přihlásit trvale
Nová registrace
Fight Nights Global 84 - reportáž

Fight Nights Global 84 - reportáž

přečteno: 1676×
03.03.2018 v 16:57 | Autor: Caidel
diskuse: 3×
Rubriky: Reportáže / MMA / ČR

Bouračka na D2 a následná zácpa bohužel zavinila, že jsme nestihli první dva předzápasy. Dorazili jsme tak ale už do velmi slušně naplněné haly, kde se s tím zvukař ale opravdu vůbec nepáral a rval to do diváků naplno. Turnaj uvádí Ondra Novotný.

Fotogalerie z turnaje zde.

Dritan Barjamaj (AUT) vs. Yevgeny Orlov (UKR)

Opatrný start z obou stran, Orlov si pak ale na pohodičku dojde do klnče, podražením nohy háže Barjamaje pod sebe a ze side control si počká než se Barjmaj otočí, nabídne záda a Orlov okamžitě ukončuje RNC. Slabá minutka a tři vteřiny. Čistá práce.

Filip Tomczak (POL) vs. Jozef Wittner (SK)

Tomczak okamžitě nažene Wittnera ke kleci a pronásleduje ho po obvodu klece. Konečně ho natlačí ke kleci a půl minutky klinčuje na pletivu. Wittner ale z obrany překvapí judo hodem a Tomczak jde na záda. Po chvíli poziční skrumáž, Wittner opět nahoře. Tomczak zkouší vstát, Wittner nahodí gilotinu – publikum mocně povzbuzuje, Wittner na Tomczakovi dlouho visí, ale ten ho nakonec sklepe. Jen jestli se Wittner neutavil (a utavil). Tomczak bere horní pozici, ale nedaří se mu přechod na plný posed, končí jen v half guardu z kterého Wittner okamžitě vstává. Tomczak jde ale hned jak buldok vpřed a Wittner bojuje jen z ústupu, má z Tomczakovy síly znašný respekt. Kolo ještě končí Tomczakovým strhem.

Tomczak si hned na začátku druhého špatně došlápne, zranuje si nohu a jde k zemi. Wittner trocha GNP shora, pak sjede do guardu. Tomczak chce vstát, Wittner zkouší gilotinu, ale nemá dobrou pozici, takže ztrácí gilotinu i hořejšek a Tomczak bere side control. Trocha GNP lokty a pak se situace opakuje s prohozenými rolemi - Wittner vstává, Tomczak gilotina, neúspěch, Wittner bere side. To je skoro až vtipné. Pak se ale zase protáčí.Ve zbytku kola už Tomczak nic shora neuboduje, ale do rohu docela těžce odkulhá.

Wittner zahajuje lowkickem, ale Tomczak zase tlačí. Tomczak klinčuje a dostává Wittnera na zem – a máme tu novinku, Tomczak bere záda a to je cesta která vede k vítězství – RNC si sice Wittner hlídá, ale Tomczak ho zezadu rozbije GNP. A dobře dělá, protože těžko říct jak by tohle viděli rozhodčí. Tomczak má asi zlomenou nohu. Mimochodem, v kleci pískal Mark Goddard známý i z UFC.

 

Nodar Kudukhashvili (GEO) vs. Samuel Krištofič (SK)

Krištofič začíná lowkickem, ale Kudukhashvili mu vrací dva háky, takže si to Krištofič do budoucna asi rozmyslí. Další posílá až tak za půl minuty, ale už si dává pozor aby rychle ustoupil. Kudukhashvili jeden vrací. Pirát boduje hákem a publikum má radost. Výměna lowkicků. Krištofič drží střed a míjí mocným hákem, Kudukhashvili vrací nenápadný zvedák. Krištofič tvrdý lowkick. Kudukhashvili háky, nahání Krištofiče, ten se zkouší zachránit single legem, ale vytěží jen klinč. Od sebe. Oba háky, oba míjí. Ostrá výměna, naopak oba trefují. Dobře trefený round na žebra od Krištofič. Lehčí výměny a lowkicky z obou stran. Fight se drží uprostřed klece. Krištofič lowkick, Kudukhashvili opět odpovídá háky. Krištofič krvácí z nosu. Kudukhashvili ustupuje až ke kleci a chytá jeden tvrdý hák. A pak i lowkick. Závěrečný nápor Kudukhashvili, Krištofič reaguje porazem, ale nedaří se. Velmi vyrovnané. Kudukhashvili má lepší háky, Krištofič kontrolu prostoru a lowkicky, direkty nejdou ani jednomu.

V dalším kole se obraz boje moc nemění. Krištofičovi se nedaří dostat do tempa (jak sám po zápase přiznává), a tak je to hlavně jeho občasný lowkick a Kudukhashviliho háky s velmi mírnou převahou Kudukhashviliho. Změna přichází v posledním kole – oba mají naordinované porazy, ale Kudukhashvili s tím přijde dřív, sundá Krištofiče na zem a tím vyhraje celé kolo – Krištofič už totiž ve zbytku kola nedokáže vymyslet žádný únik a Kudukhashvili ho pod sebou udrží celou dobu (i když toho shora zas tolik nepředvede), takže to na výhru pohodlně stačí. Krištofič poprvé v kariéře poražen.

 

Yasubey Enomoto (SUI) vs. Shamil Amirov (RUS)

Tohle už je první fight živého streamu

Amirov od začátku skvěle pracuje se vzdáleností. Uskakuje před Enomotovými útoky a pěkně přiskakuje zpátky s kontry. Enomoto si skoro ani nepraští. Amirov také neboduje nijak dramaticky, ale rozhodně si určuje tempo. Do prvního porazu zkusí Amirov jít až zhruba v půlce kola. Nejprve se nedaří, ale když Enomoto zkouší únik z klinče, dosmýká ho Amirov na zem. Enomoto ale na zemi kontruje pěkným knee barem. Amirov nevypadá až tak v nebezpečí, ale musí půl minuty vyčekávat. Nakonec zelehává Enomota do side control a tam stráví zbytek kola. První jde rozhodně za mladičkým Amirovem.

V úvodu druhého se Enomoto dostává několika zásahy do hry – Amirov už nečte jeho načasování a raději tedy jde do porazu. Je z toho ale jen klinč a Enomoto pak uniká. Amirov už nemá pohyb a spíš se valí vpřed, Enomoto mu nedává prostor a pěkně ho pořád ho něčím oťukává. Enomoto sám také naznačí formálně jeden poraz, ale o chvilku později je štouchnut do oka. I po rozkoukání si to ale drží převahu. Druhé tedy Amirovovi vůbec nevyšlo, zkušenější Enomoto úřaduje.

Třetí kolo začíná jak druhé skončilo – Amirov už nedokáže pokrýt Enomotovy útoky a ten boduje. Amirov tedy jde raději do porazu. ten se mu daří, ale neudrží Enomota na zemi. Ten cítí že je na konci a vyráží Amirovi chránič zubů a pak povykuje, aby mu ho rozhodčí rychle vrátil, dokud ho má na lopatě. Amirov ale opět zaboduje porazem, ale Enomoto jde nahoru ještě rychleji: Amirov utavený, Enomoto ale jde pořád vpřed. Amirov ale ještě uklinčuje Enomota a znovu ho dosmýká na zem. Ale do plného guardu a na zemi ho zvládá udržet. Enomoto ale po chvíli opět vyčaruje knee bar a využívá ho alespon k úniku. Rozhodčí kvůli něčemu přerušuje fight a borce kárá. Enomoto si ale jde pro finiš. Trefuje nádhernou bombu mezi oči, Amirov otřesen a bruslí, Enomoto ho sráží k zemi a několika údery doráží (jedna sedla zvlášt dobře a Amirov je v limbu).

 

Alexander Gladkov (RUS) vs. Viktor Pešta (CZ)

Opatrný start. Oba krouží ale nikomu se nechce začínat. Pešta nakonec začne lowkickem jen to mlaskne, Gladkov po chvilce vrací hák. Dál oba krouží a vlastně se nic neděje. Aj, tohle nevypadá moc zábavně, snad dopadne nějaký finiš. Peštovou hlavní zbraní občasný lowkick, Gladkov vypadá že čeká hlavně na levý hák. Ale pak se ukazuje, že mu jde i ten pravý (asi nejlepší trefa kola). Pošet slibných zásahů ani u jednoho borce určitě nepřekročil 10 (spíš kolem 5).

Viktor vypadá do druhého svěže a přebírá střed klece. Gladkov si ale dobře čeká na své příležitosti k hákům. Peštovi se daří zahnat Gladkov na klec a šoupnout mu tam jeden round, jinak pořád hrozně vlažné tempo. I ve zbytku kola jen pár zásahů (hlavně ty lowkicky) a diváci už si i zapískají.

V úvodu třetího to vypadá, že oba chtějí přidat a je to o něco lepší, ale ne o moc. Gladkov si alespoň dojde pro první pořádný klinč na kleci. Nic z něj ale nevymyslí, ale aspon tam Peštu chvíli drží. Při úniku pak urvou alespoň reklamu na sloupku. Zbytek kola ale opět sklouzává do rutiny a diváci pískají. V našem sektoru někdo fandí „bijte se už, do piči!“ To už se ale nestane a zatím bohužel nejslabší fight večera končí.

Uvidíme co rozhodčí. Pešta asi víc kontroloval prostor, zásahově šul-nul oba. Gladkov ale v úplném závěru někde nabral tržnou ránu na uchu, takže krev ve prospěch Pešty.

A zápas také dostává Pešta, 3x 30-27

 

Andy Young (NIR) v.s Ali Bagautinov (RUS)

Bagautinov brzy bere střed klece, ani jeden se ale nepouští do žádných přestřelek. Bagautinov určuje tempo a dvakrát nachytá Younga specifickým taekwondo kopem. Pak zaboduje hodně tvrdým roundem na žebra a další minutku dvě příležitostně oťukává ustupujícího Younga. Ten se omezuje jen na kontry, ale skoro všechno mu jde mimo. Bagautinov si dost věří, výborná otočka na hlavu kterou Young jen tak tak pokryuje. Bagautinov do prvního porazu. Double leg podtržené nohy u klece. Young hned vstává, dostává koleno na žebra a je hozen k zemi. Ale zase okamžitě skáče nahoru. Bagautinov už na něm ale zůstane nalepený do konce kola. První jasně Bagautinov.

Young zkusí překvapit nástupem, ale nic z toho není. Bagautinov opět ten kop (něco jako question mark, nebo pozdržený round) Bagautinov bere klinč, ale Young ubrání slibný poraz. Bagautinov ho ale nakonec k zemi přece jen dosmýká, všechnu energii ale věnuje držení Younga na zemi a ten má čas ho otukávat včetně úderů oběma rukama současně. Young únik, Bagautinov dobrá kombinace na tělo a hlavu, další klinč a strh, ale Younga na zemi prostě neudrží. Pár dobrých kolen v klinči. Bagautinov rozjíždí parádní kombinaci. Hlava, žebra, kolena. Young ale tak nějak většinu pokryje, Bagautinov ho ještě hodí na zem a omlátí žebra. Young vcelku drží krok a slušně brání, ale ofenzivně je to jednostranná záležitost.

Třetí s obdobným průběhem. Bagautinov tlačí, kombinuje, předvádí otočku na hlavu, klinčuje, strhává a tak podobně. Pro něj už rutinní postup. Young brání a brání dobře – ale jen brání. Dvakrát zkouší lovit kimuru v rámci porazové obrany, ale nikdy to nezabere. Bagautinov si tedy v poklidu dokráčí pro dominantní výhru. Oba tam ještě pustí pěkný kolenovací závěr, ale o bodové výhře Bagautinova není pochyb.

 

Tomáš Deak (SK) vs. Sharamazan Chupanov (RUS)

Chupanov začíná hodně kopy, zkouší asi 4, ale Deak naznačuje, že je na to připraven a buď kryje nebo kontruje. Pak ale sám vysype pěknou kombinaci a Chupanov padá na zadek. Deak je daleko a nestihne na něj pořádně skkočit. Fight se vrací do postoje, trocha oťukávání a Deak tam sází další kombinaci po které jde Chupanov opět na zadek. Ted už je načnutý docela dost, Deak mu skáče na záda a tvrdě omlacuje, rozhodčí je jen krůček od zastavení, ale Chupanov se nakonec sebere tak akorát aby zůstal v zápase. Návrat do postoje. Deak další parádní dlouhé kombinace, Chupanov hlavně kope. Chuponov chytí pár tvrdých zásahů, ale zdá se, že mu trochu vyjde jeden z high kicků a Deak se taky musí drobet oklepat. Deset vteřin, Deak chytá rounda a trestá háky, Chupanov jde ještě na zadek, ale už není čas. V hale to celou dobu burácí, parádní atmosféra. Tohle má Deak luxusně rozjeté, nejmíň 10-8.

Chupanov frontkick na hlavu, ale jde mimo. Highkick taky mimo. Deak 1-2 boduje. Honí Chupanova po kleci a ruce má Deak prostě lepší, místy ale trochu zbrklý. A znovu sází Chupanova na zadek, ted ale jen na moment. Deak zuřivá kombinace, ale Chupanov ustojí. Chupanov back kick. Pár výměn, Chupanov podkluzuje při high kicku. Deak je ale daleko a nestihne na něj hupsnout. Dead tvrdý lowkick. Dlouhá kombinace. Chupanov už chodí s kopy dost mimo. Zkouší naskočit koleno a kratičký klinč, Deak si to ale v pohodě hlídá. Výměny, Chupanov trefuje dobrý levý hák. Frontkick ztrestaný direktem. Druhé pro Deaka.

Deak zahajuje pěkným dvojitým levým hákem. Chupanov podkluzuje při kopu, tentokrát to na něj Deak skoro stihl. Chupanov dost pokusů v řadě mimo, Deak přesnější. Současné zásahy, Deak tvrdší. Deak agresor, pěkný direkt. A pozor změna, uprostřed kola Chupanov první poraz uprostřed klece. Jde to, ale Deak hned do úniku. Chvíli to vypadá na sweep, ale Chupanov nakonec ukořistí záda. Chvíli se tak potácí po kleci, ale Deak ho nakonec odhodí, sám má na vteřinku záda, ale pak se jde jen do klinče. Tak zemařskou vložku zvládl Deak v pohodě. Malá pauza, rozhodší (Goodard) napomíná jednoho z příliš aktivních fandů z uličky zpátky na místo. Goddard umí hlídat i okolí klece, známe z kauzy McGregora :) Ve zbytku kola Deak více zásahů v postoji.

A jdeme do šampionských kol. Zatím beze změny. Chupanov spoléhá na kopy, Deak odpovídá dlouhými kombinacemi. Navíc několikrát Chupanov chytá kopy a odpovídá údery. Chupanov po minutce a půl přepne téměř výhradně na lowkicky, ale cca čtvrtý mu Deak chytá, hodí ho na zem a stihne pár úderů, než Chupanov prchne. Jenže Chupanova taktika s lowkicky nese ovoce hodně rychle. Asi tak ještě tři a Deak začíná kulhat. Jeden dva další, noha podseknutá a Deak jde k zemi. Chupanov half guard a tvrdě loktuje. Deak sváže a dostává jen občasný zásah. Chupanov si dá přechod na vítěznou a začíná to vypadat tristně, ale Deak mostuje, protáčí se, nabízí záda a shodí Chupanova. Řev v hale ohlušující. Deak srdcařsky další kombinace, Chupanov sází jeden lowkick za druhým. Brutální bitka, konec kola, moment je teď na straně Deaka. Má ale nabodováno, takže je to o tom přežít poslední kolo.

Vynikající atmoška. Chupanov jde s prvním lowkickem mimo. Pak zkusí poraz, Deak sprawluje, prosmýkne se na záda, ale sklouze. Aj, škoda. Návrat do postoje. Přebíjená uprostřed v klinči. Chupanov kolena, Deak háky zvedáky. Energie už není na rozdávání ani na jedné straně. Deak zkusí zaskočit podražením, ael nevyjde to. Chupanov poraz, ale znovu usprawlován a pak ještě jednou. Deak v obou případech v klinčích trestá. Borci na sobě visí. Některá Chupanova kolena jdou hodně blízko. Další pokus o podražení. Deak má víc sil. Chupanov sotva stojí. Hala burácí. Deak chce finiš. Dlouhý klinč, Deak to sází, zapojuje i kolena – Chupanov už má vážně dost, ačkoli ustál naprostý nesmysl – a rozhodčí v závěru pátého odmávává.

Deak ve fantastickém fightu obhájil. Hodně tomu asi pomohla atmosféra v hale, ale tohle bude rozhodně jeden z kandidátů na nejlepší fight roku. Chupanov se zdá se s Deakem neusmířil ani po fightu, takže si hala zabučela, ale tohle byla pro domácí dobrá třešnička na dortu.

Celý zápas zde

Highlight:

Výsledky:

  • Yevgeny Orlov vs. Dritan Barjamaj - submise (RNC), 1. kolo 1:03
  • Filip Tomczak vs. Jozef Wittner - TKO (GNP), 3. kolo
  • Nodar Kudukhashvili vs. Samuel Kritofič - na body
  • Yasubey Enomoto vs. Shamil Amirov - TKO, 3. kolo
  • Viktor Pešta vs. Alexander Gladkov - na body (3x 30-27)
  • Ali Bagautinov vs. Andy Young - na body (3x 30-27)
  • Tomáš Deak vs. Sharamazan Chupanov - Deak obhájil titul bantamové váhy, TKO, 5. kolo

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 2.3.2018 v 23:34
Výsledky - Odpovědět
 

Tak nečekal jsem takový výkon Deak a ten ukázal, že je naprostá extratřída, klobouček. Zápas večera.

Viktor strašně opatrný zápas, dost nekoukatlné. Jediné pozitivum, že se nebojí postoje, ale prostě to není ono. Každopádně vítězství se počítá.

Palo - Čtenář - 3.3.2018 v 12:12
Re: Výsledky - Odpovědět
 

Deak super, ale ty nízký kopy a kolena mu dělaly dost problémy, jinak byl naprosto skvělej

Peště fakt hrozná nuda

Samuel se potrdilo že 9-0 bude brzo velká historie, tedy pokud nebude zpátky zase pokračoval opět jen se slabými soupeři

predator - Čtenář - 3.3.2018 v 11:35
Badr - Odpovědět
 

V glory sprísneli testy?  Badr nejaký pochudnutý bol