přihlásit trvale
Nová registrace
Bitva roku 2015 - kolo za kolem a výsledky

Bitva roku 2015 - kolo za kolem a výsledky

přečteno: 16642×
20.03.2015 v 00:30 | Autor: Caidel
diskuse: 20×
Rubriky: Reportáže / MMA / ČR

Hala vizuálně téměř plná (pořadatelé hlásili vyprodáno), produkční hodnoty (medailonky fighterů, kamery, pyrotechnika, tanečnice) na výborné úrovni, bohužel to ale z mého pohledu hodně sráželo dolů moderátorské duo. A trošku také časový skluz: Early prelims začaly ještě načas, hlavní program už s 20 min. zpožděním a koncem večera už to bylo něco přes hodinu a čtvrt.

Zápasy slušné s možná až nečekaně úspěšnými výkony domácích borců (zejména na poměry podobných mezinárodních galavečerů).

Publikum zpočátku hodně vlažné, ale v pozdějších fázích večera se v některých situacích dokázalo pěkně vyhecovat, zejména na tři titulové zápasy

V průběhu večera byla oznámena jedna čerstvá novinka: MMAA se podařilo vyjednat vstup do IMMAF (mezinárodní MMA federace).Martin Friedl (Hanuman gym Praha) vs. Oskar Wroblewski (Streffa Lubin, Polsko)

Amatérský zápas, 3x3 minuty, pérová váha

Wroblewski rychlé zahájení lowkickem, Friedl rychle odpovídá úspěšným porazem. Záhy se propracuje do plného guardu a začíná pracovat. Wroblewski ale zdárně brání a k ničemu ho moc nepouští, Friedl se uvolňuje až po půl minutě a zaboduje sérií úderů z polopostoje, než ho Wroblewski stáhne zpět do guardu. Jinak ale zespodu pouze neutralizuje. Rozhodčí ještě chvilku před koncem prvního kola zápas vrací do postoje, následuje rychlý střet a Friedl Wroblewskiho okamžitě bere znovu zpátky na zem a kolo končí. První pro Wroblewskiho.

Začátek druhého okopávaná. Friedl pěkně na žebra, Wroblewski zkouší otočku mimo, ale Friedl už ví, že na zemi má převahu a bere Wroblewskiho znovu na zem. Zkouší kimuru, ale zas tak snadné to s Wroblewskim mít nebude. Friedl ovládá zápas shora, po minutce zkouší další kimuru která sice opět nevyjde, ale otevře mu příležitost a Friedl bere plný posed. Spouští GNP, Wroblewski jde na kolena do želvy – a Friedl neváhá a ukončuje RNC.

Martin Friedl, sub (RNC), 2. kolo

Už po prvním zápase mají tedy české barvy lepší výsledek než na řadě jiných mezinárodních galavečerů :)David Makovička (Gladiátors gym ČB) vs. Miloš Marák (Laugaricio Combat Club, Slovensko)

Amatérský zápas, 3x3, těžká váha

Makovička začíná lehkým lowkickem, pak si oba trochu zakrouží a Marák zkusí kop nahoru. Celá situace se ještě jednou opakuje. Makovička pravý capák nad, Marák vyšší roundhouse, ale podkluzuje, padá – a to se mu stává osudným. Makovička ho okamžitě zasedává do vítězné, pouští GNP a ačkoli Marák půlminutku odolává, z problémů už se nedostane a zápas končí rychlým vítězstvím Makovičky.

David Makovička, TKO (GNP), 1. kolo


Martin Řehka (KBC Příbram) vs. Jakub Fabián (Laugaricio Combat Club, Slovensko)

MMA, velterová váha, 2x5 minut

Řehka rychle obsazuje střed, Fabián krouží a snaží se držet odstup. Řehka do něj ale přes údery stejně naběhne a u klece ho srthne k zemi aby vzápětí získal plný posed. Parádní začátek pro příbramského borce. Řehka si Fabiána posune do středu klece a snaží se najít příležitost pro údery. Fabián se k němu lepí, ale stejně mu tam občas nějaká projde. Borci se dovalí ke kleci, čehož Fabián zkouší využít k přetočení, ale nedaří se a Řehka si ho znovu domanévruje na střed. Sedí ale hodně vysoko a Fabiánovi se daří shození a únik zadem, Řehka si ale situaci pohlídá a zvládne Fabiána znovu zalehnout. Side control a následně plný guard. Uvolnění, pár úderů shora, návrat dolů, znovu do side control z kterého ho Fabian vezme zpět do plného guardu. Tentokrát Fabián dobře váže a vynucuje si restart v postoji. Řehka ale znovu přes údery vpřed a Fabián mu daruje strh prakticky zadarmo – napůl si sám sedá a nechá se zavalit. Plný guard a kolo záhy končí.

Fabián lehký lowkick, Řehka také. Lehčí výměny, poraz zkouší Fabián, ale je hladce usprawlován. Trocha přetlačování, ale Fabián chybuje a nechá se Řehkou zavalit. Je tam z Fabiánovy strany malý pokus o získání zad, ale Řehka ubrání a zaboduje trochou toho GNP. Plný guard. Fabián předvede nejnebezpečnější akci zápasu – nahazuje na trojúhelník, Řehka se snaží zvednout ho a hodit ho o zem, čímž se zamkne ještě víc do kombinace trojúhelník páka, ale nakonec se mu přece jen podaří se z krizové pozice dostat. V dalších skrumážích je pak Řehka o něco úspěšnější, vede pozičně i občasným úderem a bere i druhé kolo.

Martin Řehka, na body (3:0)Stanislav Sobotka (Monster gym) vs. Robert Hanász (Gönczi Team)

MMA, polotěžká váha, 3x5 minut

Ostré zahájení. Sobotka hned v druhém útoku posílá hodně nízký a hodně mocný lowkick, který Hanászovi podráží nohy. Sobotka se na něj vrhá, spouští drsnou loktovačku a kladivovačku. Hanász inkasuje, ale zatím to nestačí. Sobotka tedy vylepší na plný posed, přichytí si Hanásze levou za krk a sází mu tam tvrdé pravačky. Už to vypadá na odmávání, jenže rozhodčí správně zápas pozastavuje, protože Sobotka si Hanásze za krk chytil hodně neštastně a šlo o faul. Hanász dostává čas na zotavenou. Sobotka nabuzeně rázuje po kleci. A jedeme dál. Sobotka to zkouší stejně – tvrdý lowkick který Hanásze opět rozhodí, pak snaha o strh. Teď to nejdřív není optimální a Hanász jede nahoru, ale Sobotka ho silově přehazuje, jde nahoru a po poziční skrumáži chytá nekompromisní gilotinu kterou ukončuje zápas.

Stanislav Sobotka, sub (gilotina), 1. kolo

Velice působivý výkon Sobotky, který svého soupeře doslova a do písmene přejel. Jen škoda toho faulu.Adam Šindelář (Monster gym) vs. Robert Pukač (OFA Bratislava)

MMA, 3x5 minut, velterová váha

Chaotická výměna na úvod, Pukač natlačí Šindeláře na klec a zkouší ho strhnout za stehna. Šindelář si ale jeho změnu levelu pohlídal a dál brání v klinči v postoji. Pukač se single underhookem, ale nakonec pozici pouští. Z jedné výměny v postoji tentokrát těží víc Šindelář a zády na klec jde prozměnu Pukač. Chytá však koleno do rozkroku a máme tu menší pauzu. Pukač otočí pozici, ale Šindelář se uvolňuje a boduje při odpoutání. Zdálky vypadá Šindelář maličko nebezpečněji, přežene to ale agresivitou a je ztrestán nízkým strhem. Šindelář chvíli kontrolní gilotina, pak má Pukač side control. Nějakou dobu se nic neděje, Šindelář zaboduje zespodu tvrdým loktem na hlavu. Trocha pozičních úprav z obou stran, Pukač kazí přechod na posed a Šindelář vstává. Pukač na něm ale dál visí a ještě mu v úplném závěru znovu podtrhne nohy a hodí s ním o zem – opět side control na poslední půlminutku.

Šindelář zahajuje lowkickem, kop na hlavu míjí. Další lowkick a kombinace směrem vpřed, ale Pukač zvládne ustoupit. Pukač frontkick, Šindelář náběh vpřed, ale snaha o rotační strh končí neslavně a Pukač má na moment lepší pozici, než mu Šindelář uteče zpět do postoje. Pukač klečí, Šindelář loket na hlavu, ale Pukač ho za to hodí na zem znovu do side control jak to má rád. Šindelář ho postupně stáhne do plného guardu. Pukač dá několik úderů, Šindelář zkouší nahodit trojúhelník, Pukač kontruje pákou na nohu, ztrácí pozici ale Šindelář ho pod sebou neudrží a Pukač si opět bere side control. Chvílemi to má až na north south, ale Šindeláře každopádně udrží dole až do konce kola, zkouší ale jen jednu kimuru.

Šindelář to zkouší rukama. Nejprve raz dva kombinace (mimo), pak otočka pěsí a nakonec i direkt zvedák, což už trefuje. Pukač ale drží střed klece a pak si jde po nízkém porazu. S tím sice neuspěje, ale dostane Šindeláře alespoň na pletivu a tam už to za stehna jde. Šindelář se drápe nahoru, Pukač se mu drží u boku a dosmýká Šindeláře k zemi. Zápasnicky zkrátka je o trochu lepší. Plný guard. Pukač ale není moc aktivní a s dvěmi minutami do konce přichází restart rozhodčího. Šindelář zkouší znovu úderově zatlačit, ale přežene to s high kickem, podklouzne a sám se kácí k zemi. Pukač nabídnutou šancí nepohrdne, zalehne ho a opět alternuje mezi side control a north south. Šindelář se minutu před koncem snaží o únik, ale je stažen zpět do guardu. Diváci se Šindeláře v závěru snaží vyhecovat (první divácká skandovačka večera), ale Pukač už si zápas pohlídá.

Robert Pukač, na body

Šindelář tedy prvním domácím poraženým borcem – a ani napodruhé se mu nepodařilo porazit Pukače. Ten měl velmi konzervativní taktický plán, na výhru to ale v nepříliš pěkném zápase stačilo.

 

Magdaléna Šormová (Penta gym Praha) vs. Ignácz Melitta (Gönczi Team, Maďarsko)

MMA, 3x5 minut, váha -52 kg

Šormová lowkick, jedna výměna a pak už si jde pro poraz. Ten se nedaří, ale prosmýkne se Melittě na záda v postoji. Neudrží se dlouho, ale v klinči má Melittu pořád. Občasné koleno. Šormová se nakonec dostane ke stehnům, zvedá Melittu a háže jí k zemi. Side control. Krátké lokty na hlavu. A je to tam – Nasazen penťácký krucifix alá Viktor Pešta, série loktů – a je po zápase, Šormová vítězí.

Magdaléna Šormová, TKO (GNP), 1. kolo

 

Stanislav Futera (Penta gym Praha) vs. František Fodor (OFA Bratislava, Slovensko)

MMA, 3x5 minut, smluvní váha -79kg

Oba zahajují direkty, Fodor ale vzápětí trefuje dobrou přímou pravou. Oba dost rychlí, Fodor ale zpočátku zkracuje vzdálenost lépe a proto překvapí Futeru úderem zdálky který Futeru pošle k zemi. Fodor ale naštěstí zrovna odskakoval a tak se na Futeru nestíhá vrhnout a je z toho jen klinč ve kterém Futera rychle otáčí Fodora zády ke kleci. Fodor z obrany pěkně kolenuje, Futera mu zkouší podrazit nohu. Futera série krátkých kolen na stehno. Fodor stále zády u klece. Další kolena z obou stran – Fodor uniká a trestá nekrytého Futeru dvěma údery, ten ale vzápětí zaboduje porazem. Fodor se drápe zpět, ale Futera ho hodí na zem, tentokrát definitivně do plného guardu. Přechod na half. Fodor chce nahoru, ale je za pas strhnut zpět (takový polosuplex). Znovu se drápe vzhůru, Futera mu trošku nabídne záda, Fodor na ně skáče ale je moc vysoko a sklepán přes hlavu putuje znovu na zem do half guardu. Futera žebra hlava.

Druhé také zahájeno výměnou direktů. Fodor zkouší high kick, navazuje side kickem, ale nemá správnou razanci a tak se mu i přes zásah Futera dostane na tělo a je tu klinč u klece. Oba kolena, poziční boj o háčky. Rozhodčí restartuje patovou pozici. Futera zahajuje porazem, ale Fodor uprostřed klece ubrání. Futera další náběh na klinč, ale podtrh se mu zdaří až napotřetí. Plný guard. Futera lehčí údery shora. Žebra i hlava. Fodor se nakonec zvedá, ale Futera drží klinč, kolenuje a roztočeným strhem za pas znovu dostává Fodora na zem. Pak pár útočných variací (koleno na břicho) a Fodor v závěru kola trochu inkasuje. Tohle kolo Futera ukočíroval pěkně.

Fodor je i ve třetím rychlý a dokáže pěkně přiskakovat kombinacemi. Po půlminutě si ale Futera dojde pro klinč a strhává ho k zemi, jenže končí v nevýhodné pozici – dokáže si ale poradit, vstát a hodit Fodora pod sebe. Důležitý moment. Plný guard, Futera pracuje na žebrech. Fodor už zespodu příliš neví co by a začíná působit odevzdaně – občas loví páku, ale není moc blízko a jediný pokus o únik mu Futera zablokuje, jinak Futera průběžně boduje. Nic extra vážného, ale zase pořád něco. Half guard na poslední minutu, side control na závěrečných dvacet vteřin a je to doma.

Stanislav Futera, na body

Po velmi obtížném začátku s knockdownem přebral Futera iniciativu a zužitkoval své zkušenosti.

 

Ondřej Moravec (Monster gym) vs. Amir Albazi (London Shootfighters, Švédsko)

MMA, 3x5 minut, bantamová váha

Albazi rychle bere střed klece, s útočením ale vyčkává. Jen tak vyzkouší high kick. Moravec krouží v tempu, nižší váhy jsou samozřejmě nesmírně rychlé. Albazi si ale v pohodě došel pro klinč u klece z kterého okamžitě zabodoval single legem a začíná nahoře v half guardu. Albazi kolenuje žebra, praští s Moravcem o zem a snaží se vyvléknout nohu z half guardu. Což se mu také asi napotřetí daří. Side control. Albazi pěkně kontroluje shora, koleno na žebra a north south pozice. Moravec jde na kolena, Albazi mu pěkně ostřeluje hlavu horem i spodem (skrz podpaždí). RNC mu ale nevychází, pak si ale Moravce osedlá. Albazi pouští GNP, Moravec zkouší mostovat, ale Albazi si to dobře hlídá. Další údery, Moravec pod velkým tlakem, prochází i lokty a Moravcovi se na obočí objevuje obrovská tržná rána. Albazi jako správný žralok cítí ve vodě krev a konec už následuje jen o chvíli později.

Amir Albazi, TKO (GNP), 1. kolo

Albazi zůstává neporažen, Moravec utrpěl první porážku kariéry.Michal Vostrý (Penta gym Praha) vs. Artem Kotov (London Shootfighters, Ukrajina)

MMA, 3x5 minut, lehká váha

Vostrý ozkouší situaci dvěma lowkicky, Kotov se drží na středu. Třetí lowkick od Vostrého už je tvrdší, následuje pěstní výměna. Dalších pár pokusů a Kotov si krásně připraví poraz do protipohybu. Plný guard pro Kotova. Vostrý slušně váže, takže Kotov se raději zvedá, skokem ale trefí tvrdou levačku. Vostrý na kolena, Kotov ho nepouští. Únik nevychází, Vostrý znovu hozen k zemi. Jde do želvy, Kotov ale díky své zápasnické průpravě tohle zkrátka umí. Kontroluje Vostrého. Série tvrdých kolen na žebra a stehna klečícího Vostrého. Ten se konečně dostává na záda a stabilizuje plný guard, Kotov už je rozjetější a Vostrý ho zdaleka tak dobře neváže. Kotov jde nahoru, trochu Vostrému okope stehna a kolo končí. První rozhodně Kotova.

Kotov jde Vostrému na tělo daleko agresivněji než v prvním kole. Vostrý mu trochu usnadní situaci pokusem o high kick za což ho Kotov ztrestá nízkým singlem ústícím do side control. Vostrý chce pryč, north south a napodruhé se propracuje až do postoje. Tlačí Kotova před sebou, ale ten ho usprawluje a ještě se pak prosmýkne nad něj. Vostrý v želvě, Kotov nad ním léta zleva, zprava, boduje, strhává ho, neustálá práce. V tomhle má zkrátka jasnou převahu. Vostrý se válí sem a tam, ale Kotov mu nedává ani milimeter, navíc mu udělal menší ranku na nose. Zápas začíná být drobátko jednostranný, Vostrý už krvácí daleko víc, do konce kola to ale ještě nějak udrží. Rozseklý má kořen nosu a nově také obočí.

A Vostrý jde do třetího. Kotov se řítí vpřed a je tu pár dramatických výměn (Vostrý míjí jeden high kick nad), ale končí to bohužel trochu očekávatelně, Kotov jde pod úder a za stehna podtrhává Vostrého k zemi. A jsme zpět kde jsme byli. Vostrý po chvíli masáže vyplivuje chránič zubů, přichází o bod a zápas znovu začíná na zemi. Vostrý jde na chvilku nahoru a publikum se ho snaží vyhecovat, Kotov to ale má najeté až příliš dobře a Vostrý je hned zpátky na zemi. Kotov hladce uhraje i zbytek zápasu, uznání ale patří také Vostrému, protože to nezabalil a vydržel hrozné věci.

Artem Kotov, na body (3:0)


Makhmud Muradov (Monster gym) vs. Andreas Birgels (Německo)

MMA, 3x5 minut, střední váha, o titul Caveam

Birgels otvírá hodně tvrdým lowkickem, ale Muradov ho málem zachytí. O chvíli později už má větší štěstí, kop chycen a Birgels hozen na zem. Half guard pro Muradova. Trpělivá příprava, posed a bleskové GNP, ale vzápětí je Muradov shozen. Pár úderů ale stihl. Birgels vysoký guard. Muradov odhozen a vrací se úderem. Plný guard. Návrat do postoje, Muradov rychlá kombinace ale je trochu ukvapený. Trenéři ho brzdí a vyplácí se. Muradov se zklidňuje, pěkné naskočené koleno. Muradov tvrdá na žebra, ale podobně jako v předchozím zápase z některých výměn doslova odbíhá (což se mu nevyplatilo u bodových). Tentokrát ale v kombinacích zjevně boduje víc než Birgels. Ten se nicméně pořád snaží jít vpřed. Birgels boduje jednou pěknou přímou levou, Muradov poraz, ale nemá ho připravený, takže Birgels sprawluje a jde nad Muradova. Muradov nahazuje páku a Birgels musí hodně rotovat, aby se z toho dostal. Oba se několikrát převalují sem a tam, Birgels zakončuje v plném guardu a publikum je ve varu.

První kop Birgels míjí, Muradov předvede otočku na hlavu za kterou ho Birgels sportovně chválí. Muradov vzápětí podklouzne v kleci a zápas je pozastaven a klec vytřena. Muradov navazuje dvakrát naskočeným kolenem a rovnou do strhu u pletiva. Muradov se metodicky propracuje až do posedu a rychle vyskládá pár loktů a kladiv – oproti prvnímu si ale pohlídá i vymostování a pozici udrží. A další lokty. Birgels ale předvede výborný únik rovnou do páky na nohy, Muradov se z ní ale naštěstí vymotá. Birgels chvíli nahoře, Muradov vyšvihne parádní sweep a poslední minutku stráví v plném guardu s občasným loktem na Birgelse.

Muradov zahajuje pěkným zadním kopem na žebra. Pak chytá Birgelsův kop, ale hození k zemi mu nevyjde. Birgels už není nejčerstvější. Muradov boduje jednotlivými technikami v postoji. Pak se oba rozhodnou pro poraz, Birgels ale začal dřív a má lepší moment, takže sundá Muradova na záda. Muradov celkem dobře váže a pak Birgelse odkopává, ten reklamuje šťouchnutí do oka ale není rozhodčím vyslyšel a tak se spouští zpět na Muradova. Ten chce páku, ale nemá jí. Pak přichází fantastický moment – Birgels se zvedá, zkouší na Muradova naskočit, ten ho ale v letu odhazuje upkickem takovým způsobem, že Birgels udělá salto nazad a při dopadu si málem zláme vaz. Sice vstává, ale už to není ono, Muradov ho další kombinací natvrdo rozhulí, naskakuje koleno, zavírá sérií úderů a otřesený Birgels odmáván. Hala burácí, parádní záležitost na závěr.

Makhmud Muradov, TKO, 3. kolo, získává pás Caveam

 

André Reinders (Hanuman gym) vs. Alessio di Chirico (Hung Mun, Itálie)

MMA, 3x5 minut, střední váha, o titul mistra Evropy WFCA

Tihle dva se s tím moc nemažou. Oba jdou do kombinace a vypadají rychlí. Chirico přece jen trošku víc tlačí, první náznak porazu mu ale nevychází. Druhý, načasovaný Reindersovi do úderu už je lepší. Reinders zkouší gilotinu, tu nemá, ale Chirico ho na zemi neudrží, v klinči se mu pak snaží kolenovat hlavu a jsme zpět ve volném boji. Reinders dobré přiskočené direkty, jeden dva zásahy mu prochází čistě. Reinders v kombinacích o trochu úspěšnější a tak Chirico zkouší další poraz do protipohybu. I tentokrát se mu daří, na zemi ho Reinders váže v half guardu. Chirico pracuje na žebrech. Chirico poměrně aktivní, má ale už trochu načatý nos. Reinders nachází příležitost a nasazuje páku na nohu, Chirico z ní ale vyskáče a stihne ještě i znovu skočit na Reinderse. Ten jde na kolena, Chirico kladivuje. Reinders vstává ale je znovu stržen k zemi a kolo končí. Zatím tedy Reinders s menší převahou v postoji, Chirico lepší na zemi.

Reinders frontkick, ale trochu odfláknutý. Chirico si počká na další kop a využije ho k single legu. Half guard pro Chirica. Kladivuje volný bok. Reinders do želvy. Chirico mu docela naloží, André se ale nakonec osvobodí. Chirico jde vpřed zvedákem. Delší kombinace, Chirico trefuje tři čtyři zásahy na hlavu a vzápětí za stehna sundavá Reinderse dolů. Plný guard. Reinders váže a i útočí zespodu. Reinders dvakrát Chirica odhazuje a upkickuje, podruhé se ale Chirico vrátí dolů s hodně přesným zásahem. Reinders znovu na kolena, Chiricovi se ale nedaří plnohodnotně převzít záda a tak ho André otočí kimurou. V postoji se ale ukvapí, pošle otočku pěstí nad Chirica a vzápětí putuje k zemi. Oba trocha krve v obličeji, Chirico je ale zjevně čerstvějším borcem.

André se v úvodu třetího snaží zatlačit, cestou do klinče chytne ale napůl kopačku do hlavy. Naštěstí ne plnou silou, z klinče ale nic nevytěží. Chirico vypadá v pohodě a další útok Reinderse ztrestá dvěma tvrdými pěsťovkami. Další náběh opět high kickem – zjevně loví ukončovací techniku. Reinders ho klinčuje. Pár výměn mimo, oba borci zkusí po jedné otočce, ale v dalším náběhu vpřed chytne Reinders strašlivý levý hák a napůl vypnutý padá na Chirica. Ten ho odtlačí a rychle domlátí pro TKO výhru.

Alessio di Chirico, KO, 3. kolo, nový mistr Evropy WFCA.

Bezprostředně po zápase Alessia di Chirica o tento titul vyzývá Karlos Vemola, tak uvidíme, jestli to vyjde.

 

Petr „Píno“ Ondruš (TKBC-Pro7sport) vs. Dmitry Samoilov (Red Devils Sports Club, Rusko)

MMA, 3x5 minut, střední váha, titulový zápas CaveAm

Samoilov nejprve vnitřní pak vnější lowkick, Ondruš naměřuje direkty. Samoilov mu ale jeden vlastní pěkný direkt prostřelí přímo skrz obranu. Oba zatím velmi rozvážně. Samoilov kope na žebra, Ondruš vrací na nohu. Ondruš dva slušné háky, oba lehce trefují, většímu zásahu zabraňuje dobrá práce hlavou Samoilova. Samilov si jde pro první klinč, Ondruše spíše odstrkává k zemi, ale nedaří se mu slézt do guardu. Ondruš se po chvílce váhání vyprostí a znovu se zvedá. Oba borci přemýšlí co dál a dobrou půlminutu se toho moc neděje. Ondruš dobrá zadní. Samoilov levý hák. Kolo zakončeno náběhem do klinče od Ondruše. Velmi taktický zápas.

Ondruš lowkick pravačkou. Samoilov přiskočený direkt o chvíli později mocný hák, ale naštěstí Ondruš včas uklidil hlavu z palebné dráhy (jinak by asi skončila u diváků v prvních řadách). Ondruš výborný úhyb před náběhem. Lehčí zásah na rozkrok, pauza trvá jen pár vteřin. Ondruš lowkick. Samoilov si jde do klinče, Ondruš ho odhazuje. Ondruš začíná vypadat o něco lépe, Samoilovi zdánlivě dochází fantazie. Kombinace mimo zavřená pěkným tvrdým lowkickem od Ondruše. Výměny sem a tam, výrazné začínají být především Ondrušovy lowkicky a způsob jakým nedovoluje Samoilovi dostat se mu na tělo. Ten si vynutí klinč až v poslední půlminutě, ale strh z toho nejprve nevytěží. Až když ho Ondruš otáčí a zkusí ho zaskočit kombinací, uspěje Samoilov reakčním porazem, ale kolo už končí.

Pár seznamovacích výměn na úvod, po první minutě ale Samoilov uspěje porazem. Kolo hraje velkou roli, ačkoli jde o titulový zápas, je vypsán jen na tři kola. Ondruš ovšem po necelé půlminutě shazuje Samoilova pod sebe a právě on nad ním teď stojí a boduje údery shora. Po několika zásazích (a řevu publika) však nechá Samoilova vstát. Samoilov zpomaluje víc než Ondruš a cestou dovnitř chytá dva háky (ne nepodobně Reindersovi). Ondruš začíná získávat navrch, ve třetí minutě se mu povede několik zdařilých zásahů, Samoilov se ale pořád snaží tlačit. Půlminuta do konce, Samoilov dobrá pravá. Ondruš lowkick a několik dalších zásahů, velmi vyrovnaný zápas končí.

Petr Ondruš, na body (3:0), nový šampion Caveam

 

OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY:

 • Vítěz: Petr Ondruš, poražený: Dmitry Samoilov – na body

 • Vítěz: Alessio di Chirico, poražený: André Reinders – KO, 3. kolo

 • Vítěz: Makhmud Muradov, poražený: Andreas Birgels - TKO

 • Vítěz: Artem Kotov, poražený: Michal Vostrý – na body (3:0)

 • Vítěz: Amir Albazi, poražený: Ondřej Moravec – TKO (GNP), 1. kolo

 • Vítěz: Stanislav Futera, poražený: František Fodor – na body (3:0)

 • Vítěz: Magdalena Šormová, poražený: Melitta Ignácz – TKO (GNP), 1. kolo

 • Vítěz: Robert Pukač, poražený: Adam Šindelář – na body (3:0)

 • Vítěz: Stanislav Sobotka, poražený: Robert Hanász – sub (gilotina), 1. kolo

 • Vítěz: Martin Řehka, poražený: Jakub Fabián – na body (3:0)

 • Vítěz: David Makovička, poražený: Miloš Marák – TKO (GNP), 1. kolo

 • Vítěz: Martin Friedl, poražený: Oskar Wroblewski – sub (RNC), 2. kolo

 Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
Myllys - Trenér - 21.3.2015 v 19:20
... - přejít na příspěvek
"Rozhodčí vypadali, jako by to v ty kleci měli za chvilku zalomit" no muzu u toho vypadat ...
 
+1
adamkovar - Čtenář - 21.3.2015 v 20:04
zhodnocení - přejít na příspěvek
Chodím už na MMA galavečery v ČR několik let, byl jsem na UFC v USA když jsem tam byl pra...
 

Všechny příspěvky

rick - Čtenář - 20.3.2015 v 09:14
záznam a kola - Odpovědět
 

Docela mě překvapilo, že titulové zápasy jsou "jen" na 3 kola. Teda napsáno je to detailně u Pína, ale v popisu i u zápasů Andreho a Muradova - nevíte jestli to byla nějaká vyjímka nebo budou titulové zápasy vždy na tři kola?

Bohužel jsem se nemohl přijít podívat, tak bych rád viděl videa zápasů. Nevíte jestli nebude nějaký záznam v TV nebo webu? Fightnews na Nově nebo něco na TV Barrandov, kde jsem viděl nějako krátkou reportáž o tomto gala.

Caidel - Administrátor - 20.3.2015 v 10:00
Re: záznam a kola - Odpovědět
 

No, musím říct, že to překvapilo spoustu lidí. Například i rozhodčího, Pínovy cornermary, mě a vůbec všechny okolo - na začátku třetího se totiž zjistilo, že vlastně nikdo pořádně neví na kolik kol je to vypsané, Pínův tým pak běhal okolo a zjišťoval to a pak na Pína během kola křičeli, že už je to poslední :)

Předpokládám tedy, že na 3 byly vypsány i zápasy Andrého a Muradova, ale řečeno to explicitně nebylo. Ostatně v zápase Řehka - Fabiná (jen na dvě kola) to bylo podobné - informaci o dvou kolech měl hlavní rozhodčí, ale bodoví ani komentátoři to nevěděli, takže byl po druhém kole docela zmatek :)

Záznam by předpokládám být mohl, nic bližšího ale nevím ani řečeno to nebylo.

Získal jsem ale menší podrobnosti o tom jak to bude s UFC na Nova Sportu: Pokud si dobře pamatuji, tak má být tuším 6 turnajů živě a zbytek ze záznamu - co je ovšem klíčové: Záznam nebude po týdnu (jak je to v rámci zaváděcí akce teď s UFC 185), ale záznamy by měly jít vždy hned v pondělí večer, tedy jen s jedno až dvoudenním zpožděním, což je myslím parádní deal. 

 

malylada87 - Čtenář - 20.3.2015 v 15:09
zhodnocení - Odpovědět
 

Mě ani Šebrle tolik nevadil, když to srovnám s GCF a jak se předvedl Wagner, tak to byla teprve bída. Spíš mi vadilo, jakým stylem to vedli, jako by na ten turnaj přišli laici a nikdy snad neviděli bojový sport. Takové uvádění pro školku.

Nicméně turnaj povedený a určitě organizátorsky o třídu lépe zvládnutý, než třeba Fighting zone ČR vs. Polsko...

Už se nemůžu dočkat na GCF v Příbrami :)

radek445 - Čtenář - 20.3.2015 v 20:48
Re: zhodnocení - Odpovědět
 

Mně to přišlo teda pravě tou úrovní tragicky... Zmatek vládl vsemu . Hlavne na zacatku. Kdyz tam spustili ty ohňostroje a dělobuchy , tak to regulérně vypadalo, ze ta hala lehne popelem. Rozhodčí vypadali, jako by to v ty kleci měli za chvilku zalomit. Vysvětlování mezi kolama ,co se tam dělo a nedělo-katastrofa. Celkově to trvalo 6,5 hodin- nesmysl . Nikdo nevěděl na kolik kol se jede. Po prvním rádoby profi fightu ,kdyz po dvou kolech bylo hotovo a nikdo nechápal proc neni třetí , byla zábava pozorovat to, jak na sebe všichni cumej a nevěděj. Fighty byly některý dobry, to ne ze ne. Ale úrovni mne to přišlo, ze se snažili udelat neco extra a totálně se to nepovedlo. Ale je to ciste můj subjektivní názor. Někomu to urcite mohlo pripadat ok.

medine - Čtenář - 21.3.2015 v 10:58
Re: Re: zhodnocení - Odpovědět
 

radek: nejsi jedinej komu se bitva roku zdála jako trapas roku. bezkonkurenčně nejhorší event na jakým jsem v čr byl.

Robajz - Čtenář - 21.3.2015 v 17:54
Re: Re: Re: zhodnocení - Odpovědět
 

Možná by jsi mohl uspořádat galavečer ty a určitě ještě přidat tip na zápasy

The Viper - Čtenář - 21.3.2015 v 18:07
Re: Re: Re: Re: zhodnocení - Odpovědět
 

Proč na něj utočíš když jen napsal to co je pravdou ? cool

Nebo jak by jsi chtěl komentovat ty organizování akce, na které fighteři a jejich týmy ani nevědí kolik kol má jejich zápas ? To je jako by nevěděli v jaké váhovce zápasí....prostě nejpodstatnější věci co fighter vědět musí. wink

Robajz - Čtenář - 21.3.2015 v 18:22
Re: Re: Re: Re: Re: zhodnocení - Odpovědět
 

V tom máš naprostou pravdu, fighter by to měl vědět, ale od toho má svůj tým, budeš trénovat na 3 kola když budeš bojovat 5 kol...neříkej, že to nikdo nevěděl, hlavně že vyhravali naši wink

Robajz - Čtenář - 21.3.2015 v 18:28
Re: Re: Re: Re: Re: zhodnocení - Odpovědět
 

Mně se predtím neukázal celý text co jsem psal...ještě jsem si rýpnul jak psal, že Pino nevydrží ani kolo a Mach taky sázet jednoznačně protiwink. Hele kdo nic nedělá, nic nezkazí, takže mi vadí když někdo kritizuje....innocent

Robajz - Čtenář - 21.3.2015 v 20:23
Re: Re: Re: zhodnocení - Odpovědět
 

Bacha KRITIZUJE ne krYtizuje....laughing

David Vyvážil - Čtenář - 21.3.2015 v 14:07
kolo za kolem - Odpovědět
 

Petr " Píno" Ondruš  bojojuje za klub TKBC-Pro7sport !!! Nikoliv za Hanuman, jak je uvedeno v článku.

Myllys - Trenér - 21.3.2015 v 19:20
... - Odpovědět
 

"Rozhodčí vypadali, jako by to v ty kleci měli za chvilku zalomit" no muzu u toho vypadat jak chcu, ale udelal jsem snad nejakou chybu ??!! Jeste se muze resit, ze jsem mel velke kalhoty, protoze to je strasne dulezite... Ne jakou praci rozhodci odvadi, ale jak u toho vypada...

Jinak pokud vim, tak jsem Pina a jeho roh na pouceni o pravidlech krome jineho informoval i o tom, ze zapas je na 3x5... Potom nevim, co je k diveni na tom, ze zapasy o opasky (zamerne nerikam titulove zapasy) byly na 3x5... Treba v Polsku (v MMA asi 1000x vyspelejsi zeme) byl v cele historii jen JEDEN (!!!) zapas na 5x5 minut. A vzhledem k tomu, ze na to nebyl pripraven jeden z ucinkujicich a rozhodci, tak to zbytecne skoncilo masakrem, trapasem a celonarodnim skandalem, ktery se v mediich resil vice, nez zisk titulu UFC Joanny J...

Jinak na jednu stranu mam svuj nazor na opasky (vsechny pasy v Evrope krome sampiona M-1, KSW a Cage Warriors jsou leda tak spatny vtip) a na zamereni na produkci (coz je ovsem bohuzel spolecny jmenovatel pro vsechny organizace v sirokem okoli) a samozrejme mi neunikly organizacni zmatky, na druhou stranu diky Bohu za to, ze tady vznika vice organizaci, ktere davaji moznost zapasnikum si "bouchnout". Kdyz ma jedna organizace monopol, tak je to hrozne spatne, diktuje si podminky a nuti zapasniky treba zapasit zranene atd. A to rikam nezaujate, protoze od nas na Bitve roku nikdo nezapasil...

"Sobotka si Hanásze za krk chytil hodně neštastně a šlo o faul" opravdu ? Dle pravidel se nesmi manipulovat akorat primo s dychaci trubici, ale takto se za krk chytat smi. Cyborg to udelala ve svem poslednim zapase nebo Wanderlei proti Jardinovi... Velmi bych se hadal o to, ze Sobotka nefauloval...

medine - Čtenář - 21.3.2015 v 21:31
Re: ... - Odpovědět
 

Myllys: hele neber to osobně, ale vypadals v tom ringu jako kdyby tě sralo, že jsi to musel slíbit snad zadarmo nebo co.Polívání hlavy vodou z petflašky, pak pokračování fightu a nakonec v pokleku během zápasu otírání oktagonu rukou mi taky moc v pohodě nepřijde. Já se ti asi nedivím, že jsi z průběhu celýho večera nebyl nadšenej, ale pokud seš tu profík, školíš rozhodčí a seš v podstatě ten, který nám ukazuje jak má soudcování vypadat, tak to na tobě nemá být poznat. Bylo tam chyb k nespočítání, třeba Muradov si během krátkýho přerušení "odskočil" z oktagonu otřít mokrý nohy. Tohle je na okamžitý ukončení zápasu. Nepamatuju si jestli jsi byl zrovna v oktagonu, nebo někdo jinej - sory. A nakonec černý špinavý šlápoty po celé ploše oktagonu už po druhým zápase. Neuvěřitelný. Vypadalo to jak kdyby museli po cestě do klece projít přes nějakou stavbu.

Odpovídat mi nemusíš. Jako trenéra i jako rozhodčího tě respektuju, nemám v plánu se s tebou hádat. Jenom píšu co jsem viděl.

Mach mě překvapil, a jsem rád, že vyhrál, byl to dobrej zápas. Píno je za zenitem a zápas s Vemolou je podle mě nesmysl. Ta jeho výhra mě teda moc nepřesvědčila, on to samozřejmě vidí jinak :-)  Samozřejmě jsem všechny svý tipy netrefil, jako vždycky, ale zatím jsem si Robajz nevšiml, že bys sem napsal nějaký svý tipy ty.

Robajz - Čtenář - 21.3.2015 v 21:35
Re: Re: ... - Odpovědět
 

Ok, zkusím taky tipovat, ale když budou naši proti cizině, vždycky tipnu našewink na výhrucool

Myllys - Trenér - 21.3.2015 v 22:30
Re: Re: ... - Odpovědět
 

1. Zapas Muradova jsem nepiskal. 

2. Polil jsem chranic vodou z petky, protoze Vostremu vypadl, nepolival jsem nikomu hlavu. Dle pravidel pokud zapas stopnu a dam to zapasnikovi zpet do pusy, tak chranic musim oplachnout. I vzhledem k tomu, ze byl na podlaze, ktera byla plna krve z predchozich zapasu a narozdil od velkych organizaci se v mistnich koncinach nedelaji testy na HIV a zloutenku (treba v M-1 je to povinne), by byl ode me kaskadersky kousek bez ucty k zdravi zapasnika, abych to soupnul primo do pusy neomyte, jak se dozadoval roh Ukrajince. Dle pravidel pokud zapasnik vyplivne chranic, tak se pokracuje v akci, dokud akce neustane (to bylo ve chvili, kdy se Vostry chytil a soupere svazal). V tu chvili jsem to zastavil, chranic oplachl, vratil mu ho do ust.  Potom jsem to rychle pustil, protoze Vostry byl v te chvili pod tlakem a kdybych jeste volal do klece frajera s rucnikem, tak by to bylo hodne nefer vuci Ukrajinci, ktery v te chvili byl blizko ukonceni zapasu (proto jsem taky Vostremu sebral za to vyplivnuti bod)... Mohl jsem ten chranic dat jeho rohu, at to oplachnou sami, ovsem tehle situace drtiva vetsina treneru (sam nejsem vyjimka) vyuziva k tomu, aby tahali cas a dali svemu otresenemu a unavenemu sverenci cas se "vydychat", takticky to omyti chranice jsou schopni natahnout i na pul minuty.

3. Otirani oktagonu rukou... Prijde ti vhodnejsi dve dalsi varianty ? a) zastavit zapas v dobe, kdy jeden borec je v naporu a nechat vytrit podlahu b) nechat to tak ?? Clovek obcas musi improvizovat.

4. Ze jsem nebyl ve sve kuzi, to je fakt, seklo me po ceste v zadech... I tak si stojim za tim, ze jsem to odpiskal dobre a obeslo se to bez chyb... Trosku arogantne prohlasim, ze "ja, kdyz nejsem ve sve kuzi" jsem porad mnohem lepsi rozhodci, nez valna vetsina rozhodcich siroko daleko. Staci se podivat na chybicky, ktere udelal muj kolega, ktery je jeden z nejuznavanejsich rozhodcich v Polsku, ktery si zapiskal i v M-1...

Pises ze tam bylo more chyb a jedine konkretni veci jsou detaily, ktere jsem navic vyse (doufam) vysvetlil a vyvratil. O podlahu ringu se nestara rozhodci, nejsem nejaka uklizecka, ktera tam lita s hadrem na holi. Situace, kdy vyplivl Vostry chranic, byla osemetna, ale myslim, ze jsem ji zvladl jak v ramci pravidel, tak v ramci regulernosti zapasu.

Pro me je dulezite aby rozhodci umel zapas vcas stopnout, na druhou stranu pokud zapasnik chce zapasit a vyviji snahu o inteligentni obranu, tak mu k tomu dat sanci. Aby byl schopny umoznit regulernost zapasu a prosazeni pravidel (neustaly boj proti trikum cornermanu, kteri pred zapasem polivaji strikery litry vody a vydavaji to za pot z rozehrivacky, kdyz je zapasnik unaveny, tak zdrzuji prestavku, liji vodu a led na oktagon apod.). Aby byl vzdy v ose mezi zapasniky a tim padem v pripade ze padne KO byl schopen ukoncit ihned zapas (s tim je spojeno obrovske mnozstvi pohybu po kleci). A aby v pripade chycene submission byl v pozici, kdy vidi, jestli borec klepe a zaroven byl schopen posoudit, jestli je pri vedomi.. Vsechno ostatni jsou detaily. A prijde mi celkem usmevne tady rozebirat tyhle veci, kdyz vetsina mych kolegu dela v techto zakladnich vecech takove chyby, ze mam z toho chut se rozbehnout a skocit hlavou do zdi...

medine - Čtenář - 22.3.2015 v 13:43
Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Myllys: "bylo tam chyb z nespočítání" je z mý strany asi trochu přehnaný, spíš to byl můj celkovej dojem z toho gala. Šebrle, Buben - ten mi přišel jak kdyby přišel z koncertu Kabát, kameraman který neví co točit, režie která pouští replay během zápasu, polonahý štětky z hot peppers kroutící se na nástupovku - Vltava, apod. Nechci to dál pitvat, vše dohromady ovlivnilo můj dojem z celýho večera. Díky za tvoji reakci k soudcování a zdar.

Myllys - Trenér - 22.3.2015 v 22:41
Re: Re: Re: Re: ... - Odpovědět
 

Nojo, ale za tvuj celkovy dojem z gala ja nemuzu, ani za moderatory, ani za "polonahy stetky"... Delat rozhodciho u nas rozhodne neni prace lukrativni (kdyz jsi me nazval profesionalem, tak jsem se zasmal, to by prijmy z piskani musely tvorit aspon zanedbatelnou cast mych prijmu, abych to bral jako profesi) a rozhodne to neni prace vdecna. Necekam, ze me nekdo bude placat po zadech...dokonce jsem smireny i s tim, ze kdyz neco poseru, tak budu za nejvetsiho debila. Ale kdyz nic neposeru, tak mi dejte prosim svatek :-).

Jinak mi se taky nelibi asi tak milion veci na mistnich gala. Spolecny jmenovatel pro me je, ze jsou prachy na produkci (blikajici svetla, rampy, ohnostroje, moderator, tisic polonahych hopsand, reklamy) ne az tak na ty podstatne veci (zapasnici, rozhodci), coz se odrazi na kvalite a motivaci... NICMENE bych Bitvu roku nezatracoval. I pres chyby (moderatori byli opravdu moc spatni) tady privezli sakra kvalitni zapasniky a meli snahu postavit kvalitni zapasy. Urcite si nemyslim, ze by organizatori na akci neco vydelali... Hlavne pro mistni zapasniky je urcite super, ze jim organizatori dovezou cizinu sem, kde nemusi bojovat krome vseho jeste proti vyhode domaciho prostredi...

adamkovar - Čtenář - 21.3.2015 v 20:04
zhodnocení - Odpovědět
 

Chodím už na MMA galavečery v ČR několik let, byl jsem na UFC v USA když jsem tam byl pracovně. Do toho má česká republika daleko.

Srovnávat BITVU roku s GCF snad nemá ani cenu. GCF pořádá lokální turnaje po celé čr, a je to taková česká liga. Ze začátku dobrý ale zápasy kde dokola pořád zápasí ti samí kluci proti sobě už začíná být ohrané. Nicméně je určitě dobře že je tu alespoň pořádají pravidelně a kluci mají kde zápasit.

Bitva roku souboj čechů proti celé řadě zahraničních závodníků z několika zemí je určitě super nápad, vybavení, technika a celková show (až na tu pyrotechniku se kterou to podle mě trochu přehnali) super.

délka galavečera strašně dlouhá, příště by stačilo méně zápasu a měli by být rychleji za sebou. 

kola 3x 5 minut? závodník jde do ringu na takovém galavečeru a po druhém kole se ptá na kolik jde kol? vím že tam vznikl zmatek u Pínova zápasu a to mi neříkejte že to trenéři nevěděli a začali to zjišťovat až po druhém kole. Nemyslím si že toto byla chyba organizátorů bitvy roku když to předtím André a ostatní závodníci věděli na kolik jdou kol.

Celkově až na drobné organizační zmatky, délku akce to byl super zážitek a perfektní atmosféra vyprodané arény hlavně při zápase Makhmuda Muradova a tuž teď se těším na další akci  této organizace.

 

dezider lakatos - Čtenář - 22.3.2015 v 20:35
Pukac - Odpovědět
 

Mna osobne velmi prekvapilo ze Pukac ako slovenska velterova jednotka zobral zapas s nic moc Sindelarom(bez urazky) a este ako predzapas.

To este aj Fodor ktory v mma dokazal omnoho menej chytil lukrativnejsi zapas(ajked ano chapem ze to kvoli Futerovi).

Sa vazne cudujem Pukacovi ze to zobral.

Keby prehral tak by to bola dost velka hanba pre neho a teraz ked vyhral tak ajtak kazdy mavol rukou v style "sak jasne,slovenska jednotka".

Mna by zaujimala Pukacova konfrontacia s ceskou spickou.

S ludmi ako pepicek kral a podobne.

adamkovar - Čtenář - 23.3.2015 v 19:01
Re: Pukac - Odpovědět
 

Důvod proč to vzal je jednoduchý. Prachy!!! Od mého nejmenovaného kamaráda vím,  že na bitvě roku dostávali zápasníci až 4x více něž dostávají za zápasy běžně a to nejen u nás v ČR ale i v zahraničí. Když si vezmu kolik stály lístky a těch sponzorů kterých tam moct nebylo tak tohle musel někdo kurevsky zadotovat. Proč a co z toho měl to už se mi smrtelníci co fůrujem za 20 měsíčně asi nikdy nedovíme.