přihlásit trvale
Nová registrace
Conor McGregor uvolnil titul featherové váhy UFC!

Conor McGregor uvolnil titul featherové váhy UFC!

přečteno: 5756×
27.11.2016 v 10:02 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 24×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Irský MMA zápasník Conor McGregor není dále dvoudivizním šampiónem UFC. Podle sdělení od vedení UFC McGregor uvolnil titul featherové váhy. Ačkoliv sám McGregor o tom bezprostředně po turnaji UFC 205, kde získal druhý pás - mistrovský titul lehké váhy - nechtěl ani slyšet, prezident UFC Dana White již před turnajem avizoval, že pokud McGregor získá druhý titul, první pás bude muset uvolnit. Po turnaji potom jemně naznačil, že nechá Conora "pomazlit se" s oběma tituly, ale na předchozím rozhodnutí se nic nezměnilo. A alespoň prozatím má v těhcto otázkách stále hlavní slovo v UFC White.

Conor tak přichází o titul featherové váhy bez boje, aniž by ho stihl alespoň jednou obhájit. Zřejmě to znamená i konec jeho působení ve featherové váze, která pro něj tímto ztrácí význam. Zatímco část jeho fanoušků je naštvaná a označuje tento krok za špatný, když UFC přijde o největší marketingové lákadlo v podobě Conora, který mohl pendlovat jako šampión mezi dvěma váhami současně a vydělat UFC ještě větší balík, část jeho fanoušků tento krok vítá s tím, že Conoro shazování do featheru bylo velmi drastické až nezdravé (co teprve, když už přes rok do featheru neshazoval) a lehká váha jeho tělesným parametrům sedí daleko víc.

Čistě ze sportovního hlediska dává tento krok smysl, když Conor avizoval, že do narození svého očekávaného prvorozeného dítěte, které by mělo přijít na svět v květnu příštího roku, nebude zápasit, aby tak nestresoval svou těhotnou přítelkyni Dee Devlin a zároveň se v klidu připravil na novou životní roli. Jelikož titul featherové váhy získal loni v prosinci, trvalo by nejméně rok a půl, než by mohl nastoupit k první obhajobě. Navíc by to nebylo vůbec jisté, neboť se mu mezitím nakupí vyzyvatele v obou divizích a jedna bude muset dostat přednost před druhou.

Divize featherové váhy tak nyní nemá plnohodnotného šampióna. Za to může mít už přespříští víkend dva prozatimní šampióny. Nadcházející turnaj UFC 206 před pár dny přišel o hlavní zápas večera mezi šampiónem polotěžké váhy Danielem Cormierem a Anthonym Johnsonem, když se první jmenovaný zranil a musel odstoupit a do čela startovní listiny se tak dostal co-main event ve složení Max Holloway vs. Anthony Pettis. UFC se proto rozhodla tento duel zatraktivnit tím, že do hry vloží prozatimní pás featherové váhy. V případě Hollowaye, který má již nyní nejdelší vítěznou sérii ve featheru (9 výher v řadě), aniž by doposud dostal šanci bojovat o titul a nakonec i v případě Pettise, exšampióna lehké váhy, který se naposledy uvedl vítězným debutem ve featheru - zejména pokud porazí Holloway - je prozatimní pás zcela legitimní záležitostí. Dá se s velkou pravděpodobností očekávat, že vítěz duelu Pettis vs. Holloway se následně utká s druhým prozatimním šampiónem Josém Aldem ve sjednocujícím duelu o uvolněný pás plnohodnotného šampióna.

Aktualizováno 27.11.2016 v 12:30: UFC upřesnila stávající situaci ve featherové váze s tím, že po uvolnění titulu plnohodnotného šampióna, se jím bez dalšího opět stává José Aldo, nicméně zápas Holloway vs. Pettis by měl být skutečně o dočasný pás. Zvláštní krok ze strany UFC. Pokud není Aldo zraněný tak, že by byl delší dobu ze hry (žádná taková zpráva k dispozici není), dočasný pás pro vítěze zápasu Holloway vs. Pettis tak zřejmě nemá jiný význam, než marketingový.

V rámci ohlédnutí za turnajem UFC 205 jsme Vám nabídli rekapitulaci hlavních variant pro Conorův další zápas, které se tímto o něco zužují. Ve hře stále zůstává možnost, že by se Conor pokusil urvat další titul ve welteru, i když dle jeho pozápasových rozhovorů se do toho úplně nehrne. Stále zůstává ve hře uzavření trilogie s Natem Diazem, avšak s ohledem na skutečnost, že je Conor nyní šampiónem lehké váhy a souboj by s největší pravděpodobností proběhl v lehké váze jako titulový, jde ze sportovního hlediska o nelegitimní souboj, kdy by Diaz přeskočil několik borců, kteří jsou žebříčkově nad ním. Větší smysl dává souboj s jedním ze dvou nejvýše postavených bijců ve stávajícím žebříčku Khabibem Nurmagomedovem nebo Tonym Fergusonem. Zejména první jmenovaný se velmi hlasitě dožaduje titulového souboje. Ostatně s bilancí 24-0 se není čemu divit.

Situace by se navíc v Conorově nepřítomnosti mohla vykrystalizovat ještě jasněji, neboť Nurmagomedov se nechal slyšet, že se chce utkat s Fergusonem o dočasný pás. Pokud by UFC tento nápad posvětila, jeden z dvojice Ferguson vs. Nurmagomedov se stane prozatimním šampionem a příštím, resp. prvním, vyzyvatelem McGregora. To ovšem pouze za předpokladu, že UFC bude ctít nepsané sportovní obyčeje a Conor zůstane v lehké váze.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+4
predator - Čtenář - 27.11.2016 v 11:33
MC - přejít na příspěvek
aj ked som velký fanúšik conora nemôžem si odpustiť povedať jednu vec už po výhre toh...
 
+2
Maltézsky psík - Čtenář - 27.11.2016 v 20:08
Re: MC - přejít na příspěvek
ako píšeš, jeho získanie dvoch titulov súčasne je dosť kontroverzné. Možno nie kaž...
 
+1
AlistairMir - Čtenář - 27.11.2016 v 19:43
... - přejít na příspěvek
Konečně mu ten pás sebrali. Šampion co neobhajuje, i když mohl, není šampion. Smysl t...
 

Všechny příspěvky

predator - Čtenář - 27.11.2016 v 11:33
MC - Odpovědět
 

aj ked som velký fanúšik conora nemôžem si odpustiť povedať jednu vec už po výhre toho druhého titulu som si hovoril že pokiaľ nebude obhajovať vo featherweight tak to jeho získanie druhého titulu je pre mňa bez hodnoty pretože pribrať do vyššej váhy za rok nieje až taký problém uznal by som že sa stal naozaj šampionom dvoch divízií len ak by teraz dokázal schudnúť znova do nižšej váhy a obhájiť... toto bolo také neskutočné dotlačenie.... a pokrivenie pravidiel že to až pekné neni.... takýmto štýlom by ten zisk dvoch titulov dosiahlo viacero skvelých zápasníkov nechali by ich vyhrať jeden pás rok by ich nechali pripraviť sa na vyššiu váhu a potom by ich nechali zápasiť vo vyššej...

Maltézsky psík - Čtenář - 27.11.2016 v 20:08
Re: MC - Odpovědět
 

ako píšeš, jeho získanie dvoch titulov súčasne je dosť kontroverzné. Možno nie každý ho bude uznávať ako borca, ktorý držal dva tituly súčasne, bolo to umelo prispôsobené Conorovi na úkor ďalších borcov. Ale každý musí uznať, že sa mu podarilo stať sa šampiónom v dvoch rôznych váhovkách. To je tiež extrémne vzácne, zatiaľ sa to podarilo len trom (okrem Conora Penn a Couture).

conor mcgregor - Čtenář - 27.11.2016 v 20:18
Re: Re: MC - Odpovědět
 

Jo, kdyby měl mít každý šance jako Mekáč, získání titulu ve dvou vahách by nebylo až tak vzácné. A taky o to nikdo neusiluje, v současnosti jen Mekáč, aby uměle nahnal rekordy jakej je borec. Není šampion jako šampion.

Maltézsky psík - Čtenář - 28.11.2016 v 08:14
Re: Re: Re: MC - Odpovědět
 

no neviem či sa o to nik epokúša, už to skúsilo veľa borcov, čo ma len tak s fleku napadá: Belfort, Machida, Edgar, najnovšie ide skúsiť Pettis (zatiaľ len dočasný pás). A taký Edgar dostal podobnú šancu ako Conor , s Aldom (prvý zápas) išiel o titul po dvoch prehrách a nikdy predtým v tej váhe nezápasil. 

homer - Čtenář - 28.11.2016 v 12:26
Re: Re: Re: MC - Odpovědět
 

prečo si si dal prezívku conor mcgregor ked nan ho skoro v každom článku nadávaš ? (no hate len som zvedaví )

malylada87 - Čtenář - 28.11.2016 v 14:20
Re: Re: Re: Re: MC - Odpovědět
 

čirá haterská závist :D

conor mcgregor - Čtenář - 28.11.2016 v 14:44
Re: Re: Re: Re: Re: MC - Odpovědět
 

Fandil jsem mu, fandil bych mu, ale ne takhle. V každé sportovní soutěži musí být prvním pravidlem fair play a pokud není, nemá smysl. Tady není z mnoha důvodů, už jsem je popsal dost, pro mě se z toho stala show. Taky bych ti, Láďo, mohl na každou kritiku napsat, že jde jen o tvou závist. Ten pás, co dali Aldovi, který se zajisté připravoval na odvetu, jako cetku, kterou už velký CMG nepotřebuje, je podle mě dalším ponížením Josého. Podle tebe je to vrchol umění DanyW a pro Alda velký dar, protože by všemocného Conora přece nikdy neporazil. OK, máme každý svůj úhel pohledu, tak mi nepiš, že jde o bezdůvodný hate.

malylada87 - Čtenář - 28.11.2016 v 14:56
Re: Re: Re: Re: Re: Re: MC - Odpovědět
 

nebuď vztahovačný, dělal jsem si prdel :D

conor mcgregor - Čtenář - 28.11.2016 v 15:04
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MC - Odpovědět
 

OK, občas je těžký se v sobě vyznat, tak doufám, že jsi v té srandě neměl pravdu :-D.

Gabin - Čtenář - 27.11.2016 v 11:47
Gabin - Odpovědět
 

Huraaaaaaaaaaaaaaa!!!...

Lyoto - Čtenář - 27.11.2016 v 12:42
Aldo - Odpovědět
 

Dva prozatímní šampioni opravdu nebudou. Aldo vyhlasenej jako regulérní champ.

Maltézsky psík - Čtenář - 27.11.2016 v 13:12
Re: Aldo - Odpovědět
 

Je celkom vtipné, že Aldo ako najväčší fighter histórie FW plnohodnotný titul nikdy nezískal v zápase, aj prvýkrát bol za šampióna vyhlásený a jeho prvý zápas v UFC bola obhajoba. Nechcem ho tým spochybňovať, zaslúži si to, šampión Conor nebhajoval a Aldo porazil v tom čase dvojku- Edgara, takže to je z môjho pohľadu v poriadku, len je to netradičný spôsob získania titulu.

Patriot - Redaktor - 27.11.2016 v 13:27
Re: Re: Aldo - Odpovědět
 

No jo, ale tehdy šlo o otevření nové váhovky, která byla v podstatě přetáhnutá z WEC Aldo tam působil jako šampion, přičemž špici divize vymetl už předtím a v UFC s krasojízdou vesele pokračoval až do Conora. Lze to označit možná za divnou formalitu (na zápasech nebo volbách soupeře se to nijak nepodepsalo) a taky je zajímavé, že Aldovi tohle lidi předhazujou celkem často, ale u Cruze jsem si toho nikdy nevšiml. No a s tím současným "povýšením" titulu mu taky nijak extra nepomohl...všichni ho budou brát jako papírového šampiona (podobně jako Cormiera).

Maltézsky psík - Čtenář - 27.11.2016 v 14:36
Re: Re: Re: Aldo - Odpovědět
 

Ako som napísal, nemám s tým problém, s výnimkou Conora, ktorý odmietol obhajovať, Aldo všetkých súperov prekonal bez kontroverzií a pás si jednoznačne zaslúži. Aj keď je asi jediný v histórií, ktorý plnohodnotný UFC titul získal 2 krát mimo oktagonu.

conor mcgregor - Čtenář - 27.11.2016 v 16:17
CMG - Odpovědět
 

A jaký to má smysl? DanaW význam pásů v těchto vahách úplně pohřbil, když dal titulák Mekáčovi. Dočasné pásy, za chvíli budou ještě dočasnější pásy, superpásy a další nesmysly z hlavy plešouna. Tohle není seriozní mma, ale show DanyW.

AlistairMir - Čtenář - 27.11.2016 v 19:43
... - Odpovědět
 

Konečně mu ten pás sebrali. Šampion co neobhajuje, i když mohl, není šampion. Smysl teď dává pouze zápas s Tonym nebo Khabibem cokoli jiného je nesmysl.


Jednej s pokorou, respektuj druhé, bojuj čestně.

Maltézsky psík - Čtenář - 27.11.2016 v 20:01
Re: ... - Odpovědět
 

Ako píšeš, zmysel dávajú tie dva zápasy, ale vôbec by som sa nedivil, keby mu dali 3. zápas s Diazom a Tony s Khabibom by išli o dočasný titul. Teraz je totiž akýsi nový trend dávať zápasy o dočasný titul aj keď šampión môže obhajovať. 

malylada87 - Čtenář - 27.11.2016 v 20:22
... - Odpovědět
 

Ať COnorovi fandím, tak UFC ukázalo, že má koule konečně, určitě správně. Conor podle mě už není schopen shodit. Zápas ten by TOnyho a Khabiba neporazil ani náhodou a zase by to brzdilo dva vynikající borce. S Woodleyem si to nedokážu představit, ale je to COnor a nepřekvapí mě nic už.

Jsem zvědavý na jeho stanovisko k celé záležitosti.

Nicméně u FW champa Alda tu bude jako u DCho ale..... Papírový champ po té porážce, i když je skvěly a dokázal toho moc. Porazil ho borec, kterému byl pás sebrán, paralela s Jonesem je na místě, jak říka Patriot.

malylada87 - Čtenář - 27.11.2016 v 20:24
Re: ... - Odpovědět
 

Jen bych chtěl podotknout, že není na místě mít pochyby, co Conor dokázal nebo jeho úspěch nějak hanit. Především ta neaktivita nemusela k okolnostem vzniknot, celé to brždění, kdyby se RDA nezranil. Kdyby to proběhlo jak má, RDA dostal po tlamě, tak by zde tyto debaty, slovíčka ale nevznikaly.

malylada87 - Čtenář - 28.11.2016 v 14:23
Novinka - Odpovědět
 

Tak aktuálně z Khabibového vyjádření vyplýva, že si to bude chtít rozdat s TOnym o dočasný pás, než s COnorem.

http://www.mmafighting.com/2016/11/28/13760664/morning-report-khabib-nurmagomedov-calls-out-tony-ferguson-for

thor - Čtenář - 28.11.2016 v 21:41
145lbs - Odpovědět
 

Koukejte na to trochu realneji bez emoci.

v 155 je nejvetsi hrozba The Eagle a El Cucuy. Tam moc sanci Conor nema :/ a o 170lbs nema cenu mluvit.

Podle me ho jeste uvidime v 145 potom co si rozda trilogii s Diazem.
*********************************************************

Videl nekdo zapas Lomachenka proti Waltersovi??? To byl neskutecny hi tech :))

Ondra1234 - Čtenář - 29.11.2016 v 19:22
Re: 145lbs - Odpovědět
 

Lomachenko je spesl a možná budoucí legenda , už se chystá do lehké kde mu Arum chce domluvit spicha s pacquiaem...na druhou stranu škoda pokud by se neměl potkat s Rigem

thor - Čtenář - 29.11.2016 v 20:14
Re: Re: 145lbs - Odpovědět
 

Po zapase se ho Max ptal na to, koho by chtel na pristi zapas (premyslel 10vterin) a odpovedel, ze chce El Bandido Vargase.

Jinak, taky si myslim, ze jednou ho uvidime jako #1 p4p.

thor - Čtenář - 3.12.2016 v 00:14
FEATHER WEIGHT - Odpovědět
 

Dana White
"Conor je vyrazen z featherweight rankingu. Chtel zapas s Diazem, ten jsem mu odkyvl, pak ho chtel znovu, odkyvl jsem a nakonec chtel titulak a i ten jsem mu odkyvl. Timhle vznikla zacpa ve FW a mam tu spoustu nasranych bijcu. My jsme mu neodebrali pas, to bylo jeho rozhodnuti. Nejdriv jsme planovali Aldo vs Holloway ale Jose nebyl pripraven, tak jsme mu dali pas a o prozatimni pas nechame zapasit Pettis vs Holloway".