přihlásit trvale
Nová registrace
Bellator 202, 203 a UFC Fight Night 133 - startovní listiny

Bellator 202, 203 a UFC Fight Night 133 - startovní listiny

přečteno: 1013×
11.07.2018 v 17:34 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

O víkendu nás čeká docela nezvyklé kombo - dva turnaje Bellatoru a jeden turnaj UFC. Nejprve je tu Bellator 202: Budd vs. Nogueira z tradiční Bellator lokality Thackerville v Oklahomě a o den později je to Bellator 203: Pitbull vs. Weichel 2 z italského Říma. Doplněno UFC Fight Night 133: Dos Santos vs. Ivanov z Boise v Idahu - do Idaha přitom UFC zavítá vůbec poprvé. 

FN 133 má tři a půl hvězdičky, Bellator 202 ženský titulový zápas a dvě a půl hvězdičky a Bellator 203 v Itálii jen hvězdičku a půl, ale také titulový zápas (a dva titulové zápasy v rámci souvisejícího Bellator kickboxing turnaje).

Pojďme se tedy na jednotlivé turnaje podívat blíž:

 

Bellator 202: Budd vs. Nogueira

pátek 13. července, WinStar World Casino, Thackerville, Oklahoma, USA (Paramount Network)

Hlavním tahákem tohoto turnaje je rozhodně titulový zápas v ženské váze 145 liber, ale celkově to na poměrně běžný turnaj není špatné: máme tu jednoho (vícenásobného) exšampiona (Dantase) a jednoho bývalého UFC vyzyvatele (McDonald). Obě protagonistky hlavního zápasu večera jsou v TOP 10 své váhy a Dantas je světovou jedenáctkou v bantamu. Jde o druhý Bellator turnaj v řadě kde mají hlavní zápas večera ženy. 

Hlavním zápasem tedy Julia Budd (11-2 MMA, 5-0 Bellator) vs. Talita Nogueira (7-0 MMA, 1-0 Bellator). Budd je zkušená veteránka a nyní legitimní světová trojka (před ní pouze Cyborg a Holly Holm). Jediné dvě porážky v kariéře má z roku 2011 kdy prohrála ve Strikeforce s Amandou Nunes a Rondou Rousey, od té doby nabrala nejprve čtyři výhry v Invicta FC a teď pět výher pod křídly Bellatoru. Je zatím historicky jedinou šampionkou této váhy v Bellatoru a titul získala před téměř 500 dny překvapivou výhrou nad Marloes Conenen na Bellatoru 174. Na kontě má jednu úspěšnou obhajobu s Arlene Blencowe (a jen Blencowe má v Bellatoru víc zápasů v této váze než právě Budd). Nogueira je velmi kvalitní brazilská neporažená bojovnice (nyní světová osma) která má všech sedm výher před časovým limitem a nejdelší zápas jí trval necelých devět minut. Jejím hlavním problémem je malá zápasová aktivita. Kariéru zahájila už v roce 2009, tedy dokonce o rok dřív než Budd, ale po relativně aktivních prvních dvou letech absolvovala jen tři zápasy od roku 2010 - dva v roce 2013 a pak letošní premiéru v Bellatoru při které porazila Amandu Bell RNC v prvním kole. S pěti submisemi je Nogueira především výbornou grapplerkou.

V co-main eventu uvidíme bývalého dvojnásobného šampiona bantamové váhy a světovou jedenáctku Eduardo Dantase (20-5 MMA) z týmu Nova Uniao. Ten přišel o titul v říjnu s Darrionem Caldwellem a tohle bude jeho první návratový zápas. Proti němu bývalý vyzyvatel dočasného titulu UFC Michael McDonald (18-4 MMA, 1-0 UFC). Ten šel o titul v roce 2013 s Renanem Barao. McDonald UFC opustil předloni, podepsal s Bellatorem a debutoval v prosinci výhrou nad Peterem Ligierem. Trochu otázkou je forma, za poslední dva roky má bilanci jen 1-1 a proto se také propadl někam ke světové čtyřicítce. Potenciál by ale ještě byl: Ačkoli je McDonald profíkem už 11 let, je mu trochu nečekaně teprve sedmadvacet a je tak dokonce o dva roky mladší než Dantas který rovněž bývá považován za dost mladého na to kolik už toho dokázal (tohle je jeho 13 zápas v bantamu a o jeden víc má pouze Joe Warren - Dantasových deseti výher ale nikdo jiný v bantamu nedosáhl, navíc Dantas drží sdílený rekord s pěti výhrami v titulových zápasech (stejně jako Chandler nebo Askren).  McDonald má 15/18 výher stopkou, 12 z toho v prvním kole - a sám má všechn čtyři porážky v kariéře také před časovým limitem. V tomhle zápase ale paradoxně slibuje hlavně to, že bude mlátit trochu menší silou - prý aby si nezlomil ruku jako obvykle :)

Třetím zápasem je souboj papírově dost vyrovnaných borců střední váhy - oba kolem světové padesátky. Na jedné straně Chris Honeycutt (10-2-1 MMA, 6-2-1 Bellator) který už delší dobu patří k domácím prospektům Bellatoru kde koneckonců strávil většinu kariéry a proti němu Leo Leite (10-1 MMA, 0-1 Bellator), naopak velmi nová akvizice. Honeycuttovi naposledy v prosinci Rafael Lovato jr. přerušil sérii čtyř výher, ovšem Honeycutt je jediný koho Lovato neukončil před časovým limitem. Čtyřicetiletý Leite je mnohonásobným šampionem v judu a BJJ a v Bellatoru debutoval loni na podzim v pořádně těžkém soustíčku - měl proti sobě v polotěžké váze Phila Davise. Leite prohrál a utrpěl první porážku v kariéře - ale také se nenechal ukončit před limitem. Teď ho uvidíme ve střední.

Otvírákem je pak trochu podivný zápas mezi ruským bijcem Valentinem Moldavskym (7-1 MMA, 1-0 Bellator), legitimním borcem kalibru světové sedmdesátky ze zkušenostmi s Rizin turnajů a Ernestem Jamesem (1-0 MMA) který má v bilanci jen jeden amatérský zápas dva roky zpátky (a teoreticky ještě jednu amatérskou výhru z Bellatoru 184, ale tu v bilanci nemá). James by měl mít na Moldavskyho náskok pět centimetrů a 15kg, ale papírově by ani tak neměl mít žádnou šanci. 

Předzápasy se budou vysílat na Paramount Network.com a letmým pohledem tam vidím několik málo zajímavých jmen - jde hlavně o ženský zápas Emily Ducote vs. Veta Arteaga, další zápasy mají třeba Gerald Harris nebo Steve Kozola (který nutně potřebuje vyhrát po sérii dvou proher) či prospekt Yaroslav Amosov který přichází s parádní bilancí 19-0 a bude čelit právě Harrisovi. Ducote nastupuje už k rekordnímu osmému zápasu v muší váze a je druhá za šampionkou jak ve stopkách, tak v submisích. Arteaga už má v muší váze pátý zápas. 

Hlavní zápasy (Paramount Network)

 • Julia Budd (šampionka) vs. Talita Nogueira - o titul ženské 145lb váhy
 • Eduardo Dantas vs. Michael McDonald - bantamová
 • Chris Honeycutt vs. Leo Leite - střední
 • Valentin Moldavsky vs. Ernest James - těžká

 

Bellator 203: Pitbull vs. Weichel 2

sobota 14. července, Foro Italico, Řím, Itálie (Paramount Network - ze záznamu)

Sobotní turnaj se koná v Itálii společně s turnajem Bellator kickboxingu a bude vysílán ze záznamu na Paramount Network (zřejmě jeden z posledních turnajů které půjdou ze záznamu). Jako typický evropský turnaj to má slabší startovku, ale jsou tu tři TOP 20 bijci a jeden titulový zápas. Hlavním tahákem je titulový remač o titul pérové váhy mezi rekordmanem pérové váhy Patricio Freirem (26-4 MMA) a německým bijcem Danielem Weichelem (39-9 MMA). Oba se střetli už v roce 2015 a Freire tehdy svůj titul proti Weichelovi obhájil (ale pokud si dobře pamatuji, šel nejméně jednou k zemi). V dalším zápase už ale Freire titul ztratil (ubodoval ho Straus). Pak měl bilanci 1-1 (prohrál s Benem Hendersonem o váhu výš) a od Strause získal titul zpět gilotinou v druhém kole. To bylo v dubnu 2017 a tohle bude Freireho první titulová obhajoba při druhé vládě nad divizí. Freire nyní světová sedma, Weichel osmnáctka. Weichel od prohry s Freirem udělal sérii čtyř výher se slušnými soupeři a tím si rozhodně zasloužil další příležitost k titulovému zápasu, nicméně je to pro něj první zápas po 456 dní trvající pauze - nejdelší pauze v jeho kariéře. 

V co-main eventu nejpopulárnější domácí veterán, Alessio Sakara (19-12 MMA, 2-1 UFC). Sakara v UFC skončil v roce 2013, od té doby má bilanci 3-1-1NC a v Bellatoru působí jako italský ambasador - všechny tři zápasy absolvoval na domácí půdě. Po výhrách nad Rogersem a Beltranem šel v prosinci o titul s Carvalhem ale skončil neslavně knockoutován loktem za necelých 50 vteřin. Tohle je pro něj návratový zápas (ale v polotíze). Soupeře dostává víceméně neznámého: Angličana Jamie Sloana (8-4 MMA). Ten strávil vlastně skoro celou kariéru s třemi výjimkami na turnajích domácího gymu Phoenix MMA a zajímavý pro nás může být asi jen tím, že ho před čtyřmi měsíci na XFN 8 odškrtil Karlos Vemola za dvě minuty. Zápas nejspíš nebude trvat tři kola - Sloane zatím k bodovému rozhodnutí nedotáhl žádný ze svých zápasů. 

Známým jménem je ovšem Andrey Koreshkov (20-2 MMA), světová devatenáctka a bývalý šampion velterové váhy. Sérii šesti výher (včetně té nad Bensonem Hendersonem) mu v roce 2016 překazil Douglas Lima který si tak vzal svůj titul zpět (Koreskhov mu ho sebral o rok dřív). Koreshkov loni bojoval jen jednou - TKO výhra v prvním kole nad Chidi Njokuanim, ale jinak má ve velteru nejvíc zápasů ze všech. Tady ale asi dost snadný zápas - soupeř Vaso Bakocevic (33-17 MMA) je sice zápasově hodně zkušený borec z Černé Hory, který bere zápasy jak na běžícím páse (8 zápasů za rok 2017, letos bude tenhle už čtvrtý) a má nyní sedm výher v řadě, ale přece jen jde o regionální úroveň - žebřičkově je těsně ve světové pětistovce, zatímco Koreshkov TOP 20 zabiják. Dále souboj dvou domácích bojovníků: Simone La Preziosa (3-4 MMA) se třemi výhrami v řadě a Maxim Radu (8-1 MMA) s pěti výhrami v řadě (dvě z toho v rámci Road to Bellator série která mu zjevně místo v Bellatoru nakonec vynesla).

Poslední dva známé zápasy mají neporažený Makedonec Alen Amedovski (5-0 MMA) s pěti KO na kontě vs. neporažený zástupce SBG Ireland z Irska Will Fleury (4-0 MMA) a ženský fight mezi domácími bojovnicemi Michele Martignoni (4-0 MMA) a Simone D'Anna (4-1 MMA).

V rámci Bellator Kickboxingu (u kterého jsem ale nikdy nepřišel na to jak ho sledovat jinak než formou záznamů na webu Bellatoru) jsou pak v plánu dva titulové zápsy: O volný titul lehké váhy půjdou Giorgio Petrosyan a Chingiz Allazov a v pérové váze bude obhajovat Kevin Ross proti Gabrieli Vargovi. 

 

Startovní listina (Paramount Network ze záznamu)

 • Patricio Freire (šampion) vs. Daniel Weichel - o titul pérové váhy
 • Alessio Sakara vs. Jamie Sloane - polotěžká
 • Andrey Koreshkov vs. Vaso Bakocevic - velterová
 • Simone La Preziosa vs. Maxim Radu - lehká
 • Michele Martignoni vs. Simone D'Anna - ženská 135
 • Will Fleury vs. Alen Amedovski - střední

 

UFC Fight Night 133: Dos Santos vs. Ivanov

sobota 14. července, CenturyLink Aréna, Boise, Idaho, USA (Fox Sports 1)

Turnaj UFC FN 133 je poměrně tradičním zástupcem turnajů typu Fight Nigts na Fox Sports 1 a je hodnocený třemi a půl hvězdičkami. Zajímavý je hlavně tím, že UFC vůbec poprvé zavítá do státu Idaho a pak také samozřejmě tím, že tu uvidíme návrat Juniora dos Santose (a Chada Mendese) a premiéru Blagoie Ivanova. TOP 10 borci jsou zde celkem čtyři (Jennifer Maia, Marion Reneau, Darren Elkins a Junior dos Santos - a formálně vzato to býval i Chad Mendes) a do TOP 25 se vejdou ještě Ivanov, Jury, Zingano, Perez, Volkanovski a Carmouche - na vysokém hodnocení tak mají značný podíl především ženy a nelze si nepovšimnout, že předzápasy mají v řadě případů nasazeny lepší borce, než hlavní startovka.

Komentovat mají Brendan Fitzgerald a Jimmy Smith, analytiky budou dělat Kenny Florian a Kevin Lee - pro toho to bude premiéra na postu analytika. 

Plánovaný zápas Vick vs. Felder se zrušil - Vick byl přebookován jako záskok za zraněného Iaquintu proti Justinu Gaethjemu, Felder byl pak použit jako záskok na UFC 226 ve velterové váze proti Mike Perrymu, kde předvedl výborný výkon, ale přesto prohrál (a zlomil si ruku). 

Jak to tedy bude vypadat?

V hlavním zápase večera uvidíme exšampiona UFC Juniora dos Santose (18-5 MMA) který se vrací po roční pauze a velmi diskutabilní kauze s USADOU a proti němu nedávno upsaného bývalého šampiona WSOF, Blagoye Ivanova (16-1 MMA) z Bulharska. U JDS není příliš jasná forma v jaké bude působit - poslední čtyři roky bere vlastně jen jeden zápas ročně a v posledních osmi střídá výhry s prohrami (naposledy prohra s Miocicem, takže teď teoreticky výhra :). JDS nyní světová desítka. Ivanov světová jednadvacítka, do UFC přichází s pěti výhrami v řadě a jedinou porážku v kariéře mu uštědřil Alexander Volkov v Bellatoru v roce 2014 - Ivanov měl v Bellatoru bilanci celkem 6-1, ve WSOF byl bezchybný s 5-0

Co-main event Sage Northcutt (10-2 MMA, 5-2 UFC) vs. Zak Ottow (16-5 MMA, 3-2 UFC) takže je celkem jasné, že UFC z hype trainu Northcutta seskočit nehodlá. Papírově by ale favoritem měl být spíše Ottow (ačkoli sázkaři věří spíš Northcuttovi), neboť chodil proti těžším soupeřům a je žebříčkově dost nad Northcuttem - Ottow 96., Northcutt 286.

V třetím zápase Dennis Bermudez (16-8 MMA) vs. Rick Glenn (20-5-1 MMA). Bermudez je v UFC prověřený borec, ale teď má ukrutnou krizi a prohrál tři zápasy v řadě (dva z toho ale pravda těsně na body). Glenn býval šampionem WSOF a v UFC má zatím bilanci 2-2 - naposledy podlehl Jurymu. Randy Brown (10-2 MMA, 4-2 UFC) nastoupí proti Niko Priceovi (11-1-1 MMA, 3-1-1 UFC). Zajímavý je další zápas. Po dvou a půl letech pauzy (doping) se vrací do akce bývalá divizní dvojka a několikanásobný vyzyvatel Chad Mendes (17-4 MMA) z týmu Alpha Male. Mendes naposledy podlehl v záskoku McGregorovi a pak byl v prosinci 2015 knockoutován Edgarem. Tak uvidíme, jak je na tom po takové době. Proti němu Myles Jury (17-2 MMA), momentální světová třináctka. Jury na tom byl vlastně podobně - také nabral v roce 2015 dvě prohry (i když v jeho případě to byly jediné prohry v kariéře) přičemž ta poslední přišla v prosinci 2015 (jen o týden později než ta Mendesova). Pak následovala delší pauza - nicméně ta Juryho netrvala dva a půl roku, ale jen necelý rok a půl, takže už se stihl vrátit do zápasového kolotoče a od té doby dvakrát vyhrál - naposledy právě nad Glennem. Navíc šel o váhu níž. Hlavní zápasy otevírá fight Marion Reneau (9-3-1 MMA, 5-2-1 UFC) vs. Cat Zingano (9-3 MMA, 2-3 UFC). Obě bojovnice mají prakticky shodnou bilanci a patří k těm starším v UFC, speciálně Reneau je ale v jednačtyřiceti letech myslím dokonce i nejstarší v UFC. V UFC se jí ale daří o dost lépe než Zingano, v posledních čtyřech zápasech má tři výhry a jednu remízu a jako světová čtyřka má tedy slušně našlápnuto na případný titulový zápas - o kterém už hlásila, že by ho po tomhle fightu ráda. Zingano je na tom dost opačně - má krizi, prohrála tři v řadě a nutně potřebuje výhru. Kvalita soupeřek jí postupně klesala (Rousey, Pena, Vieira) a Zingano prohrávala stále lépe (páka, pak už jen na body a s Vieirou jen těsně na body), jenže Reneau je zase spíš dost značný skok vzhůru, takže to Zingano bude mít sakra těžké. I tak je ale stále světovou šestnáctkou, takže se nepropadla až tolik.

Předzápasy na Fox Sports 1 jsou celkem čtyři: Eddie Wineland (23-12-1 MMA) vs. Alejandro Perez (20-6-1 MMA). Zkušený Wineland se vrací po patnácti měsících - a v poslední době funguje hlavně jako spolehlivý gatekeeper. Elita divize ho poráží, ale ne tak dobré borce Wineland stále zvládne odfiltrovat. Tak uvidíme jak je na tom prospekt a světová čtrnáctka Perez. Ten má sice v posledních šesti zápasech skvělou bilanci 5-0-1, ale přece jen je úroveň soupeřů níž než bývá Wineland (který je teď ale kvůli neaktivitě žebříčkově už pod Perezem) a navíc často zápasy vyhrává díky chybě soupeřů nebo jejich špatné taktice. Což je něco, co se u Winelanda asi nestane. Parádní zápas je tu v pérové váze: Darren Elkins (24-5 MMA), světová šestka vs. Alexander Volkanovski (17-1 MMA) z Austrálie, světová devatenáctka. Elkins je klasický válcovač, ale poslední dobou do svého stylu přidává i nové prvky - teď má solidních šest výher v řadě (čtyřikrát přitom nebyl favorit a soupeře překvapil). Volkanovski má teď sérii čtrnácti výher, naposledy (a jedinkrát) prohrál v roce 2013 a v UFC už vyhrál čtyři zápasy. Jedenáct z těch čtrnácti výher je stopkou a jeho GNP je hodně drtivé, takže pro Elkinse představuje nepříjemný stylistický zápas - jenže to právě Elkinse v poslední době nějak ne a ne zastavit :) Justin Scoggins (11-4 MMA) je velmi talentovaný borec, ale hrozně náchylný k chybám kterými si dokáže prohrát i zápasy ve kterých jasně vítězí (jako se mu stalo v předchozích dvou fightech). Said Nurmagomedov (11-1 MMA) je borec který se mu stylisticky dost podobá a kterého taky uvidíme v UFC premiéře. Do UFC přichází s pěti výhrami v řadě (prohrál jen s Bibulatovem), ale poprvé zkusí shodit do muší váhy. Žebříčkově oba mezi čtyřicítkou a padesátkou ve svých vahách. UFC premiéra čeká také Roni Barcelose (11-1 MMA) se shodnou bilancí jako Nurmagomedova. Barcelos má ale jen čtyři výhry v řadě a přichází z RFA. Nastupuje po téměř dvouleté pauze. Proti němu v návratovém zápasu Kurt Holobaugh (17-4-1NC). Ten byl v UFC už jednou v roce 2013 a prohrál se Stevenem Silerem. Od té doby má bilanci 8-2 a vítězil i na loňském DWTCS, jenže při shazování váhy používal nitrožilní výživu, což se nesmí a tak o výhru přišel a byl z toho No Contest a devítiměsíční stopka. Šanci v UFC ale dostal i tak a teď uvidíme, co s ní udělá. 

Na UFC Fight Pass zůstaly tři zápasy, dva z toho ženské: bývalá vyzyvatelka Liz Carmouche (11-6 MMA), nyní světová šestnáctka přivítá do UFC šampionku Invicta FC a světovou dvojku Jennifer Maia (15-4 MMA). Carmouche má sice za posledních osm let bilanci jen 5-6, prohrává ale pouze s elitou (většinou šampionky či exšampionky): Coenen, Kaufman, Rousey, Tate a dvakrát Alexis Davis - jednou velmi těsně a to právě v posledním zápase loni v prosinci). Maia přichází se sérií šesti výher v řadě, s pásem Invicta FC a dvěma úspěšnými obhajobami. Maia je výborná thaiboxerka, jenže s obranou proti porazům na tom tak skvěle není a to by s Carmouche mohl být značný problém. Zahajovacím fightem večera je souboj Jessicy Aguilar (19-6 MMA) a Jodie Esquibel (6-3 MMA) - ten byl plánován už do New Yorku, ale Aguilar v den zápasu zakázali start lékaři a tak byl zápas přebookován sem. Aguilar byla v letech 2012 až 2015 světovou jedničkou slámové váhy, výborně se jí dařilo v Bellatoru a WSOF, ale příchod do UFC jí vůbec nevyšel - za tři roky absolvovala pouze dva zápasy a oba prohrála čímž se propadla do světové čtyřicítky - tedy zhruba na stejnou úroveň na které je teď její soupeřka Esquibel. Ta v UFC debutovala loni proti Karolině Kowalkiewicz a dle očekávání prohrála. Bude menší - bojovala i o váhu níž a z šesti výher má tři těsně na body, takže tohle by Aguilar měla zvládnout bez ohledu na to jak moc výkonnostně klesla. Mezi dámské zápasy je pak nasendvičován fight Mark De La Rosa (9-1 MMA, 0-1 UFC) vs. nováček Elias Garcia (4-0 MMA). De La Rosa neuspěl v debutu s Timem Elliottem, zde má šanci na opravný pokus proti nezkušenému Garciovi který ani není ve světových žebříčcích a přichází díky sérii Looking for a fight. 

 

Hlavní zápasy (Fox Sports 1)

 • Junior dos Santos vs. Blagoy Ivanov - těžká
 • Sage Northcutt vs. Zak Ottow - velterová
 • Dennis Bermudez vs. Rick Glenn - pérová
 • Randy Brown vs. Niko price - velterová
 • Myles Jury vs. Chad Mendes - pérová
 • Cat Zingano vs. Marion Reneau - ženská 135

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Eddie Wineland vs. Alejandro Perez - bantamová
 • Darren Elkins vs. Alex Volkanovski - pérová
 • Justin Scoggins vs. Said Nurmagomedov - muší
 • Kurt Holobaugh vs. Raoni Barcelos - pérová

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Liz Carmouche vs. Jennifer Maia - ženská 125
 • Mark De La Rosa vs. Elias Garcia - muší
 • Jessica Aguilar vs. Jodie Esquibel - ženská 115

 

 Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky