přihlásit trvale
Nová registrace
Bellator 227+228, UFC on ESPN+ 18 - startovní listiny

Bellator 227+228, UFC on ESPN+ 18 - startovní listiny

přečteno: 613×
25.09.2019 v 16:18 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

O víkendový program se nám tentokrát postará především Bellator a to něčím co by se dalo nazvat jako dvaapůl turnaje. V pátek se totiž koná kombinovaný turnaj Bellatoru Dublin / Bellator 227 v irském Dublinu a v sobotu pak plnohodnotný Bellator 228. Celkem na nás tak Bellator přes víkend vrhne 34 MMA zápasů i když samozřejmě řada předzápasů především u Bellatoru 227 odpovídá svou kvalitou regionální produkci jak je u Bellatoru často obvyklé. Bellator 228 má ale předzápasy poměrně slušné. Celé to doplňuje sobotní turnaj UFC on ESPN+ 18: Hermansson vs. Cannonier z Dánska, což ale nezvykle není nejlepší turnaj víkendu - Bellator 227 je totiž hodnocen dvěma hvězdičkami, UFC on ESPN+ 18 dvěma a půl a Bellator 228 má celé tři hvězdičky - a navíc je to vzhledem ke Grand Prix a titulovému zápasu ještě o něco zajímavější. Takže si to užijte, máme tu jeden z mála víkendů v roce kdy Bellator poráží UFC :)

Na startovky se teď podíváme trochu podrobněji.

Bellator Dublin/Bellator 227

Jde o dva malé turnaje spojené do jednoho takovým trochu hybridním způsobem který si Bellator nedávno poprvé vyzkoušel a s kterým zřejmě počítají i do budoucna. Turnaje se konají se v pátek 27. září v 3Aréně v Dublinu a logika je asi taková: Jsou tu klasické předzápasy britsko-regionálního charakteru. Pak následuje pět zápasů označených jako Bellator 227, což se bude vysílat na Paramount Network a DAZN. A pak jsou tu tři zápasy pod hlavičkou Bellator Dublin v rámci programu Bellator Europe ve kterých se představí především domácí borci a které budou vysílány hlavně na Channel 5 v Spojeném království.

Největší hvězdou turnaje světová jedenáctka a bývalý šampion lehké váhy UFC Benson Henderson, mimo něj jsou největší jména ještě enigmatický Michael „Venom“ Page, světová #37 ve velteru a UFC veterán Myles Jury, světová #36 pérové váhy. A pak je tu samozřejmě James Gallagher, jehož marketingová popularita zatím převyšuje jeho zápasnické kvality :)

V rámci Bellator Dublinu nastoupí do hlavního zápasu již zmíněný populární odchovanec SBG Ireland, James Gallagher (9-1 MMA, 6-1 Bellator). Ten má v devíti výhrách sedm submisí, v jediné porážce kariéry ho headkickem sestřelil Ricky Bandejas a Gallagher od té doby zase dva zápasy vyhrál. Pro Bellator je možná největším britským jménem a v bantamu je teď #142. Za soupeře měl mít původně Cala Ellenora, ten se ale dva týdny zpátky zranil a Bellator narychlo sehnal Romana Salazara (12-9 MMA) borce který měl kdysi tři zápasy (0-2-1NC) v UFC. V poslední době působil hlavně v LFA a Combate Americas, tři poslední zápasy ale prohrál, takže by ho Gallagher měl určitě zvládnout. Gallagher je v 22 letech nejmladší na startovce.  Michaela Page (14-1 MMA, 10-1 Bellator) uvidíme v kleci poprvé od drtivé první porážky kariéry když ho v rámci WWGP vypnul Douglas Lima. Page tím přišel o sérii deseti Bellator výher, což byla historicky druhá nejdelší sérka vůbec. McKee má výher 14. Soupeř poměrně jasný obětní beránek na rozpinkání Richard Kiely (3-1 MMA, 1-0 Bellator) z SBG Ireland. Třetím zápasem Ryan Scope (10-2 MMA, 0-1 Bellator) vs. Peter Queally (11-5-1 MMA, 0-1 Bellator). Borci zde mají společné to, že oba bojovali v Bellatoru jednou a oba své zápasy prohráli jen těsně na body. Angličan Scope ale zaskakoval proti Patricky Freiremu, takže těsná prohra je dost úspěch a Queally z SBG Ireland prohrál s Mylesem Price.

Nejlepším zápasem tohoto dvouturnaje je jednoznačně souboj UFC veteránů: Bensona Hendersona (27-8 MMA, 4-3 UFC) a Mylese Juryho (17-4 MMA). Henderson (jenž ve svém posledním UFC zápase shodou okolností porazil Jorge Masvidala) už v Bellatoru působí tři roky, zatím ale poměrně nevýrazně - experiment s velterem proti Koreshkovi nevyšel fatálně, souboje s tím nejlepším co může Bellator nabídnout, tedy s Freirem a Chandlerem Henderson oba těsně prohrál - v UFC byl naopak specialistou na těsné výhry (Edgar, Masvidal, Thomson, Melendez atd.) Od té doby ale tři zápasy v Bellatoru vyhrál a naposledy proti Piccolottimu už měl i štěstí s tou těsnou výhrou. Jury si teď dá v Bellatoru premiéru, UFC opustil letos v únoru po dvou porážkách. Celkem tam měl bilanci 8-4. Zároveň se ale poprvé od roku 2015 vrací do lehké váhy, za působení v pérové měl bilanci 2-3. Henderson v 35 letech nejstarší na startovce a delší sérii než on má v lehké váze jen Patricky Freire (5).

V co-main eventu se původně počítalo se zápasem Girtz vs. Redmond, pak to byl Girtz vs. Tuck, ale pár dní zpátky se zranil i Girtz a zápas nebude, čímž kvalita startovky podstatně poklesla, zbytek už nejsou známá jména. Girtzovo zranění je tak čerstvé, že některé zahraniční weby s ním ještě vypouštějí předpřipravené předzápasové rozhovory a nestačily zareagovat na to, že už nezápasí :)

O budování ženské 145 lb váhy se starají Leah McCourt (2-1 MMA, 1-0 Bellator) vs. Kerry Hughes (3-4 MMA) (přičemž Hughes má s třemi prohrami největší krizi kariéry), jinak jsou tu zápasy Kiefer Crosbie (6-1 MMA, 2-1 Bellator) vs. Hugo Pereira (3-1 MMA), Frans Mlambo (7-4 MMA, 1-0 Bellator) vs. Dominique Wooding (6-2 MMA, 1-0 Bellator) a Norbert Novenyi (4-0 MMA, 2-0 Bellator) vs. Will Fleury (6-1 MMA, 2-1 Bellator). Crosbie má jedinou porážku kariéry diskvalifikací za ilegální koleno, Pereira je Portugalec. Pereira, Mlambo a Wooding mají 100% finiš bilance.

Bellator Dublin (Channel 5)

 • James Gallagher vs. Roman Salazar - smluvní 140
 • Michael Page vs. Richard Kiely - velterová
 • Ryan Scope vs. Peter Queally - lehká

 Bellator 227 (Paramount, DAZN)

 • Benson Henderson vs. Myles Jury - lehká
 • Leah McCourt vs. Kerry Hughes - ženská 145
 • Kiefer Crosbie vs. Hugo Pereira - smluvní 160
 • Frans Mlambo vs. Dominique Wooding - bantamová
 • Norbert Novenyi vs. Will Fleury - střední

 

UFC on ESPN+ 18: Hermansson vs. Cannonier

Jinak také UFC Fight Night 160 je vůbec první návštěvou UFC v Dánsku. Turnaj proběhne v sobotu v Kodani a vzhledem k malému časovému posunu proběhne reálně o takových šest osm hodin dřív než turnaj Bellator 228 a proto se na něj podíváme jako první.

Dánského borce vidím na startovce dva, ale oba museli být najati (resp. v jednom případě znovunajati) speciálně pro tento turnaj. Seveřany reprezentují ještě dva Švédi a jeden Islanďan, zbytek je taková různá evropská směska. Pro nás obzvlášť zajímavý bude UFC debut Makhmuda Muradova (uvidíme zda i zde nastoupí s kombinovanou Českou a Uzbeckou vlajkou). Tři bojovníci ze světové desítky, dva z pětadvacítky a pět dalších kolem třicítky.

V hlavním zápase večera dva ne až tak známí nebo populární borci. Švédský bijec Jack Hermansson (20-4 MMA, 7-2 UFC) je nicméně světovou šestkou, teď vyhrál čtyři zápasy v řadě a upozornil na sebe hlavně tou poslední - tedy výhrou nad Ronaldo Souzou. Rád o sobě říká, že má nejtvrdší GNP v UFC. A s výhrou nad Jaredem Cannonierem (12-4 MMA, 5-4 UFC) už by se o něm mohlo mluvit jako o možném vyzyvateli. Cannonier je světová desítka s dvěma výhrami v řadě (naposledy Anderson Silva, předposlední zápas výhra nad nedávno dopujícím a propuštěným Davidem Branchem což má s Hermanssonem společné - oba ho porazili v předminulých zápasech). Cannonier v UFC začínal dokonce v těžké váze a postupně se proshazoval až do střední kde má právě bilanci 2-0.

Na pozici co-main eventu nováček Mark Madsen (8-0 MMA). Důvod je zřejmý - je to čerstvě podepsaný dánský borec a především stříbrný olympionik v řecko-římském zápase (2016). Soupeřem Danilo Bellulardo (12-4 MMA, 0-1 UFC), italský borec který prohrál svou letní Bellator premiéru KO a přišel tak o sérii šesti výher. 

Grapplerská extravaganza by čistě teoreticky mohl být zápas Gunnar Nelson (17-4-1 MMA, 8-4 UFC) vs. Gilbert Burns (16-3 MMA, 9-3 UFC). Nelson 16 finišů v 17 výhrách, Burns 13 v 16. Nelson měl jít původně proti Thiago Alvesovi, ale ten se zranil v půlce září a s dvoutýdenní přípravou zde zaskakuje právě Burns.

Dále dva zápasy v polotěžké - obojí zhruba střední kalibr s borci mezi světovou osmadvacítkou a čtyřiačtyřicítkou: Ion Cutelaba (14-4-1NC, 3-3 UFC) vs. Khalil Rountree Jr. (8-3-1NC, 4-3-1NC) a Michal Oleksiejczuk (14-2-1NC, 2-0-1NC UFC) vs. Ovince Saint Preux (23-13 MMA, 11-8 UFC). Cutelaba naposledny prohrál s Teixeirou, finiš je ale prakticky jistý: Cutelaba v 18 zápasech viděl rozhodčí jen dvakrát (jednou při výhře, jednou při prohře). Rountree má historicky NC s Oleksiejczukem (ten měl dopingový nález) a zvláště poslední dobou má Rountree  zajímavé výsledky - překvapivě knockoutoval Sakiho, pak sám podlehl Walkerovi a naposledy ubodoval Eryka Anderse. Oleksiejczuk v posledních dvanácti zápasech neprohrál, kazí mu to jen ten doping. OSP je vlastně největší stálicí divize posledních let. Poslední dva zápasy s dravými mladíky (Reyes a Krylov) ale prohrál.

V otvíráku hlavní startovky pak druhý domácí borec Nicolas Dalby (17-3-1-1NC, 1-2-1 UFC) který se do UFC vrací po třech letech. Měl zde jednu výhru, jednu remízu a dvě porážky (přesně v tomto pořadí) a mimo UFC pak ještě nabral porážku s Carlo Pedersolim Jr. aby následně otočil loď a vyhrál tři zápasy a měl jeden no contest (kvůli nebezpečnému povrchu klece) - všechno v Cage Warriors. Proti němu ale větší Alex Oliveira (19-7-1-2NC, 9-5-1NC). Ten ale dva zápasy prohrál (Nelson a Perry) což je pro něj v UFC poprvé. Nějak se nám tu nakupilo dost borců kteří mají v bilancíh remízy a No Contesty :)

V předzápasech:

 • Alen Amedovski (8-1 MMA, 0-1 UFC) vs. John Phillips (21-9-1NC MMA, 0-3 UFC). Amedovski je borec z Makedonie se stoprocentní KO bilancí kterou si udržel i v Bellatoru (knockoutoval třeba Willa Fleuryho který má zápas na Bellatoru Dublin). V UFC premiéře ho ale uválel Kryzstof Jotko. Phillips má také stopro finiš bilanci - 18 KO, 3 submise. Na UFC úroveň to ale asi úplně není, zatím zde má tři porážky - dvě submise a těsnou bodovou prohru s Jackem Marshmanem. V minulosti porazil třeba Tomáše Penze nebo Bohumila Lungrika.

 • Alessio Di Chirico (12-3 MMA, 3-3 UFC) vs. Makhmud Muradov (22-6 MMA) - Di Chirico měl jít proti Peteru Sobottovi, zranění Sobotty ale otevřelo cestu do UFC pro uzbecko-českého reprezentanta Muradova, borce Floyd Mayweather týmu. Pro Muradova dobrý test - Di Chirico je v UFC už prověřen, ví se co od něj čekat a s třemi výhrami a třemi prohrami poměrně úspěšně filtruje zrno od plev mezi nižším a středním patrem divize. Muradov přichází s jedenácti výhrami v řadě, všechno ale jen na domácím rybníčku (hlavně XFN a nově i Oktagon), takže je rekord drobet nahoněný. Papírově to vychází moc pěkně - Muradov #81, Di Chirico #89 tak uvidíme jestli Muradov prvním testem. Podle hype kolem něj by určitě měl a kdyby to nevyšlo, byla by to pro budoucí působení v UFC asi dost velká rána.  Pro Muradova letos už pátý zápas, na přípravu měl ale jen dva týdny.

 • Siyar Bahadurzada (24-7-1 MMA, 4-3 UFC) vs. Ismail Naurdiev (18-3 MMA, 1-1 UFC) - Slibného Bahadurzadu ničí zranění. Mezi 2013 a 2016 měl tříletou pauzu a od té doby se nedostal na víc než dva zápasy ročně (a to ještě jen jednou - loni). Tři výhry mu naposledy pokazil na body Curtis Millender a Bahadurzadu letos v kleci uvidíme poprvé. Naurdiev trénuje v Rakousku a finišuje 89% zápasů. Oba fighty v UFC u něj ale skončily na body - Nejprve působivě ubodoval Prazerese, ale pak prozměnu dost zklamal prohrou s Chance Rencountrem. 

 • Brandon Davis (10-7 MMA, 2-4 UFC) vs. Giga Chikadze (7-2 MMA) - Davis má bilanci jen 1-3 v posledních čtyřech, ale je tvrdý, odolný a umí docela hezké zápasy. Gruzínec Chikadze je známý kickboxer, ale jeho bilance je absurdně vycpaná z organizace Gladiator Challenge - ze sedmi výher jich má pět proti borcům kteří nemají v kariéře žádnou výhru, dvě zbylé proti borcům s bilancemi 1-10 a 2-32. Absurdní! Chikadze má zem hodně slabou a podle všeho není na UFC ani zdaleka připraven.

 • Macy Chiasson (5-0 MMA, 3-0 UFC) vs. Lina Lansberg (9-4 MMA, 3-3 UFC). Světová devítka Chiasson se divizí řítí nekompromisně jako tank. Zemařina, GNP a submise jsou její nejlepší kvality a vše nasvědčuje tomu že prověřená švédská bojovnice Lansberg, momentálně světová čtrnáctka prostě nezvládne útok Chiasson odvrátit, zvlášť když se Chiasson neustále zlepšuje. Lansberg jinak slušných 3-3 a v kleci už stála i proti Cris Cyborg, takže jí jen tak něco nezastraší (a také poněkud nespravedlivě porazila Lucii Pudilovou i když sama sportovně uznávala, že to měla dostat Pudilová).

 • Lando Vannata (10-3-2 MMA, 2-3-2 UFC) vs. Marc Diakiese (13-3 MMA, 4-3 UFC) - střet dvou zajímavých dříve prospektů. Vannata překvapil jako záskok když málem vypnul Tony Fergusona a následně otočkou zrušil Johna Makdessiho, ale od té doby to s ním jde dost prudce z kopce - dvě prohry a dvě remízy a UFC mu nakonec muselo přivést Marcose Mariana, jehož novináři označují za víceméně nejhoršího borce co momentálně v UFC vůbec je. Diakiese měl naopak parádní sérii dvanácti výher včetně třech výher v UFC, než na něj přišla krize a prohrál tři v řadě. Naposledy ale v nejlepším výkonu své kariéry předvedl velmi komplexně zvládnutý zápas a pěkně ubodoval legitimního soupeře Josepha Duffyho, takže by měl papírově mít na Vannatou v tuto chvíli rozhodně navrch, zvlášť jestli naváže svým výkonem.

 • Jack Shore (11-0 MMA) vs. Nohelin Hernandez (9-3 MMA, 0-1 UFC). Shore je v UFC nováček, jinak jde o neporaženého šampiona Cage Warriors bantamové váhy. Deset zápasu z jedenácti ukončených před časovým limitem. Hernandez je v UFC od léta kdy vzal záskok proti Marlonu Verovi a v prvním kole ho docela i potrápil, než v druhém Vera pořádně šlápl na plyn

 

Hlavní zápasy (ESPN+)

 • Jack Hermansson vs. Jared Cannonier - střední
 • Mark Madsen vs. Danilo Belluardo - lehká
 • Gunnar Nelson vs. Gilbert Burns - velterová
 • Ion Cutelaba vs. Khalil Rountree Jr. - polotěžká
 • Michal Oleksiejczuk vs. Ovince Saint Preux - polotěžká
 • Nicolas Dalby vs. Alex Oliveira - velterová

Předzápasy (ESPN+)

 • Alen Amedovski vs. John Phillips - střední
 • Alessio di Chirico vs. Makhmud Muradov - střední
 • Siyar Bahadurzada vs. Ismail Naurdiev - velterová
 • Brandon Davis vs. Giga Chikadze - pérová
 • Macy Chiasson vs. Lina Lansberg - ženská 135
 • Lando Vannata vs. Marc Diakiese - lehká
 • Jack Shore vs. Nohelin Hernandez - bantamová

 

Bellator 228: Pitbull vs. Archuleta

Sobotní a zároveň největší turnaj víkendu hodnocený třemi hvězdičkami. Koná se v jedné z tradičních lokalit Bellatoru, tedy v The Forum v Inglewoodu v Kalifornii a bude vysílán na DAZN. Hlavní startovka tentokrát parádně našláplá: čtyři zápasy druhého zahajovacího kola FWGP z toho jeden titulový a k tomu remač mezi Lyoto Machidou a Gegardem Mousasim. A tentokrát i s několika zajímavými předzápasy.

Speciálním a ve středu nově oznámeným bonusem k turnaji je, že po odbojování zahajovacího kola grand prix proběhne v rámci TV přenosu rovnou živé losování zápasů pro čtvrtfinálové kolo. Bellator slibuje podobný systém jako mívaly staré K-1 turnaje (což je podle mě systém úplně skvělý) - borci si vylosují pořadí 1-8 a v tomto pořadí se umisťují na jednotlivé větve turnajového pavouka podle toho komu chtějí nebo nechtějí čelit - a možnost volby se pak neustále snižuje :) První borec si tak může vybrat pouze pozici, druhý už si vybírá buď nějaký volný zápas, nebo se rovnou přiřadí k prvnímu soupeři a tak dále. Oproti K-1 tu bude jeden malý rozdíl - zatímco K-1 měla turnaje vždy v rámci jednoho večera, Grand Prix bude rozložené do více turnajů, takže jednotlivé čtvrtfinálové zápasy budou už rovnou přiděleny k určitým turnajům a tedy i datumům a lokalitám - borci tedy mohou do taktického rozhodování zakomponovat i tento prvek a vybírat si podle toho kde a kdy se bude zápas konat :) A motivací navíc je samozřejmě i pás pérové váhy který bude celou dobu nasazen v turnaji a podle nalosovaného pořadí si tak někdo může buď rovnou říci o titulový zápas, nebo si třeba naopak sám šampion vybere vyzyvatele.

Podotknu, že z prvního otevíracího kola postoupili Derek Campos, Pedro Carvalho, Adam Borics a Emmanuel Sanchez.

Hlavním zápasem pro Bellator 228 je samozřejmě titulový zápas v pérové váze v rámci FWGP. Na jedné straně dvoudivizní šampion a Bellator ultraveterán Patricio Freire (29-4 MMA, 17-4 Bellator) držící řadu Bellator rekordů, na druhé straně vyzyvatel Juan Archuleta (23-1 MMA, 5-0 Bellator). Freire je světovou pětkou a dvojnásobným šampionem a v rámci každé titulové vlády zatím obhájil dvakrát - dvě obhajoby má proti Weichelovi, jednu proti Strausovi a jednu se Sanchezem. Tohle bude jeho dvaadvacátý Bellator fight, víc má jen o jedna David Rickels. Pro Freireho desátý titulový zápas, opět jen o jeden víc má Michael Chandler. Sedm výher v titulových zápasech je rekord, 17 výher celkem také rekord, šestnáct v pérové váze zrovna tak. Deset finišů v pérové váze opět rekord, jedenáct finišů celkem sdílený rekord s Chandlerem. Sedm KO třetí nejlepší výkon (za bratrem Patrickym a Douglasem Limou kteří mají po devíti). Archuleta do zápasu nastoupí s osmnáctizápasovou vítěznou sérií, jedinou porážku kariéry utrpěl v roce 2015 ve WSOF. V King of the Cage byl Archuleta třídivizní šampion (bantam, pérová, lehká) a v pérové váze má kariérní bilanci 9-0. Nyní světová #40 a v posledním zápase knockoutoval dvojnásobného exšampiona bantamu Eduardo Dantase.

Další zápasy FWGP:

 • A.J. McKee (14-0 MMA/Bellator) vs. Georgi Karakhanyan (28-9-1 MMA, 6-7 UFC) - A.J. McKee je se svou unikátní bilancí 14-0 MMA/Bellator držitelem jednak nejdelší aktivní vítězné série v Bellatoru a jednak také nejdelší historické vítězné série. Nyní je světová sedmnáctka a právě tenhle turnaj má podle něj být momentem kdy se stane pravou superstar (a pochopitelně zůstane neporažen). Ve 14 výhrách má 9 stopek, pět KO a čtyřmi submise - ve všech těchto kategorií je vždy druhý těsně za držitelem rekordu což je obvykle Freire.  Na kontě už má třeba exšampiona Pata Currana. Malým x-faktorem tu může být skutečnost, že jeho otec a trenér Anotnio McKee má na tomto turnaji ve 49 letech po pětileté pauze také zápas proti Williamu Sriyapayovi v předzápasech a to může trochu nabourat předzápasovou pohodu hlavně po psychologické stránce. Karakhanyan je zkušený a zcestovalý borec, v Bellatoru momentálně už na třetím turnusu (zatím s jednou prohrou - s Emmanuelem Sanchezem). Od roku 2014 víceméně střídá výhry s prohrami, ale pořád je světová #43 a dodává turnaji potřebnou hloubku. Výhru v turnaji mu ale prorokuje málokdo. 

 • Darrion Caldwell (13-3 MMA, 10-2 Bellator) vs. Henry Corrales (17-3 MMA, 5-3 Bellator) - Caldwell je exšampion bantamové váhy který má teď po dvou porážkách s Horiguchim (Rizin a Bellator) cestu k titulu v bantamu bloklou a tak se kvůli turnaji vrátí do pérové váhy. V Bellatoru zde má bilanci 4-0, celkem v kariéře 6-0. Caldwell je světová #32 a v Bellatoru ho zatím porazili jen právě Horiguchi a Taimanglo, ale porážku od Taimangla Caldwell vzápětí pomstil. Caldwell má pět submisí - Bellator rekord je šest, což má šest různých borců :) Corrales, nyní světová #26 měl zajímavý start - v Bellatoru začal třema vysokoprofilovými prohrami (Straus, Sanchez, Freire), ale pak šel do sebe a teď vyhrál pět zápasů v řadě včetně výher nad Karakhanyanem a naposledy Aaronem Pico.

 • Daniel Weichel (39-11 MMA, 8-3 Bellator) vs. Saul Rogers (13-2 MMA, 1-0 Bellator) - Weichel je bývalý dvojnásobný titulový vyzyvatel (pokaždé poražen Freirem, naposledy ovšem jen těsně) a vítěz desáté sezóny. Momentálně světová třiadvacítka a zápasově nejzkušenější muž turnaje s padesátkou fightů na kontě. Teď se vrací do pérové váhy - po prohře s Freirem si odskočil do lehké kde ale těsně podlehl Goiti Yamauchimu (a dvě poslední výhra tak má obě jen těsné), teď se vrátí do pérové. Britský bijec Rogers sám sebe považuje za černého koně turnaje, je ale relativně nejméně zkušený a tohle bude jeho první zápas v USA. Už ale bojoval i v Rusku. Nyní světová #101

V co-main eventu pak uvidíme očekávaný remač mezi Lyoto Machidou (26-8 MMA, 2-0 Bellator) a Gegardem Mousasim (45-7-2 MMA, 3-1 Bellator) a to ve střední váze. Oba se potkali už v roce 2014 v UFC a Machida tehdy po pěti kolech zvítězil na body. Machida má za to, že ohldně té prohry se Mousasi pořád nějak vymlouvá takže Machida teď slibuje KO a by se už nebylo na co vymlouvat. Jinak to Machida vidí jednoduše - výhra nad Mousasim mu prý musí zarušit remač s Ryanem Baderem o titul polotěžké váhy - Badera totiž Machida porazil už v roce 2012. Teď má každopádně čtyři výhry v řadě - dvě v UFC a dvě v Bellatoru (i když tu poslední nad Sonnenem dal v polotěžké), což je jeho nejdelší vítězná série od zahájení kariéry 16-0. Od výhry s Mousasim celkem 5-4. Mousasi stejně jako Machida opustil UFC na vítězné vlně v jeho případě ale dokonce se sérií pěti UFC výher. V Bellatoru přidal tři další vítězství a získal titul střední váhy, ten ale letos v létě ztratil ve velmi překvapivém a náročném souboji s Rafaelem Lovatem Jr. - Lovato Jr. vyhrál většinovým rozhodnutím. A Mousasi si teď zkusí dát remač s Machidou. Od předchozího souboje má bilanci podstatně lepší než Machida a to 11-3. Mousasi momentálně světová pětka, Machida dvanáctka. Jinak Machida šampiony relativně umí - má už jedenáct výher proti borcům kteří někdy v kariéře drželi UFC, Bellator, Strikeforce nebo PRIDE titul, také jediný fighter v historii UFC s dvěma výhrami frontkickem na hlavu a jediný kdo ve dvou hlavních zápasech večera neinkasoval jediný úder. Mousasi je prozměnu jediný v historii kdo dokázal získat titul ve Strikeforce a v Bellatoru. Ze 45 výher v kariéře jich má 37 stopkou, 32 pak v prvním kole. 

Co se týká zajímavých předzápasů - je to už zmíněný Antonio McKee, nebo grappler A.J. Agazarm dále pak především Shawn Bunch (9-3 MMA, 2-0 Bellator) vs. Leandro Higo (18-5 MMA, 1-3 Bellator) a zajímavá by mohla být i MMA premiéra další boxerské šampionky Avy Knight, jenž slibuje, že to bude něco úplně jiného než s Heather Hardy nebo Anou Julaton.

Hlavní zápasy (DAZN)

 • Patricio Freire (šampion) vs. Juan Archuleta - o titul pérové váhy, zahajovací kolo FWGP
 • Lyoto Machida vs. Gegard Mousasi - střední
 • A.J. McKee vs. Georgi Karakhanyan - zahajovací kolo FWGP
 • Darrion Caldwell vs. Henry Corrales - zahajovací kolo FWGP
 • Daniel Weichel vs. Saul Rogers - zahajovací kolo FWGP


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky