přihlásit trvale
Nová registrace
Cyril Abidi

Cyril Abidi

přečteno: 3849×
05.03.2008 v 15:42 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Profily osobností / K-1 / Svět

Cyril Abidi

 


Vítězství: 15 (z toho 6 KO)

Prohry: 16

Remízy: 0

Výška: 190 cm

Váha: 105 kg

Narozen: 25. 2. 1976

Země: Francie

Styl: Kickboxing, Muay thai

Tituly/Úspěchy:


2003 K-1 World GP Finalist
2003 K-1 World GP in Paris Finalist
2000 K-1 World GP Finalist
2000 Thai Boxing World Champion
2000 French Heavyweight Amateur Boxing Champion
1996 French Kickboxing Champion

 

O Cyrilovi

Cyril Abidi je mistr Francie v kickboxu z roku 1996, v roce 2000 se stal také amatérským mistrem Francie v klasickém boxu v nejtěžší váhové kategorie a v témže ruce se stal mistrem světa v Muay Thai. Rok 2000 znamenal v Cyrilově kariéře opravdový zlom, protože jeho cesta ke slávě začala právě tam. Poté co se stal světovým šampionem v thajském boxu, vysloužil si pozvánku do nejprestižnější stand-upové soutěže světa, do K-1. Když potom vstoupil do K-1, postaral se o velkou senzaci, když vyhrál v prvním kole KO nad legendárním Peterem Aertsem, co by neznámý "No name" bojovník.

Cyril vyrůstal v severní části Marseille ve skromné marocké rodině. Když mu bylo šest let, přihlásila ho matka na judo, aby ho tak držela stranou od potulování se po ulicích a nástrah, které na mladé lidi, číhají na každém rohu. Judo provozoval celé čtyři roky až do doby, kdy objevil hrdinu svého dětsví Bruce Leeho, a následně se přihlásil do oddílu Karate. Když mu bylo 18 let objevil bojový sport Muay thai, a již po dvou letech se stal Mistrem Francie v Muay Thai. O rok později (v 21 letech) vstoupil do K-1, kde ve svém prvním zápase porazil jednomyslně, na body, Petara Majstorovice. O další rok později svedl již zmiňovanou senzační bitvu proti Peteru Aertsovi, kdy vyhrál KO. (Petera dokázal porazit poté ještě jednou TKO, v posledním vzájemném duelu pak vyhrál Peter jednomyslným rohodnutím).

Nejlegendárnější bitvu ale svedl proti francouzskému krajanovi, který byl zároveň jeho velkým rivalem a nepřítelem i v osobním životě - Jerome Le Bannerovi na K-1 WGP v Paříží 2005. Abidi v tomto zápase, který je považován za jeden z nejlepších fightů v celé K-1 historii, podlehl slavnějšímu soupeři TKO, přesto dokázal svého soupeře velmi zaměstnat a bil se až "do posledního dechu", těžko říct, jak by vypadal zbytek zápasu, kdyby do něj nezakročil ringový rozhodčí, aby jej předčasně ukončil. Cyril má na svém kontě také dva zápasy podle pravidel MMA, které ovšem prohrál. Je pověstný především jako silný "držák", který ustojí obrovské množství tvrdých úderů. Abidi v současnosti v K-1 už nepůsobí. S největší pravděpodobností už s bojovými sporty skončil, alespoň co se aktivní kariéry týče.

foto:
fansofK1.com
oficiální web K-1


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky