přihlásit trvale
Nová registrace
Finále mistrovství ČR MMAA - kolo za kolem a výsledky

Finále mistrovství ČR MMAA - kolo za kolem a výsledky

přečteno: 3863×
15.02.2015 v 18:32 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Reportáže / MMA / ČR

Živá reportáž a kolo za kolem z finálového večera Mistrovství ČR MMA České Asociace Smíšených bojových umění (MMAA). Borci se do finálových zápasů pro rok 2014 kvalifikovali sbíráním bodů na deseti kvalifikačních turnajích.

Finále proběhlo v neděli 15. února v Hale Slávie na Praze 10.

Hala Slávie není pro MMA až tak obvyklou destinací (jako je třeba Sparta Podvinný mlýn), pro účel podobného turnaje je ale rozhodně zcela dostačující. Hlavní tribuna je přiměřeně plná, VIP stoly obsazeny. Celý večer celkově velmi příjemně odsýpal a ačkoli atmosféra nebyla zrovna strhující, šlo rozhodně o pěkný galavečer.

 

Leoš Brichta (Hanuman gym Praha) vs. Filip Kováč (RSC Nové Zámky)

juniorský superfight do 64 kg, amatérský

Opatrnější zahájení, ale Kováč se záhy snaží zatlačit. Brichta boduje zdálky z ústupu lowkicky a Kováč se ho snaží natlačit na klec, jde si ale pro porazy trošku moc okatě a Brichta ho za neopatrnost vzápětí trestá gilotinou po které Kováč končí s vykroucenou hlavou v bezvědomí. 

Leoš Brichta, sub (giltoina), 1. kolo 

 

Václav Schweidler (Reinders MMA Team) vs. Tomáš Malík (RSC Nové Zámky)

superfight, velterová váha -77kg, 3x3 amatérský

Malík si dojde do středu, první tvrdší pokusy jsou ale kopy od Schweindlera. Jinak zatím oba spíše naměřují, jen Schweindler tam občas pošle něco zdálky. Jedna ostřejší výměna, ale ani jeden z borceů netrefuje. Občasné pokusy z obou stran, Schweindler jeden hodně mocný hák. Malík stále drží střed, bodově se ale lépe vede právě Schweindlerovi. Malík si v závěru kola dojde pro poraz, ačkoli mu přitom Schweindler stihne zmasírovat žebra. Malík ale Schweindlera neudrží a borci se ještě stihnou vrátit do postoje.

Přestávka se trochu protahuje, protože Schweindlera je potřeba utřít (stejně jako zem v jeho rohu), pak ale zahajuje tvrdými lowkicky. Malík si jde po několika výměnách pro poraz a u pletiva se mu nakonec podtržení daří. Schweindler kontrolní gilotina. Malík si uvolňuje ruce a dává pár menších kladiv, Schweindler mu ale uteče do postoje. Malík na něm stále visí v kliči a roztočením ho znovu háže na zem do plného guardu. Schweindler nicméně dobře váže, takže Malík boduje jen občas nějakým jednotlivým úderem.

Plán už je tu jasný. Schweindler potřebuje bodovat zdálky, Malík chce nejdřív na tělo, pak na zem. Začátek kola se daří lépe Schweindlerovi. Dobře se hýbe, drží si odstup a boduje tvrdými zásahy zdálky. Malík se do porazů nějak ne a ne pustit a jeho cornermani už z něj začínají být neštastní. Do porazu jde nakonec vlastně jen jednou a to je ještě takové polovičaté, takže si to Schweindler nakonec pohodlně uhraje.

Václav Schweindler, jednomyslné rozhodnutí (2x 29-28, 1x 30-28)

 

Alexander Litvinov (Muradov Team) vs. Tomáš Zajac (Fight Gym Bánovce)

finálový zápas MČR 2014 do 62 kg, 3x3 amatérský

Litvinov do toho vlétne hned po hlavě, tady se moc taktizování nekoná. Zajac sice nápor a strh chvíli brání, nakonec je ale k zemi hozen. Litvinov jde ale do gilotiny, takže Zajac končí nad ním – a pokus to nebyl příliš dobrý, takže se to Litvinovi moc nevyplatilo. Zajac ztrestá úderem dvěma, pak ho ale raději pouští zpátky do postoje. Tam si jde Litvinov hned pro další poraz, Zajac ale usprawluje a opět tedy končí v Litvinově guardu. Tentokrát je ale s pozicí spokojen a průběžně pracuje a trestá údery. Pak jde nahoru a zkouší tvrdší GNP z postoje, následuje skrumáž ve které Litvinov nabízí záda a Zajac pozici přijímá a pečetí tak svou převahu v tomto kole.

Litvinov to zkouší raz dva kombinacemi, Zajac odpovídá naskočeným kolenem. Litvinov si opět jde do porazu a zkouší single leg u pletiva, vyšší Zajac ale dobře drží stabilitu, trestá žebra a nakonec skrčeného Litvinova zalehne. Dobrá pozice, okamžitě pálí GNP. Litvinov plive chránič a dožaduje se pauzy aby si ho mohl vzít zpět, nic takového ale pravidla přímo nepřipouští a tak je pod údery odmáván.

Tomáš Zajac, TKO (GNP), 2. kolo - amatérský Mistr ČR 2014 MMAA do 62 kg

Nejlepším Juniorským zápasníkem v této váhovce je vyhlášen Jakub Tichota z Hanuman Gymu

 

Martin Friedl (Hanuman gym Praha) vs. Erik Bojtoš (MMA Olymp)

finálový zápas MČR 2014 do 66 kg, 3x3 amatérský

Friedl si záhy zkouší jít pro poraz a daří se mu. Bojtoš zkouší solidní sweep, ale výrazně vyšší Friedl mu to zvládne v půli manévru překazit a dokonce z toho vytěží plný posed. Pozici ale moc dlouho neudrží, Bojtoš se osvobozuje. Friedl si dojde do klinče a prostě Bojtoše zvedne a hodí s ním o zem. Rozdílná stavba těla obou borců znamená dost nezvyklé skrumáže, zápas ale netrvá moc dlouho, protože Bojtoš při pokusu o únik chybuje, nabízí záda, nechává nechráněný krk – a je tedy vzápětí ukončen RNC.

Martin Friedl, sub (RNC), 1. kolo - amatérský Mistr ČR 2014 MMAA do 66 kg

Nejlepším Juniorským zápasníkem v této váhovce je vyhlášen Adam Volák z Atom gymu Plzeň

 

Renat Esenzhanov (Muradov Team) vs. Dominik Podzemský (MMA Chomutov)

finálový zápas MČR 2014 do 70 kg, 3x3 amatérský

Vyšší Podzemský zahajuje dlouhým direktem zdálky. Pak ještě jeden a raz dva kombinaci. Zatím si drží střed, Esenzhanov krouží okolo a odráží údery – sám se zatím do ničeho moc nepouští. První pokus z jeho strany je rovnou náběh a kombinace, Podzemský ale stíhá utéct. Esenzhanov znovu náběh, Podzemský opět stíhá ustoupit. Podzemský dál boduje jednotlivými pokusy zdálky. Esenzhanov lowkick. V závěru kola jde Esenzhanov do dalšího náporu, tentokrát dostává Podzemského k pletivu a háže ho k zemi, úderově ale nedostává prostor a Podzemský se mu ještě stihne vykroutit a pověsit na nohu.  

Podzemský otvírá kolo sekvencí levá levá pravá. A o něco později to zkouší znovu. Esenzhanov zpočátku pasivnější jen s jedním lowkickem. Pak ale nažene Podzemského na klec do klinče. Poraz mu ale nevyjde a inkasuje tvrdé koleno nejprve do žeber – o chvíli později ale bohužel také do rozkroku. Podzemského roh se trochu rozčiluje že to nic nebylo, ale Podzemský sám svou chybu uznává. Esenzhanov se rozdýchá a jde se znovu do boje. Pár výměn, pak opět zvládá zkrátit vzdálenost a strhnout Podzemského k zemi. Podzemský pak pozičně kontruje pákou a Esenzhanov musí bránit patovou situaci až do konce kola.

Esenzhanov zkouší v úvodu druhého Podzemského zaskočit kombinací, ten se ale překvapit nenechá. Esenzhanov ale o chvilku později naváže náporem a opět u klece strhává Podzemského k zemi. Ten ho ale odhazuje, takže Esenzhanov nad ním stojí a okopává mu stehna, aby se mu pak spustil do half guardu. Nějakou dobu se v pozici nic neděje, ale Esenzhanov se uvolní a v rychlém sledu tam Podzemskému naposílá pár tvrdých úderů včetně jednoho extra vydařeného. Podzemský opět váže, ale Esenzhanov už si pozici shora pohlídá a ještě Podzemskému sem tam nějaký úder přidá včetně důrazné sekvence na závěr.

Renat Esenzhanov, jednomyslné rozhodnutí (30-29, 30-28, 30-27)

Esenzhanov sice zvítězil ve finálovém zápase - mistrem ČR se ale nestává. Do finálového zápasu totiž nezvládl navážit (přestřelil o několik kg), takže na titul ztratil nárok. I tak ale Muradov tým a jeho kazašští svěřenci s jedním finálovým úspěchem.

 

Jakub Bahník (MMA Hradec Králové) vs. Tomáš Fiala (Monster gym Praha)

finálový zápas MČR 2014 do 77 kg, 3x3

Opatrný start z obou stran, borci kolem sebe krouží a zvažují jak na to. První střet je ovšem tvrdý z obou stran, rychlá přestřelka dva tři údery z obou stran včetně jednoho lowkicku. Oba trefují zhruba stejně. Na další údery však čekáme skoro minutu a i pak je to jen ojedinělý pokus. Fiala lowkick a pak ještě jeden. Bahník odpovídá kombinací, ale míjí. Fiala třetí lowkick – prakticky jedniný úder který v průběhu kola pravidelně padá. Víceméně remízové kolo – téměř nebylo co bodovat.

V druhém už přece jen nějakou akci uvidíme. Bahník se snaží tlačit, ale Fiala ho natlačí na klec a dojde na nějaká kolena na stehna. Pak ovšem trefuje i lehčí zásah na rozkrok. Naštěstí se může pokračovat velmi brzy. Po restartu Fiala háže Bahníka na zem což trochu vylepší atmosféru v sále, Bahník mu ale vzápětí uniká - jen aby byl hozen k zemi i podruhé a tentokrát do jště horší pozice. Bahník ho v poslední vteřině ještě otočí pěknou převalovačkou, tohle ale bere Fiala.

Fiala jde v úvodu třetího vpřed hákem, míjí, ale překvapí Bahníka druhým pokusem. Navíc naváže do klinče a jde si po single legu. Bahník zatím stojí a hrozí gilotinou, ale Fiala hlavu vyškubne a strhne ho k zemi. Bahník odpovídá pákou, ale Fiala se z ní vyškubne a udrží si top pozici. Menší skrumáž, oba se vrací do postoje a Fiala pečetí dalším podtrhem, tentokrát za obě nohy. Trocha úderů na závěr shora. Bahník vydrží, ale zápas už je jasně Fialův.

Tomáš Fiala, jednomyslné rozhodnutí (2x 30-28, 30-29)   - amatérský Mistr ČR 2014 MMAA do 77 kg

Nejlepším Juniorským zápasníkem v této váhovce je vyhlášen Zdeněk Polívka z Junior MMA Nymburk

 

Miroslav Brož (TKBC Praha) vs. Pavel Šimandl (MMA Chomutov)

finálový zápas MČR 2014 do 84 kg, 3x3

Tenhle zápas je už od prvních vteřin jasným opakem toho předchozího. Oba roci do toho od první vteřině jdou po hlavě a je to skutečně hodně chaotické (a nepříliš technické). Oba hodně zuřiví, Šimandl se zápasnickou průpravou zkouší chvílemi zápasit, ale je to jako na houpačce sem a tam. Po úvodní minutce začíná Šimandl zdánlivě zpomalovat, jenže pak se ještě zvedne a znova přebírá iniciativu. Pak ale přichází kontroverze – Brož reklamuje zásah loktem (který mu rozsekl hlavu) a je chvíli ošetřován. Rozhodčí to neviděl, já pravda také ne (ale já se v danou chvíli úplně nedíval, takže to není záruka ničeho). Zápas pokračuje, Brož naštvaný. Šimandlovi nevychází poraz, Brož ho háže na zem a nakládá mu různými kladivy, pak ho navíc honí po kleci. Těžké na bodování. Technika šla pravda z okna už v první půlminutě, ale řežba je to ukrutná.  

Brož zahajuje druhé mocným capákem který Šimandlovi vůbec nechutná o chvíli později přichází další který Šimandla pošle až ke kleci. Brož už si vedení pohlídá, dalším náporem úderů posílá Šimandu k zemi kde ho dobuší. Rozhodně nejveselejší zápas večera.

Miroslav Brož, TKO (GNP), 2. kolo -  amatérský Mistr ČR 2014 MMAA do 84 kg

MMA Chomutov tedy bohužel neuspělo ani s jedním ze dvou finalistů.

 

Aleš Vondášek (Gladiators gym ČB) vs. Marek Hůlka (Gladiators gym ČB)

finálový zápas MČR 2014 do 93 kg, 3x3

Velmi nezvyklá finálová situace – oba finalisté jsou totiž ze stejného gymu. Oba bijci mají navíc shodnou bilanci 4-2 – aspoň se teď zjistí, kdo je v tomto gymu ten správný Alfa samec. Obavy z toho, že by mohlo jít jen o další sparing session se ale úplně nepotvrdili, oba do toho od začátku jdou poměrně tvrdě. Vondrášek hlavně boxuje, Hůlka občas i nějaký ten lowkcik. Zhruba v půli kola to Vondrášek zkouší otočkou pěstí, Hůlka odpovídá parádně načasovaným double legem. Hůlka na zemi volí celkem nečekaný útok na nohy a přes knee bar se propracuje až na páku na kotník, kterou celý zápas ukončuje.

Vondrášek se ho pak pokouší nosit po kleci, ale na noze nemůže pořádně stát, takže je to o pád :)

Marek Hůlka, sub (achilles lock), 1. kolo

 


OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY:

  • vítěz: Marek Hůlka, poražený: Aleš Vondrášek - sub (achilles), 1. kolo - mistr ČR 93 kg
  • vítěz: Miroslav Brož, poražený: Pavel Šimandl - TKO (GNP), 2. kolo - mistr ČR 84 kg
  • vítěz: Tomáš Fiala, poražený: Jakub Bahník - jednomyslné rozhodnutí (2x 30-28, 30-29) - mistr ČR 77 kg
  • vítěz: Renat Esenzhanov, poražený: Dominik Podzemský - jednomyslné rozhodnutí (30-29, 30-28, 30-27) - není mistr, nenavážil
  • vítěz: Martin Friedl, poražený: Erik Bojtoš - sub (RNC). 1. kolo - mistr ČR 66 kg
  • vítěz: Tomáš Zajac, poražený: Alexander Litvinov - TKO (GNP), 2. kolo - mistr ČR 62 kg
  • vítěz: Václav Schweindler, poražený: Tomáš Malík - jednomyslné rozhodnutí (2x 29-28, 1x 30-28)
  • vítěz: Leoš Brichta, poražený: Filip Kováč - sub (gilotina), 1. kolo (juniorský superfight)


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky