přihlásit trvale
Nová registrace
Bellator 207 a 208 - startovní listiny

Bellator 207 a 208 - startovní listiny

přečteno: 2133×
09.10.2018 v 14:32 | Autor: Caidel
diskuse: 23×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Hlavním programem na tento víkend je jednoznačně Bellator semifinále těžké váhy které se bude konat na dvou po sobě jdoucích turnajích - pátečním Bellator 207: Mitrione vs. Bader z Mohegan Sun Arény v Connecticutu a sobotním Bellatoru 208: Fedor vs. Sonnen, který se koná v New Yorku.

Co nás tedy čeká konkrétně? Pojďme si to probrat.

Bellator 207: Mitrione vs. Bader

pátek 12. října, Mohegan Sun Aréna, Uncasville, Connecticut - vysílání na Paramount Network a DAZN

Hlavní tahák dvouhvězdičkového turnaje je tu jasný: v Bellatoru neporažený Matt Mitrione (13-5 MMA, 4-0 Bellator) musí hájit čest těžkých vah v semifinálovém zápase proti šampionovi polotěžké váhy Ryanu Baderovi (25-5 MMA, 3-0 Bellator). Mitrione je v tuto chvíli světová třináctka, v Bellatoru a tedy i od odchodu z UFC bezchybný s bilancí 4-0 a se skalpy Fedora a Roye Nelsona (v turnaji) na kontě. Proti němu světová pětka polotěžké váhy Bader - ten má od odchodu z UFC tři výhry, ale z UFC odcházel s dvěma v řadě, takže má celkem sérii pěti vítězství. Bader měl čtvrtfinále nejlehčí - vypnul King Moa za pouhých 15 vteřin, teď ho ale čeká plnohodnotná těžká váha v podobě Mitrioneho - zvítězí tedy Baderova rychlost, fyzička a wrestling, nebo na něj bude Mitrione moc velký a silný (nutno poznamenat, že Mitrione patří v těžké také spíš k těm rychlejším)? Vítěz tohoto fightu bude ale téměř jistě favorizován i do finále - a sázkovým favoritem je teď Bader který má výbornou formu.

V co-main eventu také těžké váhy: Roy Nelson (23-15 MMA, 1-1 Bellator) byl z turnaje vyřazen už právě Mitrionem, proti němu Sergei Kharitonov (27-6 MMA, 1-1 UFC) který se do turnaje ani nedostal, protože ho koncem roku 2016 překvapivě vypnul Javy Ayala. Oba mají v Bellatoru shodnou bilanci 1-1 - Nelson porazil právě Ayalu, Kharitonov Chase Gormleyho. Nelson světová devatenáctka, Kharitonov třicítka, za zmínku ale rozhodně stojí, že Kharitonov byl poslední dobou dost aktivní v Rusku - od posledního zápasu v Bellatoru v březnu 2017 v Rusku nabral celkem tři výhry a jeden No Contest (šťouchnutí do oka) a to s relativně známými jmény: Sokoujdou, Geronimo dos Santos, Joey Beltran. 

Třetí zápas se týká prozměnu velterového grand prix - a jde o náhradnický zápas. Původně v něm měli nastoupit UFC veteráni Lorenz Larkin (19-7 MMA, 1-2 UFC) a Erick Silva v Bellator debutu, jenže Silva se relativně na poslední chvíli zranil a byl nahrazen rumunským borcem Ionem Pascuem (18-8 MMA, 0-1 UFC) což samozřejmě dost zvýhodňuje světovou devatenáctku a to i přes to, že se mu zatím v Bellatoru moc nedaří (porazili ho Daley a Lima, ale zase letos začátkem roku v hlavním zápase večera zdolal Gonzaleze). Pascu v Bellatoru zatím bojoval jen jednou a byl uválen Edem Ruthem v dubnu. O měsíc později se ale vrátil do hry hlavním zápasem na turnaji BAMMA 35 kde ubodoval Alexe Lohoreho. 

Hlavní startovku pak doplňuje dvojice zápasů v lehké váze. Kevin Ferguson Jr. (3-1 MMA/Bellator) proti Corey Browningovi (2-1 MMA) a  Carrington Banks (7-1 MMA, 3-1 Bellator) proti Mandelu Nallo (6-0 MMA, 1-0 Bellator). Ferguson Jr. zahájil kariéru prohrou, ale od té doby má tři výhry, všechno finiše v prvním kole. Browning dva roky mimo akci, ale všechny tři zápasy v kariéře u něj také skončily před časovým limitem - tady je ale jasně jako cannon fodder. Banks je jedním z Bellator zápasnických prospektů a už se probojoval téměř do světové dvoustovky, v předchozím zápase ho ale submisí dostal Adam Piccolotti, takže Bankse čeká první návratový fight. Proti němu neporažený kanaďan Nallo z Tristaru - v Bellator debutu zapůsobil head kick KO v osmnácté vteřině.

V předzápasech vidím dvě zajímavosti: Sinead Kavanagh (5-2 MMA, 2-2 Bellator) z SBG Ireland, světovou čtrnáctku a tedy formálně vzato třetí nejvýše nasazenou osobu na tomto turnaji (po Mitrionem a Baderovi) proti Janay Harding (3-4 MMA, 0-1 UFC) z Austrálie a zápas Andre Fialho (9-1 MMA, 3-1 Bellator) vs. Javier Torres (10-4 MMA, 0-1 Bellator) který naposledy podlehl Neimanu Graciemu. 

 

 

 

Hlavní zápasy:

 • Matt Mitrione vs. Ryan Bader - semifinále HWGP
 • Roy Nelson vs. Sergei Kharitonov - těžká váha
 • Lorenz Larkin vs. Ion Pascu - náhradní zápas WWGP
 • Kevin Ferguson Jr. vs. Corey Browning - lehká
 • Carrington Banks vs. Mandel Nallo - lehká

Vybrané předzápasy:

 • Sinead Kavanagh vs. Janay Harding - ženská 145
 • Andre Fialho vs. Javier Torres - velterová

 

Bellator 208: Fedor vs. Sonnen

sobota 13. října, Nasasu Coliseum, Uniondale, New York - Paramount Network, DAZN

Sobotní turnaj je maličko větší (o půl hvězdičky víc) a to nejen proto že se koná v New Yorku. Fedor je zkrátka Fedor :) ale i jinak je tu pár zajímavých jmen.

Hlavní tahák je ale jasný i tady: legendární Fedor Emelianenko (37-5 MMA, 1-1 Bellator) proti výřečnému Chaelu Sonnenovi (30-15-1 MMA, 2-1 Bellator) v druhém semifinále HWGP. I tady je motiv stejný - plnohodnotná těžká váha, tedy Fedor, toho času světová šestadvacítka proti polotěžké váze Sonnenovi, toho času světové dvaadvacítce. Stylisticky je to ale rozhodně čitelnější než zápas Mitrione vs. Bader - Fedor je sice na sklonku kariéry, ale pořád má bilanci 6-1 v posledních sedmi a ač Fedorova odolnost klesá, Sonnen by měl být hrozba pouze svým wrestlingem - a na to by teoreticky Fedor se svým sambem a silovou převahou měl být slušně připraven. Poslední tři Fedorovy fighty jsou vysoce diskutovaný zápas s Maldonadem ve kterém dostal strašně naloženo (ale ukázal srdce které tam rozhdodně pořád je), pak prohra s Mitrionem - opět s diskutovaným double-knockdownem a nakonec osmačtyřicetivteřinová divoká demolice rovněž legendy Franka Mira. Sonnen v Bellatoru prohrál s Ortizem, ale pak postupně uválel Wanderleie Silvu i Rampage Jacksona (v grand prix).

Pokud vše dobře dopadne a nikdo z vítězných borců se nezraní, měli bychom mít finále grand prix koncem ledna v Los Angeles.

Co-main event je zajímavý zápas. Exšampion lehké váhy UFC Benson Henderson (25-8 MMA, 2-3 Bellator) zde nastoupí proti jednomu z domácích Bellator borců, Saadu Awadovi (23-9 MMA, 11-6 UFC). Světová devětatřicítka Awad rozhodně patři k tomu lepšímu co může Bellator nabídnout, ale přece jen není úplnou elitou - vždy mu před postupem na ten top level někdo zabrání (ať už třeba Rickels, Freire, Brooks nebo naposledy Brennan Ward). Pro Awada je tohle ale právě další šance - vyhrál teď čtyři zápasy v řadě proti řekněme střednímu kalibru Bellator borců. Awad finišuje přes 70% svých výher. Henderson, světová jedenáctka zatím v Bellatoru operuje také těsně pod vrcholem - s výjimkou posledního Huerty ale nastupoval zatím vždy jen proti elitním soupeřům (a to třeba i proti Koreshkovi ve velteru), ale Chandler a Freire zvládli jeho postupu mezi elitu zabránit - a Henderson rozhodně musí Awada dát, jestli chce ještě dostat šanci se přiblížit k titulu. 

V třetím zápase na poměry Bellatoru nezvyklý mačmejking - dva borci z Ruska proti sobě. Na jedné straně světová odmadvacítka a bývalý šampion Bellatoru, veterán Alexander Shlemenko (56-11 MMA, 12-4 UFC) který jinak koučuje třeba Koreshkova a na druhé straně Anatoly Tokov (26-3 MMA, 2-0 Bellator), světová čtyřiačtyřicítka. Shlemenko si od ztráty titulu v Bellatoru nevedl špatně - na turnajích Bellatoru a M-1 postupně nabral bilanci 6 výher a  1NC, v posledních dvou zápasech se to ale zhoršilo - nejprve trochu kontroverzně prohrál s Mousasim (i když mu v jeho premiéře pořádně zatopil) a nejnověji ho v M-1 knockoutoval Bruno Silva ve třetí minutě. Tokov zatím v Bellatoru bezchybný s 2-0 (prohra s Emeevem v roce 2016 ho vyšoupla z M-1 do Bellatoru).

V těžké váze je to držitel rekordního počtu výher v těžké váze Bellatoru Cheick Kongo (28-10-2 MMA, 10-2 Bellator), třiačtyřicetiletý borec který má nyní šest výher v řadě a to proti Timothy Johnsonovi (12-4 MMA) pro kterého to bude Bellator debutu. Johnson ještě v únoru působil v UFC kde skončil s bilancí 4-3 a odešel s výhrou. Johnson je o deset let mladší, Kongo světová patnáctka, Johnson třiačtyřicítka - velkou zábavu bych tu ale popravdě úplně nečekal, specialitou obou borců je hlavně zápasení (u Konga pak především klinčování). 

Doplňujícím zápasem je pak fight v pérové váze mezi Henry Corralesem (15-3 MMA, 3-3 Bellator) a Andy Mainem (12-3-1 MMA). Corrales, světová třiatřicítka už má v Bellatoru celkem dost zkušeností - nejprve tři zápasy se supertěžkými soupeři prohrál (Straus, Sanchez, Freire), teď naopak tři vyhrál (třeba Lahat nebo Karakhanyan). Pro Maina Bellator premiéra, má ale rozhodně zkušenosti z celého světa - japonský Pancrase, korejská Road FC, americká LFA...

V předzápasech vidím dvě zajímavosti: Robson Gracie Jr. - sedmadvacetiletý mladší bratr Renzo Gracieho si tu zde dá MMA debut a to s Jamalem Pottingerem - toho čeká také debut, když původní soupeř Peter Nascimento odpadl. Zápas se také přesunul z velteru do smluvní váhy 175 liber. MMA Debut čeká také olympijskou reprezentantku v boxu Jennifer Chieng, ta se střetne s rovněž debutující Jessicou Ruiz

Hlavní zápasy:

 • Fedor Emelianenko vs. Chael Sonnen - těžká
 • Benson Henderson vs. Saad Awad - lehká
 • Alexander Shlemenko vs. Anatoly Tokov - střední
 • Cheick Kongo vs. Timothy Johnson - těžká
 • Henry Corrales vs. Andy Main - pérová

 

PFL 9

A čistě pro pořádek ještě turnaj PFL 9: Playoffs, který se koná rovněž v sobotu 13. října a to v Long Beach Aréně v Long Beach v Kalifornii. A půjde o začátek play-off pro polotěžkou a lehkou váhu.

Startovka takto:

Polotěžká váha (čtvrtfinále, semifinále):

 • Vinny Magalhaes vs. Rakim Cleveland
 • Bazigit Atajev vs. Emiliano Sordi
 • Dan Spohn vs. Sean O'Connell
 • Maxim Grishin vs. Smealinho Rama
 • Brandon Halsey vs. Ronny Markes - náhradníci

Lehká váha (čtvrtfinále, semifinále)

 • Natan Schulte vs. Johnny Case
 • Chris Wade vs. Robert Watley
 • Islam Mamedov vs. Thiago Tavares
 • Will Brooks vs. Rashid Magomedov
 • Ramsey Nijem vs. Yuki Kawana - náhradníci


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

fedo - Čtenář - 12.10.2018 v 22:41
Bader - Odpovědět
 

Bader sa zdá fakt vo forme, Matt je síce veľký, ale Ryan má skúsenosti. Fedor je o málo menši ako Chael, tak ma to celkom pri ich stretnutí prekvapilo, že Chael je celkom chlapina :) 207 aj 208 je parádne obsadená a Bellator krásne rastie. 

Lennox - Čtenář - 13.10.2018 v 12:35
Jones vs Gustaffson 2 - Odpovědět
 

Proč tu nikdo nepíše o odvetě, kterou UFC nařídilo, což je Jones vs Gustafsson 2? Cormier tim automaticky přijde o svůj titul, který beztak regulérně nikdy nevyhrál. Tak Chael má na Fedora 2 cm na výšku a Fedor je jen o 4 kila těžší. Pokud Chael nekoupí granát jako Mir, může to být zajímavý zápas na zemi.

fedo - Čtenář - 13.10.2018 v 14:23
Re: Jones vs Gustaffson 2 - Odpovědět
 

Gus je jediný, kto môže Jonesa potrápiť, prípadne vyhrať, ale tentoraz to Jones podceňovať nebude. Ich prvý zápas podľa mňa Gus vyhral. Fedor vs Chael je 50/50. Chael to bude ťahať na zem, Fedor asi bude chcieť zostať na nohách. Chael je starý lišiak a Fedor kopec skúseností, uvidíme, ale super turnaj. Tiež treba pripomenúť, že Kharitonov sa nehral.

Lennox - Čtenář - 13.10.2018 v 14:35
Re: Re: Jones vs Gustaffson 2 - Odpovědět
 

Pravda, Kharitonov vypnul Nelsona. Na to jsem zapomněl. Ale Bader pro mě favorit na celkové vitězství po tom, co přesvědčivě uvaloval celý zápas Mitrioneho.

fedo - Čtenář - 13.10.2018 v 15:12
Re: Re: Re: Jones vs Gustaffson 2 - Odpovědět
 

Tak Matt si ani nepípol. Bader mi príde v životnej forme.

Lennox - Čtenář - 13.10.2018 v 13:04
Mir vs Ayala - Odpovědět
 

14. prosince se na Hawaii vrací Frank Mir proti Ayalovi. Tak snad aspoň toho zvládne porazit.

fedo - Čtenář - 13.10.2018 v 14:11
Re: Mir vs Ayala - Odpovědět
 

Frank zvládne Ayalu. Tam sa neobávam. Myslím, že Frank už vie čo treba, ale dobrá správa že je späť.

Lennox - Čtenář - 13.10.2018 v 14:17
Re: Re: Mir vs Ayala - Odpovědět
 

No nevim, má 2 měsíce na to se připravit. Minulý týden zápasil v grapplingu proti Satoshi Ishii, kde vážil 128 kilo a prohrál diskvalifikací za pasivitu. Na stejném večeru prohrál submistí i Josh Barnett. https://www.mmafighting.com/2018/10/6/17944902/quintent-3-results-team-alpha-male-wins-four-team-event

fedo - Čtenář - 13.10.2018 v 14:32
Re: Re: Re: Mir vs Ayala - Odpovědět
 

tak to som netušil. dík za info. tak neviem teraz. 

Lennox - Čtenář - 21.10.2018 v 12:14
Re: Re: Re: Mir vs Ayala - Odpovědět
 

Frank Mir konečně zas vyhrál zápas. V BJJ porazil na body Forresta Griffina. https://www.jiujitsutimes.com/results-ufc-legends-highlight-the-inaugural-black-belt-cbd-invitational/

fedo - Čtenář - 21.10.2018 v 13:46
Re: Re: Re: Re: Mir vs Ayala - Odpovědět
 

hladal som nete, ale neviem sa dostat k videu,  celkom rád by som si to pozrel, nemá niekto? dík...

Lennox - Čtenář - 21.10.2018 v 14:53
Re: Re: Re: Re: Re: Mir vs Ayala - Odpovědět
 

Taky jsem nenašel, ale zkus se podívat na instagramu. Tam by mohl být nějaký footage.

fedo - Čtenář - 22.10.2018 v 16:07
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mir vs Ayala - Odpovědět
 

hádam do pár dní niečo dajú niekam...

fedo - Čtenář - 14.10.2018 v 09:19
Fedor vs Chael - Odpovědět
 

pekny zapas, Fedor na paradu, ale Chael tiez dobre. Fedor vs Bader je super finale!

Lennox - Čtenář - 14.10.2018 v 16:04
Re: Fedor vs Chael - Odpovědět
 

Souhlas, Chael ukázal koule a srdce. Koukal jsem na pozápasový rozhovory a říkal, že se chce vrátit zpátky do light heavyweight, že prý se kryl a ty údery před stopkou šly do rukou, že ho chtěl unavit, ale že rozhodčí ho upozornil, že to bude muset stopnout, jestli se nebude bránit, takže neprotestoval. Uznal, že nečekal, že Fedor bude tak rychlý a že bude mlátit až tak tvrdě, že prý bylo težký proti němu odhadnout vzdálenost, protože byl tak rychlý, že jeho údery ani neviděl.

Hescores - Čtenář - 15.10.2018 v 11:51
Fedor vs Chael - Odpovědět
 

Neumí mi někdo vysvětlit, co to měl být ten kotoul Chaela z Fedorových zad přímo do jámy lvové?:-) Nějak v tom postrádám fight logiku. Mít záda a jít do jakéhosi kotoulu, který ani nezaváněl nějakým pokusem o techniku. nebo si myslel, že ho tam nějak drží?

 

Díky

CheesyEagle - Čtenář - 16.10.2018 v 00:47
Re: Fedor vs Chael - Odpovědět
 

Když máš soupeře v želvě ale nemůžeš mu nasadit hooky, timhle koutoulem ho přetočíš spolu s tebou a nasadíš mu je při tom kotoulu. V grapplingu je to poměrně běžná, ale riskantní technika (proč riskantní, to jsi asi viděl). Ono se to na první pohled zdá jako nesmysl, ale představ si že jsi v želvě, někdo je nalepenej na tvejch zádech, pevně tě drží za spodek žeber, hlavou a ramenem ti tlačí tvojí hlavu dolů a udělá kotoul...prostě poletíš s ním. Chael to nezvládl technicky, byl moc vysoko na zádech, tim pádem ho i držel moc vysoko na hrudi, navíc oba spocený...prostě obrovská chyba z jeho strany. 

Hescores - Čtenář - 16.10.2018 v 10:29
Re: Re: Fedor vs Chael - Odpovědět
 

Chápu tedy, že Chael ho chtěl přetočit a dostat do nějakého škrcení. Taky chápu, že byloa si lepší zkusit pracovat zeshora:-)

Díky moc za vysvětlení

Caidel - Administrátor - 16.10.2018 v 10:49
Re: Fedor vs Chael - Odpovědět
 

Tady je k tomu celý článek kde Sonnen vysvětluje proč to udělal :) Klíčové je asi to, že byl stejně moc vysoko a brzo by spadnul, tak zkusil aspoň tohle. 

Hescores - Čtenář - 16.10.2018 v 15:11
Díky - Odpovědět
 

Díky za vasvětlení a článek, Caideli. Jinak nikdo tu nebude mít komentář k zápasu Fedora?:-) Mně se zdál zápas nejdřív takovej divnej, Chael jakoby bez zájmu, ale pak jsem si to pustil znovu a když jsem viděl, jakou bombu od Fedora hned na začátek schytal, a po vysvětlené želvy si myslím, že to byl docela hezkej fight. Je teda zvláštní, že Fedor je dnes menší než kluci ze střední váhy, ale on byl evidentně na těžkou váhu malej vždycky. Mohl by se zbavit toho neustále rostoucího pupku:-) Jinak od něj stále krásné momenty, zejména to přetočení, když ho chtěl vzít Chael na zem, bylo krásný. Fedor trošku změnil styl a chce zůstat na nohách, což je oproti jeho dřívějšímu zběsilému ground and pound docela změna. A myslím, že k horšímu, protože s Chaelem se ukázalo, že mu rychle ubývá fuel a nevyužitá příležitost k bombám na zemi by ho mohla u někoho jiného mrzet. Má někdo názor na to, jak bude probíhat fight s baderem? Bader mi přijde fyzicky o dost nadřenější, tak jsem zvědavej, jestli ho Fedor porazí. No když ho zase trefí, tak asi může.

 

Hezký den všem

hellas - Čtenář - 16.10.2018 v 17:36
Re: Díky - Odpovědět
 

Kemo mě teda nepřinde, že by Fjodorovi rostlo panděro. Má ho furt stejně velký ;)

Co se týče fýzy, tož po zápase pravil, že se unavené necétil.

Ve finále favorizuju jasně Badera. Oproti Fjodorovi bude disponovat daleko lepšim wrestlingem, keré Fjodor neumí moc dobře bránit, výškou, dosahem a ani bych se nedivil, gdyby byl težši. Tipuju TKO v první rundě. Fandit ale budu Fjodorovi.

Lennox - Čtenář - 16.10.2018 v 21:48
Re: Re: Díky - Odpovědět
 

Fjodor bude určitě o 3-5 kilo těžší než Bader. Buď vyhraje Bader na body wrestlingem, nebo Fjodor TKO nějakou pumelicí. Přikláním se spíš k druhé verzi. Podle mě Bader dopadne stejně jako s Anthony Johnsonem. Nemyslim si, že se Fjodor nechá uválet, na to je na zemi pořád hodně mrštnej. Fjodor vyhraje a ukončí definitivně kariéru.

Hescores - Čtenář - 18.10.2018 v 15:04
Díky za názor - Odpovědět
 

Díky za vaše názory borci.

Včera jsem koukal na zápas Badera s Mitrionem a nějak jsem došel k závěru, že Fedor Badera porazí. A myslím, že docelajednoznačně (i přesto, že původně jsem si říkal, že Bader je nějak na vlně). Mitrioneho sice válel pěkně, ale nijak závažnou damage mu nezpůsobil, spíš ho unavil (vím, že všechny kola byla 10:8). Nicméně když se zamyslím zpětně, tak právě na wrestlery Fedor historicky vždy uměl (Coleman, Randelmann). Poslední dva zápasy má se špičkovejma wrestlerama (Mir, Sonnen) a oba porazil naprosto jednoznačně. Navíc v obou zápasech ukázal, že má pořád dost bohatý repertoár - přehození Mira, to otočení při pádu se Sonnenem). Taky se nějak zapomnělo, že Fedor byl vždycky vyjímečný zemař (asi protože poslední dobou se snaží pořád stát). V podstatě většinu zápasů dříve ukončoval a ovládal na zemi. Je pravda, že když už ho někdo chytí, tak ta bezprotřední obrana proti porazům tam moc není. Ale on těm porazům umí poměrně předcházet, viz Sonnen. Bader podle mě hned na začátku schytá pěknou pumelici. Fedor, pokud bude chtít uspět by měl jít okamžitě za ním na zem, jako dřív a neriskovat další pokusy oporaz poté, co nechá Badera zvednout.

Fedore do toho