přihlásit trvale
Nová registrace
GCF Challenge: Back in the Fight 3 - kolo za kolem

GCF Challenge: Back in the Fight 3 - kolo za kolem

přečteno: 5536×
15.02.2014 v 00:01 | Autor: Caidel
diskuse: 3×
Rubriky: Reportáže / MMA / ČR

GCF Challenge: Back in the Fight 3

Pátek 14. února 2014, Sportovní hala Příbram, Příbram

Hala tentokrát vyprodaná nebyla, plno tak zhruba ze 2/3. Celému turnaji pochopitelně trochu uškodila delší stopáž, jmenovitě hodinové prodloužení kvůli výpadku proudu (s čímž se asi nedá nic dělat), ale zápasy jako takové byly velmi pěkné a akční - jen jeden z deseti trval plná tři kola. Škoda dvou mírnějších kontroverzí (Jenšík - Krajší, Knajbl - Řehka), zvláště ta v hlavním zápase večera zanechala na závěr trochu rozpačitý dojem. Z hlediska MMA jako takového povedená akce. Submise večera Vanický, výkon večera Pudilová.Jakub Čiháček (SK Bloodknight Brno) vs. Martin Fexa (MMA Gauner Jihlava)

pérová váha, 3x3 minuty

Začátek zápasu maličko pozdržen – Čiháček má totiž na trenkách jednu špatnou nášivku která dělá kapsu – a tak musel bleskově trenky shodit a půjde do toho jen ve spoďárech – naštěstí Fexa má garderobu velmi podobnou. Zahájení každopádně velmi ostré, rychlá chaotická výměna ve které trefuje lépe Fexa a Čiháček padá na zadek. Fexa je přece jen zkušenější, dokáže Čiháčka zalehnout a nepustit ho zpátky nahoru. Fexa si přejde na plný posed a postupně získá pozici na solidní GNP kterým zápas záhy ukončuje.

Martin Fexa, TKO (GNP), 1. kolo 0:50

 

Ladislav Erdélyi (KBC Příbram) vs. Jan Vondra (Mystery gym Kladno)

velterová váha, 3x3 minuty

Další velmi brutální zahájení. Úvodní kombinace vypadá lépe pro Vondru, lowkick a pěkný hák, ale v následné divoké přestřelce toho o něco víc nasází Erdélyi a Vondra se kácí k zemi. Vondra jde do želvy, Erdélyi divoce kladivuje, ale Vondra se nakonec na poslední chvíli zvládne zkroutit, chytit ho za nohy a přežít nejhorší. Erdélyi oťukává shora, ale Vondrovi se daří chytit gilotinu kterou Erdélyiho u klece hodně dlouho mučí. Erdélyimu to nesedí, párkrát si zařve, ale nakonec se z ní dokáže vymotat. Osedlává si Vondru a pouští obouručná kladiva, ale je přitom příliš divoký a Vondrovi se podaří únik spodem. Poziční skrumáž, nahoru se dostává Vondra a je s GNP výrazně metodičtější. Sada tvrdých a přesných zásahů – a Erdélyi se vítězství opět nedočkal. Pořádně divoký fight, ale pro domácí opět se špatným koncem.

Jan Vondra, TKO (GNP), 1. kolo (ke konci)

 

Jan Smetana (MMA Milovice) vs. Martin Průcha (KBC Příbram)

střední váha, 3x3 minuty

Smetana si zjevně daleko lépe poradil se shazováním a vypadá v kleci nejméně o jednu váhovku větší. Sadou úderů nažene Průchu na klec, ale Průchovi se podaří obranný poraz kterým Smetanu stáhne na zem. Poziční boj na zemi, Průcha se posouvá do north south. Smetana ho ale pevně svírá a do ničeho ho nepouští. Smetana se postupně silově propracuje na kolena a snaží se vstát, Průcha útočí kontrolní gilotinou a stahuje ho zpět dolů. Opět north south, tentokrát ale Smetana na kolenou. Průcha je rychlejší a dokáže mu přejít na záda ze kterých už ho Smetana nedokáže shodit a je zbytek kola trochu pasivní. Přes těžký začátek to nakonec Průcha se Smetanou skoulel velmi pěkně a na začátku druhého vypadá jako čerstvější borec.

Začátek druhého kola ale přeruší výpadek elektřiny v sále, takže do sebe borci nestihnou ani praštit a máme tu vynucenou černou hodinku. A to bohužel není nadsázka, protože pauza bez elektřiny (která vypadla celé v Příbrami) trvala prakticky přesně hodinu (a pár minut navrch). Druhé kolo tedy s hodinovou pauzou začíná znovu a půjde tak o nejdelší zápas v ČR. Smetana jde vpřed sadou direktů, borci se pak zaklinčují. Smetana pracuje na žebrech, Průcha se ho snaží přehodit a oba se pohybují po kleci v klinči sem a tam. Rozhodčí po půlminutce restartuje. Smetana jde znovu agresivně dopředu a tlačí, Průcha se ho frontkicky snaží držet od sebe, ale nakonec sjede porazem pod údery. Poziční skrumáž, Smetana se dostává nad Průchu a zkouší mu přejít na záda, ale je příliš zbrklý a jde moc vysoko. Průcha vyklouzne zadem, sám je daleko preciznější a Smetanova záda bere na jistotu. Pár úderů zezadu, Smetana neví jak dál a odklepává. A domácí mohou slavit, první důležitá výhra.

Martin Průcha, vzdání soupeře, 2. kolo 2:22

 

Petr Vacek (Good Luck gym HK) vs. Jaroslav Jartim (SKS Aréna Kladno)

Lehká váha, 3x3

První zápas s rozvážnějším začátkem. Oba chvíli krouží, Jartim pak zkouší vysoký frontkick. Vacek je první kdo zkusí zkrátit vzdálenost, ale Jartim ho odhazuje k zemi a zvláštně ho na ní tlačí. Chvilku to trvá, Vacek se snaží vstát a Jartim ho strhne k zemi už plnohodnotně a navíc si záhy dojde pro plný posed. Vacek se snaží odkopnout od klece, ale únik se mu daří až napodruhé když na moment natlačí Jartima pod sebe. Oba svázaní a vstávají, Jartim Vacka sundá lateral dropem. Bere záda, Vacek v želvě, Jartim metodicky omlacuje tvrdými ranami zboku, ale Vacek ví že už je konec kola a zásahy ustojí. V poslední vteřině se ještě Jartimovi protočí v guardu a dostane se nahoru, jenže už toho nemůže nijak využít. Jartim v prvním s mírnou převahou.

V druhém oba vletí rovnou do klinče, ale Jartim zkrátka umí reagovat na Vackovy pokusy o přehozy a tak borci opět padají na zem a Jartim je na zemi ve výhodnější pozici. Rychle bere záda. Pěkné a tvrdé zásahy, Vacek se dostává do úzkých, ale nakonec se zberchá, chytí nohu a zvládne strhnout Jartima pod sebe. Jenže Jartim je zkrátka hodně šikovný, zespodu okamžitě útočí na trojúhelník, zkouší variace mezi trojúhelníkem a pákou a té páce nakonec Vacek musí vzdát.

Jaroslav Jartim, sub (páka), 2. kolo 1:42


Martin Řehka (KBC Příbram) vs. Adam Knajbl (3F GyMMA Pardubice)

Střední váha, 3x3 minuty

Řehka zkouší Knajbla zaskočit porazem hned z pozdravu, ale nepřekvapí. Knajbl mu pak naopak škrtne hlavu krásnou variací na question mark kick která byla hodně dobře maskovaná. Řehka jde do náporu a vypukne menší přestřelka, Knajbl vypadá že pracuje s přehledem. Řehka tlačí, Knajbl ho chytá do gilotiny v postoji a dobrou půlminutku ho zkouší upáčit. Ale neuspěje. Řehkovi se nicméně vůbec nedaří zkrátit vzdálenost a porazy si nijak nepřipravuje, takže si ho Knajbl snadno drží od těla a boduje přesnými kopy i údery zdálky. Řehka jde do dobrého přehozu až v závěru kola, ale Knajbl skončí nahoře a ještě mu tam něco shora stihne nasázet, než skončí kolo. První rozhodně pro Knajbla.

V druhém Řehka napálí solidní poraz hned na začátku kola a sundavá Knajbla na záda. Knajbl okamžitě brání gilotinou. Řehka hlavu nebrání a buší na žebra, pak mu zpomaluje ruka – a rozhodčí (Václav Přibyl) odmává zápas s tím, že Řehka byl na cestě do bezvědomí. Řehka sice okamžitě vehementně protestuje, ale už se s tím nedá nic dělat. Je to asi drobet sporná záležitost, rozhodčí na danou situaci ale každopádně viděl mnohem lépe, než já. Pravdou ovšem je, že Řehka reagoval po odmávání hodně rychle, ale ruka zase vypadala, že povolila.

Adam Knajbl, sub (gilotina), 2. kolo (úvod)

 

Lenka Smetánková (Franco Team) vs. Lucie Pudilová (KBC Příbram)

ženy, lehká váha, 3x3 minuty

A máme tu druhý výpadek proudu – tentokrát naštěstí jen na necelou minutu, nicméně zrovna ve chvíli kdy obě bojovnice dostávají poslední předzápasové instrukce. Tyhle nervy dámám opravdu nezávidím.

Pudilová každopádně zahajuje skutečně fantasticky, je rychlá, přesná a několika zásahy rychle nahání Smetánkovou na klec kde na ní pouští nejméně minutovou nekompromisní sérií pravých háků, kolen a dalších chuťovek. Smetánková končí zkrvavená – ale držák. Od klece se sice nedostane, ale přece jen sama občas začíná posílat nějaká kolena nebo úder. Pudilová také přece jen zpomaluje a v úplném závěru pouští Smetánkovou od klece. Což se vyplácí, protože na volné ploše jí stihne poslat ještě několik přesných zápasů a v poslední vteřině to zavře high kickem který Smetánkovou pořádně rozhodí a vyrazí jí chránič zubů. Zápas sice ještě oficiálně není ukončen a měl by jít do druhého kola, ale roh Smetánkové rychle dává najevo, že tohle stačilo a je dobojováno.

A Pudilová je už teď neoficiálně za hvězdu večera, její výkon byl skutečně excelentní, zvláště pak na MMA debut.

Lucie Pudilová, TKO (corner stoppage), 1. kolo 5:00

 

Miroslav Vacek (Good Luck gym HK) vs. Petr Beránek (Jetsaam gym Brno)

Střední, 3x5 minut

Beránek otvírá lowkickem, ale jde mimo, Vacek také jeden zkusí a i jemu Beránek ustoupí. Další výměna kopů, Vacek si zkusí dojít pro poraz a i bez přípravy se mu zadaří. Beránek naskakuje gilotinu, ale Vacek ho zvládne sklepat. Beránek ale na zádech nezahálí, chytá Vackovi ruku a jde si pro páku. Vacek ho zvedá, třiskne s ním o zem, jenže to nezabere – a musí odklepat. Až příliš rychlé, Vacek se sám na sebe hodně zlobí.

Petr Beránek, sub (páka), 1. kolo 0:32

 

Roman Vanický (Good Luck gym HK) vs. Filip Kristl (Slovensko, Fire gym Banská Bystrica)

Velterová, 3x5 minut

A jdeme na trojici hlavních zápasů s motivem ČR vs. SR. Kristl se snaží zužitkovat svou výškovou převahu a začíná okopáváním zdálky. Vanický po chvíli do porazu, ale zcela bez přípravy, takže je z toho jen klinč. Vanický tlačí, ale Kristl zdárně brání až rozhodčí musí restartovat. Rozvážné naměřování z obou stran a Vanický tentokrát vypálí krásný double leg, pěkně nízko od kolen a má Kristla na zemi. Chvíle side control, vypadá staticky ale pak se najedou vymrští a vyšvihne pěkný switch. Také chvíli side control, bez úderů, ale také Vanický předvede nádherné otočení. Je tedy znovu nahoře a v side control. Kristlovi se tentokrát únik nedaří a Vanický si ho drží pod sebou, občas kratší lokýtek. Vanický přechod na posed, pak z něj nečekaně seskakuje zpět do kontroly zboku, ale má to svůj důvod, Vanický vidí příležitost pro arm triangle, pěkně ho tam našroubuje a Kristl vzápětí odklepává. Parádní technika, submise večera.

Roman Vanický, sub (arm triangle), 1. kolo 4:30


Jaroslav Poborský (MMA Karlovy Vary) vs. Milan Strnisko (Slovensko, Hanuman gym Bratislava)

lehká váha, 3x5 minut

Opatrný start z obou stran, Strnisko zkouší direkt, Poborský rychlé lowkicky. Oba si chvilku zkoušejí úder za úder, nebezpečnější kombinaci nakonec vytvoří Strnisko, škrtne Poborského za uchem a ten zkusí jít do porazu. Strnisko ale strh z klinče ustojí a Poborský musí o chvíli později pokus opakovat – to mu ale vyjde pod útok, takže daleko lepší pokus a Strnisko končí na zádech. Strnisko váže, Poborský krátké údery, má Strniska namáčklého u klece. Poborský se zvedá a Strnisko si ho slušně drží od těla. Poborský mu zvládne znovu skočit do guardu a to hned dvakrát, ale žádné dramatické pumelice mu tam nepošle. Rozhodčí při dalším zdvihu zápas vrací do postoje, Poborský posílá dvojitý direkt, pokračuje do strhu a má Strniska opět na zemi. Zas nad něj vstává, ale návrat se mu moc nedaří a rozhodčí opět restartuje. Poborský třetí úspěšný poraz a tentokrát se z postoje dokáže spustit dolů a dát Strniskovi dvě tvrdší rány, kolo už ale končí.

Poborský tentokrát nezaváhá a Strnisko jde na záda hned v prvních vteřinách druhého kola. Tentokrát je to half guard. Poborský vylepší pozici přechodem do posedu, Strnisko nabídne záda, Poborský přijímá a chvíli to vypadá nadějně, Strnisko se mu ale odkopne od klece a dostává se na moment nad Poborského do plného guardu. Poborský ho ale sváže, máme tu pat a rozhodčí restartuje. Poborský kop na hlavu (mimo) a další čistý poraz. Chvíli boduje v guardu, pak jde znovu nahoru a zpátky dolů, už relativně snadno. Pak přidává trochu toho GNP, Strnisko, který už nějakou dobu krvácí z nosu začíná trochu uvadat. Poborský se stabilizuje v side control. Strnisko mu nedovolí přechod na posed, ale Poborský si v poklidu drží pozici nahoře. Rozhodčí na poslední půlminutu staví a Strnisko to zvládne v několika výměnách zdramatizovat, Poborský musí ustupovat, schytá tvrdší zásah a o pauze vypadá maličko vyčerpanější než Strnisko.

Strnisko zkouší nápor v úvodu, ale Poborský si dobře přichystá protiporaz. Plný guard, Poborský má prostor jen pro kratší údery a lokty. Je ale přiměřeně aktivní a tak restart přichází až po delší době. Poborskému už ale dochází energie a jde do porazu bez přípravy. Strnisko ho ztrestá dvěma přesnými zásahy na nekrytou hlavu, ale Poborský ho na zem naštěstí přece jen dostane. Chvíli pracuje, vstává, vrací se do guardu, trocha GNP. Znovu vztyčení a návrat, tentokrát těžší přes slušné upkicky. Poborský half guard. Závěrečná půlminutka je ještě dramatická, Poborský získává posed, záda a také slušně buší, Strnisko nicméně vydrží až do konce. Slušná výdrž – zápas nakonec daleko vyrovnanější, než by bilance borců nasvědčovaly. ČR vede nad Slovenskem 2:0 a jde o  první a jediný zápas celého večera který skončil na body.

Jaroslav Poborský, na body


Milan Jenšík (KBC Příbram) vs. Štefan Krajčí (Slovensko, Fight Explosion Team)

Těžká váha, 3x5 minut

Zahájení v solidním tempu od těžkých vah, údery zpočátku spíše jednotlivé, Jenšík začíná kombinace natahovat a padnou i nějaké kopy. Krajčí jde první do porazu a ačkoli nejde o úplně zdařilý pokus, přesto Jenšíka na zem sundá. Ten ho váže a nic zvláštního mu tak nedovoluje. Krajčí v plném guardu a rozhodčí zápas staví. Jenšík se začíná prosazovat kopy, ale nekryje hlavu a Krajčí mu napálí jednu hodně tvrdou která Jenšíka na moment pošle na brusle. Krajčí do porazu, ale Jenšík pěkně usprawluje a udrží pozici. Vstávají, výměna, další poraz od Krajčího, ale Jenšík opět usprawluje. Nechá se ale unést a lehčím kolenem trefí klečícího Krajčího na hlavu. Zápas na chvilku pozastaven a Jenšík přichází o bod, naštěstí ale Krajčí může pokračovat. Jenšík velmi dobře kope a Krajčímu to nechutná. Ani lowkicky, ani na stehna a dokonce ani na hlavu. Jen háky má pořád Krajčí o něco nebezpečnější. Jenšík ale v závěru kola parádní koncovka – lowkicky pořádně Krajčího okope a navíc mu přidá pořádný tvrdý hák takže se Krajčí hroutí u pletiva, Jenšík už ale nemá čas ho dorazit. První pro Jenšíka, s bodovým odečtem ale remíza 9-9.

Pořádná hákovačka z obou stran na úvod druhého kola. Lepší zásah si připisuje Krajčí, ale Jenšík z celé výměny vyjde lépe dalším úspěšným sprawlem. Rozhodčí restartuje a Jenšík překvapí parádním highkickem a Krajčí se motá po kleci, zvládne ale alespoň poraz a Jenšík opět usprawluje.

A pak přichází zlom. Jenšík od sebe Krajčího odstrkává a dokud je ještě na zemi posílá mu kop na hlavu. Ten trefuje a ani rozhodčí nemůže uvěřit, že Jenšík udělal stejný faul podruhé. Okamžitě Jenšíkovi odečítá hned dva body naráz, jenže Krajčí není schopen pokračovat a tak je Jenšík diskvalifikován.

Štefan Krajčí, diskvalifikace (ilegální kop), 2. kolo


Oficiální výsledky:

  • vítěz: Štefan Krajčí, poražený: Milan Jenšík – diskvalifikace (ilegální kop), 2. kolo

  • vítěz: Jaroslav Poborský, poražený: Milan Strnisko – na body

  • vítěz: Roman Vanický, poražený: Filip Kristl – sub (arm triangle), 1. kolo 4:30

  • vítěz: Petr Beránek, poražený: Miroslav Vacek – sub (páka), 1. kolo 0:32

  • vítěz: Lucie Pudilová, poražený: Lenka Smetánková – TKO (corner stoppage), 1. kolo 5:00

  • vítěz: Adam Knajbl, poražený: Martin Řehka – sub (gilotina), 2. kolo (úvod)

  • vítěz: Jaroslav Jartim, poražený: Petr Vacek – sub (páka), 2. kolo 1:42

  • vítěz: Martin Průcha, poražený: Jan Smetana – vzdání soupeře, 2. kolo 2:22

  • vítěz: Jan Vondra, poražený: Ladislav Erdélyi – TKO (GNP), 1. kolo (ke konci)

  • vítěz: Martin Fexa, poražený: Jakub Čiháček – TKO (GNP), 1. kolo 0:50Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Dioxippus - Čtenář - 15.2.2014 v 08:06
Supr - Odpovědět
 

Přál jsem Fexovi a Beránkovi a oba zvládli vyhrát pod minutu:-). Škoda hlavního zápasu večera, protože jinak to vypadá na velice povedený event.

Mefistofeles - Čtenář - 16.2.2014 v 12:22
Re: Supr - Odpovědět
 

Jenže Fexa dostal výkonostně slabého borce. Čiháček byl pro něj spíš na zahřátí. Mě dost překvapila Pudilová.

Caidel - Administrátor - 19.2.2014 v 17:49
Fotogalerie - Odpovědět
 

Na ultimátech je k tomuto turnaji fotogalerie...