přihlásit trvale
Nová registrace
Heroes Gate 14 - reportáž

Heroes Gate 14 - reportáž

přečteno: 7512×
11.04.2015 v 08:28 | Autor: Caidel
diskuse: 9×
Rubriky: Reportáže / Ostatní / ČR

Autorem reportáže je Jan Hrsina, trenér SKBU Hostivař.

Vyprodaná hala je slušně zaplněná už od předzápasů a atmosféra panuje výtečná, startovka tentokrát nabízí několik pozorně sledovaných událostí, o nichž je asi zbytečné se zde rozepisovat, Heroes Gate patří mezi vrcholné domácí turnaje co do kvality startovky i mediálního pokrytí, takže bylo možné se v uplynulých dnech pročíst řadou rozhovorů a pozvánek na fighty i s podrobnostmi.

Na místo se dostáváme se zpožděním kvůli zácpě a (jako vždy) kvůli obvyklým průtahům, že pořadatelé u vchodu nemají přehled o akreditovaných osobách. Naštěstí (jako vždy) situaci zachraňuje někdo povolaný (tentokrát Pavel Touš) a tak nalézáme své místo u ringu. Vlivem těchto okolností nám ovšem unikly první dva dívčí předzápasy.


Předzápasy

Box Elite -69kg 3×3 minuty René Molík vs Jan Korec

Amatérský box a hned velmi povedený fight. Menší Korec je bombarďák, tlačí silovými háky, Molík je spíš technik a funguje mu přesnost a lepší pohyb. Od prvního kola je to pěkný agresivní zápas ve vysokém tempu. Navrch má Molík, ve druhém kole Korec však trefí jeden z háků a Molík zahulí, ale dostane se z toho a naloží soupeři zpátky. Korec tlačí a loví, ale rány po soupeři kloužou, Molík se kolem něj dobře hýbe a trefuje čistší brady. Zápas pokračuje tímto stylem celá tři kola.

Vítězí na body Molík.

Box Elite -81kg 3×3 minuty Marek Vaněček vs Matúš Juráček

Poslední zápas Juráčka v amatérském boxu. Nová pravidla amatérského boxu jsou velmi netolerantní k zápasům i v jiných stylech, takže ultimátník Juráček v amatérech končí, a i když se chce boxu dále věnovat, bude to muset být v profesionálech. První kolo pro Juráčka, pěkná hlavně práce se vzdáleností, pohybem nedává Vaněčkovi prostor dostat se do hry. Nevytěží z toho žádnou zdrcující převahu, jen takticky dominuje zápasu. V druhém kole Vaněček zlepší pohyb, začne se cpát k Juráčkovi směrem dopředu a funguje to, Juráček tak netrefuje, přece jen je to spíš přímkař než hákař. Pořád je Juráček důraznější, ale Vaněček to v průběhu zápasu ne-li obrací, tak alespoň stahuje. Juráček postupně těžkne, rány jsou silové, zatímco Vaněčkovy lehčí, ale čistší zásahy párkrát líznou bradu, což Juráčkově lehkorukosti rozhodně nepomůže. Ke konci zápasu je Juráček zjevně unavený, ale Vaněček nejeví nějakou extrémní snahu zápas obrátit, něco natrefuje, obzvlášť pěkných pár zvedáků, ale jinak nechá Juráčka odkontrolovat závěr – ten už nic netvoří, sází většinou jen hák ze sidestepu nebo kombo raz-dva-hák a stačí mu to, aby fight dovedl k vítěznému konci.

Vítězí na body Juráček.

Full MT 3x3 minuty Jan Rudolf vs Petr Leheň

Plný thajský box a od prvního okamžiku velké představení Rudolfa. U Aplika mají klasický muay thai velmi rádi, to se dalo čekat, ale to, co předvádí Rudolf, je velká paráda. Od začátku má technickou převahu, soupeře rozebírá, začíná i zavírá komba, a Leheň je z toho dost zaražený a pasivní. Rudolfovi se daří krásné sweepy jako z učebnice muay thai, Leheň kopne round a rázem je z toho sám na zemi... Ve druhém kole se Leheň snaží o presing, začíná a lowkickuje, takže se hra otevírá do přestřelky. Rudolf se v tom neztratí a postupem času Leheň opět zamrzne a stáhne se do defenzívy. Rudolfovi se povede další lahůdkový sweep, a znova, a znova. Leheň se snaží prosadit takovým tím hanumanským ostrým sekavým boxingem, jenže Rudolf ho nepouští, kombinačně boxovat umí taky, navíc líp trefuje, pracuje mu na přední noze lowkicky, a většinu soupeřových kopů chytá a trestá podkopy. Na konci už smrdí KO ve vzduchu, Leheň má rozbitou přední, inkasuje i highkick, i když ho přežije. Thajský box jedna báseň, krásné představení od Rudolfa, jaké se u nás moc často nevídá. Byť šlo jen o předzápas, nakonec pro mě jeden z nejpříjemnějších fightů večera.

Vítězí na body Rudolf.


Hlavní program

box -91 kg 3×3 min David Hošek vs Vasil Ducár

Zajímavý fight hlavně vzhledem k tomu, že oba aktéři se hrnou na vrchol domácí těžké váhy, který uvolnil Táborský svým přestupem do supertíhy. Ve hře jsou nominace na evropské turnaje, takže si kluci nic nedarují, i když jsou to jinak kolegové ze stejného interligového týmu a velmi dobře se znají. První kolo je poměrně vyrovnané, Hošek trošku víc tlačí, u Ducára se mi zase víc líbí kombinace, kterými lépe trefuje. Hošek, jak je jeho dobrým zvykem, se snaží spadnout do nějakého hrozivého háku nebo se pod Ducárovy kombinace potápět. Druhé kolo je větší zábava, protože se přitápí pod kotlem. Ducár prodlužuje kombinace a daří se mu Hoška docela nasypávat, Hošek na druhou stranu ještě přitvrzuje bomby. Kluci se taky začínají hecovat, Ducár tam pustí několik hraničně nízkých spodků, což se Hoškovi nelíbí, navíc se Hošek zřejmě snaží provokovat, protože Ducár zatím boxuje disciplinovaně a Hoškovi se nedaří těmi svými granáty trefit tak, aby to soupeřem otřáslo. Ve třetím kole pokračuje stejný scénář, jen Ducár přidal na zvedácích, kterými chodí naproti potápějícímu se Hoškovi, a daří se mu Hoška rozstřelovat. Hošek se drží své hry a tříská to oblouky hore dole, kryt nekryt a věří svému důrazu. Vyrovnaný zápas až do konce, Hošek důraznější, Ducár komplexnější, rozhodčí to nakonec nejtěsnějším rozdílem dají pro modrý roh.

Vítězí na body Hošek.

MMA -61kg 3×5 min Ondřej Skalník vs Sergej Kramer

Jediný MMA zápas dnešního večera. Oba mají procentuálně podobnou bilanci výher, ale Skalník je značně zkušenější co do počtu zápasů, 12 proti soupeřovým 5. První kolo jednoznačně pro Skalníka. Hned po první oťukávačce vezme Kramera na zem, kde probíhá nějaké přetahování o pozice, které má v rukou Skalník. Kutálí se tam ze side-control na záda, pak zase na bok, a do guardu, asi po minutě ho Kramer odkopne a velmi svižně vstává. Za chvíli (asi tak dvě výměny) se ale situace opakuje, tentokrát Skalník zakotví v half-guardu na delší dobu a vymýšlí, co by tam provedl. Žádné velké či silové dobíjení, technická grapplerská hra. Kramer dobře brání a nic moc zlého se mu neděje, ale nemůže se z pozice dostat, byť se oba mocně posouvají po podlaze ringu. Převaha na zemi je zjevná pro Skalníka, technická kontrola soupeře po zbytek kola.

V druhém kole úspěšně zaútočí Kramer single-legem, ale Skalník mu od porazu uteče a sám si přeleze přes guard až do plného posedu. V tu chvíli Kramer zahrozí, protože se zmocní jeho nohy a kutálí se tam pro nějaký ankle-lock. Skalník ubrání, z přetahované o pozice vytěží záda a pokus o RNC, který po pár zádrhelech utáhne pořádně a donutí Kramera odklepat. Velký přehled na zemi ze Skalníkovy strany a téměř čistě grapplerský zápas.

Vítězí submisí Skalník.

box +91 kg 6×3 min Václav Pejsar vs František Kynkal

Další souboj o místa na vrcholu boxerského žebříčku, tentokrát v profesionálech a v supertíze. Kynkal je vyšší a o pořádnou porci kilogramů těžší, takže jsem zvědav, zda uvidíme souboj podle obvyklého schématu "jak utahat a přestřílet kolos". Kynkal ale i přes svou hmotnostní převahu začíná překvapivě jako ten uvolněnější, pohyblivější a aktivnější borec, pracuje dlouhou přední rukou a s nebezpečným bombarďákem Pejsarem se nepouští do riskantních výměn. Takže by se skoro nabízelo jiné obvyklé schéma "jak přední rukou uzobat borce, který na mě nedosáhne". Roh nabádá Pejsara k trpělivosti, přece jen je zápas na šest kol. V posledních vteřinách před závěrem kola ale Pejsarovi dobře spadne hák, otřesený Kynkal je zrovna u provazů, takže nemá kam utéct a Pejsar má ten zabijácký instinkt, nezaváhá ani vteřinu, trefí ještě jednou a znova a Kynkal padá. Na počítání se postaví, ale okamžitě se zase skácí jak široký, tak dlouhý, protože v tuhle chvíli je pro něj ring hodně nakřivo; rozhodčí ho na to konto okamžitě odmává. Chyběla jedna vteřina do konce kola... V čase 2:59 tedy vítězí Pejsar KO a okamžitě se velmi bujaře raduje z povedeného vypínáku.

Vítězí KO Pejsar.

K1 -91 kg 3×3 min Daniel Škvor vs Piotr Ramankevich

Zápas, na který jsem osobně byl velmi zvědav. Ramankevich není žádné ořezávátko, ostatně podle bookmakerů je v tomto zápase velkým favoritem, a mimo jiné je to třeba semifinalista z WAKO, kde na evropském šampionátu loni prohrál s Maslobojevem, který poté porazil i Petra Kareše (což je zajímavé srovnání, protože právě proti Karešovi Škvor půjde příští měsíc na akci Simply the Best). Škvor zase o Vánocích v Lucerně předvedl smrtící boxerskou demolici a byl jsem zvědav, zda podobně pěkný box prosadí i proti Ramankevichovi. Bohužel na fight card je místo něj omylem uvedeno jméno jeho kouče Piasetskyho, takže nastává švejkovsky zábavný moment, jak všechny oficiální osoby kolem ringu, které musí něco zapisovat (mě nevyjímaje), horečně zjišťují, jak se Bělorusovo jméno správně píše.

První kolo. Běloruská škola se nezapře. Kopy jako blesk a Škvorova přední noha trpí. Zabijácké kombinace se ale Škvorovi daří i nyní, a jakmile se rozjede a vysype se, Ramankevich má co dělat. Po minutě Ramankevich píchne někam pod žebra neviditelné kolínko kontra proti Škvorovu úderu a Škvor je na zemi počítaný a nevypadá vůbec dobře. Po chvíli pochopitelně přiletí round na stejné místo a máme druhé počítání v prvním kole. Hala je jako opařená. Ramankevich solí spodky, co to jde – bodykicky, údery, Škvor přežívá, ale na výskání to není. Povede se mu hezký teep, potom Ramankeviche podkopnutím dostane na zem a kolo končí. Nebýt těch dvou počítání, byla by to remíza.

Druhé kolo. Škvor se vrací do zápasu, víc kope, a i když se o žebra pořád bojí, alespoň už je i ofenzivní. Zápas se vyrovná, ale pak přichází studená sprcha, Ramankevich trefí highkick přímo na bradu a Škvor spadne jako obraz ze stěny. Nejenže není mrtvý, ale dokonce se na zemi začíná hýbat a vstávat, nechápu, obdivuhodná odolnost i morál. Pak dochází k nepřehledné situaci: rozhodčí si dává s počítáním hodně na čas, Škvor se postaví a je vrácen do rohu pro nasazení chrániče zubů, který mu vypadl. Běloruský roh oslavuje, protože mají za to, že odchod soupeře do rohu je konec zápasu. Trocha zmatků, díky nimž má Škvor víc času se sebrat, nakonec se pokračuje v zápase. Tentokrát bez chrániče Ramankeviche, který si je při oslavách vítězství sundal, takže se opravuje ještě toto. Publikum je zprvu trochu zmatené, ale dostává se do varu, protože probíhá štípaná jako hrom. Škvor hrozivé sekačky rukama, Ramankevich likvidační lowkicky.

Třetí kolo. Škvor víc kontruje a lépe trefuje. Ramankevich mu dál ničí nohy a zkouší i údery na spodek, kdyby se opět ujala poškozená žebra. Zpomaluje se frekvence akcí, oba vadnou – není divu, vystříleli neskutečnou dynamiku. Pak Škvor bombou pošle Ramankeviche na zem, ten hned skáče na nohy a dělá, že nic – rozhodčí ho milosrdně nechává bez počítání. Škvor ještě inkasuje teep do obličeje, ale vzápětí kombinací sestřelí Ramankeviche tak, že už je to počítání a bez diskuse. Ramankevich nahulený, v problémech, Škvor ho loví a loví, atmosféra neskutečná. Zápas končí. Ukrutná válka, vítězství sice za první dvě kola jasně pro Ramankeviche, ale Škvorova vůle a tvrdost dokázaly změnit beznadějnou bitvu v drama. Rozhodně zápas večera.

Vítězí na body Ramankevich.

box -70 kg 6×3 min Vladimír Říha vs Davit Tlashadze

Postojářský univerzál Říha předvedl krásný taktický box proti Balogovi ve vánoční Lucerně, na pyramide TNA zase v K-1 prohrál proti Krčmářovi. Zde opět v šestikolovém boxu a opět dopředu ohlašovali, že mají taktiku ušitou na míru soupeři. Tlashadze se prezentuje dost fyzicky náročným stylem, v pevném dvojáku se přetlačuje s Říhou a nedává mu prostor. Útočí hlavně na spodky a to proklatě nízko, až ho rozhodčí napomíná. Říha postupně začíná chodit ven sidestepy, uhýbat před tlakem a trefovat háky zvenku. Za celé první kolo snad nepadne ani jedna přímka, všechno se děje na velmi blízkou vzdálenost. Z tohoto schématu se zápas nevymkne. Říha chodí ven, zejména za přední ruku, trefuje háky kolem krytu a nějaké ty zvedáky, celkově má víc ze hry. Tlashadze sice tlačí, ale úderově to tak slavné není – občas nějaká výměna, ale zápas dělá Říhovo trpělivé ostřelování háčky a zvedáčky. Třetí kolo je konečně vyrovnané – Tlashadze začal pořádně boxovat, rozjíždí delší výměny, má-li Říhu v provazech. Říha se drží toho, že se občas nechá tlačit, občas uteče sidestepem, občas se nechá přišpendlit do provazů. Změna je, že začal prokládat kombinace bombou a tím trochu tvrdí muziku na závěr kombinace. Dost mě zaujal koučing v Tlashadzeho rohu. Jeho kouč se nezúčastněně rozhlíží tak různě po hale, a za celé třetí kolo řekl pouze jediná dvě slova, a to "davaj, davaj". Předpokládám, že čtenáři jsou natolik obeznámeni s bojovými sporty, aby nebylo potřeba rozvádět, že toto není zcela obvyklý model.

Od poloviny zápasu se průběh nicméně vyrovnává. Gruzínec přitvrdil. Jednak začal dávat větší bomby, ale hlavně začal více kombinovat. Říha sice stále pokračuje v taktice, ale teď už se to tolik nezdá jako chytré povolování a chození ven, teď už je prostě tlačen a vymanévrováván. Tlashadze si začal i hekat do ran, více duckuje, zkrátka je to z jeho strany celé intenzivnější. I přesto je to stále Říha, kdo má čistší zásahy a vcelku bezpečně si hlídá bodové vedení ze začátku zápasu. Tlashadze v závěru zápasu vypadá, že by mohl být mnohem kousavějším soupeřem, ale dnes se spokojil s kontrolovaným průběhem zápasu, ve kterém ho Říha dalším ze svých taktických a disciplinovaných výkonů trpělivě přebodoval.

Vítězí na body Říha.

box -79,3 kg 6×3 min Tomáš Adámek vs Ruslan Badishov

Na řadě je další Gruzínec proti Adámkovi. Vyšší Adámek logicky boxuje na dlouho a při zkrácení se oba hned zaklesnou. Větší výměna je za první kolo vlastně jen jedna a to ještě na konci, jinak je to hlavně taktické oťukávání a samé jednotlivosti. Po řežbách v předchozích zápasech se tak zdá, že uvidíme klidnější, více strategický duel. Ve druhém kole ale začne Adámek přidávat kombinace a zdá se, že se soustředí soupeři na spodky. A hlavně je dobře trefuje, hezky na okraj žeber. Badishovo břicho pěkně duní na celou halu, a v průběhu kola na něm začíná být vidět, že mu to nedělá dobře. Ke konci kola po ráně do žaludku podklesne, Adámek vystartuje a hledá, kde to místo bylo – a najde ho, je z toho počítání. Pokračuje se, Adámek zkouší znovu vypnout spodek, Badishov se pod údery kroutí a vypadá to, že je to jen otázka pár vteřin, než padne, ale zachrání ho konec kola. Respektive nezachrání, protože nenastupuje do třetího kola, zřejmě má z vnitřností guláš a nechce pokračovat v zápase.

Vítězí RSC Adámek.

MT -73,5 kg 3×3 min Jiří Apeltauer vs Jakub Steidl

Další velmi očekávaný zápas. Oba strávili v Thajsku dost času na to, aby to na Podvinném mlýně vypadalo jako na Lumpinee, takže jsem na to zvědav. Podle sázkových kursů je Apeltauer outsiderem (2,93:1,30), ale pokud si dobře pamatuji, sázkové kursy neměl kdovíjak lichotivé ani na Night of Warriors nebo Yangame's Pyramidě, nicméně oba poslední zmíněné zápasy vyhrál. Podle atmosféry v hale je slyšet, že publikum Aplikovi fandí daleko více než bookmakeři. Zápas začíná tím, že si borci nastavují, kdo bude lepší s nohama. Steidl sází lowkick za lowkickem na Apeltauerovu přední nohu, zatímco soupeřovy roundy chytá a je z toho docela nebezpečný, takže Apeltauer výrazně omezuje vlastní kopání. Na blízko se toho moc nestane, boxu je pomálu a klinč je zatím poměrně poklidný, žádné loktovací orgie se nekonají. Otázka je, jak se projeví s časem síla a váha, protože Steidl vypadá o váhovku výš než Apeltauer, je vyšší a má na sobě i víc hmoty. Celkově je ale první kolo dost vyrovnané, možná lehce překopáno má Steidl.

Ve druhém kole má Steidl nakopáno více už určitě. Klinče se zatím zdají být spíš zápasnické než thajské, je to dost silové, ale oba mají vynikající stabilitu a nenechají se utrhnout, snad jen jednou se skácí na zem. Postupem času Apeltauer zjišťuje, že se docela dobře prosazuje kombinačním boxem a tak začne Steidla zkracovat a tlačit se do něj. Čekalo se radikální Thajsko, ale nakonec v průběhu druhého kola se fight zvrhává v trošku evropštější thaibox, začíná se víc kombinovat. Třetí kolo zvyšuje tempo z obou stran, především Apeltauer přitopil, valí se do Steidla, kombinuje a sypačky zavírá nohama, které mu teď už Steidl nechytá. Ale je to hlavně jeho boxing, který Steidlovi dělá problémy. Steidl ho naopak dostane na zem dvěma silovými strhy. Apeltauer se snaží utrhnout závěr, ale tam se oba do sebe tlačí natolik, že místo boxu dochází na klinč a tam je to vyrovnané, větší Steidl umí využít tuto výhodu. Apeltauerovi se tak nepovede zápas otočit, Steidl aktivněji kopal a byl silnější v klinči, Apeltauer lépe boxoval.

Vítězí na body Steidl.

K1 – 91 kg 3×3 min Ondřej Hutník vs Igor Bugaenko

Druhý hlavní zápas dne a samozřejmě další, na který se čekalo s velkou pozorností. Bugaenko jakožto šampión Superkombatu nebo finalista Tatneftu je pro Spejbla konečně větším soustem, které prověří jeho formu po změně týmu. Předzápasové rozhovory naznačovaly, že Spejbl věří svým thajským nohám proti dobrému boxingu soupeře, tak uvidíme. První minutu se v zásadě nic moc neděje, Spejbl si zaměřuje z dálky nějaké ty rány, pár lowkicků, tu a tam pokus o ruku, ale nic z toho není. Jednou výborně přečte soupeře, který má tendenci odklánět se do zadní strany, takže mu naproti pošle kopačku. Kolo pro Spejbla, přebodovává soupeře důraznými jedničkami dvojkami, Bugaenko nasype asi dvě kombinace, ale moc čistých zásahů nemá.

Druhé kolo se začíná ukazovat, že Spejblovo předzápasové sebevědomí je namístě. Za prvé je rozhodně ten tvrdší, zejména samozřejmě nohama, jak se čekalo, ale navíc soupeře líp čte, zdá se výborně koncentrovaný – Bugaenko zaboxuje, ale Spejbl mu to přebere roundem, nebo mu to odstrčením překazí, zkrátka má veliký přehled. Bugaenko se snaží pracovat, ale minimálně jeho okopaný bok už začíná vypadat pořádně zdevastovaný. Ve třetím kole Bugaenko zrychlí pohyb, na poměry těžké váhy tančí jako motýl, snaží se nezůstávat ve smrtící zóně Spejblových kopů, ale naopak svůj boxing rychleji zkracovat. Spejbl se pohybu přizpůsobí, ale neztratí tvrdost ani důraz. Zápas graduje, velmi vysoké tempo na obou stranách, Bugaenko sype více menších a rychlejších, Spejbl méně větších, a dovede zápas díky důrazu a kontrole do vítězného konce. Žádné počítání nebo kritická situace nenastaly, ale i tak to byl napínavý zápas s kvalitou, hlavně jsme viděli Spejbla zase pořádně hladového a dobře připraveného.

Vítězí na body Hutník.

full MT -76,2 kg 5×3 min International Czech tittle fight Matouš Kohout vs Anatoli Hunanyan

A poslední a nejočekávanější zápas. Oba aktéři mají za sebou silné renomé i silné skupiny podporovatelů. Tolja jako pilíř české postojářské scény, Kohout jako jednoznačný skokan roku a dravý talent. Ve hře bude dost, jednak je to boj o pozici české jedničky, kterou je v tuto chvíli Tolja, ale taky je to boj o mezinárodní titul domácího šampióna v thajském boxu, který drží Kohout jako stávající šampion. Zápas je na pět kol a začíná drobným faux pas, protože ring girls jsou jako neřízené střely a lezou borcům do rituálu wai khru.

Ostatně ani první kolo není příliš tradiční thajský box. Naopak, Tolja využívá svůj přehled a pohyb z boxu, snaží se Kohouta vycukávat, překopat a rozboxovat, takže je to celé spíš K-1 šmrncnutá klasickým boxem. Celkem se mu to daří, první kolo je rozhodně pro něj. Kohout umí zatlačit a důrazněji zakombinovat, ale zatím se zápas řídí rytmem, který nalinkoval Tolja. Boj se drží na střední a delší vzdálenost, Tolja se líp hýbe a neleze moc ani do klinčů ani do Kohoutových silových kombinací. V průběhu druhého kola Kohout omezuje tancování s Toljou a raději lépe využívá prostor, drží střed ringu a vyráží na výpady, potřeboval by pohyblivého soupeře nějak zaměřit. Tolja ho shodí pěkným strhem, ale jinak se boj pomalu vyrovnává, Kohoutův tlak omezujeToljovy možnosti hrát si. Ve třetím kole pokračuje tento trend – Tolja kontroluje hru, ale Kohout se učí ho svými výpady dostat pod tlak. Kohout sice inkasuje o něco více, ale útoky snáší a oplácí je, zatímco Tolja když už, tak se snaží tomu odtancovat. Ve čtvrtém kole je Kohoutův tlak už skutečně účinný, a Tolja se tak po Kohoutových výpadech ocitá v defenzívě. Jinak pokračují z obou stran přestřelky, lítá krásný zápas v ohromném tempu – oba se ani na chvilku nezastaví, přesto nezpomalují ani neztrácí přesnost. V posledním kole se pořád bojuje nahoru-dolů, kombinace střídá kombinaci, oba tak nějak trefí-netrefí po highkicku, stále vynikající pohyb – prvotřídní ukázka kondiční i technické vyzrálosti z obou stran. Vyrovnaný fight končí, ublížit soupeři se nikomu nepovedlo, tlak a zápas dělal spíš Kohout, Tolja toho zase víc trefil.

Zápas nicméně končí nejhůř, jak mohl – sice byl úžasný, ale nic se nerozhodlo, protože nikdo nikoho nedostal do počítání, ba ani nedostal soupeře pod souvislejší tlak. K přesvědčivé porážce obhajujícího šampiona nedošlo, ale kdo je tu vlastně šampion? Tolja, který obhajuje pozici české jedničky proti dravému mladíkovi Kohoutovi, nebo Kohout, který obhajuje svůj thajský pás proti kickboxerovi Toljovi? Plichta to být nemůže a extra round také není povolen, čili se to musí nějak rozhodnout na body.

Do ringu se naženou na vyhlášení hordy fanoušků a kamarádů, ale čekají a čekají, rozhodčí si dávají zatraceně na čas. Ani rozhodčí v tom totiž nemají jasno – dva pro modrý roh, dva pro červený, jeden remíza. Zapeklitá situace se řeší a sčítají se body. Publikum, které u nás mívá ve zvyku odcházet hned po posledním gongu, teď napjatě čeká. Nakonec rozhodčí vše konečně nějak sečtou a zváží a vítězem vyhlašují Kohouta. Samozřejmě zavládne vřava, protože jedni oslavují a druzí se rozčilují. Obzvlášť Tolja je velmi, ehm, nespokojený a vyjasňuje si stanoviska s různými funkcionáři. Petr Macháček jako Toljův kouč okamžitě po zápase podává protest proti výsledku. Zdá se, že kolem tohoto zápasu bude ještě chvíli veselo.

Vítězí na body Kohout.Související články

 
 

 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Kotilion - Čtenář - 11.4.2015 v 09:25
Tolja vs. Kohout - Odpovědět
 

Nebylse tam někdo z Vás podívat? Co ten hlavnní zápas, jak to vidíte?

Kotilion - Čtenář - 11.4.2015 v 09:26
Re: Tolja vs. Kohout - Odpovědět
 

Sry za překlepy, vstávám sice v 6, probouzím se ale až tak v 11:-D

vmax - Čtenář - 11.4.2015 v 09:55
Tolja vs. Kohout - Odpovědět
 

jen ve zkratce - Kohout je před zápasem držitel mezinárodního titulu domácího šampióna v thajském boxu, Tolja by měl pro jeho získání při včerejším zápase mít mnohem větší převahu. nějak nechápu podání protestu ze strany Petra Macháčka. 

Kotilion - Čtenář - 11.4.2015 v 10:00
Re: Tolja vs. Kohout - Odpovědět
 

https://www.youtube.com/watch?v=KNWM-nqvoRA&feature=share

ted na to koukam, prvni tri kola mam zatim pro Tolju.

Rek - Čtenář - 11.4.2015 v 11:36
... - Odpovědět
 

Není nikde video Hošek vs. Ducár, a Škvor vs. Bělorus? docela bych se podíval.

Rek - Čtenář - 11.4.2015 v 11:36
l - Odpovědět
 

oprava:
někde? :D

willy666 - Čtenář - 11.4.2015 v 21:19
Re: l - Odpovědět
 

prepacte,je to mimo temy a nechcem tu strasit nejakymi vymyslenymi senzaciami ale prave pozeram oficialnu stranku UFC a ako hlavny zapas je teraz v UFC Polsku napisany zapas Manuwa vs Blachowiz...co je potom s Crocopom a Gonzagou??

Caidel - Administrátor - 11.4.2015 v 21:29
Re: Re: l - Odpovědět
 

Právě běží živý přenos na Nova Sportu - a nic takového tam zatím neříkali. Tak uvidíme. Přiznám se, že nechci lézt na zahraniční weby abych to prověřoval, nechci si vyspoilovat výsledky předzápasů než se na ně podívám :)

willy666 - Čtenář - 11.4.2015 v 21:35
Re: Re: Re: l - Odpovědět
 

tiez pozeram ze na webe nie je nic o tom pisane(Sherdog atd...) ale je zaujimave ze este okolo obeda bol na oficialnej stranke UFC pisany zapas Crocop vs Gonzaga a teraz je tam vyhlaseny za zapas vecera Manuwa vs Blachowiz a Crocop s Gonzagom odtial zmizli...ale asi to bude iba nejaky omyl...