přihlásit trvale
Nová registrace
Hong Man Choi

Hong Man Choi

přečteno: 4571×
05.03.2008 v 15:52 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Profily osobností / K-1 / Svět

Hong Man Choi

 

 

 


Vítězství: 12 (z toho 7 KO)

Prohry: 4

Remízy: 0

Výška: 218 - 220cm (dle zdroje)

Váha: 166 kg

Narozen: 30. října 1980

Země: Jižní Koreja

Styl: Kickboxing, Ssirum

Tituly/Úspěchy:

  • 2003: Jinan Competition '03

  • 2003: The General Championship '03

  • 2004: Jungwal Competition '04

  • 2004: Hamyang Competition '04

  • 2005: K-1 WORLD GP 2005 in Seoul Champion

O Choiovi

Hong Man Choi se narodil 30. října 1980 v Jižní Koreji. V Asii mu říkají "Che Man"(velký muž). Díky jeho enormnímu vzrůstu (218-220cm), je v současnosti největším bojovníkem v profesionálním ringu (dokonce větším než boxer supertěžké váhy federace WBA Nikolaj Valuev). Kvůli jeho zálibě v hudbě ve stylu techna, si vysloužil předzívku Techno Goliath. Tato přezdívka pochází ještě z dob jeho působení jako Ssirum wreslera (pozn.: Ssisrum je korejský wreslingový styl - národní sport Jižní Koreji, více se dozvíte klinutím na odkaz v profilu), kdy po vítězství chtěl tancovat (a někdy také tancoval :-) na techno.

Choi debitoval v K-1 v roce 2005 (19. 3. 2005 vítězstvím) a ihned se stal postrachem všech bojovníků. Navzdory horší technice, určité nemotornosti a nepříliš valné rychlosti dokáže svým soupeřům hodně zatápět. Pro jeho soupeře není lehké bojovat s někým kdo je o 40 kg těžší a minimálně o 20 cm vyšší. Jeho hlavní nedostatky vyrovnává tělesná převaha nad soupeři. Nemá cenu popírat, že Hong Man Choi, je spíše atrakcí K-1, která láká bláznivé japonské fanoušky na stadiony. On sám se mimo sportu věnuje také modelingu či herectví. Přestože bojové sporty, potažmo K-1, nejsou prioritou v jeho pomyslném žebříčku hodnot, porazit ho je opravdu těžké. Své o tom ví takové legendy jako Jerome Le Banner nebo Remy Bonjasky. O to větší senzací pak bylo KO, kterým ukončil Mighty Mo jejich první vzájemný duel. Mimochodem byl jedinným komu se to podařilo.

Dalšími, kteří dokázali porazit Hong Man Choie v K-1 porazit jsou kromě zmiňovaného Remy Bonjasky a Jerome Le Bannera (který to dokázal dva krát) také Ray Sefo a Badr Hari. Po prvním vzájemném zápasem Jerome prohlásil: "On je velmi nebezpečný. Jeho kolena jsou téměř v úrovni mojí hlavy, on není člověk! Je velmi nepříjemný. Možná nejsilnější borec v K-1 a má strašně tvrdé kosti, když sem ho kopnul, zranil jsem si o něj nohu. Jsem přesvědčený, že více zkušeností, tak dva roky navíc a nebude mít soupeře."

Mezi jeho největší zápasové úspěchy jednoznačně patří výhra na body nad Semmym Schiltem. Byl na dlouhou dobu posledním, kdo ho dokázal porazit. Další známá jména jež dokázal porazit jsou - Bob Sapp, Mighty Mo (ve druhém vzájemném zápase, na K-1 Final 16 v Seoulu 2007), Gary Goodrigde, Kaoklai…Na novoročních (resp. silvestrovských) eventech K-1 podle pravidel MMA se objevil již třikrát po sobě. Ve svém prvním zápase podle pravidel MMA porazil známého zápasníka Bobbyho Ologuna TKO v prvním kole. Ve svém druhém zápase na akci Yarennoka se střetl se největší hvězdou MMA Fedor Emelianenkem. Tento zápas prohrál - submission - armbar v první kole.

V roce 2008 si svou účast zopakoval a znova prohrál tentokrát s Mirkem Cro copem a to rovnou KO, po sérii lowkicků na přední nohu. Byla to teprve druhá jeho porážka KO. S porážkami v K-1 s Rayem Sefem a Badrem Harim to dělalo tři prohry ve třech zápasech za jeden rok. Hong Man, který se příliš nevěnoval během roku trénikové přípravě slíbil svým fanouškům, že v dalších zápasech vše podřídí přípravě, aby byl 100% připravený.

Jak už to v Japonsku bývá, bojovníci nezvyklých rozměrů se zde těší velké přízni fanoušků a médií, a tak stejně jako např. Bob Sapp, se objevil/objevuje v různých zábavných televizních pořadech, jako zvláštní host. V Japonsku má přezdívku The Korean Monster. V současnosti zkouší mimojiné dráhu modela pod značkou s příznačným názvem Beauty & The Beast. Hong Man, ačkoliv tak rozhodně na první pohled nepůsobí, je prý v civilu velký sympaťák a dobrák, který by mouše neublížil.

foto:
fansofK1.com
oficiální web K-1


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky