přihlásit trvale
Nová registrace
Cristiane "Cyborg" Santos: Miluji svoji práci, ale rodina je prioritou

Cristiane "Cyborg" Santos: Miluji svoji práci, ale rodina je prioritou

přečteno: 8791×
16.09.2012 v 09:49 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 7×
Rubriky: Rozhovory / MMA / Svět

Cristiane "Cyborg" Santos (10-1; 1) byla ještě loni na vrcholu. Měla úspěšně rozjetou kariéru, byla šampiónkou Strikeforce a nejlepší MMA zápasníci na světě. Soupeřky se jí obloukem vyhýbali a díky sponzorům se stala nejlépe placenou zápasnicí. Jenže pak přišel černý prosinec. Nejprve úspěšně obhájila titul ženské featherové váhy. Japonskou vyzyvatelku Hiroku Yamanoku vyřídila za pouhých 16 vteřin. Jenže po zápase byl v jejím těle nalezen anabolický steroid stanozol. Následovalo řízení před Atletickou komisí, které vyústilo v roční zákaz zápasení a finanční pokutu ve výši 2.500 dolarů. Aby toho nebylo málo v prosinci se také rozvedla se svým manželem, brazilským zápasníkem Evangelistou "Cyborg" Santosem. Během nucené roční dovolené, ale zůstala nadále v plném tréninku. Zúčastnila se MS v brazilském Jiu-Jitsu, které vyhrála a nyní, když se blíží konec trestu již vyhlíží návrat do oktagonu.

Trest jí vyprší 17. prosince a do konce roku by měl proběhnout ještě jeden turnaj Strikeforce. Jedním z nejdiskutovanějších témat ženských MMA zápasů je její případný duel se stávající šampiónkou bantamové váhy Strikeforce Rondou Rousey, která ji vystřídala na trůnu světové jedničky. Rousey už jí vyzvala a pořadatelé i fanoušci chtějí tento superduel vidět. Co na něj říká sama Santos a jaký byl uplynulý rok v jejím životě?

Už je to dlouho, co jsme tě naposledy viděli uvnitř oktagonu. Vždycky vypadáš ve skvělé formě a nyní si nafotila skvělé fotky. Co si dělala v tělocvičně, aby ses udržela ve formě?

Věřím v trénování každý den, protože se potřebuji učit, vzdělávat a snažit se udržet motivovaná. Používám překážky a obtíže jako výzvy v mém životě. Tento rok 2012, budu k vám upřímná, nebyl lehký, ale věřím, že jsem se hodně naučila a také poznala, kdo jsou skuteční přátelé a kdo při mně stojí pořád. A uvědomila jsem si, že pouze Ježíš Kristus nezklame.

Nedávno jsi soutěžila na světovém šampionátu v Jiu Jitsu a co jsem vyrozuměl, tak budeš v Jiu-jitsu znovu zápasit v listopadu. Jaká je to zkušenost a jak se to liší od přípravy na zápasy v MMA?

Miluju soutěžení. Od mých 12 let trénuji mnoho věcí a vždycky soutěžením. Mám ráda výzvy. Udržuje mě to v tréninku. Myslím, že mi to také pomáhá být komplexní jako MMA zápasnice a pomáhá mi to zlepšit můj styl.

Do turnaje si naskočila, aniž bys věděla co od toho čekat. Myslím, že je neuvěřitelné, že si tam přijela a vyhrála celý turnaj, ale myslíš, že na další turnaj budeš lépe připravená?

Věřím, že voják musí být vždy připraven na válku za každé situace a to se odráží v tom konečnému výsledku. Ale vždy je to o tom, nechat na bojišti hlavu, vědět, že jste odvedli to nejlepší. A výsledek je vždy v Rukou božích.

Nyní se věnuje hodně pozornosti ženským MMA zápasů díky Rondě Rousey a Invicta Fighting Championships, která uspořádala dvě úspěšné akce. Co si myslíš o nynějších podmínkách pro ženské zápasy?

Jsem velmi šťastná. Za růst tohoto sportu a ženy, které vstupují do Oktagonu, aby ukázaly, že jsme více než vítězky.  A děkuji promotérům Invicta a fanouškům a podporuji je.

Vím, že nerada hovoříš o Rondě Rousey, ale mám k ní jednu otázku. Byla si překvapená, že tě vyzvala takovým způsobem, jakým to udělala po výhře nad Sarah Kaufmann?

Nepřekvapilo mě to. Věřím, že tohle je její profil. Já raději zápasím s údery, ne pusou. Každý používá zbraně, které má.

Myslím, že váš vzájemný superfight by mohl překonat čísla ve sledovanosti, které jste měli s Ginou Carano. Jsi také toho názoru?

Moje pozornost směřuje k tréninku. Můj další duel je v rukou mých manažerů, Tita Ortize a Zuffy.

Jak těžké bylo stát rok mimo to, co děláš s velkou láskou?

Miluji svoji práci, ale mou prioritou je má rodina.

Tvůj styl mi hodně připomíná Annu Wolfe, skvělou boxerku. Zvažovala si někdy profesionální box?

Miluji box. Ráda bych si zaboxovala před koncem mé kariéry.

Na Facebooku a Twitteru jsi velmi aktivní. Jak důležité pro tebe je být v kontaktu s fanoušky skrze sociální sítě?

Jsem velmi ráda, že je mám ve svém každodenním životě. Hodně jsem se od nich naučila. Od těch, kteří se starají i od těch, kteří kritizují.

foto:
mmaversus.com
strikeforce.com


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
Goodridge - Čtenář - 16.9.2012 v 10:44
Chris - přejít na příspěvek
Budu jí fandit, na nic si nehraje. Dře a mluví za ní výsledky, nemá zapotřebí pitom...
 
+1
Cows - Čtenář - 16.9.2012 v 13:59
Re: Chris - přejít na příspěvek
Ronda je mnohem lepsi. Uz jen proto ze vypada lip a ma mnohem lepsi PR. Nikoho nezajima ze...
 
+1
Max - Čtenář - 17.9.2012 v 09:56
Cris - přejít na příspěvek
Cris je super. Škoda, že má za manažera toho pablba. Ronda je nesympatická uječená kráva...
 

Všechny příspěvky

Goodridge - Čtenář - 16.9.2012 v 10:44
Chris - Odpovědět
 

Budu jí fandit, na nic si nehraje. Dře a mluví za ní výsledky, nemá zapotřebí pitomých keců. A navíc je sexy. Aspoň pro mě. 

Doporučuji kouknout na její fotky na facebooku. Má něco do sebe :-)

Cows - Čtenář - 16.9.2012 v 13:59
Re: Chris - Odpovědět
 

Ronda je mnohem lepsi. Uz jen proto ze vypada lip a ma mnohem lepsi PR. Nikoho nezajima ze Santosova dre. Vsichni drou, tim uz nikoho neokouzlis. Musis byt zajimavej a dravej clovek. A prave proto ze Ronda takova je, tak jeste dava sanci zenskemu MMA. Na jeji zapasy se tesim jako na jine main eventy v UFC - i Dana White rekl, ze si dokaze predstavit zensky zapas v UFC, coz bylo driv nemyslitelne.


"If Sambo was easy, it would be called Jiu Jitsu."

shogun - Čtenář - 16.9.2012 v 18:18
Re: Re: Chris - Odpovědět
 

Přesně, souhlasím s tebou.


"I am too fast" Bob Sapp

Noris - Čtenář - 16.9.2012 v 18:45
... - Odpovědět
 

Je totálně škaredá. A myslím že už nebude ve stejný formě jako dřív.Ronda jí zlomí ruku. :)

Max - Čtenář - 17.9.2012 v 09:56
Cris - Odpovědět
 

Cris je super. Škoda, že má za manažera toho pablba.

Ronda je nesympatická uječená kráva.

Takže budu držet pěstičky Cris, aby té malé čičmundě udělala takovej facelift, že bude fotit akorát pro rotten.com

Jinak je samozřejmě dobře pánové, že máme každý jiný vkus :)

aceman - Čtenář - 17.9.2012 v 10:18
zeny - Odpovědět
 

Presne tak Maxi, dominantni samci davaji prednost "krehke" krase v podobe Rousey a naopak, chlapi co radi aktivni drsny zensky, ktery udelaji vse za vas, obdivuji Cyborg:))))

 

Osobne budu fandit Chris, pripojuji se ke skupine, ktera nema rada "trash talking" fightery:)

BadBoy - Čtenář - 19.9.2012 v 01:52
. - Odpovědět
 

Santosova ji da hroznej nater ..... 


Když je hlad - je i husa dobrá