přihlásit trvale
Nová registrace
Jerome "Geronimo" Le Banner

Jerome "Geronimo" Le Banner

přečteno: 4644×
08.01.2008 v 23:16 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 2×
Rubriky: Profily osobností / K-1 / Svět

Profil jednoho z nejvyráznějších bojovníků a velké hvězdy K-1, která má za sebou kromě úspěšné kariéry K-1, také několik zápasů podle pravidel MMA nebo v klasického boxu. Je s podivem, že Jerome nikdy nedosáhl na titul pro šampióna K-1, ačkoliv tento francouz, s image buldoka po celou svojí kariéru patřil a stále patří mezi absolutní špičku.

Jerome Le Banner

 


 

 

 

 

 

 

 

Vítězství: 73 (z toho 59 KO)

Prohry: 15

Remízy: 1

Výška: 190cm

Váha: 119.5kg

Narozen: 26. 12. 1972

Země: Francie

Styl: Kickboxing, Muay Thai, Judo

Tituly:

  • 2002 K-1 World Grand Prix Finalist

  • 2001 K-1 World Grand Prix in Osaka Champion

  • 2000 K-1 World Grand Prix in Nagoya Champion

  • 1999 K-1 World Grand Prix 3rd Place

  • 1996 I.S.K.A. World Super Heavyweight Thaiboxing Champion

  • 1995 K-1 World Grand Prix Finalist

  • W.K.N. World Muay Thai Super Heavyweight Champion

  • French & European Kickboxing Champion

  • Mistr světa těžké váhy v thajském boxu organizace WPMF 2010

  • Mistr světa těžké váhy v K-1 zápasech organizace ISKA 2011


O Jeromovi

Jerome se narodil 26. prosince 1972 v jedné skromné rodině v Le Havre, ve Francii. Jeho otec byl řidič kamionu a mimojiné taky poloprofesionálním boxerem, jeho matka byla skladnice. Mladý Jerome začal trénovat bojové umění už v 6 letech, kdy začal s judem.Ukázal se jeho dobrý potenciál pro tento sport, ale neshoda jeho otce s rozhodčími na jedné soutěži způsobila brzký konec jeho kariéry v tomto oboru. Když mu bylo 14 let objevil film Pěst plná hněvu s hlavním hercem Brucem Lee, který na něj měl významný vliv v jeho životě. Po shlédnutí tohoto filmu se Jerome zapsal do školy vyučující Karate.

Další významný vliv na něj měl jeho otec, přezdívaný "Normandy Bull", byl obaváným soupeřem v rignu i mimo něj. Jerome snil, že půjde ve stopách svého otce, jako každý kluk, ale matka byla zásadně proti. Když viděla svého manžela jak se vrácí potlučený ze zápasů, chtěla chránit svého syna. Jerome tak musel čekat až bude plnoletý aby se mohl zapsat do nějakého klubu, vyučující plnokontaktní disciplíny. Tak když mu bylo 18 let, jeho sportovní kariéry fightera opravdu začala, pod vedením René Polleta.

Brzy o něm lidi začli slyšet, Stal sem Mistrem Francie ve fullcontactu v těžké váze, potom evropským šampionem federace ISKA. V roce 1995 měl na svém kontě 22 výher a žádnou prohru, z toho 19 vyhrál KO. V květnu toho samého roku byl Jerome přizván do turnaje K-1. Po přípavě s Roberem Ritem (specialista na muay thai), předvedl ohromující debut, když v jeden večer sundal KO domácí hvězdu, japonce Masaaki Satake a v dalším zápase Mike Bernadra. Ve finále potom prohrál s Peterem Aertsem, ale tady to všechno začalo - udělal první kroky k tomu stát se jednou z největších postav světového fightu.

Dnes je opravdu hvězdou první velikosti, obrovské popularitě se mu dostává zejména v Japonsku, jeho druhém domově. Má dceru jménem Victoria, porazil spoustu velkých jmen K-1, ale stále má před sebou mnoho výzev. Po vážném zranění,které ho na skoro dva roky vyřadilo z ringu, je zpět a chce získat jedinný titul, který mu ještě chybí - K-1 champion's belt.

Jerome byl mezi 8 finalisti ve finálové pyramidě v roce 2007. Ve čtvrtfinále se potkal s korejským gigantem Hong Man Choiem a předvedl, že ještě zdaleka nepatří do starého železa. V semifinále pak narazil na současného trojnásobného krále K-1 Semmyho Schilta, kdy zápas nedokončil kvůli zranění. V roce 2008 dostal Jerome šanci na odvetu. Ve velmi atraktivním zápase, nakonec znovu podlehl Semmymu na body, ovšem podal vynikající výkon. Nebylo to jednoznačné vítězství a Jerome potvrdil, že ještě nepatří do starého železa. Přesto rok 2008 nebude patřit mezi jeho nejpovedenější. Nakonec skončil se statistikou 2 porážek a 1 výhra.

V roce 2009 svedl na turnaji v Jokohamě tvrdou bitvu s mistrem světa v kyokushin karate Ewertonem Teixeirou. Zápas se protáhl do maximální možné délky dvou kol. Nakonec těsně zvítězil na body Teixeira. V boji o postup do finále se utkal s Japoncem Musashim. Pro Musashiho šlo o poslední zápas kariéry. V emotivní bitvě zvítězil s přehledem 3-0 na body Le Banner. V čtvrtfinále narazil znovu na Semmy Schilta, s kterým prohrál KO v 1. kole po kopu na solar. V zákulisí se objevily zvěsti o konci Jeromovo kariéry. Nakonec se ukázaly jako liché. Jerome nasotupil v dubnu 2010 do superfightu s mladým dravcem Tyronem Spongem, kterého porazil 3-0 na body. Do zápasu nastoupil pod vedením trenéra Thoma Harincka z Chakuriki gymu (Peter Aerts, Hesdy Gerges, Mourad Bouzidi,...). Následně si odskočil mimo K-1 do thajského boxu, kde na domácí půdě, ve Francii, vybojoval profesionální titul mistra světa WPMF, když porazil Kanaďana Tomase Novacka KO v 5. kole.

Le Banner dostal znovu pozvánku do finále 16 nejlepších. O postup do finále se bil s Japoncem Kyotarem. Po třech kolech byl stav nerozhodný a mělo se prodlužovat. Le Banner ale s hodnocením rozhodčích silně nesouhlasil a svůj nesouhlas dal najevo demonstrativním odchodem z ringu, čímž prohrál zápasem kontumačně. Na konci roku si odskočil znovu do MMA. Na turnaji K-1 Dynamite se utkal s Japoncem Satoshiim Ishim, kterému podlehl 3-0 na body. Za tyto dva zápasy Le Banner nedostal dlouhou dobu zaplaceno a nechal se slyšet, že v K-1 už zápasit nebude. Místo toho se v červnu utkal v Ženevě s dalším veteránem K-1 Stefanem Lekem o titul mistra světa v K-1 zápasech organizace ISKA. Le Banner vyhrál titulový zápas 3-0 na body.

Kromě K-1 a MMA, působí Le Banner i v klasickém boxu, kde nebyl v dosavadních 6 zápasech ani jednou poražen. Mimo jiné se v roce 2009 utkal s českým profiboxerem Ladislavem Kovaříkem, kterého porazil KO ve 2. kole.

foto:
oficiální stránky Jerome Le Bannera (lebannerofficial.com)
oficiální web K-1


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

toddb - Čtenář - 2.1.2012 v 21:25
Le Banner vs Kirsanov - Odpovědět
 

http://www.youtube.com/watch?v=g5QylDY7LO

Nejnovější zápas JLB, opět vyhrál nějaký titul, ale není to hezký zápas. 


Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.

toddb - Čtenář - 11.1.2013 v 06:52
JLB vs Koichi Pettas - Odpovědět
 

http://www.youtube.com/watch?v=QSfiWhMaLU0

Zatím poslední zápas JLB z 31.12.  

 


Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.