přihlásit trvale
Nová registrace
Luboš "Pitbull" Šuda

Luboš "Pitbull" Šuda

přečteno: 4887×
04.04.2008 v 22:52 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 0×
Rubriky: Profily osobností / Ostatní / ČR

Sportovní kariéra

Luboš Šuda do patnácti let vyzkoušel spoustu sportů - gymnastiku, fotbal, hokej a cyklistiku. V patnácti letech začal s kondiční kulturistikou, ze které postupně přešel k výcviku bojových sportů. S výcvikem kickboxu začal v Praze u trenéra Michala Frabši. Po roce tréninku se jej ujal trenér Dušan Macák, pod jehož vedením poprvé vstoupil do amatérského ringu. Během své ranné závodní kariéry se poznal s trenérem Milanem Schejbalem s nímž zahájil spolupráci v roce 1996, neboť podle jeho slov "je pro něj Milan Schejbal nejlepší trenér na světě". Pod jeho vynikajícím vedením se připravuje dodnes a již deset let se díky této spolupráci řadí mezi špičku dříve profesionálního kickboxu a nyní profesionálního boxu.

Profesionální ring

V současné době se Luboš Šuda již věnuje pouze profesionálnímu boxu, kde se v oficiální statistice pohybuje aktuálně kolem 50 místa světového žebříčku (www.boxrec.com).

V prosinci roku 2003 vybojoval nad turkem Firatem Arslanem prozatímní titul EBA opravňující k zapasu o titul Mistra Evropy asociace EBA. Tento titul ještě obhájil v dubnu 2004 s chorvatem Radmillo Sodem a v říjnu 2004 s gruzínským borcem Lerim Okhanashvilim.

V květnu 2005 bojoval o titul Mistra Evropy IBF z dánským soupeřem Lasse Johansenem, se kterým na body prohrál. Toto byla zatím jeho jediná prohra v profesionálním ringu. V září 2005 boxoval zápas s dalším vynikajícím českým boxerem Romanem Kracíkem o titul Mistra východní Evropy a centrální Asie IBF a tento duel vyhrál na body. K tomuto duelu je nutné říci, že byl velmi sledovaný veškerou boxerskou veřejností v ČR.V únoru 2006 zvítězil nad brazilským borcem Edsonem Antoniem Cesarem v boji o interkontinentální titul IBF.

V květnu 2006 obhájil titul mezinárodního mistra ČR nad slovenským borcem Imrichem Borkou.

Na konci roku 2007 měli čeští diváci možnost vidět Luboše Šudu v zápase K-1 proti kanadské K-1 superstar Gary Goodridgeovi přezdívaného "Big Daddy". Luboš ho dokázal k potěšení českých fanoušků s přehledem porazit. O rok později byl Luboš Šuda jedním z účastníků pyramidy K-1 v pražské O2 aréně. Po výhře ve čtvrtfinále vypadl v semifinálovém souboji, do kterého již nastupoval se zraněnou rukou. V září roku 2009  si odbyl svůj první zápas v MMA, suverénnímu slovenskému ultimátníkovi Attilu Veghovi však podlehl brzy po začátku zápasu na submission techniku. V roce 2010 se Luboš Šuda stal profesionálním mistrem EU v profiboxu, když v jedenáctém kole knokautoval Belgičana Geoffrey Battela.

zdroj:
schejbalgym.cz

foto:
lubossuda.cz


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky