přihlásit trvale
Nová registrace
Heroes Gate 12 - už tento pátek v Praze!

Heroes Gate 12 - už tento pátek v Praze!

přečteno: 2799×
06.04.2014 v 22:13 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 0×
Rubriky: Aktuality / Ostatní / ČR

Již tento pátek vypukne v Praze v Aréně na Podvinném Mlýně další, již 12. pokračování turnaje bojových sportů Hereos Gate 12. Domácí akce, která nabídne fanouškům jako vždy mix nejpopulárnějších bojových sportů - MMA, boxu a kickboxu (K-1) tentokrát ovládne zajímavý a navíc titulový duel v klasickém boxu. O pozici české dvojky střední váhy (za Lukášem Konečným) a volný titul domácího šampióna si zaboxují Štěpán Horváth a Anatoli "Tolja" Hunanyan.

Horváth by měl být stasticky favoritem zápasu. Bývalý dlouholetý amatérský reprezentant stihl od ranných let desítky či přesněji řečeno několik stovek amatérských soubojů v boxu a dokonce i pokud jde o bilanci v profiringu je tím daleko zkušenějším. Mnozí Horvátha považovali za možného nástupce Lukáše Konečného, ostatně i sám Konečný v něm vidí obrovský potenciál, jeho kariéru však zbrzdily dvě porážky v posledních dvou titulových zápasech o evropský a světový pás. Tolja ovšem na druhé straně platí za vzor bojovníka - universála, kterému nědělá problém přeorientovat svůj styl. Jeho výchozím stylem je kickbox. V roce 2011 ovšem jako jediný evropský bojovník dokázal uspět v sousedním Německu na turnaji v thajském boxu Evropa vs. Thasjko (více zde). Thajskému boxu přitom tehdy dal jen pár týdnů přípravy. Dokáže znovu šokovat i v boxerském ringu? Jako profiboxer má na kontě tři zápasy, zatím všechny vyhrál.

Velkou událostí bude také návrat slovenské thaiboxerské jedničky ve váze okolo 75 kg Vlada Moravčíka do ČR. Jeho účast navíc bude zpestřena faktem, že půjde o finále série thajského boxu Youngblood a ve hře bude pás této série ve váze do 78 kg. Jeho soupeřem Djibril Eouho. Když se Moravčík představil v Čechách naposledy, bylo to právě v souboji s Toljou, kterého dokázal během zápasu několikrát poslat do počítání a nakonec vyhrál jasně na body.

Další slovenská stálice turnajů Heroes Gate, slovenská, či možná lépe řečeno česko-slovenská jednička welterové váhy MMA Matúš Laincz, který drží mimo jiné skalp českého šampióna Josefa Krále, se představí v dalším MMA zápase proti Mohamadu Sayahovi. Do dalšího MMA zápasu by měl nastoupit také veterán Luboš Vrňata, ten ovšem zatím stále nezná jméno svého soupeře pro duel v polotěžké váze. Konečně třetím a posledním MMA zápase na startovní listině je duel zkušeného Tomáše Kužely s Akimem Chadarem.

Součástí programu bude v rámci zmiňované série Youngblood také čtyřčlenná vyřazovací pyramida o pás ve váze do 65 kg, což znamená další tři zápasy navíc - dva semifinálové a jeden finálový. Pyramidy se zúčastní Jan Holec, Andrej Morávek, Luboš Lesák a Marko. Semifinálové dvojice budou rozlosovány den před turnajem. Konečně mladý a talentovaný svěřenec KTSO JV Praha Martin Gaňo změří síly ve váze do 69 kg a v zápase podle pravidel K-1 s Bekem Doinjashvilim.

Tolik pokud jde o hlavní program. Příznivci kvalitního boxu by si však neměli nechat ujít ani předzápasovou část, neboť tam budou k vidění souboje elitních amatérských boxerů, a to navíc bez přileb. Rivalové váhové kategorie -81 kg několikanásobný mistr ČR Standa Stárek a mladší bratr Toljy David Hunanyan si to spolu znovu rozdají v ringu. V minulých vzájemných střetech již každý ochutnal výhru i porážku. V supertěžké váze bude k vidění duel Jan Eliáš vs. Lukáš Wacker.

Celá akce odstartuje v 18:00. Předprodej vstupenek probíhá na ticketstream.cz nebo na recepci box a fitness klubu Kutil Gym na Olšanském náměstí. Cena vstupenek je 399,- Kč.


Heroes Gate 12 v Praze - startovní listina

Datum: 11. dubna 2014
Místo:
Praha (ČR)
Aréna:
Aréna Sparta


Hlavní program

 • box 10x 3 min profi internacional title fight -72,54kg
  Anatoly Hunanyan vs. Štěpán Horvath

 • finale o pás Youngblood full Muy thai rules, -78kg full MT 3x3min
  Vlado Moravčík vs. Djibril Eouho

 • -77 kg MMA 3x5min
  Matuš Laincz vs Mohamad Sayah

 • -93 kg MMA 3x5min
  Luboš Vrňata vs. TBA

 • -69 kg K1 3x3min
  Martin Gaňo vs Beko Doinjashvili

 • -84 kg 3x5min
  Tomáš Kužela vs. Akim Chadar

 • 2 semifinále Youngblood 3x3min MT -65kg(podle losu)
  1 semifinále Youngblood 3x3min MT -65kg (podle losu)
  obsazení pyramidy: Jan Holec, Andrej Morávek, Luboš Lesák, Marko

Předzápasy

 • -82kg K1 3x2
  Petr Kruliš vs Peter Šmíd

 • BOX Elite +91kg 3x3 bez přileb
  Jan Eliáš vs Lukáš Wacker

 • BOX Elite +-81kg 3x3 bez přileb
  David Hunanyan vs Stanislav Stárek

 • BOX Elite -48kg 4x2 bez přileb 
  Vladimíra Malíková vs Angelika GroňskaSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky