přihlásit trvale
Nová registrace
Bellator 204 - startovní listina

Bellator 204 - startovní listina

přečteno: 878×
14.08.2018 v 14:11 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

O víkendu celkem klídeček - máme tu pouze jeden menší turnaj Bellatoru v pátek. Bellator 204: Caldwell vs. Lahat se koná v Sanfort Pentagonu v Sioux Falls v Severní Dakotě a vysílat se bude tradičně živě na Paramount Network.

Jde o relativně malý turnaj hodnocený jen jednou a půl hvězdičkou. Hlavním tématem jsou asi změny: Šampion bantamové váhy si tu dá zkušební netitulový zápas v pérové váze, naopak James Gallagher zkusí vyshazovat do bantamu - a Chris Williams si projistotu úplně změnil jméno :) Zajímá nás vlastně jen čtveřice hlavních zápasů, v předzápasech tentokrát nic speciálního není (zmínku si zaslouží snad jen debuty Davida Michauda a Jasona Jacksona - Michaud měl tři zápasy v UFC a účastnil se TUF16, Jackson to také zkoušel v TUF a DWCS.

Hlavním tahákem je tedy šampion Darion Caldwell (12-1 MMA, 9-1 Bellator), světová devítka bantamové váhy který si zde dá netitulový zápas v pérové váze. Zkušenosti už zde má, naposledy byl v pérové váze v říjnu 2015 a má zde bilanci 6-0. Caldwell je společně s Dantasem jediný šampion s bantamu v úspěšnou obhajobou a v Bellatoru má už pět submisí (rekord je šest, což mají čtyři různí borci). V bantamu má ale Caldwell se třemi submisemi rekord. Proti němu Izraelec Noad Lahat (12-3 MMA, 3-1 Bellator) se zkušenostmi z UFC který od propuštění z UFC v únoru 2016 působí v Bellatoru a je klíčovou figurou pro předchozí Bellator turnaje v Izraeli. Lahat je v 34 letech nejstarší na startovce a ačkoli byl v UFC jen čtyři zápasy, je držitelem nelichotivého rekordu - je jediný kdo prohrál v UFC více než jeden zápas naskočeným kolenem (obě porážky v UFC shodou okolností právě takhle). Lahat je ve světové stovce a jde o solidního borce, ale Caldwell je legitimní TOP 10 elitní bijec, takže by si s ním měl poradit. Caldwell a Lahat jediní dva TOP 100 borci na startovce, ostatní už jsou spíše prospekty.

V co-main eventu bude otestován neporažený zápasnický prospekt Logan Storley (8-0 MMA, 3-0 Bellator) - čtyřnásobného NCAA All-Americana otestuje tradiční akční bojovník Bellatoru A.J. Matthews (9-7 MMA, 5-5 UFC). Ten naposledy ubodoval Kendalla Groveho a zlomil tak sérii čtyř porážek (včetně jednoho zapůjčení do Rizinu).  Storley má 6/8 výher stopkou, všechny KO, ale jak mu stoupá kvalita soupeřů tak už to není tak jednoduché - poslední dva záapsy vyhrál na body. Pro Matthewse návrat do velteru kde má kariérní bilanci 5-4.

Debut v bantamu si střihne neporažený týmový kolega McGregora, James Gallagher (7-0 MMA, 4-0 Bellator) na kterého Bellator obecně z promo hlediska dost spoléhá. Proti němu ale žebříčkově daleko prověřenější Ricky Bandejas (10-1 MMA) v Bellator debutu. Gallagherovi je teprve jednadvacet, je nejmladší na startovce a teď byl 419 dní mimo akci. Šest ze sedmi výher má submisí, pět z šesti submisí pak RNC. Bandejas strávil úplně celou profi kariéru v CFFC odkud přichází s pěti výhrami v řadě. 

Zahajovací zápas večera má prospekt Tywan Claxton (2-0 MMA/Bellator) a to proti Crisi Lencionimu (4-1 MMA, 1-1 Bellator). Claxton dostává takto prominentní hned v třetím fightu kariéry pozici díky talentu na neotřelé techniky. Debutoval dnes již virálním KO naskočeným kolenem, navázal knockoutem loktem a uvidíme, co předvede tentokrát. Crise Lencioniho podle jména asi nezná nikdo - ještě donedávna byl totiž Lencioni příjmením Williams a až teď si ho oficiálně změnil. Williams bylo příjmení jeho nevlastního otce se kterým má Lencioni hodně špatné vztahy, naopak Lencioni se odkazuje na italský původ z matčiny strany a Lencioni tak chtěl vyjádřit úctu té straně rodiny s kterou má podstatně lepší vztahy. 

Hlavní zápasy:

  • Darrion Caldwell vs. Noad Lahat - pérová
  • Logan Storley vs. A.J. Matthews - velterová
  • James Gallagher vs. Ricky Bandejas - bantamová
  • Tywan Claxton vs. Cris Lencioni - pérová

 Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky