přihlásit trvale
Nová registrace
Canelo ve 3. kolech zdemoloval Kirklanda - video

Canelo ve 3. kolech zdemoloval Kirklanda - video

přečteno: 3319×
10.05.2015 v 09:14 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 2×
Rubriky: Aktuality / Box / Svět

V sobotu večer pokračoval boxerský květen galavečerem v texaském Houstonu (USA), kde došlo k další velké bitvě hvězdných jmen. A narozdíl od souboje Mayweather Jr. vs. Pacquio, zde rozhodně nebyla nouze o pořádné přestřelky. Exšampión lehké střední váhy, a jeden z největších talentů současnosti, 24letý mexický zázrak Saul "Canelo" Alvarez (45-1-1; 32 KO) si vyšlápl na amerického tvrďáka a obávaného knokautéra, 31letého Jamese Kirklanda (32-2; 28 KO), který se kvůli problémům se zákonem vrátil do ringu po téměř dvou letech. Zápas proběhl v super welterové váze.

Diváci, kteří nejsou příliš velcí fandové taktických bitev, museli být hned od začátku spokojeni. Kirkland totiž vlétl na favorizovaného Mexičana bez respektu, aby ukázal, že z něj nemá strach a hned v úvodu si jej zahnal do provazů, kde rozjížděl dlouhé kombinace úderů. Ledově klidný Canelo s přehledem kryl Kirklandovo útočného pokusy a postupně přešel do ofenzivy. Následovalo několik výměn na obou stranách, které rozsekl Canelo svou pravačkou v závěru kola, kterou poslal Kirklanda k zemi a do prvního počítání. Kirkland sice zásah rozdýchal, byl ovšem značně otřesený. Následoval další nápor ze strany Canela, který ukončil až gong ohlašující konec kola.

Zdále se, že je v podstatě rozhodnuto. Cítil to i Canelo, který se hned v druhém kole zostra vrhl do soupeře s další baráží úderů. Tvrďák Kirkland ovšem překvapil, tlak ustál a následně přešel do vlastní ofenzivy a opět si zahnal Canela do provazů, kde neúnavně kombinoval údery na hlavu a spodek. Druhé kolo tak nabídlo poměrně vyrovnané dějství s momenty na obou stranách.

Ve třetím kole už ale opět úřadoval mexický boxer. Canelo nejprve chytil Kirklanda tvrdým zvedákem na bradu, po kterém následovalo druhé počítání. Kirkland opět vstal, jenže tentokrát zbývalo do konce kola ještě více než polovina, a Canelo si tuto příležitost nenechal ujít. Za rovný úder na střed těla "schoval" tvrdý zadní hák, který přistál Kirklandovi přímo na bradu a bylo z toho brutální KO. Alvarez tak mohl slavit první letošní vítězství, kterým upevnil svou pozici světové jedničky super welterové váhy. Kirkland prohrál podruhé v kariéře.

Saul Alvarez: "Tohle bylo jedno z nejhezčích KO mé kariéry. Nastoupil do zápasu s trochu jiným stylem, než jsme čekali, ale byl jsem schopný se za běhu přizpůsobit a nakonec dát KO. Veděl jsem, že je silný, ale překvapil mě svojí agresivitou v prvním a druhém kole. Zápasím pro fanoušky. Budu zápasit, kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv."

James Kirkland: "Nevěděl jsem, že jsem inkasoval KO. Měl jsem ho chyceného a zraněného u provazů v 1. kole, ale dokázal utéct. Podařilo se mi ho otřást i ve druhém kole. Je to skvělý šampión a já jsem hrdý, že jsem mohl boxovat na takovém velkolepém galavečeru a doufám, že se s ním ještě v budoucnu utkám. Jsem válečník, vrátím se."


Saul Canelo Alvarez vs. James Kirkland - highlight videoSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

webfighter - Čtenář - 10.5.2015 v 19:15
Canelo je dobrej ... - Odpovědět
 

skoda, ze predtim tak brzo prisel zapas s Floydem.

kapitanodboje - Čtenář - 14.5.2015 v 10:01
Re: Canelo je dobrej ... - Odpovědět
 

Je dobrej,ale v zápase dělal v obraně stejné chyby jako s Meyweatherem,bylo to vidět i za ty tři kola.Ale i tak ve své váze má jen opravdu málo borců,jež ho jsou schopni porazit.