přihlásit trvale
Nová registrace
Elita těžké váhy vítá nového hráče - Brita Anthonyho Joshuu

Elita těžké váhy vítá nového hráče - Brita Anthonyho Joshuu

přečteno: 2700×
31.05.2015 v 11:19 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 1×
Rubriky: Aktuality / Box / Svět

foto zdroj: asia.eurosport.com)Elita těžké váhy profesionálního boxu mezi sebe přivítala po včerejším galavečeru v londýnské O2 Aréně nového hráče. O poslední vítězi supertěžkéváhy olympijského turnaje v boxu z LOH v Londýně 2012 Anthonym Joshuovi se mluví už nějakou dobu jako o jedné z britských nadějí na světový pás mistra světa těžké váhy. Až doposud jej však neprověřil nikdo z širší světové špičky.

V sobotu večer se však utkal s americkým boxerem Kevinem Johnsonem a třebaže je Johnson už mírně za zenitem oproti formě, ve které si získal pozici vyzyvatele Vitalije Klička, s nímž svedl v roce 2009 12-kolovou bitvu, Joshuovi se podařilo to, co nikomu před ním, ani Kličkovi. Sestřelil "nesestřelitelného" Johnsona a to na víc už ve 2. kole. Definitivně tak potvrdil, že je třeba s ním počítat a že patří mezi ty aktuálně nejlepší boxery těžké váhy.

Joshua poslal Johnsona k zemi už v 1. kole. Ten se sice zvedl, ale z další baráže od Joshuii jej vysvobodil za minutu dvanáct gong kola. Ve druhém kole, už bylo jasné, že konec zápasu visí ve vzduchu. Otřesenému Johnsonovi nohy vypověděly službu a pro lehce se pohybujícího o hlavu vyššího Joshuu byl snadným cílem. Po dalším drtivé sérii u provazů zakročil ringový a zápas odmával.

Pětadvacetiletý Johsua má nyní bilanci 13 výher - 13 KO, bez porážky. Ve světovém žebříčku dle Boxrec.com se posunul na 17. příčku. Další zápas má předběžně naplánovaný na 18. července letošního roku v Manchesteru. Soupeře zatím nemá.


Anthony Joshua vs. Kevin Johnson - videoSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

webfighter - Čtenář - 31.5.2015 v 19:46
Dalsi vysoky cernoch - Odpovědět
 

co je rychly a ma celkem silne udery, ale technika kvalita je uplne jinde. Jeho souper nic nepredvedl, zadna zazracna vyhra.