přihlásit trvale
Nová registrace
Dillashaw má dopingový nález, vzdal se titulu

Dillashaw má dopingový nález, vzdal se titulu

přečteno: 762×
21.03.2019 v 12:08 | Autor: Caidel
diskuse: 1×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Dnešní pikantní aktualitka: USADA oznámila, že šampion bantamové váhy T.J. Dillashaw měl v rámci dopingových testů k zápasu v muší váze s Henry Cejudem, jenž se konal 19. ledna něco co označují jako nepříznivý analytický nález. Zatím se neví o co přesně šlo, způsob jakým to bylo zveřejněno není úplně typický a nesedí to na běžný nález. USADA ani NYSAC ani Dillashaw neoznámili na co přesně Dillashaw pozitivně natestoval, ale komise New Yorku NYSAC obratem udělila Dillashawovi pokutu 10 tisíc dolarů a dala mu roční stopku.

T.J. Dillashaw oznámil, že se svým týmem celou záležitost prověří a ve spolupráci s USADA a NYSAC se doberou nějakého rozumného konce a rozřešení celé záležitosti, zároveň ale také oznámil, že se vzdává titulu bantamové váhy, aby neblokoval divizi (což tak nějak může znamenat, že předpokládá, že s z ročního trestu nevykroutí).

Titul bantamové váhy je tedy ode dneška volný. 

Reakce jsou různé: Přemožitel Dillashawa  Henry Cejudo se vyjádřil, že Dillashawa lituje a že se k věci nebude vyjadřovat dokud nebude venku víc informací. Cejudův tým ale rozhodně potvrdil, že jim tento vývoj událostí pěkně hodil vidle do plánů - Cejudo měl totiž po výhře nad Dillashawem v muší váze v plánu dát si s ním remač v bantamu tak aby mohl případně získat Dillashawův titul. Což teď asi nehrozí. Vcelku jisté je, že do hry teď musí vstoupit noví vyzyvatelé - nejaktivnější je v tomto směru Marlon Moraes který už si s Cejudem dal mediální přestřelku na Twitteru protože mu doporučil aby raději zůstal ve své váze a přenechal titul normálním bantamovým vahám. Našlápnuto k titulu mají teoreticky ještě třeba Pedro Munhoz a Aljamain Sterling, UFC ale také může prostě jen vzít Moraese a šoupnout ho do zápasu s Cejudem místo Dillashawa (nebo Cejudo šanci na superfight nedostane, zůstane v muší váze a o titul si to rozdají dva borci z bantamu.)

Pozitivním nálezem podle všeho není překvapen Dillashawův rival a bývalý týmový kolega Cody Garbrandt. Ačkoli Dillashaw doposud nikdy pozitivní dopingový nález neměl, Garbrandt už v roce 2017 vypustil v médiích informaci že Dillashaw rozhodně dopuje, neboť to prý byl právě on kdo v Alpha Male všem ukazoval „jak na to.“ Obvinění už tehdy vzbudilo docela slušný ohlas, protože Garbrandt to očividně moc nedomyslel - vlastně tím připustil, že celý jejich tým v něčem jede za což mu kolegové určitě nepoděkovali (ze stálic týmu měl ale pozitivní nález v minulosti pouze Chad Mendes). 

Vývoj kauzy pochopitelně budu sledovat.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

postif - Čtenář - 10.4.2019 v 08:28
Stopka na 2 roky - Odpovědět
 

Tak TJ vyfasoval stopku na 2 roky za rHuEPO neboli zkráceně EPO.  Bojovat bude moct zase 18. ledna 2021.