přihlásit trvale
Nová registrace
Haye nechce odvetu, ale zápas s Vitalijem!

Haye nechce odvetu, ale zápas s Vitalijem!

přečteno: 1414×
05.07.2011 v 10:29 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Aktuality / Box / Svět

Dnes již bývalý šampión těžké váhy WBA David Haye několik let nešetřil kritikou na adresu bratrů Kličkových. V sobotu večer ale musel sklopit hlavu před mladším ze sourozezencké dvojice Vladimírem, který mu přichystal první prohru v těžké váze. Haye po zápase uznal kvality svého soupeře a dokonce si s ním potřásl rukou. Jeho anabáze s ukrajinskými šampióni tím ale nekončí. Haye by se nyní rád utkal i s Vitalijem Kličkem. "Dal jsem do toho všechno, co jsem mohl. Přijel jsem s tím, že nejsem úplně fit. Něco se mi v tréninku stalo, ale nechi se na to vymlouvat. Kličko si zaslouží uznání, byl to od něj perfektní zápas," prohlásil 30letý Haye na pozápasové konferenci. O pět let starší Kličko vyhrál u všech tří bodových rozhodčích poměrem poměrech 117:109, 118:108 a 116:110.

Jak se ale zdá, Haye ještě nemá dost a dva dny po zápase se nechal slyšet, že se chce utkat s Vitalijem Kličkem. Haye po zápase navrhl Vladimírovi odvetný zápas, k tomu ale s největší pravděpodobností nedoje. Nicméně ještě je tu jeho starší bratr, který kraluje těžké váze organizace WBC. A vzhledem k tomu, že souboj s britským boxerem byl velkým přáním obou bratrů, je možné, že by k souboji skutečně došlo. Vitalij prohlásil, že by rád Hayeho knokautoval. Nicméně další zápas čeká za pár dní 40letého Klička v září v Polsku, kde bude boxovat s domácí hvězdou Tomaszem Adamkem. Zápas s Hayem by tak mohl nejdříve proběhnout na konci letošního roku.

Jeho uskutečnění by však mohl zmařit Hayeho plánovaný odchod do sportovního důchodu, který již před delší dobou ohlásil na 13. říjen, v den svých 31. narozenin.

foto:
boxingnews.comSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky