přihlásit trvale
Nová registrace
Klitschko (2011) - filmový tip

Klitschko (2011) - filmový tip

přečteno: 6492×
13.03.2012 v 09:39 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 6×
Rubriky: Články - ostatní

Trůn těžké váhy profesionální boxu již řadu let okupuje pouze jedno jméno. Kličko. Vladimír a Vitalij Kličko, dva sourozenci z Ukrajiny, jsou momentálně nejlepšími profiboxery těžké váhy. Od loňského roku, kdy Vladimír Kličko porazil posledního vzdorujícího mistra světa Davida Haye, se jim splnil sen. Společně zcela ovládli svět profesionální boxu a dohromady vlastní všechny čtyři tituly nejvýznajmějších boxerskcýh asociací světa IBF, WBA, WBO (Vladimír) a WBC (Vitalij). Ve světě profiboxu bývají obdivováni i zatracováni. Podle některých svým stylem boje pohřbily těžkou váhou boxu a vystrnadili ji na okraj zájmu veřejnosti. Podle jiných jsou nejsilnějšími šampióny těžké váhy všech dob, kteří zkrátka nemají konkurenci. Ať tak nebo tak, jméno Kličko zná snad každý fanoušek boxu. Před několika měsící vyšel dokument s názvem Klitschko, v němž se německý režisér Sebastian Dehnhardt pokouší více přiblížit osobnosti těchto vrcholových sportovců.

Text distributora: Jedno jméno - dva bratři. VItalij a Vladimír Kličkovi - profesionální boxerští mistři světa v těžké váze. Oba mají titul univerzitních doktorů, ale do ringu proti sobě nikdy nenastoupí. Komplexní dokument o sourozencích z Ukrajiny, z kterých se stali obdivované mezinárodní sportovní ikony. Film nabízí upřímné rozhovory s rodiči, které osvětlují jejich dětství strávené na sovětské vojenské základně v době studené války, jejich přísný každodenní život, jak se dostali k boxu, jak je ovlivnil Černobyl. Stylový, barevný obraz dvou bratrů, kteří prostřednictvím archivních záběrů a rozhovorů s jinými boxerskými osobnostmi ukazuje, že jsou více, než jen šampióni v ringu.


Klitschko (2011) - oficiální trailerSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
PabloPolvere - Čtenář - 13.3.2012 v 11:12
Klitschko - přejít na příspěvek
Zajímavá podívaná, rozhodně nebude nudit. Pro mě milé překvapení, dávám palec nahoru za ...
 

Všechny příspěvky

PabloPolvere - Čtenář - 13.3.2012 v 11:12
Klitschko - Odpovědět
 

Zajímavá podívaná, rozhodně nebude nudit. Pro mě milé překvapení, dávám palec nahoru za objektivitu a za Lennoxův prolog. Cool

"Box třídí muže od chlapců, je to ryze mužský sport. Je čestný, když jste ve formě, ukáže se to, když nejste, ukáže se to. Box vás potrestá za všechny vaše hříchy. Když sníte koláč a potom vstoupíte do ringu, ukáže se to!"


Půjdu do džungle a rozdám si to se lvem s párátkem v ruce.

- JOE FRAZIER

danda - Čtenář - 13.3.2012 v 17:03
pekny film - Odpovědět
 

Kdo zatím videl tak samé ohlasy..i nezasvecení..za mě superCool

Rek - Čtenář - 13.3.2012 v 17:23
csfd - Odpovědět
 

Na csfd.cz to má dokonce 91% což je hooooodně slušný. Dneska se to asi taky mrknu. :)

Kotilion - Čtenář - 13.3.2012 v 20:49
box - Odpovědět
 

Měl by pro mě někdo nějaký typ na pěkný boxerský zápasy? Kromě Kličků, Tysona a Holyfielda moc zápasníků neznám...nemusí to bejt ani HW division, za typy děkuji:-)

Smety - Čtenář - 13.3.2012 v 23:31
Re: box - Odpovědět
 

podivej se na jakykoliv zapasu mezi Arturem Gattim a Micky Wardem  ( meli spolu tři ) , dal jakykoliv zapas artura gattiho , floyd mayweather , amir khan , miguel cotto , 

keram52 - Čtenář - 13.3.2012 v 22:46
Super - Odpovědět
 

Teď jsem to shlédl a musím říct, že opravdu super dokument. Viděl jsem už opravdu spoustu dokumentů o boxerech a tento patří rozhodně mezi ty povedené.