přihlásit trvale
Nová registrace
Cotto sestřelil Gealea a nyní domlouvá zápas s Canelem!

Cotto sestřelil Gealea a nyní domlouvá zápas s Canelem!

přečteno: 1798×
10.06.2015 v 07:40 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 1×
Rubriky: Aktuality / Box / Svět

zdroj - foto: boxinginsider.comStávající šampión střední váhy organizace WBC, 34letý Portoričan Miguel Cotto se v sobotu večer v Barclays Center (Brooklyn, New York) blýskl jubilejní 40 výhrou profesionální kariéry a především pak dominantním výkonem nad exšampionem Danielem Gealem z Austráliem, kterého ve 4. kole poslal dva krát k zemi a následně donutil ringového rozhodčího ukončit zápas TKO. Cotto tak potvrzuje, že po znovuspojení s trenérským esem Freddiem Roachem je v životní formě. A to je dobře, protože jej zřejmě ještě letos čeká další z vrcholů kariéry.

Cotto byl v sobotu večer velkým favoritem, a tak už se dopředu spekulovalo, s kým by se v případě výhry mohl utkat příště. Nejčastěji padala především dvě jména. Gennady Golovkin, který je dočasný šampión ve stejné váze a stejné organizaci jako Cotto má logický zájem na uspořádání sjednocujícího duelu. Mnozí fanoušky přitom Cotta kritizovali již nyní, když dal místo tohoto souboje přednost Gealovi. Druhým horkým kandidátem je exšampión, zázračné boxerské dítě z Mexika Saul "Canelo" Alvarez. Tábory obou boxerů již na začátku roku vedly intenzivní jednání o společném souboji. Zejména Alvarez měl o souboj velký zájem a snažil se zápas popohnat přes média. Nakonec se však strany nedohodly, a tak se Alvarez minulý měsíc utkal s Jamesem Kirklandem, kterého sestřelil KO ve 3. kole.

Podle zahraničních zdrojů to vypadá, že příštím soupeřem Cotta by měl být právě Canelo. Zástupci obou boxerů se údajně již dohodli, že o souboj (ještě v letošním roce) mají zájem a nyní se chystají na jednání o tom pro obě strany nejdůležitějším - finančních podmínkách. Cotto potvrdil, že má o tento souboj, který zahraniční experti označují za největší boxerský souboj, který lze dnes v profiboxu vidět a který nezahrnuje Floyda Mayweathera Jr. či Mannyho Pacquiaa, velký zájem a věří, že tentokrát se podaří dohodnout.


Miguel Cotto vs. Daniel Geale - highlight videoSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

webfighter - Čtenář - 12.6.2015 v 00:37
No proc ne, ale - Odpovědět
 

Cotto nema zadnou sanci vyhrat ...