přihlásit trvale
Nová registrace
Crocop byl suspendován USADA kvůli porušení antidopingových pravidel!

Crocop byl suspendován USADA kvůli porušení antidopingových pravidel!

přečteno: 4758×
12.11.2015 v 06:43 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 16×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Dva dny poté, co se Mirko Filipovič rozloučil se světem bojových sportů jako aktivní zápasník, přicházejí ze zámoří nepříjemné dozvuky, které naznačují, že za jeho rozhodnutím nemuselo stát pouze zdraví. Mirko byl totiž zhruba ve stejnou dobu informován agenturou USADA, která vykonáva pro UFC dopingové kontroly zápasníků, že je zde podezření na porušení antidopingových pravidel z jeho strany. To potvrdí až následné vyšetřování, případně dodatečné testy, nicméně Mirko byl v důsledku toho předběžně suspendován ze zápasu s Anthonym Hamiltonem.

Antidopingová agentura USADA, s níž UFC od července spolupracuje, vydala prohlášení o tom, že Mirko byl suspendován v návaznosti na porušení antidopingových pravidel. "USADA dnes vyrozuměla UFC a Mirka Filipoviče o tom, že Mirko byl předběžně suspendován z důvodu potenciálního porušení antidopingových pravidel. USADA, nezávislý správce antidopingové politiky UFC, zajistí vyhodnocení výsledků a náležitě prošetření tohoto případu. Bližší informace budou poskytnuty následovně," stojí v oficiálním prohlášení. O jaké konkrétní porušení pravidel se v Mirkově případě jedná, zatím není známo.

Pokud se předběžné výsledky potvrdí, bude Mirko Filipovič prvním UFC zápasníkem, který porušil nová, přísnější, antidopingová pravidla, jež platí od července tohoto roku. Crocop porušení antidopingových pravidel ve svém prohlášení nezmínil, nicméně je možné, že právě to mělo hlavní vliv na jeho rozhodnutí. Dle nových zpřísněných trestů totiž hrozí za doping až 4 roky zakázu činnosti, což se pro 41letého Crocopa v podstatě rovná "doživotní" zákaz s přihlédnutím k možné délce jeho zápasnické kariéry.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
Caidel - Administrátor - 12.11.2015 v 11:51
Re: .. - přejít na příspěvek
Co to bylo se zatím opravdu neví, ale "nenahlášení polohy" to zřejmě nebude. Za to by ho nesuspen...
 
+1
Caidel - Administrátor - 13.11.2015 v 07:58
Růsťák - přejít na příspěvek
Tak CroCop se dnes přiznal k užití růstového hormonu (kvůli tomu zraněnému rameni...
 
+1
Nexter92 - Čtenář - 12.11.2015 v 08:14
Re: .... - přejít na příspěvek
Spíš bych to viděl tak, že se CroCop zranil a v jeho letech to prostě bez růsťáku se blb...
 

Všechny příspěvky

The Viper - Čtenář - 12.11.2015 v 07:12
.... - Odpovědět
 

Jen jestli jen UFC nechce pošpinit Mirkovo jméno, protože jeho odchod do důchodu se jim nehodil do krámu...

Nexter92 - Čtenář - 12.11.2015 v 08:14
Re: .... - Odpovědět
 

Spíš bych to viděl tak, že se CroCop zranil a v jeho letech to prostě bez růsťáku se blbě takhle rychle léčí.. Doba léčby s růsťákem je až 5x rychlejší.. A mirek to tam prostě poslal chtěl být ok no ale druhej den mu zaklepali na dveře tak věděl že to je v prdeli a radši skončil dřív než ho suspendovali.. V jeho letech stopka je prostě konec a tak to udělal chytře a dřív než USADA:) ale já ho chápu v jeho letech bez sypecu to prostě nejde je to prostě legenda a fuck off USADA

Dijkstra - Čtenář - 12.11.2015 v 11:27
.. - Odpovědět
 

Kdo ví co to bylo, z toho co vím je porušení pravidel i to, když každý den nenahlásíš svoji polohu

Caidel - Administrátor - 12.11.2015 v 11:51
Re: .. - Odpovědět
 

Co to bylo se zatím opravdu neví, ale "nenahlášení polohy" to zřejmě nebude. Za to by ho nesuspendovali, to by musel tuhle chybu udělat celkem třikrát. Realisticky je značná šance, že to bude něco souvisejícího s jeho léčbou a rekonvalescencí.

Mimochodem, první komu se povedlo nenahlásit polohu a nebyl tak zastižen testem byl před pár dny Donald Cerrone a u USADA už tak má první černý puntík.

Nexter92 - Čtenář - 12.11.2015 v 11:59
Re: Re: .. - Odpovědět
 

To fakt? :D není to už omezování osobní svobody? jako pochopím náhodný testy stylem pošlu borcovi email dostav se cca za 4 dny nám nachcat do zkumavky, ale že zvoněj u tebe doma jak gestapo a když doma nejseš tak máš průser?:D zachvilku borci budou hlásit kolikrat denně serou a prdí ne?.. Jako náhodný testy chápu, ale tohle už mi přijde trošku za hranicí humanistické únosnosti či lidského chápaní..

Caidel - Administrátor - 12.11.2015 v 12:16
Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

No, nemusíš bejt doma. Ale USADA udělala takovou appku a všichni fighteři v ní musí naklikávat, kde se kdy budou zdržovat. 

V Cerroneho případě si udělal výlet do Las Vegas, ale zapomněl se o tom zmínit komisařům - a tak holt čekali, že bude doma. 

 

malylada87 - Čtenář - 12.11.2015 v 12:32
Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Mě to příjde dobry, rozhodně se dost omezí to, že někdo bude sypat fázově tak, aby to po zápasech a před zápasem nezjístili. Pro mě krok dobrým směrem. Myslím, že jsem slyšel rozhovor s Peštou a říkal, že to není nějakej problém nebo že by tě to omezovalo.

webfighter - Čtenář - 12.11.2015 v 21:57
Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Cili chces rici, ze sportovec je vlastne takove zviratko bez mozku, ktere smi papat jen schvalene veci, vyrazit jen nekam, kam dostane povoleni, a tak to delal do konce sve aktivni kariery, jo ? Videl jsi Matrix ? Kam ten svet speje, s tema zasranyma doping. komisema. 

malylada87 - Čtenář - 13.11.2015 v 00:19
Re: Re: Re: Re: Re: Re: .. - Odpovědět
 

Takže sypaní je v pořádku, je to příklad pro mladý fightery, určitě se do toho sportu jen sponzoři posypou.... asi naoko musejí ukazovat, že se něco děje, však do UFC nikoho nikdo nenutí ty voe. Vždy je to na jejich volbě ne. Rozhodně je to plus z pohledu, že si polovina fighterů rozmyslí, zda riskovat stopku. Samozřejmě na úkor buzerace, ale co vím, tak kolem toho u fighterů není nějaký halo.

Patriot - Redaktor - 12.11.2015 v 14:58
Re: Re: .. - Odpovědět
 

Ono u Cowboye je to teď ještě trochu zamotané, protože snad dostal výjimku na ten debilní zákaz iv hydratace...snad na základě nějakých problémů s žaludkem. 

Caidel - Administrátor - 13.11.2015 v 07:58
Růsťák - Odpovědět
 

Tak CroCop se dnes přiznal k užití růstového hormonu (kvůli tomu zraněnému rameni, protože už byl zoufalý). Nakonec mu ale ani růsťák nepomohl.

Kariéru prý ale končí opravdu kvůli zranění, ne kvůli nálezu. 

Nexter92 - Čtenář - 13.11.2015 v 08:19
Re: Růsťák - Odpovědět
 

Takže je to tak jak jsem říkal:) Je to zcela pochopitelný, že když si urval rameno tak tam poslal růsťák dělaj to tak všichni a dělaj to i amateři.. Osobně jsem prodělal dvakrát operaci předního křížovýho vazu na koleni a bez růsťáku jsem 3 měsíce pajdal o berlích příště jsem řekl známýmu doktorovi ať mi předepíše růsťák a za měsíc jsem trénoval a dřepoval.. Ať kdo chce pokud by ty borci nežrali růsťáky a jeli dvou fázový treninky v takový intenzitě tak po tejdnu by jezdili na vozejku.. Prostě bez sypačky je z tebe za rok krypl a to že na tebe zvoněj doma a ty si jedeš na vejlet a nic neřekneš a oni si u tebe dělaj puntík je zasraná buzerace.. Ok ať dělaj náhodný testy ale toto co předvádí je hnus.. Dejna moc dobře ví že ti borci sypou a prostě když bude chtít někoho potopit tak ho potopí ať mi nikdo netvrdí že borci co nachčijou v UFC do ampule papaj jenom protein a BCAA a tudíž jsou čistý jak poupě:D to je americká pohádka

Caidel - Administrátor - 13.11.2015 v 11:03
Re: Re: Růsťák - Odpovědět
 

No, v tom je jeden problém: Náhodné testy nemůžeš dělat bez toho, aby ti borci hlásili kde jsou - protože jinak bys nevěděl, kde je máš hledat.

Cyklisti to tak mají taky, takže to není úplně nějaká přelomová novinka. 

Podobný režim už má ale taky svou první oběť, o tom ale již víc v dalším novinkovém článku.

 

Nexter92 - Čtenář - 13.11.2015 v 12:05
Re: Re: Re: Růsťák - Odpovědět
 

Nevim říkam dělal bych to tak, že bych borce prostě obvolal poslal mejl hele máš 2 dny se dostavik k nám nachcat nám do zkumavky a né ho honit po zahradách a polích jako Wandyho:D to je prostě blbý.. Tak Dejna snad má kontakty na svý frajery tak pošlu mejl zprávu zavolám a řeknu borci zítra se hlaste na komisi kdo tam nebude má průser a je tu:) a nemusí každej vědět že jsem na vejletě ve vegas

Caidel - Administrátor - 13.11.2015 v 14:38
Re: Re: Re: Re: Růsťák - Odpovědět
 

Jenže - borec ví, že si něco dal a tak zahlásí: Hele soráč, jsem s rodinou někde v prdeli (dovolená v Evropě, nebo v úplně jiném státě US) a na testy dorazit prostě nemůžu. Udělejte mi černou tečku a nazdar. To by nefungovalo :) Nehledě na to, že některé látky mizí rychle a těch pár dní by jim na vycyklování mohlo i stačit.

Nexter92 - Čtenář - 13.11.2015 v 15:53
Re: Re: Re: Re: Re: Růsťák - Odpovědět
 

Jo tak asi máš pravdu:) já jen, že se sypalo, sype a sypat bude a sere mě, že to pak vypadá jak hon na čarodejnice kdy borca honi přes pole a lesy jen aby jim nachcal do sklinky..  Stejně se sype v každým sportu a vždycky bude. Vrcholovej sport je náročnej a tělo se sním občas nedokáže vypořádat samo.. Přijde mi to jako pokrytectví.. Lidi co tu furt mektajou jak je to dobře jako je Malej Láďa tak ti chcou vidět borce asi furt na marodce a turnaj jednou do roka...