přihlásit trvale
Nová registrace
Kaoklai Kaennorsing

Kaoklai Kaennorsing

přečteno: 2669×
28.03.2008 v 17:47 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Profily osobností / K-1 / Svět

Kaoklai Kaennorsing

 

 

 

 


Výhry: 81 (z toho 13 KO)

Prohry. 30

Remízy: 4

Výška: 180 cm

Váha: 80 kg

Narozen: 13. září 1983

Země: Thajsko

Styl: Muay thai

Tituly/Úspěchy:

  • 2007 K-1 Turkey Grand Prix 2007 Finalist

  • 2005 K-1 World Grand Prix in Seoul Finalist

  • 2004 K-1 World Grand Prix in Seoul GP Champion

  • 2003 Rajadamnern Stadium Super Welterweight Champion

  • 2002 Rajadamnern Stadium Welterweight champion.

O Kaoklaovi

Kaoklai, což v thajštině znamená "mít štěstí", začal trénovat Muay Thai v osmi letech a již o rok později měl svůj první zápas, který prohrál na body. Ve věku 19 let vyhrál titul ve welterové váze na jednom z nejprestižnějších turnajů v Thajsku, turnaji na Rajadamnern stadionu, který je spolu s turnajem na Lumpinee stadionu nejprestižnějším turnajem v Thajsku, v zemi, kde je thajský box národní sportem.

V K-1 Kaoklai debitoval 17. září 2004, v té době mu bylo čerstvých 21 let a vážil pouho pouhých 76 kg a stal se tak nejmladším a zároveň nejlehčím bojovníkem, který bojoval na turanji K-1 supertěžkých vah v celé historii této soutěže. Jenže k tomu dokonce se mu navíc podařilo vyhrát celý Asijský kvalifikační turnaj a jako vítěz tak postoupil do finálové eliminiace. Tam narazil na v té době top fightera Alexeie Ignashova a jeho taktika úder-útěk na běloruského kolosa platila. Ignashov byl několikrát napomínán a vysloužil si dvě žluté karty. Nerozhodný zápas šel do extra kola a nakonec se stal překvapivým vítězem právě Kaoklai, postoupil tak do finálového turnaje a připsal si tak další unikatní primát. Ve finále na někoho čekal vítěz Las vegaského GP Mighty Mo, kterého senzačně poslal k pravým highkickem k zemi. Jeho spanilou jízdu zastavil až v semifinále Japonec Mushashi, když Kaoklaie porazil po nastavovaném kole na body.

Jeden z nejextrémnějších fightů celé K-1 byl zápas Kaoklaie proti korejskému monstru Hong Man Choiovy. Zápas Choie s 218 cm a 166 kg proti Kaoklaovi s 180cm a 80 kg připomínal souboj Davida a Goliáše a nechybělo mnoho aby měl tento zápas stejný scénář. Takonec po nastovovaném kole vyhrál na body Hong Man Choi. Ačkoliv Kaoklai nepatří ke špičce, k top fighterům K-1, je fascinující sledovat jak dobře si přes fyzické nevýhody počíná. Jeho doménou je ohromná rychlost a bleskurychlé reflexy, díky kterým se dokáže vyhnout spoustě úderů.

foto:
oficální web K-1


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky