přihlásit trvale
Nová registrace
Daniel Ghita: Nejsme stroje, jsme lidi a můžeme dělat chyby

Daniel Ghita: Nejsme stroje, jsme lidi a můžeme dělat chyby

přečteno: 2599×
18.06.2013 v 09:55 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 1×
Rubriky: Aktuality / K-1 / Svět

Daniel Ghita (zdroj - foto: http://www.muaythaiauthority.com/2012/10/daniel-ghita-and-rico-verhoeven-sign_13.html)Rumunská jednička K-1 Daniel Ghita v posledním zápase na začátku dubna v Istanbulu inkasoval technický knokaut od Gokhana Sakiho. Odveta proti tureckému bijci tak rozhodně nedopadla podle jeho očekávání a podruhé v kariéře se Sakim prohrál. Poslední neúspěch ale nyní musí dostat z hlavy, v sobotu večer jej čeká v hlavním vloženém zápase večera turnaje Glory 9 v New Yorku nevyzpytatelný francouzaký pořízek (198 cm, 105 kg), bývalý sparing partner Jerome Le Bannera, Brice Guidon.

Oba půjdou do zápasu po porážce, Guidon naposledy inkasoval KO od Semmyho Schilta. Dvaatřicetiletý Ghita ale na předchozí neúspěch nemyslí. "Zkrátka půjdu do ringu a odvedu svou práci. Upřímně, my všichni máme své vzestupy a pády. Řekl jsem mnohokrát, nejsme stroje, jsme lidi a můžeme udělat chyby. Na vrcholu tohoto sportu vás každá malá chyba může stát celý zápas. Můžete vyhrát, můžete prohrát. Necítím se pod tlakem potom, co prohraju zápas. Udělám restart a začnu znovu úplně od nuly. Nechávám minulost minulostí a soustředím se jen na to, co mohu udělat v současnosti," uvedl Ghita, který i po porážce patří mezi světovou pětku bojovníků K-1.

V zápase se Sakim se octil několikrát v počítání, rozhodující okamžik však přišel na začátku zápasu, když si Ghita po pádu na zem poranil ruku. "Na vteřinu jsem ztratil rovnováhu, spadl jsem na ruku a zranil se. Byla to hrozná bolest. Lidé mluvili o tom, že jsem si zlomil ruku. Věřte mi, druhý den potom, jsem si sedl s Gokhanem a přátelsky jsme si popovídali. Oba dva jsme byli zranění! Byl to zápas jako každý jiný. Nebudu říkat, že jsem měl špatný den. Měl jsem špatné období před tímto zápasem, které mělo na mě vliv. Je to osobní a nechci o tom mluvit veřejně. Nad některými věcmi v našem životě prostě nemáme kontrolu," pokračoval rumunský bojovník.

V zápase s Bricem Guidon bude jasným favoritem. Sedmadvacetiletý Francouz sice nepatří mezi nejužší špičku K-1 bojovníků těžké váhy, je ale velmi nevyzpytatelným supeřem, který může zatopit i těm nejlepším. Ostatně velmi solidní výkon podal i při prvním střetu se současnou světovou jedničkou Semmym Schiltem, který Guidon porazil až po bitvě na body. Guidon pak drží skalpy bojovníků jako Hesdy Gerges, Mourad Bouzidi, Rico Verhoeven či Peter Majstrovič. "Nerad mluvím o dovednostech ostatních bojovníků. Je to dobrý, silný bojovník, kterého není radno podceňovat. Budu muset být pozorný a ve střehu, má odlišný styl boje," komentoval Ghita svého sobotního soupeře.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

kolik474 - Čtenář - 18.6.2013 v 12:25
. - Odpovědět
 

je moudrej