přihlásit trvale
Nová registrace
Jiří Žák si v červenci zaboxuje o světový titul

Jiří Žák si v červenci zaboxuje o světový titul

přečteno: 3086×
08.06.2013 v 09:46 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 1×
Rubriky: Aktuality / K-1 / ČR

Plakát akce Strikers League ve ŠpanělskuJeden z nejúspěšnějších domácích bojovníků Jirka Žák se v sobotu 13. července vrátí do ringu. A nepůjde o žádný zápas na rozehřátí. Čeká jej boj o světový titul Enfusion ve váze do 90 kg na horké španělské půdě v rámci série Strikers League, jenž proběhne na španělském ostrově Santa Cruz de Tenerife. Informoval o tom MaXimus Promotion Petra Otticha, který Jirku zastupuje. Jeho soupeřem bude domácí bojovník, Španěl Moises Ruibal.

Půjde o Jirkův druhý letošní zápas. Předtím se na konci dubna objevil na galavečeru Gala Night Thaiboxing v Žilině, kde se střetl s domácí hvězdou Vladimírem Idranyim. Přestože si v průběhu zápasu poranil ruku a byl tak značně limitován, vybojoval po třech kolech alespoň remízu a zápas musel jít do prodloužení. V něm už měl více ze hry domácí Idranyi, který tak nakonec zvítězil na body po extra round.

Šestatřicetiletý Ruibal je zkušený bojovník. Má za sebou několik vystoupení na evropských akcí, mimo jiné také na někdejší nevyjšší evropské soutěži It´s showtime. Je Evropským a světovým šampiónem ISKA. Žák, který tento měsíc oslaví 35. narozeniny, drží několik světových titulů z let 2001 (ISKA, WMTC), 2005 (IBBO) a 2006 (WMTC).

Poslední světový pás získal před dvěma lety na domácí půdě v severočeském Chomutově, kde žije. V hlavním zápase večera porazil Holanďana Fred Sikkinga. Tehdy byl ve hře titul WFCA ve váze do 86,2 kg. Jirka vyhrál po 5 kolech jasně 3-0 na body. (video zápasu) Váhová kategorie do 90 kg, bude pro Žáka zatím nejvyšší, ve které se utká o titul.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Rek - Čtenář - 9.6.2013 v 10:25
Žák - Odpovědět
 

Jirkovi se poseldní zápasy moc nedařilo, co jsem sledoval info tady, tak ta Žilina, předtim ty zápasy na MPL, ale pořád je to borec, ty zápasy co prohrál, byly miminálně vyrovnaný, takže věřim, že to tam ještě je a že to teď konečně zase zlomí.