přihlásit trvale
Nová registrace
Jiří "Lovosické kladivo" Bursa

Jiří "Lovosické kladivo" Bursa

přečteno: 3692×
22.03.2008 v 16:35 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 0×
Rubriky: Profily osobností / Ostatní / ČR

Datum narození:

12.5.1978

Bydliště: Mlékojedy okr. Litoměřice

Soutěžní váha: -81 kg

Výška: 178 cm

Statistiky

zápasy

prohry

KO

Kickbox amaterský.

98

7

84

Kickbox profi

17

3

11

Box amatérský

43

6

25

Jiří Bursa začínal s tréninkem bojových sportů v roce 2000 v Schejbalgymu Lovosice. Zde jej pro kickbox objevil trenér Milan Schejbal. Pod jeho vedením trénuje dodnes a podle jeho slov svému trenérovi vděčí za vše, co doposud dokázal a touto cestou by mu chtěl za vše poděkovat.

Zápasí v disciplíně kickbox - lowkick ve váhové kategorii -81 kg. Již v prvním roce jeho tréninku se objevil v amatérském ringu. V české republice v amatérském ringu doposud nenašel přemožitele.

V roce 2001 zvítězil na prestižním mezinárodním turnaji CZECHOPEN, kde své vítězství úspěšně obhájil ještě ve čtyřech dalších letech po sobě. Celkově je tedy pětinásobným vítězem tohoto turnaje.

V roce 2002 vyhrál mistrovství České republiky, který opět v dalších třech letech obhájil a je tedy v současné době čtyřnásobným mistrem České republiky.Již v roce 2001 si odbyl reprezentační debut na mistrovství světa asociace WKA v Itálii, kde získal bronzovou medaili.V roce 2002 se opět účastnil mistrovství světa asociace WKA ve Švýcarsku, kde opět obhájil své třetí místo z předešlého roku.V roce 2003 při účasti na mistrovství světa v Belgii opět asociace WKA vybojoval titul mistra světa.

V roce 2004 se zúčastnil dvou reprezentačních akcí. Na mistrovství světa asociace WKA, které se konalo v Baselu skončil na třetím místě a při účasti na mistrovství Evropy asociace WPKA konaném ve Skotsku skončil také na třetím místě.V roce 2005 na mistrovství světa asociace WPKA pořádaném na Kypru opět obhájil třetí místo z předešlého roku. Na mistrovství Evropy asociace WKA v Bratislavě vybojoval titul mistra Evropy.V roce 2006 na mistrovství světa asociace WPKA konaném v Athénách v Řecku opět vybojoval titul mistra světa.

Profesionální ring:

V roce 2006 se v Bosně utkal o profesionální titul mistra světa asociace WKA. V tomto souboji vypsaném na dvanáct kol po dvou minutách svého protivníka již v devátém kole porazil technickým KO a získal tak pás profesionálního mistra světa, čímž si podle jeho slov, splnil svůj dětský sen.

Box:

Od roku 2004 se začal věnovat amatérskému boxu. V současné době je členem týmu BC Samson České Budějovice, se kterým boxuje extraligu boxu.

zdroj:
schejbalgym.cz


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky