přihlásit trvale
Nová registrace
Galavečer boxu, K-1 a thaiboxu v Lucerně - reportáž

Galavečer boxu, K-1 a thaiboxu v Lucerně - reportáž

přečteno: 8081×
31.12.2014 v 17:45 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 4×
Rubriky: Reportáže / Ostatní / ČR

Autorem reportáže je Jan Hrsina, trenér SKBU Hostivař.Kompletní fotogalerii od našeho fotografa Filipa Škeříka naleznete na naší fanouškovské stránce na facebooku, zde.

Boxerské galavečery v Lucerně mají dlouhou a slavnou tradici, takže pořadatelé měli rozhodně na co navazovat. Dnes byl sál nacpaný k prasknutí a řada lidí dodržela doporučený dress code ve stylu 30. let. Po technické stránce byl večer zajištěný výborně, doprovodná audiovizuální show měla vyšší úroveň než většina srovnatelných galavečerů (zejména kamera sledující borce celou cestu od šaten až po nástup byla velmi zajímavým pohledem, k němuž se běžný divák většinou nedostane) a vzduchotechnice se povedlo udržet po celý večer příjemnou teplotu i dýchatelnou atmosféru, což v sále Lucerny nebývá vždy pravidlem. Večerem provázel Michal Frabša a bylo velmi zábavné, že prvními třemi větami se mu povedlo vyhecovat arénu k větší odezvě, než se předtím povedlo dívkám, rozjíždějícím show tancem twerk.

Daleko větší problém se zajištěním večera byl v obsazení fightů, startovka se měnila velmi divokým způsobem. Z osmi zápasů, na něž už byly vypsány sázkové kurzy, nakonec zůstaly nezměněné jen čtyři, ostatní se přeobsazovaly z rozmanitých důvodů – od nemoci po problémy s vízy. Přišli jsme tak o zápas Vinše proti Kullovi, českého mladého talentu proti slovenskému mladému talentu, zmizel zápas Apeltauera proti Gazdíkovi nebo Krčmáře proti Nakonechnyimu. Nakonec se ale přece jen povedlo poskládat 11 zápasů. Kromě nich bylo součástí večera také oficiální rozloučení Lukáše Konečného s kariérou a předání charitativního šeku. Nyní už k samotným zápasům:

1. Daniel Brunclík, X-gym Praha vs. Matěj Peňáz, Jetsaam Gym

thaibox, -81 kg, 3x 3 min

Brunclík má více zápasových zkušeností, ale osmnáctiletý Peňáz už dokázal získat tituly mistra Evropy nebo světa. Při nástupu vypadá Peňáz nervózně, zatímco Bruno do ringu vyloženě vtančí.
První kolo je dost technické, začne se několika propagačními highkicky. Docela lehké pojetí, žádná velká granátovaná ani kopaná, což je dost změna oproti poslednímu Brunclíkovu zápasu na Heroes Gate. Až když se během kola dostanou borci do klinče, přidá Brunclík na síle a zdatně loktuje. Peňáz se lépe pohybuje, dobře vrací rány a pěkně časuje, ale Brunclík má větší tah na branku, když se dostanou na blízko.

V druhém kole Brunclík prostřelí nějakou tu ránu a začne získávat na převaze. Peňáz po něm sahá dlouhými jedničkami, ale tlak je Brunclíkův, Peňáz s ním zjevně nechce chodit do větších výměn. Brunclík začíná postupně využívat respekt, který si u soupeře vybudoval, přebírá útoky a vede zápas.

Do třetího kola vstupuje Peňáz o hodně aktivněji, snaží se to otočit a pracuje na dlouhou vzdálenost, dokonce se mu povede trefit parádní teep do obličeje.  Brunclík se po něm snaží sáhnout nějakou tvrdou zadní, ale nic se neujme. Po chvíli taky trefí highkick, ale jen ho lízne, nic z toho. Trochu se to zvrhlo v thajskou překopávanou, rukama se mnoho zásahů neděje. V půlce kola se borci i dostali do klinče, ve kterém má převahu Brunclík, ale nic zásadnějšího z toho ani teď není. Obecně má ze zápasu víc Brunclík, je důraznější. Tempo trošku vadne. Brunovi se jednou po ráně zamotají nohy, ale stane se to daleko od soupeře a stihne se zorientovat dřív než soupeř i rozhodčí, takže se to obejde bez počítání.

Vítězí na body Brunclík

2. Daniel Táborský, SK Boxing Praha vs. Lukáš Wacker, Chimera Fighters Plzeň

box, +91 kg, 3x 3 min

Daniel Táborský (v černém) vs. Lukáš WackerPoněkud nevyrovnaný match, Wacker je sice letošní vicemistr republiky, ale proti Táborskému s jeho -pokud jsem dobře slyšel komentátora- 150 zápasy a 121 výhrami rozhodně tahá za kratší konec provazu i přesto, že Táborský zde boxuje o váhovku výše, než byl zvyklý dříve.

Na začátku je vidět poziční přeťukávaná, ale i tak Táborský hned ovládá střed ringu a vytlačuje soupeře ven. Táborský se snaží připravit si nějaký pořádný útok, kombinaci, ale Wacker zdatně kouskuje hru pohybem či protiútoky. Přesto má Táboský z prvního kola rozhodně víc, několikrát docela přesně zasáhne, zejména háčky z pohybu. Povede se mu Wackera sérií relativně nenápadných, ale opakovaných zásahů nahulit. Táborský problémy soupeře vidí a hned vystartuje ho dorazit a je z toho první počítání. Wacker na to reaguje tak, že se snaží hodně chodit Táborskému za přední ruku a trošku přitvrdil. Ale to nestačí, když se Táborskému povede znovu ho několikrát za sebou trefit, zahnat ho do rohu a ještě jednou ranou ho dokončit, tak je tu druhé počítání jako přes kopírák.

Druhé kolo pokračuje stejně. Táborský tlak, Wacker zjevně načatý, už mu to nechutná, Taborkému se daří pracovat na blízko a háky dosahovat za Wackerův kryt a systematicky ho otloukat. Wacker kontruje, ale ustupuje a chybí tomu přesnost, začíná být pasivní. Nakonec je zahnán do rohu, zpracováván a zasahuje rozhodčí, který třetím počítáním raději ukončuje zápas.

Vítězí Táborský TKO

3. Jan Rudolf, Aplik Muay Thai vs. Ladislav Kryštůfek, Lanna Gym

thaibox, -70 kg, 3x 3 min

Kryštůfek letos ve své kategorii vyhrál Mistrovství světa WKF, které se konalo v Praze, a jistě měl chuť porazit Rudolfa, s nímž už před pár lety zápas měl a remizoval. Od prvního kola je jasné, že výkonnostně rostli oba bojovníci – vidíme vyrovnanou, opatrnou překopávanou, v níž se oba přetlačují o technickou převahu, nikdo moc nejde po krvi. U Rudolfa by se čekalo více práce rukama, chodí i zápasy v klasickém boxu. Jediným výraznějším momentem jsou podkopy, jimiž Rudolf dvakrát dostane Kryštůfka na zem a v nichž demonstruje krásnou ortodoxní thajskou školu.

V druhém kole si Rudolf stále plní normu dvou povedených podkopů za kolo, a evidentně ho psychicky posilují, už vítězně zdraví diváky. Jeho převaha ale není v ostatních ohledech nijak drtivá – rukama nepadne žádný podstatný zásah, kombinačně Rudolf sice tlačí, ale Kryštůfek se nenechá zahanbit a pracuje nazpět, něco nakopáno mají oba a oba chtějí hlavně bodovat a netlačí se do nějakých zuřivých přestřelek.

Ve třetím si Rudolf v půlce kola dovolí moc pěknou otočku, zasáhne buď loktem, nebo předloktím, nevidím, každopádně publikum nadšeně aplauduje, krásná technika. Celkově už k žádným dramatům nedojde, v poklidném zápase pokračuje mírná technická převaha Rudolfa, který si takto dovede fight až do konce.

Vítězí na body Rudolf

4. Michal Dufek, vlastní team vs. Michal Vosyka, Box Club Plzeň

box, -66 kg, 6x 3 min

Vosyka i Dufek si určitě chtějí spravit chuť, oba své poslední zápasy (v Dánsku, respektive v Kanadě) prohráli. Pozorný začátek, Vosyka využívá výškové převahy, opinkává přední z dálky, Dufek se snaží soupeře pohybem těla do stran rozhýbat, zatím se na něj nemůže dostat. Ta výška bude asi výrazný faktor, Vosyka čeká s váhou na přední noze, dosáhne daleko a má i prostor na záklon a případné uniknutí Dufkovým útokům. V průběhu prvního kola Dufek začíná trošku získávat na iniciativě a vytlačovat Vosyku z pozic. Vosyka sice celé kolo lépe trefuje, ale Dufek začíná přicházet na to, jak si dojít tam, kam chce.

Druhé kolo pokračuje, Dufek se snaží něco vymyslet a dostat se na Vosyku, zatím se nedaří. Pak se z ničeho nic Dufek vynoří z duckingu zvednutou bradou přímo do Vosykova háku a padá jako špalek. Já čekal technické distanční ozobávání na šest kol, takovýmhle knockoutem z čistého jasna jsem překvapený, popravdě i Vosyka vypadá poněkud překvapený, ale darovanému koni na zuby nehledí – Dufek mu naběhl a nestíhá se sebrat, je z toho KO a ve Vosykově rohu zavládnou oslavy.

Vítězí Vosyka KO

5. Vladimír Říha, X Gym vs. Jan Balog, tým Lukáše Konečného

box, -71 kg, 6x 3 min

Zkušený Balog by měl podle dostupných údajů mít přes 30 profesionálních zápasů a 250 amatérských, proti němu univerzál Říha, který, pokud tedy nebudeme přičítat jeho thajské či K-1 zkušenosti, má v klasickém boxu pouze 7 profesionálních zápasů. Od začátku je na co se dívat – Říha drží pečlivý thajský dvoják, Balog hýří suverenitou a nebojí se přitlačit na pilu tvrdými ranami, jinak kontroluje soupeře jabem, Říha se hýbe do stran a nechává soupeře vystřílet, jednou na konci zahrozí výpadem po přebrání útoku. Po divokém startu se kolo trošku uklidnilo.

V druhém kole Balog provokuje grimasami, gesty, dlouhou dobu drží Říhu opřeného o provazy a mydlí ho. Říha na tu hru ale přistupuje, začíná mnohem více kontrovat, věří svému dvojáku a čeká, až Balog udělá chybu. Balogovy rány jsou ale důraznější, minimálně jsou slyšet na celou Lucernu. Většinou je to levá-pravá, občas zkusí zvedák. Dává do toho dost síly i švihu a taky s sebou nosí nějakou hmotu navíc, jsem zvědav, zda to zvládne celých šest kol. V závěru kola Říha přidá, sype zpátky do děr v Balogově obraně. Balog ho hecuje, frajeří, až ho rozhodčí napomíná, aby mlčel.

Ve třetím kole je jasné, že Říha jede podle připraveného gameplanu a postupně začíná sklízet ovoce. Balog trochu těžkne a občas promáchne, Říha duckuje, přebírá a přidává na aktivitě. Na jeden takový povedený ducking i Balog uznale pokýve. Říha se v tomto kole osmělil, už nekontruje jenom jedničkami, ale sype toho na Baloga docela dost a začíná být ofenzivní.

Balog si pořád udržuje rychlost i tvrdost, přestože se mu zhoršuje pohyb a přesnost. Říha začíná stupňovat iniciativu a prodlužovat kombinace, docela Baloga masíruje a tomu to nechutná. Teď se snaží spíš kontrovat Balog, ale protože nemá takový dvoják, tak toho inkasuje daleko více, než předtím ve stejné situaci Říha.

V pátém a šestém kole Říha trochu ubere intenzitu na takovou úroveň, aby jen lehce Baloga přestřílel. Víc toho posílá na spodky a především lépe trefuje – Balog má pořád nebezpečné rány, ale únava se na něm projevuje tak, že jeho kryt se stává značně ležérním, takže lacino inkasuje hlavně údery do trupu, hlavou uhne. S posledním kolem Balog vyhrabe síly, aby přitvrdil, a ještě Říhu několikrát dostane do defenzivy jako v prvních dvou kolech zápasu. V závěru se Říha nenechá a zápas končí pořádnou přestřelkou. Vyhrává o kousek Říha, podal disciplinovanější a chytřejší výkon. Zatím asi nejhezčí zápas dnešního večera. Je tam cítit snaha lovit, je tam chytrý gameplan, je tam střet stylů, jsou tam dramatické obraty. Krásná práce z obou stran.

Vítězí Říha na body

6. Luboš Šuda, Pitbull Gym vs. Lukáš Skirca, Sersen's Team

box, -90,72kg, 6x 3 min

Luboš Šuda vs. Lukáš SkircaJednatřicetiletý Skirca má spoustu zkušeností z boxu i kickboxu, proti elitě české křížové váhy Šudovi ale platí za outsidera. Jako by Skirca tušil, že nemá moc času před sebou, nastoupí do favorita velmi ostře a hned Šudu silově sype. Šuda to pobere a vrací, začíná si zaměřovat háky a spodky, zejména pravačku ke konci kola. Skirca je ovšem aktivní a Šuda se k ničemu výraznějšímu nebo likvidačnímu nedostane.

Rozhodně nečekaně sympatický výkon od Skircy. Jeho silové kombinace jsou ale náročné, navíc je dost zaťatý a musí toho dělat na svojí váhu opravdu hodně, aby držel Šudu na uzdě. A dělá víc než to, druhé kolo zatím vidím pro něj, Šuda vypadá zaražený, oproti poslednímu zápasu s Kutilem na Heroes Gate mu chybí dravost a hlad. Přesto se mu povede Skircou v jednom závaru otřást, ale dál po tom nejde.

Skirca začíná postupem času pořádně funět a Šuda přitvrzuje, zejména spodky. Nikam se ale nežene a jen využívá chvil, kdy se mu soupeř zabalí a nechá si poslat dva tři spodky. Skirca samozřejmě začíná být únavou těžkopádný a kontruje pomaleji, takže Šuda má čas zavírat komba tvrdšími bombami. Povede se mu trefit krásný zvedák. Krvácí mu obočí, takže ho rozhodčí pošle otřít, oddych ale spíš přijde vhod Skircovi. Šuda začíná postupně lépe a tvrději trefovat, ale nezdá se, že by toho chtěl využít a začal se do Skircy valit. Zjevně není tak dobře připravený, jak byl na Kutila, a nejspíš se šetří, protože jinak by Skirca teď byl zralý na presing. Takhle je zápas poměrně vyrovnaný, Skirca trefí zadní přímkou krásnou hlavu, až Šuda ulétne.

V pátém kole už Skirca pochoduje s rukama dole, podle grimas v obličeji po každém Šudově zásahu už má pořádně naklepaná žebra. Tohle je věc, kterou si Šuda nenechá uniknout, takže se na to soustředí a ke konci kola dostane soupeře po úderech na spodek dvakrát do počítání. Skirca ještě nasype a povede se mu přežít těch pár vteřin do konce kola, ale myslím, že to má spočítané. Ano, v šestém kole Šuda jde po zadním granátu na spodek, Skirca už nemá dost páry, aby mu to dokázal nedovolit. Třetí počítání, čtvrté, a rozhodčí ukončuje zápas.

Vítězí Šuda TKO

7. Michal Krčmář, Lanna Gym vs. Marek Tarabus, Elite Gym Trenčín

K1, -72 kg, 3x3 min

Krčmář je mistr ČR, mistr světa WKF, Tarabus je zase jednadvacetiletý talent, šampión Euroligy s pěkným skóre 23 výher z 27 zápasů. Zápas začíná vyrovnaně, oba se přestřelují. Zatím bez výrazné převahy až na okamžik, kdy Tarabus divoce nasype a zatlačí do rohu, zřejmě vycítil nějaké zaváhání, ale Krčmář to relativně v pohodě pobere, sice spousta ran, ale nic nebezpečného. To je v prvních dvou kolech jediný větší závar, jinak je to dost vyrovnané. Přebíjená, překopávaná, občas klinč a nějaké to kolínko. Z obou stran pěkné, pestré spektrum technik, teepy, kopy, box. Krčmář trefí dvě dobré brady, byť bez účinku. Tarabus pobaví publikum, když netrefí kop z otočky takovým způsobem, že se celý po výskoku rozmázne na zemi. Postupem druhého kola se Krčmář lépe prosazuje roundy a lowkicky, lépe trefuje. Technická převaha se časem začíná projevovat i v tlaku, Tarabus povoluje a Krčmář se osměluje do delších kombinací. Zkusí teep na hlavu, ale je zachycen a podkopnut na zem.

Ve třetím kole Tarabus těžkne - hlavně ve vršku těla, a padají mu ruce, Krčmář využívá – víc přebírá. Jedno takové kontrování, kdy sáhne rukama do soupeřova lowkicku, vyústí v nádherný knockdown, trefí dva háky v kombinaci a Tarabus lehne. Tarabus se zkusí vrátit do zápasu otočkou, ale zase mu nevyjde a zase upadne. Pak už se na něj Krčmář vrhne se snahou ho dorazit a strašlivě ho mastí v rohu, dokud to rozhodčí nepřeruší druhým počítáním. Tarabuse zachrání konec kola a konec zápasu.

Vítězí Krčmář na body

8. Daniel Škvor, Hanuman Gym vs. Marian Tůma, BFC Liberec

K1, -95 kg, 3x 3 min

Daniel Škvor vs. Marián TůmaTůma je zkušenější věkem, Škvor počtem zápasů. Tůmův poslední fight skončil drobným skandálem, protože Němečtí organizátoři tamního galavečera se dopustili několika pochybení takového rázu, že celý liberecký tým svou účast zrušil. Tak Tůma na spravení chuti přijal na poslední chvíli tento zápas. Tůma začíná techničtěji, kope, kolenuje, Škvor sype pouze boxerské kombinace, ale je velmi nebezpečný dynamikou a dravostí – Tůma prostě boxuje, zatímco Škvor vyloženě chce sejmout. Tůma s tím má velký problém, jakmile se Škvor rozjede směrem dopředu a začne rozdávat rychlé bomby na různá pásma. Škvor ho dostane do počítání, pak přesným zásahem na nos ještě jednou. Ve druhém kole Tůma zkusí začít aktivně a nenechat Škvora pracovat, ale Škvor využije první příležitost a nalétne do sypačky hned pár vteřin po startu, Tůma se choulí v rohu, rozhodčí ho počítá, a i když se Tůma tváří, že může pokračovat, tak ho raději zpět do zápasu nepouští. Vítězí Škvor, ale velmi zajímavé je, že za celý zápas ani jedinkrát nekopnul, všechno uhrál agresivním boxingem.

Vítězí Škvor TKO

9. Václav Pejsar, Atom Gym Plzeň vs. Larry Olubamiwo, Velká Británie

box, +96 kg, 6x 3 min

Václav Pejsar vs. Larry OlubamiwoPejsar opět přesedl do klasického boxu poté, co na Night of Warriors prohrál kvůli lowkickům. Dnes mu z Londýna přijel vyšší a o pořádný kus těžší veterán s průměrnou bilancí 10 výher z 20 zápasů. Nutno říci – Pejsar si zaslouží politovat, protože tenhle zápas si prostě nemohl užít. Olubamiwo boxuje dost protivným stylem, obtěžuje přední rukou, používá dnes už málo vídané křížové krytí a točí se extrémně bokem, skoro až zády, a krčí se u toho. To je pro Pejsara dost nepříjemné, protože do zad ho podle pravidel udeřit nesmí, takže má celkem zablokovanou pravačku, a nikam jinam moc nedosáhne, zkrátka otrava, jak se na soupeře dostat. Olubamiwo směrem dopředu nic moc nevytváří, jen kouskuje hru. Má sice přezdívku War Machine, ale zatím je to spíš vyčůraná machine, vypadá to, jako by si přišel zápas jen odchodit a moc neinkasovat. Pejsar dělá, co může, ale první kolo je dost bezradné. Ve druhém už si našel, kudy to půjde, levačkou posílá předkloněnému soupeři naproti zvedáky, pravačkou zkouší dosáhnout dlouhými háky záušáky. Olubamiwo občas něco pošle zpátky, ale jinak se pořád soustředí na dost defenzivní, pasivní pojetí boje, občas až bázlivé. Publiku se zápas nelíbí a začíná na černocha pískat. Pejsar si ale nemůže dovolit moc otevřít, Olubamiwo má tu a tam záchvaty aktivity a vzhledem k výškové i váhové výhodě by nemuselo být moc příjemné nechat se nachytat na nějaký kontr. On to z odborného hlediska Olubamiwo dělá docela šikovně, ale je utrpení se na to dívat, hlavně pro laického diváka, případně pro diváka se znalostí kickboxu, který by Olubamiwu nejradši během minuty zabil předním kolenem nebo zadním lowkickem.

Ve třetím kole se Pejsarovi povede soupeře párkrát dobře trefit a jednou ho dostane i pod systematičtější tlak, kde divoce plave jeden haymaker za druhým, aby z toho vytěžil co nejvíc. Ve čtvrtém kole Pejsar trefí dvě brady za sebou, Olubamiwo se to nijak nesnaží ustát, jde na zadek a je počítán. V pátém kole Pejsar dál kontroluje zápas, hlídá si soupeřovy kontry a nic zásadního se nestane. V šestém kole přijde konec zápasu – chvilku po startu se o sebe oba opírají v klinči, nevidím žádný pohyb ani sílu, ale Olubamiwo přesto signalizuje zranění lokte a předvádí hereckou etudu na téma bolest, rozhodčí to odpočítá a je z toho TKO. Rozpačitý závěr rozpačitého fightu. Pejsar sice dělal, co mohl, ale zápas to nebyl ani pěkný ani dramatický. Pro mě byl Olubamiwo zajímavý jen tím, že to, co předváděl, nebývá moc často k vidění, jinak toho moc nepředvedl.

Vítězí Pejsar TKO

10. Petr Kareš vs. Petr Ondruš

K1, -94 kg, 3x 3 min

Velký tahák večera, oba se nacházejí na špičce českých žebříčků ve váhách kolem 90kg. Píno v červnu získal český profititul v sandě, oproti tomu Kareš je letos velmi, velmi aktivní v amatérech i profesionálech – jen na podzim MČR, WAKO, gala v Číně, Noc mistrů proti Maslobojevovi... Zajímavá strategie, mezi profesionály u nás není zrovna obvyklá – nesbírat lacinou statistiku výher, ale růst díky zkušenostem proti rozmanitým a těžkým soupeřům.

Petr Kareš vs. Petr OndrušZačátek je hodně ostražitý, oba mají z druhého respekt a nechtějí udělat proti nebezpečnému soupeři chybu, je to spíš hledání otevření pro útok. Docela se navzájem trestají lowkicky, oba jich trefí pár pořádných, rukama je Ondruš nebezpečnější jednotlivými ranami, Kareš zase několikrát nasype rychlé kombo a pustí i dva parádní backfisty, kterým hala aplauduje. Sympatický je gentlemanský duch zápasu, oba se zdraví či omlouvají za nečisté techniky nad rámec obvyklých zvyklostí.

Druhé kolo. Kareš dvakrát zkusí Pína vylákat, ale ten se nenechá. Pak se oba trošku špičkují. Většinu druhého kola drží Ondruš Kareše u provazů, ale nehrne se do nějakého tlaku, oba se tam vycukávají a občas něco pošlou. Ondruš je zajímavější pozičně, Kareš kombinačně.

Třetí kolo přijdou parády – Kareš zkusí naskočené koleno, po dopadu ztratí rovnováhu a Ondruš okamžitě musí taky ukázat, že umí naskočené koleno a ještě po něm stáhne soupeře k zemi. Kareš pustí nádherné kombo, z backfistu pokračuje dvěma ránami a highkickem. Pak přijde rozhodující moment. Kareš koupí hák a zavrávorá, po něm dostane v klinči ještě koleno a pak ještě jedno naskočené, Píno po něm jde a dorazí ho rukama, Kareš inkasuje několik ran, boxuje zpátky, ale nohy mu neslouží a spadne. Nevypadá vůbec dobře, těžce se zvedá, nestojí moc jistě, ale rozhodčí ho pouští zpět. Ondruš se ho samozřejmě snaží poslat na zem znova, ale Kareš se kupodivu dovede sebrat natolik, aby aktivitou donutil Ondruše se stáhnout, a povede se mu poté kolo doboxovat, takže výsledkem je prohra na body.

Vítězí Ondruš na body

11. Roman Kracík vs. Jindřich Velecký

box, -95 kg, 6x 3 min 

Roman Kracík vs. Jindřich VeleckýToto by měl být rozlučkový zápas Romana Kracíka, jako soupeře má připraveného dalšího mazáka "Tornádo" Veleckého. Zápas začíná pozvolna, aktivnější je Kracík, Velecký ho nechává pracovat a spíš ho jen usměrňuje otloukáním rukavic a občasnými výpady, po ofenzivní stránce toho dělá málo. Kracíkovi vyhovuje trvalá mírná převaha v aktivitě a tlaku, do nějaké riskantní nakládačky se proti zkušenému soupeři nežene, takže ozobává přední rukou a občas nasype nějaké kombo, soupeř tam pošle jednu dvě rány a opět se stáhne do krytu. Takhle ubíhá kolo za kolem, z Veleckého strany není vůle nepříznivý vývoj zápasu změnit, Kracík je naopak uvolněnější a s blížícím se koncem zápasu trochu přidává na aktivitě. V posledním kole to teprve pořádně pustí a sype nejen přední rukou, takže dostane Veleckého trochu pod tlak. Zápas končí poklidnou bodovou kontrolou podle Kracíkovy režie. Přichází vítězný ceremoniál, dojatý Kracík symbolicky věší rukavice na přinesený věšák, probíhají rozlučkové gratulace, bohužel před poloprázdným sálem, protože české publikum má ve zvyku odcházet okamžitě s posledním gongem a tento galavečer nebyl výjimkou.

Vítězí Kracík na bodySouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

DyingCZ - Čtenář - 31.12.2014 v 23:03
Jen vecna - Odpovědět
 

Jen opravte toho Kutila v zaveru rozboru zapasu Lubose a Lukase (predposledni odstavec).

Assassin - Čtenář - 1.1.2015 v 16:58
galavečer - Odpovědět
 

Když pominu fightcard, tak jedno obrovske minus celeho gala bylo to, ze kdo nemel misto v prvni rade, nevidel naprosto nic. Nechapu, proc nebyly tedy zapasy snimany aspon na obri obrazovky? Ja osobne jsem chtel jit po prvnim zapase domu, protoze jsem proste nevidel a polovina lidi spis prez polovina v Lucerne co mela mista na stani taky nevidela. Dalsi vec, nezaznamenal jsem listky na sezeni v prodeji, presto polovina lidi sedela...wtf???

askeslav - Čtenář - 3.1.2015 v 22:32
dotaz - Odpovědět
 

čaute, chvilku jsem vypadl ze sledování tohohle gala, ale měl jsem tušení, že na něm měl boxovat aplik s gazdíkem, nebo se mýlím? díky:)

panmiagi - Čtenář - 4.1.2015 v 12:33
aplik-gazdík - Odpovědět
 

aplík nějak zkolaboval s ledvinama nebo co - nemocnice, kapačky atd.