přihlásit trvale
Nová registrace
Fabricio Werdum: "Zápasit doma bylo dojemné!"

Fabricio Werdum: "Zápasit doma bylo dojemné!"

přečteno: 6781×
26.06.2012 v 12:44 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 6×
Rubriky: Rozhovory / MMA / Svět

Čtyřiatřicetiletý brazilský zápasník těžké váhy Fabricio Werdum (16-5-1) pokračuje po návratu do UFC ve vítězném tažení. Po Royi Nelsonovi, vyřídil o uplynulém víkendu i Mika Russowa. A to hned v 1. kole. Brazilský specialista na jiu-jitsu znovu potvrdil, že boj na zemi není jeho jedinou zbraní. Jeho boj v postoji doznal obrovského zlepšení. Nyní je zpátky mezi pěti nejlepšími těžkými vahami a rád by se dočkal své vytoužené odvety se šampiónem Juniorem Dos Santosem. S ním v říjnu 2008 prohrál KO v 1. kole po obdobném zvedáku, kterým v sobotu večer poslal k zemi Mika Russowa. Další zápas by rád absolvoval na stejném turnaji, kde proběhne titulový zápas mezi Dos Santosem a Velasquezem, tak aby v případě jeho a Dos Santosovo vítězství mohlo dojít k odvetě.

Jaké to je zápasit znovu v Brazílii po tolika letech zápasení v cizině?

Bylo to velmi dojemné tady zápasit po 9 letech. Naposledy jsem zápasil v Brazílii na Jungle Fight v roce 2003, takže je to opravdu něco. Nejdůležitější zápas v mém životě, jak každý ví, byl zápas proti Fedorovi, ale tenhle má taky zvláštní význam. Ne kvůli mému soupeři, ale kvůli fanouškům, písni, kterou jsem si vybral na nástup a lidé začali tancovat… Ale jak jsem řekl, já a Minotauro, jsme se nenarodili, abychom tancovali. Zkoušel jsem to, ale není to můj šálek kávy. (pozn. red.: Werdum narážel na vystoupení Antonia Rodriga Nogueiry v brazilské verzi pořadu Tančíme s hvězdami)

Očekával si, že budeš o tolik lepší v postoji?

V téhle divizi nemůžete podcenit nikoho, nejsou zde žádné lehké zápasy, ale bylo to odraz našeho tréninku. Rafael Cordeiro mi pomohl a každý mohl vidět, že jsem se zlepšil, včetně mě. Vím, že mohu být ještě lepší.

Poté, co ses vrátil do UFC si porazil Roye Nelsona a Mika Russowa, co bude dál?

Můj plán je zápasit na stejném turnaji, kde proběhne zápas Velasquez vs. Cigano, což už mi bylo prakticky potvrzeno. Pokud si UFC bude myslet, že je to v pohodě, abych zápasil ve stejný večer jako Cigano, pak později, v případě, že oba vyhrajeme, můžeme koučovat TUF tady v Brazílii nebo se prostě utkáme o titul, to by se mi líbilo. A pokud by to bylo na stadionu v Portu Alegre, tak by to bylo ještě lepší.

Dana White oznámil, že zápas Velasquez vs. Dos Santos neproběhne na UFC 152 v Kanadě. Kdy budeš připraven zase zápasit?

Co nejdříve. Budu odpočívat tak týden, dva, strávím pár dní s rodinou, ale co nejdřív se zase začnu připravovat. Je dobré zůstat aktivní pro případ, že by mě povolali. Třeba se může někdo zranit a pak se vám ozvou, abyste za něj na poslední chvíli zaskočili. Budu připraven, ať už mě budou chtít kdekoliv.

Chtěl bys zápasit s někým konkrétním? Třeba Mirem nebo Overeemem?

Ne, nechci s Overeemem zápasit znovu. Nemyslím si, že je to fér. Je velmi dobrý, porazil mě, není to tak dlouho, ale každý ví, že jsem byl přetrénovaný, ale nemám taková přání jako u zápasu s Dos Santosem a nejen protože má titul. Dokázal světu, že je nejlepší, samozřejmě titul chci, ale je to proto, že první zápas vyhrál KO, takže je to něco výjimečného, potřebuji to.

Takže možná dobrý soupeř pro tebe by byl Mir?

Možná. Nikdy jsem si soupeře nevybíral. Možná Frank Mir, Cheick Kongo… Budu zápasit s kýmkoliv, koho mi určí. Budu trénovat a připravím si taktiku, abych znovu vyhrál.

Co se týče zápasu s Ciganem, jak důležitá pro tebe byla tahle porážka, odhalila ti naplno tvé slabiny, tak abys na nich mohl zapracovat? Nyní si mnohem lepší v boji v postoji.

Ve skutečnosti jsem se zlepšil ve všech oblastech. V boji v postoji, v tom, jak být profesionál, kterým jsem předtím nebyl. Tehdy to nebyl dobré časy v mém životě, byl jsem pryč od rodiny, od všeho. Nebyla to pro mě dobrá chvíle, ale bylo dobré, že jsem se z toho mohl poučit. Představte si, kdybych s Ciganem neprohrál. Pořád bych byl v UFC, možná, ale nikdy bych nezápasil s Fedorem, spousta věcí v mém životě by se nestala, takže to tak mělo být. Bůh se na mě podíval a řekl, že si to v tu chvíli ještě nezasloužím. Musel jsem podstoupit další dlouhou cestu a jak šel čas, tak jsem se naučil mnoho nových věcí, takže mu svým způsobem musím poděkovat, za to, že dělá svou práci a učí mě všechny tyhle věci. Kdybych vyhrál, tak bych si myslel, že jsem v pohodě, že se nepotřebuju zlepšovat. Netrénoval jsem pořádně, takže kdybych vyhrál, trénoval bych ještě méně, takže to byla skvělá věc.

foto:
(photo by Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

The Viper - Čtenář - 26.6.2012 v 13:32
Mir vs Werdum - Odpovědět
 

no to by byla zajímavá bitva dvou nejlepší bojovíků na zemi v těžkých vahách

Max - Čtenář - 26.6.2012 v 14:21
Max - Odpovědět
 

Zajímalo by mě, jestli se z toho stal totální blábol při překladu z Portugalštiny do Angličtiny, nebo při překladu z Angličtiny do Češtiny.
Osobně se přikláním k variantě B, vzhledem k překlepům. 

Ríša Pepica - Čtenář - 26.6.2012 v 16:26
Re: Max - Odpovědět
 

Kritika není na místě.. důležitá je aktuálnost článku. A nemyslím si, že článek( rozhovor) je blábol.

Roman Lukáč - Administrátor - 26.6.2012 v 20:30
re: - Odpovědět
 

Vím, že to zní trochu krkolomně, ale takhle Werdum opravdu mluví. Mrkni na nějaký live rozhovor s ním. Občas je trochu.... roztržitý.


"There isn´t a way things should be, there is just what happen and what we do."

Max - Čtenář - 27.6.2012 v 09:20
Re: re: - Odpovědět
 

Pokud s ním dělali rozhovor Amíci v Angličtině, tak ti dávám za pravdu :) Viděl jsem tiskovku po zápase s oblíbencem Nelsonem a chudák Werdum se v tom "trošku" ztrácel :)
Mohl by jsi prosím uvádět zdroje. Sám jsem se chtěl podívat na originál, ale odkaz jsem nenašel. 

Max - Čtenář - 27.6.2012 v 09:24
Re: re: - Odpovědět
 

Samozřejmě maximálně chválím extraround.cz!!! Moje nejoblíbenější web čtivo. Jsem tu několikrát denně.