přihlásit trvale
Nová registrace
Bellator 205 a UFC Fight Night 137 - startovní listiny

Bellator 205 a UFC Fight Night 137 - startovní listiny

přečteno: 843×
19.09.2018 v 13:08 | Autor: Caidel
diskuse: 4×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

O víkendu nás čekají dva menší turnaje - po pauze se v pátek vrací Bellator s turnajem Bellator 205: McKee vs. Macapá z Idaha a v sobotu následuje UFC Fight Night 137: Santos vs. Anders z brazilského Sao Paula. A jako bonus sobotní One Championship 80: Conquest of Heroes z indonéské Džakarty.

 

Bellator 205: McKee vs. Macapá

Turnaj Bellator 205 je dvouhvězdičkový turnaj který se koná v pátek 21. září v hale CenturyLink Aréna v Boise ve státě Idaho. Vysílán bude na Paramount Network - a nově už také i na stream službě DAZN. Turnaj bude bez titulového zápasu, ale je zde slušná šance že z něj vyjde nějaký z titulových vyzyvatelů. A také je zde nasazen Patricky Freire, světová sedmička lehké váhy a shodou okolností tedy vůbec nejlepší bojovník celého víkendu (na UFC FN 137 nikdo z TOP 10 nebude).

Projeďme si tedy rychle zápasy.

V hlavním zápase večera by se chtěl mezi úplnou elitu dostat neporažený Bellator prospekt A.J. McKee (11-0 MMA/Bellator). Původně měl nastoupit proti exšampionovi Patu Curranovi, ale ten se zranil a byl nahrazen Johnem „Macapou“ Texieirou da Conceicao (21-3-2 MMA, 4-2 Bellator). Žebříčkově jsou oba borci mezi čtyřicítkou a padesátkou - Macape je o něco zkušenější a v Bellatoru začal čtyřmi výhrami, poslední dva zápasy ale prohrál: s Danielem Weichelem a následně také již zmíněným Curranem. Sám o sobě rozhodně prohlašuje, že bude zatím nejtěžším testem pro McKeeho. 

Co-main event je papírově ještě maličko lepší - ve střední váze dva borci mezi třicítkou a čtyřicítkou: neporažený BJJ fenomén Rafael Lovato jr. (8-0 MMA, 4-0 Bellator) který zatím z osmi výher sedm soupeřů ukončil před limitem, pět z toho v prvním kole - a mimo submisí má na kontě i pěkná KO) a proti němu zápasník John Salter (15-3 MMA, 4-0 Bellator), muž který do tohoto fightu půjde se sedmi výhrami v řadě - šesti z toho v prvním kole a to hlavně submisemi. Půjde tedy především o zajímavý střet dvou elitních grapplerů kteří na sebe navíc trénují už víc než půl roku - původně totiž měli bojovat už v dubnu, ale Salter se zranil a Lovato místo něj porazil Geralda harrise. Lovato jr. tvrdí, že by po výhře nad Salterem měl dostat titulový zápas, Salter to vidí vlastně stejně a slibuje, že do toho dá všechno a je prý připraven nechat se z klece po zápase odnést. Lovato navíc neznačil, že tohle asi submisí končit nebude protože dva takhle dobří borci si na zemi chyby pohlídají. 

Třetí fight je ženský: Veta Arteaga (4-2 MMA, 3-2 Bellator) vs. Denise Kielholtz (2-1 MMA, 2-0 Bellator). Kielholtz je světově uznávaná kickboxerka, naposledy v dubnu porazila v Bellatoru Petru Částkovou. Arteaga v pěti Bellator fightech střídá výhry s prohrami a naposledy porazila Emily Ducote. Otvírákem pak již zmíněný nejvýše nasazený borec víkendu, stálice Bellatoru Patricky Freire (19-8 MMA, 12-7 Bellator), toho času světová sedmička. Freire je spolehlivý akční bijec, ale v Bellatoru se nikdy úplně stopro nerozjel: vždy měl maximálně tři výhry v řadě a o titul bojoval pouze jednou. Teď má ale možná životní formu - vyhrál tři zápasy v řadě a pět z posledních šesti a v rámci aktuální série už zdolal dva UFC veterány: Joshe Thomsona a Bensona Hendersona. Teď ho čeká třetí UFC veterán, Roger Huerta (24-10 MMA, 0-1 Bellator), borec který zaskakuje za zraněného Goti Yamauchiho a který by v tuto chvíli měl být výkonnostně o třídu nebo dvě níž než právě Freire - Huerta v Bellator debutu neuspěl s Bensonem Hendersonem, dostává ale další šanci. Freire zmínil, že proti němu vždy chtěl nastoupit.

Z předzápasů pak náhodný výběr zajímavostí: Jarod Trice (3-0 MMA/Bellator) vs. Sean Powers (9-6 MMA) v polotěžké váze - Trice je trojnástobným All-Americanem a jediním z elitních Bellator zápasnických prospektů. Steve Mowry (4-0 MMA) vs. Ben Moa (4-0 MMA) v těžké váze - Mowry je nedávno upsaný 203 cm vysoký prospekt z Titan FC se 100% finiš bilancí. Adam Borics (7-0 MMA, 2-0 Bellator) - populární maďarský pětadvacetiletý neporažený prospekt vs. podstatně zkušenější brazilec Josenaldo Silva (25-6 MMA) který přichází s dvěma prohrami z WSOF/PFL (jedna z toho kvůli zranění) ale předtím měl sedmnáct výher v řadě. A Jonathan Nunez (6-1 MMA) z WSOF/PFL proti Johnu Wickovi (9-3 MMA)

 

Hlavní startovka (Paramount Network)

 • A.J. McKee vs. John Macapá - pérová váha
 • John Salter vs. Rafael Lovato Jr. - střední
 • Veta Arteaga vs. Denise Kielholtz - ženská 125
 • Patricky Freire vs. Roger Huerta - lehká

 

UFC Fight Night 137: Santos vs. Anders

UFC Fight Night 137: Santos vs. Anders je tříhvězdičkový UFC turnaj z haly Ginásio do Ibirapuera z brazilského Sao Paula. Turnaj má problémy hlavně s obsazením hlavního zápasu večera - současné obsazení je důsledkem dvou různých zranění a dozvěděli jsme se ho teprve včera. 

Nejvýše nasazenou bojovnicí večera je paradoxně debutující Livia Renata Souza z Invicta FC v zahajujícím zápase večera, toho času světová šestka kterou tak UFC ale určitě nebere :) Jinak už v TOP 10 není nikdo, ale šest dalších bojovníků je v TOP 20 (dvě z toho bojovnice). Čeká nás ovšem masivní porce čtrnácti zápasů - pět na Fox Sports 1, čtyři na Fox Sports 2 a pět na UFC Fight Pass.

V hlavním zápase večera měli původně nastoupit v polotěžké váze Glover Teixeira a Jimi Manuwa. Teixeira si ale v půlce srpna zranil rameno a byl nahrazen Thiago Marretou Santosem - Manuwa sice Santose vzít nechtěl (prý soupeř pod jeho úroveň), ale UFC ho k tomu nakonec nějak donutilo. Jenže dva dny zpátky se zranil i Manuwa a tak máme nové headlinery, oba zaskakující: Thiago Santos (18-6 MMA, 10-5 UFC) vs. Eryk Anders (11-1 MMA, 3-1 UFC). Santos je především agresivní finišer - 12/18 výher má KO. Sérii čtyř výher mu zazdil David Branch, Santos od té doby už nabral další výhru. Anders na sebe upozornil hlavně hlavním zápasem večera s Lyoto Machidou (který jen těsně prohrál), naposledy před necelým měsícem rozdrtil KO soccer kickem Tima Williamse a teď bere druhý zápas během necelých 30 dní - záskoky mu zkrátka jdou k duhu. Manuwa je ze zrušeného fightu hodně zdrcený a fanouškům se omlouvá (natáhl si asi stehenní sval při úplně posledním tvrdém sparingu před turnajem - to už byl v Brazílii). UFC na základě této změny nabízelo možnost refundace lístků.

Když už je řeč o finišerech - v co-main eventu světová čtrnáctka Alex Oliveira (18-6 MMA, 7-3 UFC) bere také zápasy v dost rychlém tempu a ve svých vítězstvích ukončuje přes 80% soupeřů. Naposledy gilotinou odškrtil Carlose Condita. Ital Carlo Pedersoli Jr. (11-1 MMA, 1-0 UFC) sice nyní má osm vítězství v řadě, Oliveira by si s ním měl ale hladce poradit (ač občas dělá slušné chyby). Papírově je to dost zvláštní zápas, ale také to není úplně to co mělo UFC původně v úmyslu: Oliveira měl nastoupit proti Neilu Magnymu, toho ale UFC z turnaje stáhlo aby ho poslalo proti Ponzinibbiovi v Argentině o pár turnajů později a Magny tak byl nahrazen právě Pedersolim. 

Po téměř dvouleté pauze se vrací veterán Antonio Rogerio Nogueira (22-8 MMA) - popravdě jsem ani nevěděl, že je stále aktivní. Proti němu světová dvanáctka Sam Alvey (33-10 MMA) což znamená, že nás zřejmě čeká buď slušná nuda (pokud Alvey Nogueiru nevykontruje), nebo tvrdé KO které obdrží stárnoucí dvaačtyřicetiletý Nogueira. V bantamu Renan Barao (34-6 MMA) který se z úplné špičky už také dost propadl (v posledních sedmi jen dvě výhry) a proti němu nováček Andre Ewell (13-4 MMA) který přichází se čtyřmi výhrami v řadě, finiš poměrem 85% a většinou finišů v prvním kole. 

Hlavní startovku otvírají Randa Markos (8-6 MMA, 4-5 UFC) a Marina Rodriguez (10-0 MMA). Markos je zkušená a prověřená UFC bojovnice - kariéru zahájila třemi výhrami a od té doby v 11 zápasech střídá výhry s prohrami (včetně devíti zápasů v UFC). Teď by měla vyhrát :) Marina Rodriguez je neporažená bojovnice z Brazílie která se do UFC kvalifikovala přes DWCS Brazil epizodu 2. Šest finišů v deseti zápasech - a Markos jí zřejmě prověří hlavně zápasnicky. Markos je světová osmnáctka, Rodriguez třiadvacítka.

Předzápasy na Fox Sports 2: 

Společně se Samem Alveym je nejvýše nasazeným mužem startovky světová dvanáctka lehké váhy Charles Oliveira (23-8 MMA, 11-8 UFC), borec proslulý především jako smrtící a oportunistický grappler. Za soupeře mu bude Chrisos Giagos (15-6 MMA, 1-2 UFC) který se do UFC vrací po zhruba dvou a půl letech strávených v regionálkách (RFA) a Rusku (ACB) s bilancí 4-2 od odchodu z UFC. Pro Oliveiru by to měla být relativně snadná kořist (a úplně nevím jak tenhle zápas vznikl, smysl moc nedává).

Soubojem prověřených veteránů bude bitva mezi čtyřicetiletým domácím Francisco Trinaldem (22-6 MMA, 12-5 UFC) a Evanem Dunhamem (18-7-1 MMA, 11-7-1 UFC).  Zápas papírově dost vyrovnaný, ale ačkoli mají oba borci stejně kariérních fightů a Dunham je o čtyři roky mladší je to právě on, kdo předem oznámil že po tomto zápase ukonční kariéru (trochu nezvykle v zahraničí a ne před domácím publikem). Takže mu tu zas o tolik nejde.

Zápas Luis Henrique (10-4 MMA, 2-3 UFC) vs. Ryan Spann (14-5 MMA) bude asi hodně o váze. Henrique se poprvé od roku 2015 pokusí vyshazovat do polotěžké, zatím působil v těžké a po dvou porážkách potřebuje změnu, naopak nováček Spann, který zde zaskakuje za Marka Godbeera (ale ví o tom už skoro dva měsíce) bojoval i ve střední a v polotíze je často pod váhovým limitem. Do UFC přichází se čtyřmi výhrami v řadě, polotěžkým titulem z LFA a úspěchem z DWCS (napodruhé zde zvítězil). Třináct ze čtrnácti výher má finišem a všech třináct v prvním kole. 

V těžké váze pak Augusto Sakai (11-1 MMA) vs. Chase Sherman (11-5 MMA, 2-4 UFC). Sakai je v UFC nováčkem - má za sebou slušnou (4-1-1) kariéru v Bellatoru kde prohrál jen s Cheickem Kongo aby se teď přes další výhru a DWCS dostal do UFC. Do těžké váhy musí i trochu shazovat, je mu teprve sedmadvacet a má na kontě devět KO - což jsou pro těžkou váhu všechno velmi slibné atributy. Shermanova UFC kariéra je zatím dosti monotónní: dvě porážky, dvě výhry, dvě porážky - ale z jedenácti výher má ještě o jedno KO víc než Sakai. Sherman bude rychlejší, ale také podle všeho méně odolný zásahům.

Předzápasy na UFC Fight Pass:

Sergio Moraes (13-3-1 MMA, 7-2-1 UFC) vs. Ben Saunders (22-9-2 MMA, 6-3 UFC) - Moraes je sice elitní grappler (asi druhý nejlepší v divizi za Demianem Maiou), ale nemá moc dobré porazy a ani se vlastně nesnaží dostat zápas na zem a většinou se spokojuje s boxováním. Což je ale disciplína v které by vyšší muay-thai specialista Sauners měl být lepší i přesto, že v předchozím zápase zachraňoval svou (už druhou) UFC kariéru.

Mayra Bueno Silva (4-0 MMA) vs. Gilian Robertson (5-2 MMA, 2-0 UFC). Mayra je neporaženou debutantkou která do UFC přichází přes DWCS Brazil (kde vyhrála zápas cca 40 dní zpátky) podobně jako Marina Rodriguez, Gillian poměrně prověřená bojovnice jenž do UFC přišla přes TUF 26 (a zatím dvakrát vyhrála)

Veterán a bývalý titulový vyzyvatel Thales Leites (27-9 MMA) na tomto turnaji hodlá zakončit svou patnáctiletou kariéru. V rozlučkovém zápase mu bude čelit Hector Lombard (34-9-1-2NC MMA) který se tentokrát připravoval ve švédském Allstar týmu. 

Elizeu Zaleski dos Santos (19-5 MMA, 5-1 UFC) vs. Luigi Vendramini (8-0 MMA). Zaleski, UFC capoeira specialista má parádně našlápnuto a sbírá v UFC bonus za bonusem - teď s pěti výhrami v řadě a naposledy to byl headkick otočkou! Neporažený Ital Vendramini zaskakuje za zraněného Belala Muhammanda a na přípravu měl necelý týden - Vendramini operuje o několik úrovní níž než Zaleski (a jeho bilance je hodně uměle vycpaná) takže by měl papírově velmi záhy inkasovat nějaké brutální KO. 

Jak bylo zmíněno v úvodu, debutující exšampionka Invicta FC Livia Renata Souza (11-1 MMA) je vlastně nejlepší na celé startovce. Titul ztratila prohrou s Angelou Hill, ale od té doby ještě dvakrát vyhrála. S devětatřicetiletou Alex Chambers (5-4 MMA, 1-3 UFC) by si měla relativně snadno poradit, ta už je vzhledem k věku a vzhledem ke dvěma porážkám v řadě na sklonku kariéry. Jedinou neznámou by mohla být dlouhá zápasová pauza Souzy, nebojovala už přes rok. Ale ani Chambers není příliš aktivní, mimo byla 10 měsíců.

 

 

Hlavní zápasy (Fox Sports 1)

 • Thiago Santos vs. Eryk Anders - polotěžká
 • Alex Oliveira vs. Carlo Pedersoli jr. - velterová
 • Sam Alvey vs. Antonio Rogerio Nogueira - polotěžká
 • Renan Barao vs. Andre Ewell - bantamová
 • Randa Markos vs. Marina Rodriguez - ženská 115

Předzápasy (Fox Sports 2)

 • Charles Oliveira vs. Christos Giagos - lehká
 • Francisco Trinaldo vs. Evan Dunham - lehká
 • Luis Henrique vs. Ryan Spann - polotěžká
 • Augusto Sakai vs. Chase Sherman - těžká

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Sergio Moraes vs. Ben Saunders - velterová
 • Mayra Bueno Silva vs. Gillian Robertson - ženská 125
 • Thales Leites vs. Hector Lombard - velterová
 • Elizeu Zaleski dos Santos vs. Luigi Vendramini - velterová
 • Livia Renata Souza vs. Alex Chambers - ženská 115

 

One Championship 80: Conquest of Heroes

A v rámci kompletace ještě program na sobotní One Championship 80: Conquest of Heroes, dvouhvězdičkový turnaj pořádaný v Džakartě v Indonésii.

Dvojnásobný šampion slámové váhy Yoshitaka Naito  (13-1 MMA) nastoupí ke své první titulové obhajobě v rámci aktuálního panování to proti Joshuovi Pacio (12-2 MMA). Pacio už s Naitem dva roky zpátky prohrál, pro Naita to tehdy byla jediná úspěšná titulová obhajoba (titul pak ztratil s Alexem Silvou aby ho o zápas později získal zpět).

V co-main eventu domácí Stefer Rahardian (8-1) proti čínskému řecko-římskému mistrovi Peng Xue Wen (2-3).

Další fighty hlavní startovky pak Sergio Wielzen (Surinam) vs. Rodtang Jitmuangnon (Thajsko), Yuya Wakamatsu (10-2, Japonsko) vs. Danny Kingdad (7-1, Filipíny), Koyomi Matsushima (9-3, Japonsko) vs. exšampion Marat Gafurov (16-1, Rusko), Saygin Guseyn Arslanaliev (5-1, Turecko) vs. Timofey Nastyuhkin (12-3, Rusko), Kairat Akhmetov (21-2, Kazachstán) vs. Ma Hao Bin (10-3, Čína)Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

alykfate357 - Čtenář - 20.9.2018 v 11:11
Jon Jones - Odpovědět
 

Jon Jones je zpět. Jeho trest (směšný) byl stanoven na 15 měsíců a vyprší 28. 10. 2018. USADA toto potvrdila a Bones se pravděpodobně vrátí na UFC 203 v MSG v New Yorku. Mezi zápasníky hodně vzteklých reakcí na USADA. 

machina - Čtenář - 20.9.2018 v 12:58
Re: Jon Jones - Odpovědět
 

Je to bieda, ale vedel som, že to takto dopadne.Už len preto, že sa to tak dlho ťahalo vypovedá, že to nešlo hladko a že sa hľadali riešenia a možnosti na krátky trest. UFC je so ziskami v keli a JJ je jeden z tých, čo dokáže zaplátať diery v ziskoch.

Machida 2 roky z 7-KETO, ani nevedel, že to pribudlo na zoznam zakázaných látok, Werdum 2 roky, Shlemenko 5 rokov, Diaz 5 rokov za trávu a JJ na druhýkrát iba 15 mesiacov. USADA je zkorumpovaná a má trojaký meter. Hlavný argument bol ten, že JJ nemal dôvod sypať, lebo test pred aj po vyšiel negatívne. Sú to všetko len rozprávky. Na jednej strane som rád, že uvidím JJ zápasiť skôr ako za 4 roky, ale nie za túto cenu a čo je veľa, to je veľa.

JJ údajne dostal nízky trest za spoluprácu v oblasti bonzovania kolegov. Najviac musí byť nasratý DC.

Caidel - Administrátor - 21.9.2018 v 07:27
Re: Re: Jon Jones - Odpovědět
 

Koukám, že nálada je tu podobná jako na zahraničních fórech :) Další info mám zapracované v rozepsaném článku, mohl by být teoreticky dnes odpoledne.

Jinak to UFC 230 spíš nestihne. Ono je to už za měsíc a UFC se na to úplně netváří - a Cormier speciálně se mu na to určitě vysere, ten z toho radost vůbec nemá a jde po Lesnarovi. Ledažeby si Jones střihl nějakou kvalifikaci: Gustafsson např. 

alykfate357 - Čtenář - 21.9.2018 v 08:39
Re: Re: Re: Jon Jones - Odpovědět
 

Těším se na ten článek. Za mě je to podvodník a lhář, nemá žádný respekt. Může být nejlepší bojovník na světě, ale respekt nemá. Je to cash cow a ti to mají snadnější - stačí srovnat s přístupem ke Canelo Alvarez. Identické. JJ měl recidivu, poprvé clomiphene a Letrozol, teď Turinabol a jedeme bomby dal. Podívejte se na kauzu A. Povetkina a meldonium a co z toho bylo. A to bylo v té době meldonium v povoleném množství!!! Jsou rovní a rovnější...