přihlásit trvale
Nová registrace
GCF Challenge: Back in the Fight 4 - reportáž

GCF Challenge: Back in the Fight 4 - reportáž

přečteno: 6856×
28.03.2015 v 07:44 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 2×
Rubriky: Reportáže / MMA / ČR

Autorem reportáže je Jan Hrsina, trenér SKBU Hostivař. Kompletní fotogalerii z této akce naleznete tady.

Poměrně nabitá akce, zejména pro domácí – KBC Příbram slaví 20 let, tamější hvězda a jeden z otců zakladatelů klubu Daniel Jerling ukončuje kariéru, další z otců zakladatelů Ladislav Erdelyi st. zde má zápas. Začínáme se zpožděním a zmatky, neboť je vyprodáno a stojí se mohutná fronta, fightcards kamsi zmizely, takže je nemají ani osoby povolané, což mě docela trápí, protože jsem na téhle akci původně ani neměl být a tak nemám vlastní podklady... Tento článek nakonec zachránil rozhodčí Petr Balej, kterému tímto děkujeme:), protože vyčaroval přístup k tištěné startovní listině, takže snad jména borců budou v pořádku. Nicméně hala je plná, atmosféra i ozvučení super, takže začínáme.

1. Lightweight 3x 3 min: Jan Janka (KBC Příbram) Vs. Jakub Reif (Fight Division Malacky)

Oba začátečníci s 0 zápasy na kontě, nicméně slušná postojařina. Janka je pohyblivější a agresivnější, také lépe kolenuje v klinči, občas se snaží nějakým haymakerem o pořádný zásah. Reif se ho zase tu a tam pokouší strhnout na zem, ale i když dojde k pádu, nevytěží z toho přesvědčivou pozici. V prvním kole je Janka nebezpečnější, ostřejší rukama a lepší v klinči. Ve druhém Reif přidá, lépe kombinuje, parkrát Janku vezme na zem, a i když se mu nepovede ho tam udržet dlouho, rozhodně boduje porazy. Ve třetím kole to už už vypadá, že Reif si Janku porazí na zem a bude ho tam chtít držet na kontrolu, ale udělá chybu a Janka si ho otočí, takže na zemi je to padesát na padesát, v postoji sice Janka hecuje a frajeří, ale ani v postoji už nikdo nezíská výraznější převahu, oba už mají těžké ruce a netrefí. Dost vyrovnaný zápas rozhodčí nakonec dávají 2-1 na body domácímu.

Výhra: Jan Janka 2-1 na body

2. Welterweight 3x 3 min: Ladislav Erdelyi ml. (KBC Příbram) Vs. Norbert Kopin (Fight Division Malacky)

Rychlý zápas. Kopin zahajuje prací na přední noze, Erdelyi toho docela dost čistě kupuje, několik lowkicků, nějaké teepy, podle výrazu tváře i práce nohama mu to nechutná, pár z těch lowkicků je pěkně tvrdých, zatížených. Po jednom z nich se Erdelyi kácí na zem. Kopin okamžitě nastupuje, rozjíždí GnP, Erdelyi je pasivní a rozhodčí ho odmává. Při vyhlášení ještě vidíme, že Erdelyi kulhá, Kopin mu tu přední nohu pořádně potrestal.

Výhra: Norbert Kopin TKO v 1. kole (údery na zemi)

3. Middleweight 3x 5 min: Jakub Kňaze (KBC Příbram) Vs. Dariusz Zabek

Krásné první kolo. Domácí Kňaze předvádí vynikající přehled a technický boxing, lehkýma rukama seká a spoustu toho trefuje rovnou na bradu. Polák si z toho ale nic moc nedělá a tlačí dopředu, snaží se lovit a hraje to na granátníka, občas máchne těžkou rukou, a co inkasuje, to ignoruje. Pošle jeden tvrdý lowkick a hned ten první se ujme a bolí, Kňaze zakulhá a o nohu se nadále zjevně bojí. Polák po tom překvapivě nijak zvlášť nejde, dál tlačí a chce spíš boxovat, většině ran Kňaze uhne, ale pokud inkasuje, má se Zabekovou silou problém. Technik versus bombarďák. Na konci kola Zabek trefí ještě jeden dobře posazený lowkick na koleno, Kňaze nemůže stát, padá, ale zachraňuje ho konec kola. Respektive nezachraňuje, protože do dalšího kola kvůli rozbité noze nenastupuje. Nicméně pěkný zápas, povedená stylově rozdílná postojařina.

Výhra: Dariusz Zabek RSC po prvním kole (soupeř pro zranění nohy nenastoupil do druhého kola)

4. Middleweight 3x 5 min: Adam Knajbl (3F-GyMMA Pardubice) Vs. Michal Bobrowski (SWD FItness Platinium Team)

Proběhne několik výměn v postoji, domácí Knajbl má zkušenosti z karate a posílá hned highkick, ale Bobrowski na to nepřistupuje, okamžitě si jde pro takedown a válí soupeře po zemi, zaklekává tříslo, hezky dává soupeři pocítit svou váhu na bolestivých místech, je tam několik velice pěkných přechodů na pozice, sidecontrol, guard, do posedu, chystá se GnP, už už to vypadá s Knajblem bledě, ale povede se mu parádička, zespoda zahákne nohy za Bobrowskiho hlavu a svalí ho na záda, hned se snaží přelézt nahoru sám, ale dělá tam chybu, příliš se po tom natahuje a Bobrowski po něm vyšplhá nohama do trianglu, nakonec je z toho armbar a Knajbl odklepává. Velice pěkná zemařina od Bobrowskiho, šel z pozice do pozice, ukázal přehled a technickou zralost.

Výhra: Michal Bobrowski submission (armbar) v 1. kole

5. Middleweight 3x 5 min: Martin Průcha (KBC Příbram) Vs. Roland Čambal (RSC Nové Zámky)

Čambal agresivní start, něco natrefuje, a Průcha se z toho zdá dost zaražený, zaskočený tvrdostí, krouží u pletiva a jakoby jen čeká na smrt. Čambal posílá highkicky, tvrdé bomby, ale do závaru soupeře nedostane, a tak se Průcha postupně oklepe, trefí hákem dobrý kontr, začne Čambala odkopávat nohama a vůbec se trochu vrátí do hry. Přesto je Čambal aktivnější a nebezpečnější, dělá zápas. V druhém kole Čambal zasáhne pár kombinacemi, pokouší se převahu vytěžit – loví a chce tam umístit vypínací bombu. Jenže na to jde moc silově a většinou na jedničky, takže to soupeř stíhá vnímat a zvládne se vždy vzpamatovat, i když jednou upadne po kolenu a jednou zakolísá po roundu. Čili žádná uspávací rána nepadne, přesto je kolo hlavně o rozbíjení pasivního Průchy. Čambal je spokojený, z hranice dostřelu Průchu otlouká a boduje, Průcha jen občas zahrozí, jednou dokonce vyjede do akční kombinace, kterou Čambala prožene po ringu, ale světlých momentů je málo, jinak přenechává dominantní kontrolu Čambalovi, který tak dovede zápas do konce.

Výhra: Roland Čambal 3-0 na body.

6. Welterweight 3x 5 min: David Ziopulos (KBC Příbram) Vs. Michal Merkulov (MMA Nový Bor)

Ziopulos má slušnou výškovou převahu, uvidíme, jak ji využije. Začíná rychlým náporem, sype soupeře a ten se snaží uniknout okružní jízdou po kleci kolem pletiva, jenže se natočí trochu bokem a koupí čistou bradu ze strany, takže zhasne jako svíčka a máme tu rychlou výhru KO pro domácí.

Výhra: David Ziopulos KO v 1. kole

7. Middleweight 3x 5 min: Ladislav Erdelyi st. (KBC Příbram) Vs. Daniel Šimek (Fight Division Malacky)

Erdelyi je se 48 lety za prvé nejstarší registrovaný bojovník GCF, za druhé i domácí trenér, takže velmi sledovaný zápas, v hale je napjaté a velmi pozorné ticho. Erdelyi začíná velice soustředěný, ale s rukama dole, za což ho Šimek hned pokárá highkickem, který sice jen škrtne, ale i tak je to důrazné varování. Erdelyi odpoví tlakem, nahrne se do kombinace, ale je moc těžký směrem dopředu, Šimek povolí a povede se mu postupujícího Erdelyiho stáhnout do klinče a předklonit, díky čemuž trefí drsné koleno přímo do obličeje. Erdelyi pokračuje, jako by nic, což je s podivem. Ale dva kopy do hlavy se nasčítaly a projeví se to vzápětí – opět tlak až moc do předklonu, tentokrát se o něj otře relativně obyčejný hák, už nahulený Erdelyi po něm klesá na kolena, chvíli ještě přežívá v klinči, ale po dalším zásahu definitivně padá a Šimek ho na zemi dokončí údery.

Výhra: Daniel Šimek TKO v 1. kole (údery na zemi)

8. Lightweight 3x 5 min: Jaroslav Jartim (Penta Gym Praha) Vs. Jan Široký (Fighting Club Ostrava)

Oba si prohodí pár výměn, Jartim zkusí koleno na hlavu, ale Široký mu chytí nohu a hned ho hází na zem. Jinak pokračuje opatrné boxování, dokud se v jedné nenápadné výměně Širokému neujme rána rukou, kterou jsem sice nepostřehl, ale Jartim po ní padá. Hned se zabalí do želvy, Široký ho ze stran dost brutálně dobíjí, Jartim je mimo, vypadnou mu zuby a rozhodčí ho skočí zachránit. Široký se odchází radovat z vítězství, ale v tu chvíli se Jartim vrátí z říše snů a plynule pokračuje v akci... takedownem rozhodčího, který nad ním stojí. Naštěstí se hned zorientuje a zastaví se, ale i tak se tenhle úsměvný moment postaral o překvapení jak v hledišti, tak u zkušeného rozhodčího Pavla Touše. Naštěstí z toho nic není a všichni zúčastnění to berou sportovně.

Výhra: Široký TKO v 1. kole (údery na zemi)

9. Women fight -65kg: 3x 5 min: Lucie Pudilová (KBC Příbram) Vs. Júlia Stoliarenko (MMA Knight LT)

Slečny začínají dost divokou výměnou, ze které má víc Stoliarenko, jenže to prováhá tím, že skončí s Pudilovou natlačenou na pletivu, takže domácí má čas se oklepat, a podle výrazu obličeje i naštvat. Pokračuje se v postoji, ale tentokrát má víc ze hry Pudilová – je o něco vyšší (delší), ale hlavně daleko lépe zasahuje přímky. Zvrhává se to v řežbu, Pudilová se zaměřila a teď soupeřce prostřeluje kryt, jako by tam nebyl. Stoliarenko chce jít několikrát na zem, lehá si, ale Pudilová nechce, až rozhodčí musí Stoliarenkovou stavět. Ke konci kola je na obou vidět únava, zápas se zatím vede ve vysokém tempu, takže obě začínají ztrácet dynamiku v rukách. Ovšem zápas jako hrom, hala je na nohou, protože tohle je otevřená válka, a navíc s postupem zápasu v ní domácí Pudilová začíná boxersky dominovat a soupeřce pořádně nakládat.

Druhé kolo. Zaměřovacích pár výměn, Stoliarenko jde pro single-leg, Pudilová sprawluje a končí nahoře, Stoliarenko se protáčí a šroubuje si nohy pro armbar, Pudilová jí z toho nakonec vstane a odchází. Po chvíli se situace opakuje, pokus o takedown, Pudilová nahoře, pokus o armbar, Pudilová ubrání. Nakonec se obě postaví, ale zejména Stoliarenko mele z posledního, Pudilová má taky dost, ale má větší vůli a ničí soupeřce obličej boxem, trefí i highkick, i když už nemá švih, aby vypnul. Stoliarenko si opět lehá, spíše padá, rozhodčí ji napomíná a vrací do postoje, protože Pudilová jí na tu zem samozřejmě kašle. Ještě pár výměn, Stoliarenko je bitá jako žito a vrávorá po ringu, zachraňuje ji gong. Okamžitě se kácí tam, kde stojí, přibíhá trenér, ale je zralá na ručník a ne na třetí kolo – není schopná se postavit a dojít do svého rohu. Rozbitá i vyčerpaná. O pauze je mela, kouč se ji snaží rozchodit, cpe ji do třetího kola, ale ona odmítá, totálně vrávorá, a když to rozhodčí vidí, okamžitě ji ještě před začátkem kola odmává, na to konto Stoliarenko kolabuje a kácí se na zem. I Pudilová má co dělat, aby stála rovně, ale s výsledkem vybuchují emoce celého týmu, zatím přibíhají doktoři křísit Stoliarenkovou... Dramatický a strhující závěr zápasu. Zatím jednoznačně fight večera, holky se vydaly ze všech sil a ukázaly takovou válku a srdce, že chlapi můžou tentokrát jen tiše závidět.

Výhra: Lucie podilová RSC po 2. kole (zastavení zápasu rozhodčím před začátkem 3. kola)

10. Middleweight title fight 5x 5 min: Tomáš Penz (PriMMAt Gym Praha) Vs. Rudolf Kříž (ValeTudo RK Znojmo)

Souboj o prozatímní titul, než se po zranění vrátí do hry držitel plnotučného titulu Vémola. Dá se čekat střet stylově odlišných borců, takže by se nabízelo obligátní "buď ho Penz sekne, nebo ho Kříž utahá". Uvidíme. Penz nastupuje s mocně zatejpovaným kolenem, uvidíme, nakolik to ovlivní jeho pohyb. Začíná se ostražitým zastřelováním v postoji. Penz má i přes to zraněné koleno výborné starty do kombinací, agresivní pohyb. Kříž si ho ale zvládá hlídat, nic zásadního neinkasuje. Postupně mu začíná krvácet ucho, které mu rozbila Penzova zadní ruka. V postoji je Penz rozhodně ten lepší. V klinči naopak úsporněji pracuje Kříž. Penz zkusí highkick, trefí tvrdý lowkick, Kříž prohrává na body, ale nenechává se vyvést z míry a jede si svoje. Váže Penze v klinči a vyčkává. Ke konci kola v klinči opře soupeře o pletivo a přebírá iniciativu. Kolenuje stehna, otlouká pěstí hlavu, žebra i stojnou nohu, Penz nějak divně stojí bokem, jako by nemohl pracovat s těžištěm. Kolo končí a Penz do rohu pajdá, zraněné koleno dostalo v tom posledním klinči dost zabrat taháním i údery a zjevně nevydrželo. Skutečně, Penz nenastupuje do dalšího kola. V pozápasovém rozhovoru přiznává, že na tom byl špatně, ale že zápas nechtěl na poslední chvíli odpískat a alespoň to zkusil, co kdyby. Kříž si ovšem luckypuch pohlídal a tak vítězí vzdáním soupeře.

Výhra: Rudolf Kříž RSC po 1. kole (Penz pro zranění kolene po 1. kole vzdal)

11. Light-heavyweight 3x5 Jiří Procházka (Jetsaam Gym Brno) Vs. Rokas Stambrauskas (MMA Knight LT)

Opatrný start. Procházka si soupeře spíš čte, nikam se nehrne a pinká uvolněně, možná až moc uvolněně (minimálně podle názoru svého rohu). Nicméně trefuje rozhodně lépe a postupně začíná víc tlačit. Do kombinací zařazuje kolena, která díky jeho výšce sviští nebezpečně kolem brady nižšího soupeře. Trefí highkick, ale ten sklouzne po lebce a nic z toho není. Dochází ke klinči u pletiva, Stambrauskas si chystá Procházkovu ruku, ten na nebezpečí nereaguje, nechává mu ji, Stambrauskas nasazuje na kimuru, padá k zemi a dál se snaží utáhnout tu ruku. Na zemi toho moc nevidím, Procházkovi se nějak povede otočit a dostat se nahoru, čímž si uvolní ruku, dál se snaží postavit, aby mohl pořádně bít, Stambrauskas se sápe ještě po kolenu, tak Procházka radši úplně odskočí a vytrhne se mu. Hned se ale vrátí a už ležícího soupeře mydlí. Stambrauskas přežije těch asi dvacet sekund do konce kola, ale do druhého kola nenastupuje, jeho kouč signalizuje něco s obličejem, zřejmě zlomený nos.

Výhra: Jíří "Deniska" Procházka RSC po 1. kole (soupeř nenastoupil do druhého kola)Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 28.3.2015 v 11:22
turnaj - Odpovědět
 

Super, jako vždycky pod hlavičkou GCF.  Hlavně dámský duel,  to byla válka.  

Co me sralo byly ty sileny fronty před turnajem. ...

Myllys - Trenér - 29.3.2015 v 10:42
.... - Odpovědět
 

V MMA zadne RSC neexistuje, to je jako by ve fotbale nekdo vyhral "v tie breaku"... Pokud nenastoupi do dalsiho kola, tak je to TKO (corner stoppage). RSC se pouziva ve standupu a i tam pokud nekdo nenastoupi do dalsiho kola, tak je to jinak - RTD neboli retired....