přihlásit trvale
Nová registrace
Eliminace těžkých vah v japonském Rizinu i s Jiřím Procházkou!

Eliminace těžkých vah v japonském Rizinu i s Jiřím Procházkou!

přečteno: 4485×
01.12.2015 v 07:46 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 11×
Rubriky: Aktuality / MMA / Svět

Nově se rodící japonská MMA organizace Rizin FF, za kterou stojí lidé ze slavné japonské PRIDE FC, začíná poodkrývat své plány pro historicky první turnaj této organizace, jenž proběhne poslední den letošního roku v Japonsku, konkrétně v japonské Saitama Aréně. Přesněji řečeno turnaje budou dva - ten první odstartuje již 29. prosince a ten navazující "hlavní" proběhne 31. prosince. Největší událostí bude bezesporu návratový zápas bývalé světové jedničky těžké váhy Fedora Emelianenka, který zatím čeká na oznámení svého soupeře. Dalším lákadlem především pro japonské publikum bude návrat legendárního Kazushi Sakuraby, které se utká v generačním souboji s Shinyou Aokim, bývalým šampiónem DREAMu.

Součástí turnaje bude také eliminace těžkých. Osm mužů se utká o celkové vítězství v netradičním formátu. Pyramidové boje vypuknou už 29. prosince a vyvrcholí 31. prosince semifinále a finálovým zápasem, které budou součástí turnaje, jenž bude vysílat živě americká televize Spike TV. Finalisty tak čekají tři zápasy během tří dnů, z toho dva v jeden den. Této eliminace se zúčastní také nejlepší český zápasník polotěžké váhy Jiří "Deniska" Procházka (14-2-1), který si předminulý týden připsal v Rusku výhru KO v 1. kole a následně jej oslovili pořadatelé Rizin s účastí v této eliminaci.

Na včerejší tiskové konferenci v Tokiu bylo oznámeno rozlosování čtvrtfinálových dvojic. Český zápasník se v úvodním duelu utká s jedinou domácí hvězdou v eliminaci, olympijským vítězem v judu z OH 2008 Satoshim Ishiim (14-4), který drží v MMA skalpy zápasníků jako Jerome Le Banner, Jeff Monson, Tim Sylvia, Pedro Rizo aj. Pokud by český zápasník v úvodním duelu uspěl, v semifinále na něj bude čekat vítěz dvojice Teodoras Aukstolos (7-2) vs. Bruno Cappelozza (7-3). Cappelozza je solidní striker z Brazílie, prozatím všech výher dosáhl KO. Aukstolos je 24letý talent z Litvy. Na největšího favorita pyramidy - King Mo Lawala (16-4), bývalého šampióna Strikeforce, by mohl narazit až ve finále. Lawal ještě svého soupeře nemá, ale měl by jím být někdo z anglické organizace BAMMA. Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvoří Goran Reljic (15-5) a Vadim Nemkov (3-0). Chorvat Reljic má jako jediný účastník pyramidy zkušenosti z UFC, poslední zápasy odbojoval v největší polské organizaci KSW, kde letos porazil i slovenskou jedničku polotíhy Attilu Végha. Rus Nemkov bude s pouhými třemi zápasy na kontě černým koněm pyramidy.
Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
Caidel - Administrátor - 1.12.2015 v 10:31
Re: Denisa - přejít na příspěvek
Ano, konečná. Sám jsem ale zvědavý spíš na to, jak se borci popasují s tím unikátní...
 
+2
Caidel - Administrátor - 2.12.2015 v 12:52
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denisa - přejít na příspěvek
Jak jsem říkal - vypsali to do těžký váhy (což je jediný logický řešení, vzhledem k tomu...
 
+1
malylada87 - Čtenář - 1.12.2015 v 14:21
Re: Re: Re: Re: Re: Denisa - přejít na příspěvek
To si nemyslím, to že uděla jeden turnaj RIZIN, s takovou pompou, kde to nachytalo sponzori...
 

Všechny příspěvky

Lyoto - Čtenář - 1.12.2015 v 10:06
Denisa - Odpovědět
 

Jak to je kdyz prohraje prvni zapas? Tak hned konečná? Tak tento los mu nezavidim, moc nevím jak přes Ishiho by se mohl dostat? Každopádně prohra s nim ostuda nebude. Teda kdyz to nebude v prvni minutě... Ishi je skoro elita. Ma za sebou výborný zápasy. Zápasil i s Emilienkem....  ma ohromný zkušenosti. A Japonec v Japonsku, myslím ze neni moc o cem. 

Caidel - Administrátor - 1.12.2015 v 10:31
Re: Denisa - Odpovědět
 

Ano, konečná. Sám jsem ale zvědavý spíš na to, jak se borci popasují s tím unikátním konceptem turnaje rozloženého na dva dny s přestávkou.

Ještě malé poznámky: Procházka byl na losu sedmý v pořadí, takže na něj vlastně už zbyly jen dvě možnosti: Satoshi Ishii nebo King Mo - a vybral si tedy Ishiiho.

A tady jsou tři vyjádření Procházky z losovacího večera (předkládám zpátky z angličtiny).

Prohlášení první:

Jsem velmi nadšený, že můžu předvést své schopnosti v zemi kde vznikli samurajové. Nezklamu vás.

Prohlášení po losu:

Všichni jsou tu velmi dobří. Budu bojovat s domácím favoritem, takže můj zápas na sebe strhne hodně pozornosti. Rád bych využil tuto příležitost a tuto výzvu a stal se známým jménem.

Prohlášení k hlavní ceně:

To je tolik peněz že ani nevím kde začít. Ale peníze teď nejsou to hlavní. Musím se soustředit abych do toho dal vše a aby RIZIN mohl být hrdý, že si mě vybrali za účastníka. 

Lyoto - Čtenář - 1.12.2015 v 10:58
Re: Re: Denisa - Odpovědět
 

On si mohl vybrat mezi Ishim a King Mo? Tak stylisticky bych si radši vybral  Lawala, ale v tomhle případě je to asi úplně jedno.

malylada87 - Čtenář - 1.12.2015 v 11:11
Re: Re: Re: Denisa - Odpovědět
 

Lawala? Tak to si myslím, že Ishii je zase někde jinde. Upřímně, když čtu, jak píšete o skvělé zemi Mirka, tak jeho dostat na zem v posledních letech nebyl problém. Ishi porazil slušná jména, ale ty byly už na skloncích kariérya daleho za svoji výkoností. Denisa je o hlavu vyšší a Ishiiho strike je dost tragický. Je to do 100 Kg, takže Ishii bude muset shazovat. jestli pohyblivý Procházka bude držet distanc ala Holly Holm, tak to tak jednoznačné být nemusí. Navíc od Denisy hrozí také tvrdé údery, ta uvidíme. Ishii favorit vzhledem k svému stylu, ale Lawal je podle mě někde jinde....

Lyoto - Čtenář - 1.12.2015 v 14:09
Re: Re: Re: Re: Denisa - Odpovědět
 

No ja to myslel tak, ze jestli prohrát s Ishim nebo s King Mo, tak radši s nim. Nehledě na to, ze s Lawalem mohl sázet na to ze by byli na nohách . S  Ishim je to jasna zem podle me. Každopádně se mu neodpare poradny jméno s kým bude zapasit. A pokud by neco předvedl, tak si ho někde všimnou. Ale Japonsko možná bude pro noname zapasniky lepší finančně než Ufc, kde berou almužnu.

malylada87 - Čtenář - 1.12.2015 v 14:21
Re: Re: Re: Re: Re: Denisa - Odpovědět
 

To si nemyslím, to že uděla jeden turnaj RIZIN, s takovou pompou, kde to nachytalo sponzoring, nevěřím, že těch turnajů bude třeba 5 do roka. Prostě finančně přepálené díky Fedorovi částečně. Podle mě to není dlouhodobý hledisko.... Vsadím se, že po tomhle turnaji Rizin udělá turnaj tak za rok zase..... Pořadatel se namastí a čau. UFc sice almužna, ale Bellator a jiný organizace jsou v porovnání s ni  almužnou taky. Když vezmu navíc fakt, koliuk má UFC podepsaných fighterů o proti jiným organizacím, ale to zase budeme zabíhat do nesouvisejících debat

Lyoto - Čtenář - 2.12.2015 v 11:26
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denisa - Odpovědět
 

http://youtu.be/XbEG4E3ohFM

Ja nevím no:)))) Všichni tam sedej v klidu a Denisa, jak kdyby chtěl všechny sežrat.

Yaris - Čtenář - 2.12.2015 v 12:12
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denisa - Odpovědět
 

Takhle na oko mi tam přijdou docela velký váhový rozdíly.

Caidel - Administrátor - 2.12.2015 v 12:52
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Denisa - Odpovědět
 

Jak jsem říkal - vypsali to do těžký váhy (což je jediný logický řešení, vzhledem k tomu rozloženému konání ve třech dnech), takže tam rozdíly celkem jsou vzhledem k tomu, že borci jsou tak různě z polotěžké i těžké váhy.

Ale on to reálně zas takový masakr nebude. Žádná z těch těžkých vah není na tom vysokém konci váhového spektra (nikdo do 265 neshazuje, pokud vím) a pokud někdo v těžké neshazuje a váží nějakých 235, tak to není moc velký rozdíl oproti někomu kdo shazuje do polotěžké a má 205 den před a 225 v den fightu. A jestli jsem dobře koukal, tak jediná plnohodnotná těžká váha Ishii je z nich nejmenší, Procházka zase nejvyšší :)

Robajz - Čtenář - 29.12.2015 v 20:29
Re: Denisa - Odpovědět
 

Konečná.....???co napíšeš teď????surprised

Lyoto - Čtenář - 29.12.2015 v 20:57
Re: Re: Denisa - Odpovědět
 

Ty neumíš číst? Nebo nechápeš otázku : co se stane kdyz prohraje prvni zapas ? Klobouk dolu pred jeho výkonem.