přihlásit trvale
Nová registrace
GSP vs. Bisping zrušen, Romero je nyní hlavní vyzyvatel

GSP vs. Bisping zrušen, Romero je nyní hlavní vyzyvatel

přečteno: 3170×
11.05.2017 v 15:20 | Autor: Caidel
diskuse: 5×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Fanoušky chystaného superfightu Georges St. Pierre vs. Michael Bisping dnes zasáhla dosti nečekaná zpráva: UFC ústy Dana Whitea oznámilo, že zápas se ruší. Nezvyklý je ovšem důvod: UFC se rozhodlo, že už prostě nebudou na St. Pierrea čekat. 

Jeho návrat byl přitom s velkou slávou oznámen na březnové tiskovce kde bylo dosti nečekaně zveřejněno, že jeho návratovým soupeřem bude šampion střední váhy Michael Bisping v superfightu. Termín zápasu v té době ale ještě nebyl dohodnutý a ačkoli Bisping a UFC předpokládali, že k tomu dojde co nejdříve, opak byl pravdou. St. Pierre nechce svůj návrat uspěchat a tak opakovaně termín odsouval. Bisping ho už před několika týdny upozorňoval, že pokud bude zápas odsouvat i nadále, dojde mu trpělivost a zápas zruší. Následně si ovšem zranil koleno a tak se čekalo, že odsunutí na podzim teď vyhovuje oběma borcům. St. Pierre však před několika dny uvedl, že už si vyčistil rozvrh a je reálně ochoten se bavit o termínu někdy po říjnu. A to už na UFC bylo moc. Dana White dnes oznámil, že Bisping tak dlouho čekat rozhodně nebude a v mezičase si dá fight s hlavním vyzyvatelem Yoelem Romerem, kterému se Bisping tak trochu snaží vyhýbat (i když jen tak v mezích slušnosti). 

White uvedl, že divizi zkrátka nelze zablokovat až do zimy, zvláště je-li ve hře také varianta, že se Bisping nebo GSP zraní a k zápasu vůbec nedojde. V tuto chvíli není vůbec jisté, zda se s návratem St. Pierra počítá  a zda je plán stále Bisping nebo se prostě uvidí jak to dopadne (hodně se mluví o fightu s rozzlobeným Andersonem Silvou, který se v top formě obou borců nikdy nepodařilo dohodnout). 

Zajímavé je, že oznámení UFC přichází jen asi dva dny poté, co Luke Rockhold veřejně apeloval na širší špičku střední váhy s tím, aby všichni (a myslel tím sebe, Romera, Mousasiho, Whittakera, zkrátka všechny, co by teoreticky mohli nastoupit do titulového zápasu) jednoduše řekli UFC „fuck off“ aby neblokovalo divizi kvůli superfightům. Rockhold naznačoval, že pokud všichni vyzyvatelé odmítnou nastupovat k zápasům, tak UFC prostě žádnou divizi nemá a bude se muset borcům podvolit a donutit šampiona obhajovat. Zde samozřejmě nutno poznamenat, že současná situace rozhodně není vinou Bispinga, ten jde naprosto logicky po moneyfightech které se mu nabízí a potíž je na straně UFC, které takové zápasy plánuje. 

A ještě jedna zajímavost: Po týdnech relativní nudy dnes MMA bohové strestali svět vcelku důkladně. Nejprve nám zařízli fight GSP vs. Bisping (z čehož ale možná vzniknou nové, zajímavější zápasy, tak to snad není taková škoda), pak bylo ale oznámeno zranění Henry Cejuda a zápas se Sergio Pettisem se ruší. Vzápětí se zranila také světová dvojka muší váhy Joseph Benavidez kterého čekal začátkem června souboj s Benem Nguyenem na novém Zélandu a aby nebyl ušetřen ani Bellator, tak si dva týdny před zápasem s Derekem Andersonem v Londýně zranil koleno Michael Page a zase ho v kleci nějakou dobu neuvidíme. Ach jo. To je na jeden den slušná dávka smůly.

A do toho USADA nachytala Jessicu Penne - zřejmě první MMA bojovnici/bojovníka, který nebyl přistižen na základě pozitivního dopingového nálezu, ale na základě nesrovnalostí v biologickém pasu.


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
malylada87 - Čtenář - 11.5.2017 v 20:39
.. - přejít na příspěvek
jooo konecne zrusili ten nesmyslny zapas a dostane sanci Romero. Myslim, ze na 80% mame noveho...
 
+1
malylada87 - Čtenář - 1.6.2017 v 23:59
UFC 213 - přejít na příspěvek
Tak je to ofiko, REEM si jde pro titul !!!! :D :) ..... Werdum vs. REEM na UFC 213
 

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 11.5.2017 v 20:39
.. - Odpovědět
 

jooo konecne zrusili ten nesmyslny zapas a dostane sanci Romero. Myslim, ze na 80% mame noveho champ

FJODOR n.1 - Čtenář - 12.5.2017 v 12:58
Re: .. - Odpovědět
 

95% je asi přesnějšíwink

1ConorMCGregor - Čtenář - 12.5.2017 v 07:43
NEWSSS - Odpovědět
 

 Jj je to na nic ,ale aspon misto Joseph Benavidez se hned prihlasil Tim Elliott a bude vs Ben Nguyen na UFN 110.

Zraneni Henri C. pred UFC 211 nejvice skoda jeste na Media Day byl videt.

Wilson Reis vs  Ray Borg bude na UFC 214.

Kelvin Gastelum bude tri mesice out a to jeste po dokonceni protidrogoveho programu proti marihuane.

conor mcgregor - Čtenář - 15.5.2017 v 19:30
GSP nebude! - Odpovědět
 

Tak tomu říkám nečekaná, doslova šokující zpráva, že se ve slibovaném návratu St. Pierra opět něco podělalo. Škoda, že na to nejde vsadit.

malylada87 - Čtenář - 1.6.2017 v 23:59
UFC 213 - Odpovědět
 

Tak je to ofiko, REEM si jde pro titul !!!! :D :) ..... Werdum vs. REEM na UFC 213