přihlásit trvale
Nová registrace
Bellator 225 - startovní listina

Bellator 225 - startovní listina

přečteno: 592×
20.08.2019 v 16:01 | Autor: Caidel
diskuse: 4×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Bellator se po měsíc a půl dlouhé pauze vrací do akce se sobotním turnajem Bellator 225: Mitrione vs. Kharitonov 2. Turnaj se koná v hale Webster Bank Aréna v Bridgeportu v Connecticutu a bude se vysílat na Paramount Network i na DAZN. Bellator má celý víkend pro sebe, protože UFC, One i Rizin měli turnaje minulý víkend a PFL pauzuje před zahájením play-offs, takže je turnaj Bellatoru jedinou větší akcí celého víkendu. Turnaj je hodnocen jednou a půl hvězdičkou a ačkoli zde nejsou žádné titulové zápasy, bude významný především pro těžkou váhu (tři z pěti zápasů na hlavní startovce) a tvorbu nových prospektů - i předzápasy jsou tentokrát z větší části obsazeny solidními a známými bojovníky. V akci budou tři borci světové pětadvacítky (všechno těžká váha) a dalších pět ze světové stovky (tři z toho opět těžká váha :)

Zajímavostí zde může být, že v Connecticutu už se sice konala řada MMA turnajů, ale prakticky vždy šlo o turnaje konané na území indiánských rezervací (typicky v Mohegan Sun). Po turnaji CES 56 je tedy tohle teprve druhý větší (nebo spíše první opravdu velký) MMA turnaj který se koná přímo v Connecticutu jako takovém - a na starosti ho bude mít Connecticut Boxing Commission. 

V hlavním zápase večera si to v remači rozdají světová šestnáctka Matt Mitrione (13-6 MMA, 4-1 Bellator) a světová devatenáctka Sergei Kharitonov (29-7 MMA, 2-1 Bellator). Nejde úplně o klasický remač kdy by někomu šlo o odplatu - borci se totiž setkali letos v únoru a zápas skončil po pouhých 15 vteřinách když Mitrione nakopl Kharitonova do rozkroku tak nešťastně, že to Kharitonov nerozchodil. Takže opáčko, ale vlastně spolu ještě pořádně nebojovali. Mitrione 11 KO v 13 výhrách (85%), Kharitonov 18 z 28 výher KO (64%), ale navíc ještě 8 submisí (29%), což jeho finiš bilanci navyšuje na úctyhodných 93%. Zajímavost: Oba mají už něco přes rok shodný rozvrh. Oba bojovali na turnaji Bellator 207 (Mitrione prohrál s Baderem, Kharitonov knockoutoval Nelsona), oba pak nastoupili proti sobě na Bellatoru 215 a teď opět oba na Bellatoru 225. Mitrione 4-1-1NC v posledních šesti, od odchodu z UFC prohrál jen s Baderem, 5-1-2NC od doby co začal působit v Bellatoru, ale během tohoto období má z pěti výher 3 a 1NC v různých organizacích v Rusku. 

Zajímavý příběh je tu v co-main eventu. Na jedné straně ruský borec Vitaly Minakov (21-1 MMA, 5-1 Bellator), bývalý šampion Bellatoru jenž vládl divizi kolem roku 2014, ale jenž se nakonec s Bellatorem nedohodl na smlouvě a ještě jako úřadující šampion se vrátil do Ruska kde vyhrál sedm zápasů (všechno finiše) a Bellator mu titul posléze odebral kvůli neaktivitě. Scottu Cokerovi se ale letos podařilo domluvit jeho návrat do Bellatoru, jenže Minakov v únorovém návratu prohrál na body s Cheickem Kongo ve víceméně titulovém rozstřelu. Pro Minakova, nyní světovou pětadvacítku to byla vůbec první porážka kariéry, tak uvidíme jak na tom teď bude. Jeho soupeřem třiatřicítka Javy Ayala (11-7 MMA, 6-4 Bellator). Borec který se už pět let drží s mírnými výkyvy ve světové stovce a to obvykle někde kolem čtyřicítky. Na úplnou elitu a vstup do TOP 25 to asi není, ale i známá jména umí pěkně potrápit když ho podcení. Své by o tom mohl vyprávět třeba Kharitonov jehož Ayala v Kharitonově Bellator premiéře vypnul za 16 vteřin a nebo naposledy Frank Mir, kterého Ayala knockoutoval v závěru druhého kola (aby tím přerušil sérii porážek s Nelsonem a Kongem). Minakov finišuje 90% výher, Ayala dokonce 91% s jedinou bodovou výhrou na kontě a to asi osm let zpátky.

Dále ženský zápas v muší váze: Alejandra Lara (7-3 MMA, 1-2 Bellator) vs. Taylor Turner (3-5 MMA, 1-0 Bellator). Lara v premiéře zvládla Lenu Ovchynnikovou, ale následující dva zápasy s Ilimou-Lei a Julianou Velasquez prohrála, takže teď trochu lehčí soupeřka. Nicméně Turner už Bellator jako podobnou soupeřku použil proti boxerce Heather Hardy dva měsíce zpátky a Turner překvapila tím že Hardy knockoutovala v prvním kole. Turner stopro finiš bilance, Lara jediná bodová výhra.

A třetí těžké váhy na hlavní startovce jsou neporažení Tyrell Fortune (6-0 MMA/Bellator) a Rudy Schaffroth (6-0 MMA, 2-0 Bellator). Fortune patří mezi skupinku elitních wrestlerů draftovaných Bellatorem - je šampionem II. divize NCAA a v americké reprezentaci byl v jednu chvíli trojka. Schaffroth se s ním v minulosti potkal na zápasnických žíněnkách a prohrál na body, zajímavé ale je, že tenhle zápas bere nepříliš nadšeně jako záskok - trénuje totiž s Fortuneho bratrem Tyreem a sám říkal, že by s Tyrellem raději bojoval až někdy později v kariéře, třeba o titul (tím že se trochu znají). Schaffroth má zatím 100% finiš bilanci, v Bellatoru dvě výhry dohromady pod tři a půl minuty a narozdíl od Fortuneho má Schaffroth i sedm amatérských zápasů a je tedy o něco zkušenější. Papírově Schaffroth #103, Fortune #161 takže u vítěze lze očekávat vstup do TOP 100.

Otvírákem bude stylisticky zábavný zápas mezi stálicí Bellatoru Davidem Rickelsem (21-5 MMA, 15-5 Bellator) jehož zde čeká už jednadvacátý Bellator fight a neporaženým Ukrajincem Yaroslavem Amosovem (21-0 MMA, 2-0 Bellator). Rickels má v poslední době skoro nejlepší Bellator období - bilance 5-1 v posledních šesti a teď dvě výhry v řadě (i když ta porážka byl problematický výkon proti Michaelu Pageovi). Amosov zatím v Bellatoru kydlí UFC veterány - nejprve ubodoval Geralda Harrise a naposledy také Ericka Silvu v jeho UFC premiéře. Tyto dvě výhry na body tvoří plnou polovinu jeho bodových výher, jinak má v 21 výhrách 17 finišů. Rickels #89, Amosov #100.

I v předzápasech se tentokrát objevuje lecos zajímavého. Pokud si náhodně projedu jisté zajímavosti, tak jsou to například následující zápasy:

Jednoruký zápasník Nick Newell (15-2 MMA) se sice po úspěšné kariéře v WSOF/PFL nedostal do UFC, ale smlouvu na jeden zápas mu nakonec nabídl i Bellator a Newell to bere jako nový začátek. Newell si doteď myslí, že s ním UFC v rámci konkurzu na DWCS záměrně vyběhlo - dostal za soupeře elitního zápasníka Alexe Munoze z týmu Alpha Male jenž ho zvládl uválet. Newell ale říká, že Munoz by hravě rozdrtil i polovinu současných UFC fighterů a že ho navíc natolik omlátil, že Munoz doteď v UFC k zápasu nenastoupil. Zkrátka prý daleko těžší soupeř, než je obvyklé. Newella bude navíc hnát vpřed domácí publikum - bydlí jen asi deset minut od místa konání. Zapůsobit ale musí - smlouvu má nestandardně jen na jediný fight, protože ani Coker si podobně jako Dana White není úplně jistý, zdat to s ním půjde. Objektivní kvality má - tabulkově je už dlouho mezi stovkou a řekněme dvěstěpadesátkou zcela zaslouženě, ale z hlediska PR to může být problém. Proti němu Corey Browning (4-1 MMA, 2-0 Bellator) kterého Bellator rád používá na testování bojovníků s různými příběhy - Browning už tak porazil Kevina Fergusona Jr. (syn Kimbo Slice) i Aarona Chalmerse (UK reality star)

Neporažený snoubenec Paige VanZant, Austin Vanderford (7-0 MMA, 1-0 UFC) nastoupí proti rovněž neporaženému Josephu Creerovi (6-0-1 MMA), který zaskakuje se zhruba dvoutýdenní přípravou.

UFC veterán Sabah Homasi (12-8 MMA, 1-2 Bellator) si po třech porážkách v řadě v UFC odskočil do regionálek a teď se vrací do Bellatoru. Působil zde velmi nahodile v letech 2010-2014 s bilancí 1-2. Proti němu nováček Micah Terrill (14-7 MMA) nyní s třemi výhrami v řadě a KO bilancí 85%.

Mike Kimbel (3-1 MMA/Bellator) má sice na kontě teprve čtyři zápasy, ale mluví se o něm vlastně skoro pokaždé - ve dvaadvaceti se čtyřmi zápasy už stihl slam KO i KO za šest vteřin. Proti němu Chris Disonell (3-3 MMA) z regionálek. Tuff-N-Uff šampion Grant Neal (1-0 MMA) si dá očekávaný debut - jde o bývalého profesionálního fotbalistu kterému falešné obvinění ze sexuálního napadení zničilo kariéru v NFL (o čemž už byl natočen i dokument). Trénuje pod Nate Marquardtem a v amatérech má bilanci 6-0. Za soupeře v MMA debutující Alpha Toure. 

Khonry Gracie (1-1 MMA/Bellator) má zatím výkony dost nejisté - jedna prohra a jedna výhra na body, žádné BJJ čáry jak by se dalo čekat. Proti němu Oscar Vera (0-1 MMA) který už prohrál s Robsonem Graciem. 

Dále světová stojednatřicítka Ricky Bandejas (11-3 MMA, 1-2 Bellator) - ten sice porazil Jamese Gallaghera, ale následně ho smázli Archuleta a Mix. Proti němu turecký borec Ahmet Kayretli (8-3 MMA) v Bellator debutu. 

Ze startovky ještě odpadl Valentin Moldavsky, takže Timothy Johnson (12-5 MMA, 0-1 UFC) nastoupí proti Azunna Anyanwu (15-5 MMA) - ten v UFC skončil po jediné (těsné) porážce. 

Hlavní zápasy:

 • Matt Mitrione vs. Sergei Kharitonov - těžká
 • Vitaly Minakov vs. Javy Ayala - těžká
 • Alejandra Lara vs. Taylor Turner - ženská 125
 • Tyrell Fortune vs. Rudy Schaffroth - těžká
 • David Rickels vs. Yaroslav Amosov - velterová

Předzápasy:

 • Kastriot Xhema vs. Rodolfo Rocha - velterová
 • Nick Newell vs. Corey Browning - lehká
 • Austin Vanderford vs. Joseph Creer - střední
 • Sabah Homasi vs. Micah Terrill - velterová
 • Michael Kimbel vs. CHris Disonell - smluvní 140
 • Grant Neal vs. Alpha Toure - polotěžká
 • Khonry Gracie vs. Oscar Vera - velterová
 • Ricky Bandejas vs. Ahmet Kayretli - bantamová
 • Timothy Johnson vs. Azunna Anyanwu - těžká
 • Aviv Gozali vs. Eduard Muravitsky - smluvní 165
 • Jon Manley vs. Thiago Rela - smluvní 175


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Lennox - Čtenář - 21.8.2019 v 11:46
Ayala - Odpovědět
 

Ayala Mira rozhodně neknockautoval. Mir vzdal v postoji u klece, protože cejtil, že je něco špatně s jeho čelistí, což se pak potvrdilo, měl ji zlomenou.

Caidel - Administrátor - 21.8.2019 v 12:12
Re: Ayala - Odpovědět
 

Njn, ale papírově je to zřídka vídané technické KO (vzdání kvůli úderům).

Caidel - Administrátor - 21.8.2019 v 12:15
Re: Ayala - Odpovědět
 

Ale jako ano, mohl jsem to popsat podstatně lépe :)

Lennox - Čtenář - 24.8.2019 v 22:20
Re: Re: Ayala - Odpovědět
 

V pohodě. Mir vs Nelson 2 booknuto, tak doufám, že si Frank spraví chuť a ještě něco předvede. Poslední grapplingový a wrestlingový zápasy mimo MMA vyhrál.