přihlásit trvale
Nová registrace
Carlos Condit kritizuje legální možnost užívání testosteronu

Carlos Condit kritizuje legální možnost užívání testosteronu

přečteno: 3231×
18.06.2012 v 22:45 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 3×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Jelikož je v těchto dnech pod vlivem nedávných kauz jedním z hlavních témat v MMA doping, přišla v médiích na přetřes také legální léčebná terapie, která umožňuje zápasníkům při splnění podmínek legální cestou užívat anabolický steroid testosteron. Tou základní podmínkou je objektivně nízká hladina vlastního testosteronu, jelikož terapie má sloužit právě k vyrování hladiny na běžnou úroveň. V této souvilosti jsme vám přinesli také zprávu o tom, kdo všechno mohl nebo může v UFC testosteron legálně užívat. (čtěte zde)

Jedním z kritiků této terapie je také prozatimní šampión welterové váhy Carlos Condit. "Necháte tyhle chlapy brát testosteron, a kde to skončí? Rozumíte mi, co tím myslím? Zajímalo by mě, zejména u mladších kluků, vím, že třeba Frank Mir je trochu starší, a samozřejmě, když zestárnete, tak se váš testosteron trochu sníží, ale někteří z těhle mladých kluků, kterým je něco přes dvacet okolo 30 let užívají testosteronovou terapii... Mě by v první řadě zajímalo, proč je jejich přirozený testosteron nízký? Moje teorie je, že zatím může být něco, co užívali v minulosti, protože když berete steroidy, poté, co je vysadíte, má vaše tělo co dělat, aby se dostalo zase zpátky na naturální hladinu testosteronu. Nehodlám nikoho soudit, jen mi to přijde divné. Já jsem se dostal tam, kde jsem, bez toho, aniž bych cokoliv bral," uvedl Condit.

foto:
ufc.com (Photo by Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
ukrutny medojed - Čtenář - 20.6.2012 v 15:08
souhlas - přejít na příspěvek
Taky to moc nechápu, každý jsme prostě jiný. Někdo je rychlejší x pomalejší, vět...
 

Všechny příspěvky

Defender - Čtenář - 19.6.2012 v 09:49
CC - Odpovědět
 

NATURAL BORN KILLER! Je to postavené na hlavu, sice je plno povolených doplňků a látek, ale žádné se učinností nevyrovnají testosteronu. Bez určitého přisypávání to nejde, to je vrcholový sport - zaměstnání. Ale tohle je jinde, zase budou komentáře že páni "brečí" . Ale já s nimi souhlasím. hauk

shogun - Čtenář - 19.6.2012 v 13:57
.. - Odpovědět
 

Naprostý souhlas s Conditem.


"I am too fast" Bob Sapp

ukrutny medojed - Čtenář - 20.6.2012 v 15:08
souhlas - Odpovědět
 

Taky to moc nechápu, každý jsme prostě jiný. Někdo je rychlejší x pomalejší, větší x menší, má přirozeně vyšší hladinu testostoreno x má přirozeně nižší hladinu testosteronu, silnější x slabší...

Každý jsme se nějak narodili a tak bychom měli sportovat. Prostě přirozeně vyšší hladina testosteronu je stejná výhoda jako delší rozpětí. To by potom mohli všichni v polotěžký chtít prodloužit ruce, aby byli na stejný úrovni jako Jones. A to, že klesá věkem hladina, také podle mě není důvod pro její umělé dorovnávání.