přihlásit trvale
Nová registrace
FEG: Titanic se potápí, bárka jde ke dnu.

FEG: Titanic se potápí, bárka jde ke dnu.

přečteno: 1345×
20.01.2011 v 11:57 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Aktuality / K-1 / Svět

Japonská organizace FEG pořádající turnaje K-1 dnes zatloukla další pomyslný hřebík do rakve. Holandská organizace It´s showtime dnes vydala tiskové prohlášení, ve kterém oznámila, že zrušila plánovanou spolupráci s K-1. K-1 se totiž na konci minulého roku domluvila s holandskou organizací na pořádání evropské kvalifikace K-1 v Amsterdamské Aréně, tak jako v minulých letech (naposledy v roce 2008). Turnaj měl být v režii It´s showtime a K-1 měla pro turnaj dodat startovní listinu, obsazení turnaje. Přes sérii zpráv, emailů a telefonátů do Japonska se však K-1 nevyjádřila a turnaj se konat nebude.

It´showtime přes veškerou loajalitu ke K-1 oznámila, že spolupráci pro květnový turnaj v Amsterdamu ruší. Podle ní, už tak zbývalo poměrně málo času na to, aby se vše pro tak velikou akci stihlo připravit. K-1 totiž nebyla do dnešního dne schopna podat alespoň předběžnou startovní listinu. Důvodem je to, že spoustu bojovníků ještě nedostalo zaplaceno za své zápasy v loňském roce a tak s nimi může těžko vyjednávat další zápasy. Mezi nimi je i řada bojovníků K-1 a K-1 Max, kteří spadají pod management It´s showtime (Daniel Ghita, Gago Drago, Giorgio Petrosyan, Hesdy Gerges... a další).

K-1 se následně ozvala s tím, že potřebuje ještě trochu času ke splacení všech takto vzniklých dluhů a stále usiluje o uspořádání květnové kvalifikace, ale vedení It´s showtime již tento termín nevidí jako reálný. Pro FEG je to další hřebík do rakve, protože tím přijde o lukrativní turnaj, který při plné návštěvě mohlo navštívit více než 20.000 lidí, přičemž taková návštěvnost není v Amsterdamské Aréně žádnou raritou.

It´s showtime nabídlo K-1, pakliže se dokáže vypořádat se svou nepříznivou finanční situací, uspořádání turnaje v Amsterdamu pro druhou polovinu roku (srpen-říjen). Otázka je, jestli do té doby FEG přežije.

foto:
fansofK1.com


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky