přihlásit trvale
Nová registrace
Gokhan "The Rebel" Saki

Gokhan "The Rebel" Saki

přečteno: 4763×
22.10.2008 v 20:24 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Profily osobností / K-1 / Svět

Gokhan Saki

 

 

 

 

Výhry: 59 (z toho 46 KO)

Prohry: 9

Remízy: 0

Výška: 183 cm

Váha: 97 kg

Narozen: 8. října 1983

Země: Turecko


Styl: Kickboxing

Úspěchy:

  • 2008 K-1 World GP 2008 in Hawaii Champion
  • 2008 WFCA Super Heavyweight World title
  • 2006 K-1 World GP 2006 in Amsterdam finalist
  • 2003 World Muay Thai champion
  • 2002 European Muay Thai champion
  • 2001 Dutch Muay Thai champion

 

O Gokhanovi

Gokhan Saki je turecký kickboxer, momentálně žijící a trénující v Holandsku, který patří k největším taletnům tvz. "nastupující generace" fighterů, kteří budou mít za úkol vyplnit mezery po odchodu zlaté generace v čele s Peter Aertsem, Jerome Le Bannerem a dalšími. Gokhan se v současnosti připravuje a trénuje ve slavném týmu Golden Glory, pod jehož křídla spadají takový velikáni (a Gokhanovo sparing partneři a kolegové z K-1) jako Semmy Schilt, Stefan Leko či Chalid Arab. Jeho trenérem je Cor Hemmers pod jehož vedením se Saki stal během tří let mistem Holandska, Evropy a Světa v Muay thai. Saki sám o svém trenérovi říká, že hlavně jemu vděčí za všechny jeho velké úspěchy a dodává že především jemu vděčí za to, jakým je dnes fighterem.

S trénováním Muay thai začal v roce 1993, když mu bylo právě 10 let v gymu "Club Fit" pod vedením Jana Patsjerika, kde trénoval sedm let, než odešel v roce 2001 do zmiňovaného Golden glory v Holandsku. Sakiho skromným cílem je stát se šampiónem K-1 a potom jím co nejdéle zůstat. Mezi je oblíbenou muziku patří House, RnB a Soul. Saki je pověstný svými nástupovými skladbami, které přímo pro něj skládá jeho kamarád, DJ. Jeho oblíbenou zemí je Mexiko a ve své dosavadní kariéře si nejvíce cení výhry nad Alexeyem Ignashovem.

Společně s Badrem Harim je pasován mezi nejnadějnější objevy. Mezi jeho hlavní přednosti patří neuvěřitelný přehled v boji a komplexnost. Nemá výraznější slabiny, své soupeře dokáže poslat na zem rukama i nohama, snad jedinnou eventuální nevýhodou může být při současném trendu K-1 jeho výška. Odbornou veřejností mu je prorokována velká budoucnost a v současné době se mu úspěšně daří tuto prognózu naplňovat. Rok 2010 byl zatím jeho nejúspěšnějším rokem v kariéře. Stihl odzápasit 8 zápasů, přičemž 7 z nich vyhrál. Probojoval se do finále K-1, kde ve čtvrtfinále narazil na obávaného rumunského specialistu na lowkicky Daniela Ghitu. Tvrdý a vyrovnaný zápas muselo rozhodnout nastavované kolo, kde měl více ze hry Saki, který vyhrál a postoupil do semifinále, kde narazil na svého týmového kolegu Alistaira Overeema. Saki šel do zápasu značně rozbitý z předchozí duelu, údajně měl zlomenou ruku a tak mohl boxovat pouze jednou rukou. Zápas byl ukončen TKO v 1. kole, když Saki inkasoval kop do oné zraněné ruky. V roce 2011 se stal vítězem série Glory world series 2010 - 2011, když postupně vyhrál všechny tři eliminační zápasy.

foto:
fansofK1.com
oficiální web K-1


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky