ringu proti Gary Hartovi, kterého knokautoval ve druhém kole. Mark dostal 6 bas piv jako odměnu za jeho výhru a onem zmiňovaný vyhazovač se stalo jeho prvním trenérem. Rok na to odletěl Mark do Sydney, kde začal trénovat s Alexem Tuiem. O několik let později se pak usadil a trénoval v Liverpoolu, v Anglii . V současné době žije opět v Sydney, v Austrálii.

Jeho kariéra v kolotoči zápasů K-1 začala v roce 2000 efektivním vstupem - premiérou, když vyhrál překvapivě bez větších problémů K-1 Ocenia. O ještě větší rozruch se postaral o rok později, tedy zhruba po roce svého působení v K-1, když vyhrál finálovou pyramidu a stal se novým králem K-1. Pravděpodobně jeho největším rivalem v K-1 je Jerome Le Banner, ze čtyř vzájemných duelů odešel třikrát se sklopenou hlavou jako poražený a jednou jako vítěz, nicméně tyto zápasy díky výkonům obou borců patří do zlatého fondu, stejně jako slavný zápas proti Rayovi Sefovi.

Markovi se pro jeho schopnost ustát spousty tvrdých úderů říká "nejtvrdší brada na světě" nebo také "železná hlava". V roce 2004 si odbyl svojí premiéru v MMA, když prohrál submission - armbarem proti japonskému bojovníkovi Yoshidovi, nicméně v MMA dokázal vyhrát i nad takovými, jako je Wanderlei Silva nebo Mirko "Cro cop" Filipovič.

V roce 2008 se po delší pauze vrátil zpět do ringu. Ale už to nebyl ten starý Mark, který dokázal tři kola vzdorovat soupeři a potom ho jedním úderem poslat k zemi. Z jeho vystopeních v ringu se vytratila dravost, odolnost. Mark po zápase se Semmy Schiltem v K-1 (zápas o titul pro šampiona nad 100 kg, Mark prohrál KO v prvním kole po kopu z otočky na střed těla), skončil se zápasením v této organizaci a začal se více soustředit na zápasy MMA. V roce 2010 podepsal několikazápasovou smlouvu s největší MMA organizaci světa, americkou UFC. První zápas mu sice nevyšel a prohrál jej submission v 1. kole. V tom druhém však vyhrál KO po jediném úderů a kromě vítězství si odnesl navíc bonus za KO večera.

foto:
bloodyelbow.com
oficiální web K-1


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky