přihlásit trvale
Nová registrace
Bellator 182 - startovní listina

Bellator 182 - startovní listina

přečteno: 1258×
25.08.2017 v 11:15 | Autor: Caidel
diskuse: 1×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Mimo sobotní super hyper mega šupa extravaganzy, jíž je boxerský souboj Conora McGregora a Floyda Mayweathera (ještě že už bude klid) si fanoušci mohou dát také trochu toho běžného MMA. UFC nehodlá s Conorem termínově kolidovat a tak poslední dva týdny v srpnu raději úplně vypustilo, o zábavu skalním fanouškům se tak musí postarat US organizace #2 Bellator se svým turnajem Bellator 182, který se koná v pátek ve Veroně ve státě New York.

Bellator 182: Koreshkov vs. Njokuani, není nikterak přehnaně silný turnaj (hodnoceno dvěma hvězdičkami), ale má až nadprůměrný potenciál co se akčních fightů týče - a také dokladuje nový trend Bellatoru, kdy Bellator už pomalu přestává stavět předzápasy z lokálních borců ve spolupráci s místními organizacemi, ale začíná předzápasy plnit vlastními borci. V tomto konkrétním případě je na programu celkem 14 předzápasů, z toho jsem minimálně devět napočítal jako velmi smysluplných s různě známými jmény (s minimálně patnácti borci umístěnými celkem solidně v světových žebříčcích). 

Jelikož o fightu McGregor vs. Mayweather si povídat příliš nehodlám, rozeberu raději turnaj Bellatoru :)

Hlavním zápasem večera je fight mezi bývalým šampionem velterové váhy Andrejem Koreshkovem (19-2 MMA) a Chidi Njokuanim (17-4-1 MMA). Koreshkov přišel o titul loni v listopadu když ho knockoutoval ve třetím kole Douglas Lima (kterému sám o rok a něco dříve Koreshkov titul sebral) a tohle bude jeho návratový fight. V devatenácti výhrách deset KO (v Bellatoru všechny stopky KO). Njokuani je především kickboxer a na kontě má rovněž deset KO. Jde o mladšího bratra bývalého UFC fightera Anthony Njokuaniho. Chidi má nyní osm výher a jeden no-contest v řadě, naposledy prohrál v roce 2013, byl šampionem RFA a v Bellatoru je zatím bezchybný se čtyřmi výhrami. Njokuani ale bohužel nenavážil - dorazil se 175 librami a zápas byl prohlášen za smluvní váhu. Njokuani s vahou pracovat rozhodně moc neumí - za posledních šest let celkem šestkrát nenavážil. Koreshkov je světová dvacítka, Njokuani čtyřicítka. Koreshkov nastupuje ke svému třináctému fightu ve velterové váze Bellatoru a drží tak divizní rekord

Na smluvní váze se bude zápasit také ve fightu Brennan Ward (14-5 MMA) a Fernando Gonzalez (26-14 MMA). Ward je typický akční do-or-die fighter který měl zápas na body jen jednou v kariéře a rozhodně se tímto svým zaměřením nijak netají, naopak je na něj hrdý. V Bellatoru má na kontě už devět finišů, čímž zaostává jen za jmény jako jsou Chandler a Patricio Freire (oba 10). Gonzalez je typický tvrďák a velmi odolný borec z Team Quest - dříve spíše journeyman, ale v Bellatoru se mu nebývale daří  - má zde šest výher a jednu diskutabilní porážku s Michaelem Pagem. Gonzalez je ve světové padesátce, Ward ve stovce. Zápas byl do smluvní váhy vypsán hned od začátku. Zápas byl nicméně dohodnutý na 178 liber, Gonzalez ale dorazil se 180 a váhu také těsně netrefil.

Třetí místo na startovce má jeden z nejvyhlášenějších prospektů, dvaadvacetiletý A.J. McKee (8-0 MMA) z týmu Bodyshop. Ten je v profi kariéře zatím bezchybný s šesti finiši a celkem jasně mluví o tom, že by do příštího dubna rád získal titul (to mu totiž stále bude 22 a zlomí tak rekord Jona Jonese který se stal šampionem v třiadvaceti). Za poslední prověrku před vstupem do nejvyšších pater divize je Blair Tugman (10-6 MMA), který je o něco zkušenější a poslední tři zápasy v Bellatoru vyhrál (dva z toho od přestupu do pérové váhy). Favoritem je ale stejně jasně McKee, jenž už je ve světové padesátce. Tugman ale přestavuje odpovídající prověrku. McKee strávil celou kariéru v Bellatoru a jeho osmizápasová vítězná série je zde nejdelší společně s Michaelem Pagem. 

Startovku zahajuje fight v nejsilnější ženské váze Bellatoru, tedy ve váze 125 liber a to mezi Brunou Ellen (3-1 MMA) a Vetou Arteagou (3-1 MMA). Obě mají shodnou MMA bilanci 3-1, Ellen má přitom v Bellatoru 1-1, Arteaga už 2-1. Obě zaškobrtly ve svých předminulých zápasech (Arteagu těsně ubodovala Yankova, Ellen pak Jessica Middleton), obě už se ale dokázaly vrátit mezi vítěze. Pravděpodobně kvůli akčnímu potenciálu, protože v předzápasech jsou tabulkově i podstatně lépe obsazené fighty. Ellen se nechala slyšet, že půjde tvrdě po finiši i když to není zrovna její specialita - obě bojovnice mají jedno KO a dvě výhry na body. Ellen je v jednadvaceti letech každopádně nejmladší bojovnicí na hlavní startovce, mladší než McKee. 

Hlavním předzápasem je parádní fight mezi UFC veteránem Danielem Pinedou (22-12 MMA) a Georgi Karakhanyanem (26-7 MMA). Společným jmenovatelem je zde opět akce, Pineda má všech 22 výher v kariéře stopkou, Karakhanyan ukončil 20 / 26 výher před časovým limitem. Ani jeden z borců v poslední době nemá ideální výkonnost, oba jsou ale spolehlivě ve světové padesátce. Karakhanyan sám přiznává, že to poslední dobou není ono, prý je ale stále hladový ještě má hodně co nabídnout.

V dalším zápase uvidíme světovou pětku váhy 145 liber, australanku Arlene Blencowe (9-6 MMA). V Bellatoru se jí moc nedaří (2-2), ale poslední dva zápasy mimo Bellator vyhrála. Sinead Kavanagh (4-1 MMA) z týmu SBG Ireland jsme v Bellatoru viděli zatím dvakrát, tohle bude její návratový fight po první porážce kariéry od Ioni Razafiarison. 

Dále fight mezi izraelským UFC veteránem Noadem Lahatem (11-2 MMA) a  Henry Corralesem (13-3 MMA). Lahat v Bellatoru s dvěma výhrami zatím bezchybný, navíc byl klíčovou osobou pro turnaj v Izraeli. Corrales si užil hodně tvrdý Bellator start třemi prohrami v řadě poté co začal kariéru 12-0. Důvěra se ale vyplatila a v posledním zápase smůlu zlomil a připsal si první vítězství. 11/13 výher má stopkou a trénuje v MMA Lab. Žebříčkově jsou oba kolem stovky.

Ricky Rainey (12-4 MMA) má tři ze čtyř porážek v kariéře proti jménům jako jsou Lima, Page a také headliner Njokuani. Méně našláplé soupeře zvládá, včetně Gilberta Smithe v posledním zápase. Nyní je ve světové sedmdesátce. Soupeřem Marc Stevens (21-10 MMA), zcestovalý veterán z American Top Teamu. Chris Honeycutt (9-1 MMA) je také jedním ze zajímavějších prospektů. Nevstoupit mu do cesty Paul Bradley, s kterým nabral nejprve No-Contest a posléze porážku, tak je vlastně bezchybný :) Od té doby ale zápasník Honeycutt tři zápasy vyhrál a teď je ve světové šedesátce. Proti němu prověřený UFC veterán Kevin Casey (9-5-2-2 MMA), jemuž se poslední dobou kontroverze rozhodně nevyhýbají - v sedmi fightech měl dvakrát no-contest, dvakrát porážku, dvě legitimní remízy (jednu v UFC a jednu v Bellatoru, huh!) a jen jednu výhru.

Ve váze 125 liber nastoupí světová devětadvacítka váhy 135 liber Colleen Schneider (11-7 MMA). V posledních šesti zápasech prohrála jen v Invicta FC s Toynou Evinger a to ještě po pětikolové bitvě na body. Proti ní v Bellatoru debutjící světová devatenáctka z Anglie, Kate Jackson (8-2 MMA) která přichází se čtyřmi výhrami v řadě. Schneider hodlá rozhodně vyhrát a pak vyzvat Ilimu MacFarlane.

V polotěžké váze je vypsán fight mezi Philipe Linsem (10-2 MMA), jenž obě porážky v kariéře nabral v Bellatoru kde má zatím bilanci 3-2 a proti němu ruský bijec Vadim Nemkov (7-2 MMA), kterého můžeme znát především z Rizinu kde ho porazil Jiří Procházka. Nemkov ukončil všech sedm výher před časovým limitem, Lins finišoval 8/10 výher. A konečně ze zajímavých fightů je to ještě ženský fight ve váze 145 liber, ve kterém nastoupí světová čtrnáctka Amanda Bell (5-4 MMA) která letos vyhrála už dva zápasy a proti ní jedno z vůbec největších jmen divize - grapplerská extraspecialistka Talita Nogueira (6-0), která se teď ale MMA kariéře čtyři roky nevěnovala a tohle je její oficiální návrat. Když si v roce 2013 dávala pauzu, byla světovou devítkou se čtyřmi submisemi a dvěma KO. Uvidíme jak je na tom teď. Soupeřkou jí původně měla být Gabby Halloway, ale ale začátkem měsíce odstoupila a nahradila jí ještě těžší soupeřka Bell - která sama Halloway letos v únoru porazila.

O dalších pěti zápasech už realisticky nevím nic, jen v jednom z nich se podruhé představí další z řady Bellator zápasnických megaprospektů, Joey Davis (1-0 MMA)

 

Hlavní zápasy:

 • Andrey Koreshkov vs. Chidi Njokuani - smluvní 175
 • Brennan Ward vs. Fernando Gonzalez - smluvní 180
 • A.J. McKee vs. Blair Tugman - pérová
 • Bruna Ellen vs. Veta Arteaga - ženská 125

Předzápasy:

 • Georgi Karakhanyan vs. Daniel Pineda - pérová
 • Sinead Kavanagh vs. Arlene Blencowe - ženská 145
 • Noad Lahat vs. Henry Corrales - pérová
 • Ricky Rainey vs. Marc Stevens - velterová
 • Chris Honeycutt vs. Kevin Casey - střední
 • Colleen Schneider vs. Kate Jackson - ženská 125
 • Philipe Lins vs. Vadim Nemkov - polotěžká
 • Talita Nogueira vs. Amanda Bell - ženská 145
 • Matt Secor vs. T.J. Sumler - smluvní 175
 • Tom Regal vs. Kastriot Xhema - velterová
 • Brandon Polcare vs. Mike Taylor - smluvní 139
 • Joey Davis vs. Justin Roswell - smluvní 175
 • Josh Ricci vs. Billy Windrum - smluvní 130
 • Kristi Lopez vs. Jessica Sotack - ženská 125


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

fedo - Čtenář - 27.8.2017 v 09:57
182 - Odpovědět
 

Priatelia bojovych umeni, doporucujem Vam pozriet si B182. Koreshkov predviedol paradu, Gonzalez potvrdil  tvrdaka :-) celkovo velmi vydarena akcia.