přihlásit trvale
Nová registrace
Heroes Gate 13: Odveta Šuda vs. Kutil i návratový zápas Ondřeje Hutníka!

Heroes Gate 13: Odveta Šuda vs. Kutil i návratový zápas Ondřeje Hutníka!

přečteno: 5285×
17.09.2014 v 00:14 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 0×
Rubriky: Aktuality / Ostatní / ČR

Na pátek 7. listopadu je naplánováno 13. pokračování domácí série galavečerů pod názvem Heroes Gate. Dějištěm akce zůstává Aréna na Spartě v Praze a pořadatelé zůstávají věrní zavedenému formátu mixu zápasů podle různých pravidel. A tentokrát to bude opravdu stát za to. Po dvou letech proběhne v hlavním zápase večera boxerský zápas roku na domácí půdě a stejně jako před dvěma lety ve stejném složení. Český šampión křížové váhy Luboš Šuda si střihne odvetu s Ladislavem Kutilem. Souboj bude o to pikatnější, že Kutil dopředu prohlásil, že půjde o jeho poslední utkání. Heroes Gate 13 tak bude bez ohledu na výsledek odvety zřejmě poslední šancí vidět dlouholetého úspěšného reprezentanta v boxu, majitele Kutil Gymu a pořadatel Heroes Gate v jedné osobě v akci. Kutil před dvěma lety inkasoval od Šudy tvrdé KO v 8. kole a po zápase musel do nemocnice. Šuda zvládl zápas lépe takticky a přestože úvodní kola bodově ztrácel, postupně začal otáčet zápas ve svůj prospěch, zatímco Kutil postupně fyzick ztrácel. Ve hře byl tehdy volný titul českého profesionálního šampióna křížové váhy, který má Šuda stále v držení a měl by tedy být znovu "v banku".

Další velkou lahůdkou bude premiérový start Ondřeje Hutníka na Heroes Gate. Start dlouholeté ikony bojových sportů v ČR bude velkým lákadlem hned z několika důvodů. Především půjde o Hutníkův první zápas od červnové prohry se světovou dvojkou Glory Danym Ilungou v Praze. Hutník po dvou kolech sahal po vítězství, ve třetím dokonce nebyl daleko o předčasného ukončení zápasu, když Ilunga několikrát za sebou inkasoval tvrdé údery, jenže v následném náporu se fyzicky zcela "vyšťavil", čehož Ilunga dokázal využít a Hutníka poslal několikrát na zem. V boji s kombinací totálního vyčerpání a otřesení z inkasovaných úderů se český bojovník pokusil dobojovat, ale Ilunga, který byl v tu chvíli na koni, už to nepřipustil, navíc jak řekl český bojovník po zápase, "hlava chtěla, ale tělo vypovědělo službu". Pro českého bojovníka to byla velká škoda, neboť regulérně sahal po senzaci v podobě zářezu světové dvojky své váhy. Na druhou stranu ani tak neodešel z ringu s ostudou. Naopak, ačkoliv výsledkově utkání nedopadlo dle jeho představ, podle mnohých podal jeden ze svých nejlepších výkonů za poslední léta. S Ilungou šel do souboje naplno a velkou část zápasu byl iniciátorem akce on. Navíc ukázal, že mezi ním a světovou elitou není žádná sálodlouhá propast, ba naopak. Druhou skutečností, která dělá jeho comebackový zápas zajímavým je, že se český bojovník, velký klubový patriot, rozhodl po 18 letech spolupráce ukončit své působení v pražském Hanuman Gymu trenéra Petra Macháčka a na další zápas se bude připravovat pod taktovkou svých kamarádů a trenérů a v barvách svého vlastního klubu. Hlavní otázkou tedy je, v jaké formě v listopadu nastoupí? A proti komu? Supeř zatím nebyl oznámen, ale pořadatelé slibují elitního soupeře.

Dalším s potvrzených jmen pro Heroes Gate 13 je Tolja Hunanyan, stálice těchto akcí, který na Heroes Gate svedl již řadu velkých soubojů, ať už podle pravidel klasického boxu nebo K-1. Představí se zde i jeho dobrý kamarád a sparing partner Tomáš Adámek. Aktuálně zřejmě největší hvězda pražského klubu KTSO JV Praha Martin Gaňo je dalším na seznamu potvrzených jmen. Po delší době se do ringu podívá také veterán Luboš Vrňata.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky