přihlásit trvale
Nová registrace
K-1 WGP má po 2 letech znovu svého šampióna

K-1 WGP má po 2 letech znovu svého šampióna

přečteno: 11861×
16.03.2013 v 07:54 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 20×
Rubriky: Aktuality / K-1 / Svět

Finále K-1 WGP 2012 v ZáhřebuDva roky a několik měsíců k tomu si fanoušci museli počkat na okamžik, kdy poslední šampióna K-1 z roku 2010 Alistaira Overeema vystřídá na trůnu stand-upové soutěže někdo jiný. V pátek večer se dočkali. Přes všechny peripetie a odklady se nakonec povedlo v náhradním termínu v chorvatském Záhřebu uspořádat odložený finálový večer K-1 pro rok 2012 s tradiční osmičlennou vyřazovací pyramidou. Kdo se stal králem K-1 pro rok 2012?

Stand-upový  ring či ring K-1, minimálně pokud jde o těžkou váhu, je nyní rozdělen na dvě samostatné světy. Ten prestižnější ovládl na konci minulého roku bývalý 4násobný šampión K-1 Semmy Schilt, jenž zvítězil v Tokiu na turnaji Glory. K-1 Global nástupce původní soutěže K-1 včera večer opanoval k radosti domácího publika legendární Mirko "Cro cop" Filipovič, který se po mnoha letech v K-1, PRIDE a UFC dočkal jednoho z vrcholných ocenění.

Večer v Záhřebu odstartoval rezervní zápas k pyramidě mezi Dzevadem Poturak a Sergejem Lascenkem. Veterán Poturak byl od druhého kola jasně lepším bojovníkem. Jednak rozdával více přesných úderů, jednak se zdálo, že jeho soupeř postupně odchází fyzicky. Poturak po 3 kolech vyhrál na body.

Následně přišla na řadu finálová pyramida s úvodními, čtvrtfinálovými zápasy. Jako první naklusali do ringu Pavel Zhuravlev a Catalin Morosanu. Rumun Morosanu nastoupil do ringu svým typickým agresivním stylem s množstvím velkých háků. Zhuravlev však přečkal úvodní bouři. Morosanu pokračoval v obdobném duchu i dál, ale jeho rozevlátý styl se mu nevyplatil. Zhuravlev jej několikrát zasáhl čistými údery, otevřel mu tržnou ránu. V nepříliš pohledném utkání nakonec zvítězil Pavel Zhuravlev a stal se prvním semifinalistou.

Následně za velkých ovací napochodoval do ringu Mirko Filipovič, na kterého už čekal americký soupeř Jarell Miller. Mirko vytasil několik svých typických kopů, Miller však všechny blokoval. Zápas byl kvůli častým klinčům pravidelně přerušovaný a akce se kouskovala a ztrácela náboj. Ve druhém kole měl Miller navrch. Byl útočnější, v klinči Crocopa několikrát zasáhl kolenem a údery, Mirko trochu ztrácel dech. Třetí kolo bylo v obdobném duchu. Vítězem však, zřejmě za zásluhy, byl nakonec vyhlášen domácí Mirko Filipovič.

Další čtvrtfinále bylo odvetou mezi Badrem Harim a Zabitem Samedovem. Hari, který ještě před necelými dvěma měsící seděl ve vazební věznici, stále nebyl zcela ve své kůži. Podepsalo se to na formě i výkonnosti. Přesto poslal Zamedova během zápasu několikrát do tu více, tu méně sporných očítání. Sám zřejmě mohl být počítaný na konci prvního kola, rozhodčí tak ale neučinil. Závěr třetího kola si Badr Hari pohlídal bodovou výhru a před Samedovem jen kroužil kolem ringu. Hari postoupil do semifinále, ale v utkání si zlomil nohu a musel proto z turnaje odstoupit.

O dalším semifinalistovi se rozhodlo v zápase mezi Ismaelem Londtem a Hesdym Gergesem. Gerges byl jedním z hlavních favoritů na celkové vítězství. V ringu tomu však bylo úplně naopak. Londt válcoval svého soupeře od úvodních vteřin. Zdálo se, že Gergesovou taktikou je nechat agresivního soupeře trochu unavit. Nicméně ani ve druhém kole, kdy se přeci jen osmělil k větším protiútokům nedokázal tlačícího Londta efektivně zastavit. Ve třetím kole Londt naskočeným kolenem zřejmě zlomil nos svému soupeři, který posléze utkání vzdal. Londt vyhrál TKO ve 3. kole.

V prvním semifinále na sebe narazili Mirko Filipovič a Pavel Zhuravlev. Bohužel právě během tohoto zápasu spadl přímý přenos. Vítězem a první finalistou se nicméně stal Mirko Crocop. Zraněného Hariho nahradil v semifinále vítěz rezervního zápasu Dževad Poturak. Proti Londtovi si vedl překvapivě dobře. Po první kole vedl na body, jenže ve druhém dějství inkasoval kop na střed těla, který mu zlomil žebra a bylo dobojováno. Ismael Londt postoupil po další výhře před limitem do finále.

Finálový duel Mirko Crocop Filipovič vs. Ismael Londt zahájil lépe druhý jmenovaný, když kontroloval střed ringu a přebral útočnou iniciativu. Klíčový moment však přišel ve druhém kole, když Mirko tak trochu symbolicky vytáhl svou nejslavnější techniku, která jej proslavila po celém světě - levý highkick a poslal obrovitého soupeře k zemi. Tento moment rozhodl celý zápas. Mirko si pohlídal výhru na body a ve 38 letech, po 17 letech, kdy se objevil v K-1 poprvé, se dočkal. Stal se šampiónem K-1.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
Gabin - Čtenář - 16.3.2013 v 09:42
Gabin - přejít na příspěvek
hnus,hnus,hnus....nesnáším když je někdo zvýhodnován za zásluhy....viz Mirko v prvním mač...
 
+1
steny - Čtenář - 16.3.2013 v 23:16
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - přejít na příspěvek
Nebreč, v semi byl lepší, finále mohlo jít na obě, jen ve osmi asi prohrál, ale žádn...
 

Všechny příspěvky

Gabin - Čtenář - 16.3.2013 v 09:42
Gabin - Odpovědět
 

hnus,hnus,hnus....nesnáším když je někdo zvýhodnován za zásluhy....viz Mirko v prvním mači....mirko měl prohrát,ale holt se bojovalo u něj doma a celé to bylo postavené na něm...Jsem zklamán,ale co nadělám..Gratulace k "zaslouženému" vítěztví.....:-(

Libass - Čtenář - 16.3.2013 v 12:59
Re: Gabin - Odpovědět
 

Je to tak. Já bych blil velebnosti. Tímhle si K-1 moc nepomůže. Nejde jen o první kolo kde měl prohrát, ale on byl slabší i v semifinále kde zahrozil jen jednou ve druhém kole, ve kterém mu byl ale za napomínání odebraný bod. A ve finále se první kolo nedělo nic, ve druhém highkick, ten byl super, ale zároveň Crocopovi naskočilo mma a chtěl ho dodělat na zemi, takže tam měl být za ten úder taky bod dolů. V podstatě je Mirko šampión, kterej možná nevyhrál ani jeden zápas a těch kolen co schytal do těla. Myslím, že dneska chčije krev. Příště by to mohli ´´dát´´ LeBannerovi, tan by ještě taky potřeboval titul.

HungyWolf - Čtenář - 16.3.2013 v 13:15
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Myslím, že K1 je už nadobro mrtvá. Teď tu máme věk MMA, de facto UFC. Však i poslední starej dobrej turnaj K1 vyhrál ultimátník Overeem, v čemž vidím jistou symboliku. Takhle to prostě je, všechno se neustále vyvíjí, je jasný, že K1 budou lidi dělat dál, ale už nikdy nebude tak na špici, jako za časů Hoosta, Huga, Aertse, Schilta, Remyho atd. Kdo ví, co přijde za pár let, třeba nějací novodobí gladiátoři alá Arnold v Running Manovi =)

Libass - Čtenář - 16.3.2013 v 13:22
Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Když zmiňuješ Andy Huga, tak včera Samedov vypadal, jako by mu z oka vypad. 

HungyWolf - Čtenář - 16.3.2013 v 13:28
Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Jo, podoba tam je, ale to je asi tak všechno, nic víc z Andyho nepobral =)

Libass - Čtenář - 16.3.2013 v 13:41
Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

To neříkám, ale když jsem ho včera viděl, tak jsem si na něj hned vzpomněl.

Libass - Čtenář - 16.3.2013 v 13:39
Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

K-1 asi mrtvá je, ale Glory má potenciál, zvlášť jestli tam přejde Hari pokud nepůjde sedět, ten má pořád fanouškovskou základnu jednu z největší napříč všemi bojovými sporty včeně ufc. Jinak pyramidu K-1 nemusí vyhrát nejlepší, to je spíš show a nic to nedokazuje, je tady moc aspektů, zranění, každej má za sebou jinej počet minut, nemůžeš se připravit jednotlivě na soupeře krom prvního.Od toho tady mají být Šampioni jednotlivých vah, jako v ufc, pyramida by stačila jedna na silvestra a hotovo. 

toddb - Čtenář - 16.3.2013 v 13:31
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

S tím JLB souhlasím, fandím mu! :))


Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.

G8 - Čtenář - 16.3.2013 v 14:01
Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Zas bych to neviděl tak tragicky. Japonci taky protěžovali domácí borce a celý turnaj stál na Mirkově osobnosti, takže se tak nějak dalo čekat, že k tomuhle v případě alespoň trochu těsného výsledku dojde. Mirkovi navíc rozhodčí pomohli jen v prvním zápase, ty zbylé 2 celkem v klidu odkontroloval díky zkušenostem. Ono mít za sebou v jeho věku 9 kol v pyramidě proti soupeřům z užší světové špičky taky není jen tak, navíc s přihlédnutím k tomu, že K-1 před svým loňským návratem bouchal naposledy v roce 2003.

Mirko měl prostě ideální kombinaci štěstí (Hariho zranění), skillu a dobře postavené pyramidy, která mu výrazně pomohla (bylo jasné, že Gerges, Londt i Hari by šli do finále hodně unavení vzájemnými zápasy a na Mirkově straně byl silný soupeř jen Zhuravlev, který je velmi dobrý match-up pro Mirka).

Jinak Hari je vážně neskutečný úkaz. Po roce se vyhrabe na chvíli z lochu a po měsíci tréninku (navíc se slušným ring rustem) rozdrtí Samedova.

 

 

 

 

Libass - Čtenář - 16.3.2013 v 14:18
Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Semifinále prohrál taky, můj názor. Jinak souhlasím, že ve 39 letech je to super výkon, bohužel ale tak trochu nezaslouženej podle mě. 

toddb - Čtenář - 16.3.2013 v 20:01
Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Hele, já nevím, ted jsem se na zápas CroCop vs Miller viděl znova. Miller byl o maličko lepší, ale o moc ne. Viděl jsem mnohem horší zářezy než tohle, takže to neberu zase tak tragicky. Podle mě se turnaj docela povedl. 


Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.

Libass - Čtenář - 16.3.2013 v 21:18
Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

No lepší prostě byl, chápu, že doma se to dává, ale nemělo by. A co říkáš na semifinále Crocopa? Já jsem byl po čtvrtfinále z turnaje nadšenej, ale pak to bohužel spadlo dolů. Mirko podle mě prostě první dva zápasy prohrál, takže ve finále neměl co dělat. A to mu tam potom prostě nemůžu fandit, to je mně proti srsti. Ve finále chci ty nejlepší a ti tam tentokrát nebyli, to se samozřejmě stává, ale proto pro mě šla úroveň turnaje dolů a hlavně i napětí. Mirko mě nezklamal, právě naopak, čekla jsem to slabší, byl to super výkon na jeho věk, ale v průběhu jsem mu přestal fandit. Turnaj dobrej, ale cestu pro K-1 v tom nevidím.

steny - Čtenář - 16.3.2013 v 23:16
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Nebreč, v semi byl lepší, finále mohlo jít na obě, jen ve osmi asi prohrál, ale žádnej velkej zářez. To i tady se našim připískává víc ...to taky pípeš? Laughing

Libass - Čtenář - 17.3.2013 v 14:52
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

To že někomu fandim neznamená, že chci, aby vyhrál za každou cenu. To se může líbit tobě. 

toddb - Čtenář - 17.3.2013 v 19:25
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

Semifinále i finále těsně, ale zaslouženě pro Crocopa. S Millerem mu rozhodčí pomohl, ale ne tak moc. Já už se opakuju, ale historie zná mnohem horší zářezy.


Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.

Libass - Čtenář - 17.3.2013 v 14:25
Re: Re: Re: Re: Re: Gabin - Odpovědět
 

No dneska jsem se na to semifinále díval znovu a musím uznat, že jsem Crocopovi trochu křivdil.

Gabin - Čtenář - 16.3.2013 v 14:58
Gabin - Odpovědět
 

Je tady každopádně Gloy series a ta má samozřejmě uroven i fightery...ten turnaj co byl na silvestra byl docela dobrý,ale na mě moc hrrrrr....moc fighteru na závěrečném turnaji.....Líbila se mi ta 16 členná eliminace za starých času a potom finále 8......Jo a nesmí soudcovat ten bascyp plešatý,co naprosto zabil finále mezi Ghitou a Schiltem...:-D.:-(

Goodridge - Čtenář - 17.3.2013 v 01:10
dávám plus - Odpovědět
 

Mně se to docela líbilo. Hari - Samedov zajímavý zápas, Samedov přežil první kolo a pak nasadil obrovskou bojovnost a Hariho párkrát pěkně ohrozil. Velký srdcař, super výkon. Nováčci se obuli do hvězd bez respektu a celkově všichni do toho šli naplno. Crocop na svůj věk taky předvedl pořád zajímavý výkon. 

mira01 - Čtenář - 17.3.2013 v 01:37
crocop - Odpovědět
 

pro mě obrovský respekt pro Crocopa...protože to co předvedl o proti 10-15 let mladším borcům z užší špičky světa, si zaslouží obdiv...legend

webfighter - Čtenář - 23.3.2013 v 19:00
Crocop to ma za x let zasluh ... - Odpovědět
 

vsichni podobne stari a podobne slouzici veterani opravdu ukazuji podobny styl, pomalost, prehled, zachovavaji si jednu porad slusnou zbran, ale bohuzel uz pro divakovo oko, ktere uz neco pamatuje, bude lepsi kdyz se cti odejdou z ringu a prenechaji sva mista novym bojovnikum. Crocop ostudu neudelal, ale hezke zapasy to nebyly. U ostatnich se naslo par peknych, takze bych turnal tak spatne nevidel.