přihlásit trvale
Nová registrace
Bellator 131: Ortiz vybodoval Bonnara, Schilling sundal Manhoefa!

Bellator 131: Ortiz vybodoval Bonnara, Schilling sundal Manhoefa!

přečteno: 1758×
17.11.2014 v 11:23 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 0×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

V sobotu večer proběhl v kalifornském San Diegu turnaj Bellator 131. Pořadatelé se na tomto turnaji rozhodli vsadit na dřívější slávu UFC veteránů Tita Ortize a Stephana Bonnara, které proti sobě postavili v hlavním zápase večera jako největší lákadla. Hlavní startovní listina však nabídla více zajímavých zápasů, přičemž v některých šlo o mnohem o víc, než o souboj hvězdných tváří za zenitem.

V hlavním zápase se strhla bitva v postoji, kterou sem tam přerušil Ortiz svými strhy na zem, z nichž se ovšem dokázal Bonnar většinou rychle vrátit do postoje. V postoji to byla poměrně vyrovnaná podívaná, kde oba sázeli především na boxerské výměny, vyjímečně prosvištěl vzduchem lowkick, Bonnar se osmělil i k highkicku. Vizuálně vypadal lépe Ortiz, který se více dral vpřed, Bonnar navíc působil daleko unavenějším dojmem. Konečná bilance byla 2-1 na body pro Ortize, který si tak připisuje i v druhém zápase v Bellatoru výhru.

V druhém hlavním zápase se hledala plnohodnotná náhrada za Eddieho Alvareze, posledního šampióna lehké váhy Bellatoru, který svůj titul uvolnil kvůli odchodu do UFC. O pás lehké váhy se utkali v odvetě dočasný šampión Will Brooks a Michael Chandler. První vzájemný zápas v květnu letošního roku vyhrál těsně na body Brooks, že nešlo o náhodu potvrdil i druhou výhrou nad Chandlerem, tentokrát navíc před limitem, když zápas ukončil technickým KO ve 4. kole a stává se novým králem lehké váhy Bellatoru.

Ve střední váze se proti sobě postavili dva strikeři se základy z K-1. Melvin Manhoef přivítal v Bellatoru bojovníka Glory Joe Schillinga. Schilling se netají tím, že za jeho premiérou v MMA, jsou aktuálně lepší platové podmínky v Bellatoru, než v Glory. A zřejmě zde nebude jen pro peníze. Manhoefa totiž sestřelil ve druhém kole po kombinaci hák + direkt KO a slaví vítězný debut. Veterán Manhoef znovu ukázal, že stále disponuje velkou útočnou silou, ale údery už zkrátka snáší hůře a je z toho další prohra před limitem. V polotěžké váhy se představil King Mo Lawal, který porazil technickým KO ve 3. kole Joe Vedepa.

Výsledky hlavních zápasů

  • Tito Ortiz porazil Stephana Bonnara na body (30-27, 28-29, 30-27)

  • Will Brooks porazil Michaela Chandlera TKO (údery) - Kolo 4, 3:48 a získal pás lehké váhy

  • Joe Schilling porazil Melvina Manhoefa KO (údery) - Kolo 2, 0:32

  • Mike Richman porazil Nama Phana  KO (údery) - Kolo 1, 0:46

  • Muhammed Lawal porazil Joe Vedepa  TKO (údery) - Round 3, 0:39Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky