přihlásit trvale
Nová registrace
Dana White: "Jako zápasník jsem nestál za nic!"

Dana White: "Jako zápasník jsem nestál za nic!"

přečteno: 8956×
21.07.2012 v 09:28 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 5×
Rubriky: Rozhovory / MMA / Svět

Prezident UFC Dana White je jedním z nejzaměstnanějších lidí na světě. Své práci prezidenta největší MMA organizace věnuje maximum. Ještě v polovině týdne byl v Austrálii, kde za UFC podepsal smlouvu s místní přední kabelovou televizí a australští fanoušci MMA budou dalšími, kteří budou moci ve své zemi sledovat UFC turnaji i momo pay-per-view, na běžném kanále. Nyní už je White v Kanadě, kde dnes proběhne turnaj UFC 149. Během jeho pobytu v Sydeny vznikl následující rozhovor pro Heraldsun.com.au.

Jaký je váš nejoblíbenější zápas a proč?

Bože, býval to zápas Matt Hughes vs. Frank Trigg. V poslední době jsme měli tolik skvělých zápasů, že nikdy nemohu vybrat jen jeden zápas. Právě jsem se díval na zápas George Sotiropoulos vs. Joe Stevenson a to je můj nejoblíbenější zápas na zemi všech dob. Je tu zkrátka tolik skvělý zápasů, které jsme během let měly, a které jsou fantastické, že je těžké vybrat jeden.

A co váš nejoblíbenější zápasník? Určitě je každý šéf trochu zaujatý?

Jsem trošku zaujatý, Chuck Liddell a já jsme dobří přátele už od začátku, dokonce ještě předtím než jsme se stali vlastníky této organizace. Ale mým dalším nejoblíbenějším zápasníkem je Anderson Silva. Je nejlepším zápasníkem bez rozdílu vah a je nejlepším v celé historii MMA.

Jak dlouho chcete řídit UFC, musí to být dost stresující?

Navždycky chlape, miluju to. Přistál jsem zde v Sydney v pondělí, ještě ten den jsem natočil první epizodu TUF, a stihl mraky dalších věcí.  Zažil jsem tady spoustu srandy, právě jsme uzavřeli tu dohodu s FOX. Zkrátka se to zlepšuje každý den a to je to, co miluju, a to je to, proč jsem se narodil, takže to budu dělat, dokud neumřu.

A co všechny ty lety? Máte přehled, kolik jste toho nalítal za letošní rok?

Řeknu to takhle, když tenhle rok začal, tak už v únoru jsem měl víc nalítáno, než celá NBA v letošní sezóně, všechny týmy v MLB nebo NFL.  

Když už mluvíme o lítání, jak vypadá váš jídelníček, když létáte z města do města po celém světě?

Snažím, se jak můžu, ale včera jsem skončil v Harry's restauraci (pozn. red.: síť fast foodu). Snědl jsem dva kousky masa a hot dog, to nebylo dobré. Ale dneska jsem jedl mnohem lépe. Snažím se.

A jak se udržujete ve formě, co proto děláte?

Cvičím, snažím se dostat do tělocvičny každý den. S cestováním je to tak, že pokaždé, když přistanete, jdete rovnou do tělocvičny, a to hodně pomáhá. Nikdy jsem netrpěl pásmovou nemocí. Ale řeknu vám tohle. Přiletěl jsem sem, normálně soukromým letadlem, komerčním letem jsem neletěl už sedm let. Nyní když lítáte ve Státech tak je to hrozné. Všechny aerolinky jsou hrozné, je to nejhorší zážitek, jaký můžete mít. Ale tady jsem letěl s Qantas a mohu vám říct, že to je nejlepší aerolinka na světě.

A když zrovna nelétáte, neřídíte organizaci a necvičíte, jak odpočíváte?

Rád vyrážím s mými dětmi. Rád se na ně dívám, jak dělají věci, které děti dělají. Je to úžasné, nazval bych to mým koníčkem.

Kdyby se děti chtěli věnovat MMA – ano x ne?

Mají svoje oblíbené zápasníky a trénují MMA od svých 3 let. Užívají si to, stalo se to pro ně normální, není to pro ně žádná velká věc, je to jen to, co dělá táta. Moje děti mohou dělat cokoliv, ukázal jsem jim spoustu různých věcí. Dělají MMA, jezdí na snowboardu, skateboardu, hrají fotbal, dělají všechno možné.  Takže jsem jim představil spoustu činností a cokoliv si zamilují, tak nakonec u toho stejně skončí. Dokud jsou šťastné, nemám se o co starat.

A co vy, proč jste přešel od zápasníka k promotérovi?

Protože jsem byl lepší promotér, než zápasník. Jednoho dne jsem se probudil a uvědomil jsem si, že jako zápasník nestojím za nic.

Jaké to je tady být k dispozici, pro stovky sportovců po celém světě?

Jednám s 475 nejtvrdšími chlapy na světě, všichni mají ega, všichni mají své plány, takže každý den, když vstanu, na mě čeká řada sra…, které se přihodí. Jednám s chlapy, kteří vydělávají miliony dolarů i chlapy, kteří vydělávají stovky dolarů. Ale pravdou je, že jsou to především lidé. Všichni mají problémy, rodinné problémy, je tady tolik různých věcí, s kterými se musíte potýkat.  Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
Smety - Čtenář - 21.7.2012 v 15:27
Re: Akorát - přejít na příspěvek
a fighteri by byli rozsračkovaní v ruznejch organizacich ? takhle mas ty nejlepsi všechny ...
 

Všechny příspěvky

Smety - Čtenář - 21.7.2012 v 09:44
B - Odpovědět
 

Je to borec , mám ho rád sem rád že UFC řidí on.

Maltézsky psík - Čtenář - 21.7.2012 v 10:26
... - Odpovědět
 

Nikto neurobil pre MMA tolko ako on.

 

Gandalf. - Čtenář - 21.7.2012 v 11:47
Akorát - Odpovědět
 

Akorát by nemuselo být UFC v MMA takovým monopolem a ZUFFA by nemusela všechno skupovat.

Smety - Čtenář - 21.7.2012 v 15:27
Re: Akorát - Odpovědět
 

a fighteri by byli rozsračkovaní v ruznejch organizacich ? takhle mas ty nejlepsi všechny pod jednou a muže se ro srovnávat

TapouT - Čtenář - 21.7.2012 v 18:15
Re: Akorát - Odpovědět
 

je to dobre ako to je UFC sa dotahuje pokial uz neni do pozicie NHL, NBA, NFL a to je jedine dobre pre fanusikov aj pre zapasnikov. Tod moj nazor.