přihlásit trvale
Nová registrace
Chad "Akebono" Rowman

Chad "Akebono" Rowman

přečteno: 3527×
23.03.2008 v 16:48 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Profily osobností / K-1 / Svět

Akebono

Výhry: 1

Prohry: 11

Remízy: 0

Výška: 203 cm

Váha: 235 kg

Narozen: 8. 5. 1969

Země: Hawaii

Styl: sumo

Tituly/Úspěchy: xxx

O Akebonovi

Akebono, dnes již bývalý sumista, se narodil 8. května 1969 na Hawaii. Jeho původní jméno bylo Chad Haaheo Rowman. Rowman je první cizincem, kterému se podařilo získat "Youzunu" , což je nejvyšší ocenění v sumo. Akebono v japonštině znamená úsvit, svítání. Během jeho třináctileté kariéry sumisty, vyhrál celkem 11x Emepror´s cup s konečnými statistikami 566 vítězství a 198 porážek v nejvyšší divizi.

Rowman vyhrál školní pohár v basketbalu a plánoval studium hotelového managementu, ale vždycky byl fascinován sumo a tak ho rodinný přítel jednoho dne představil bývalému zápasníkovy sumo, původem také z Hawaie, Azumazeki Oyakata. Po nějaké chvíli přesvědčování a naléhání, Azumazeki dovolil mladému Rowmanovy připojit se k jeho profesionální stáji. A tak v roce 1988 odletá do Japonska, kde získává svůj "shikona" neboli (přezdívky, nickname sumistů) Akebono. Toto rozhodnutí se Azumazekovi rozhodně vyplatilo, Akebono byl rozhodně nejúspěšnějším členem jeho stáje všech dob, od začátku šel rychle nahoru až se vypracoval na Youzunu. Po několika zraněních se v roce 2001 rozhodl ukončit veleúspěšnou kariéru. Stal se členem Japonské sumo organizace jako rozhodčí, otevřel si svojí restauraci a jelikož byl v Japonsku velice populární, často se objevoval v nejrzůnějších televizních pořad.

V roce 2003 vystoupil s oranizace sumo a kvůli finančním problémům přijal nabídku organizace K-1 na zápasení podle jejich pravidel. Ze svých 12 zápasů (některé podle pravidel K-1, některé podle pravidel MMA) vyrál pouze jedinný. Díky své oblibě co by veleúspěšný sumo-zápasník sloužil spíše pro pobavení japonského publika, je ho stand-up skills byli prakticky nulové. V současné době Akebono zápasí v různých japonských wreslingových soutěžích, momentálně působí v Hustle pod přezdívkou "Monster Bono". V roce 2007 byl spolukomentátorem, společně s dalšími fightery Ernestem Hoostem a Rayem Sefem, K-1 WGP final a svými hláškami se staral o zábavu diváků.

Akebono má ženu a tři děti - dva syny a jednu dceru. Jeho žena je Christiane Reiko Kalian, učitelka s americko-japosnkými kořeny. Své ano si řekli v únoru roku 1998.

zdroj:
fansofK1.com
oficiální web K-1


 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky