přihlásit trvale
Nová registrace
Živá reportáž z GCF 25: Over the Top

Živá reportáž z GCF 25: Over the Top

přečteno: 7659×
06.10.2013 v 20:30 | Autor: Caidel
diskuse: 6×
Rubriky: Reportáže / MMA / ČR

GCF 25: Over The Top

neděle 6. října 2013, 18:00, AFI Palace, Pardubice

Turnaj Gladiator Championship Fighting 25 pořádá organizace GCF pod záštitou CAMMA a ve spolupráci s Good Luck Gymem Hradec Králové a Pretorianem Pardubice. V plánu je celkem devět zápasů vypsaných plnohodnotně na tři pětiminutová kola - a hlavní zápas večera vypsaný na pět kol: očekávaný souboj o GCF titul lehké váhy ve kterém bude šampion David Kozma z pražského PriMMAtu obhajovat proti domácímu Jaroslavu Pokornému z Hradce Králové.

 

Petr Vacek (MMA Milovice) vs. Radek Vašenda (Elvis gym FM)

lehká, 3x5 minut

Veselá atmosféra hned na začátek. Fanoušci Vašendy z Frýdku-Místku pějí v narvaném Kongresovém centru AFI Palace písně jako "Okolo Frýdku cestička" ještě před oficiálním zahájením večera. Také ve skandování jsou hodně aktivní.

Vašenda rychle bere střed klece, ale s prvním útokem trochu vyčkává. Fanoušci ho ale každopádně ženou vpřed a tak vvyzkouší pár úderů, na ty už mu ale Vacek odpovídá. Oba zatím trochu křečovitě. Pár lehčích výměn, pak Vacek podklesává (není jasné zda nějaký letmý zásah, nebo podkluzuje). Vašenda ho natlačí pod sebe a nekompromisní sérií loktů donutí odklepat pod údery. Vašenda přelézá klec alá José Aldo v Brazílii a mizí v davu svých příznivců (což samozřejmě organizátorům nedělá moc radost podobně jako v případě Alda).

Jan Maršálek (Good Luck gym HK) vs. Tomáš Masojídek (MMA Chomutov)

pérová, 3x5 minut

Tak tohle byl sakra fofr. Maršálek si vyzkouší jeden dva údery, pak naznačí kop dolů a místo toho pošle Masojídkovi na hlavu vzorový high kick. Čistý zásah a je po boji – máme tu jasného kandidáta na KO večera a Masojídka musí lékaři nějakou dobu křísit. 12 vteřin a Maršálkovi jen o tři vteřiny utekl rychlostní KO rekord.

Ondřej Skalník (Penta gym Praha) vs. Jan Hájek (MMA Liberec)

bantamová, 3x5 minut

Oba borci zdrženlivější začátek. Hájek se snaží držet uprostřed, ale zatím ani jeden z borců neútočí. První opravdu dobrý zásah má Skalník – pravý hák na bradu, ale Hájek ustojí. Nadále pasivní záležitost, ani jeden zřejmě nechce skončit kaput rychle jako borci v předchozích dvou zápasech. Drama přináší až jeden z lowkicků Skalníka, který Hájek chytá a háže ho k zemi. Skalník se mu ale pod nohama vykroutí a v nastálé skrumáži se dostává nad Hájka. Side control a vzápětí half guard. Skalník kratší lokty a po chvíli se mu daří vysmeknout se do sice control. Hájek ho málem sweepne, ale Skalník míří do north south. Skalník už Hájka udrží pod sebou do konce kola, ale moc škody shora nenadělá.

Skalník zjistil, že shora má navrch a tak Hájka hned na začátku kola bere k zemi. Hájek u pletiva, což se mu nakonec po zhruba minutě podaří použít k úniku. Taktická pauza, Hájek zkouší nápor, ale Skalník ho zaklinčuje a otočí ke kleci. Také tam si Hájka podrží zhruba minutu a pak ho strhne k zemi. Tentokrát následuje rychlý přechod na záda. Hájkovi se Skalníka nepodaří sklepat a ten střídavě trestá údery ze stran a hledá příležitosti pro RNC. Hájek výborně brání a udrží dva hodně slušné RNC pokusy, ale proti úderům je bezbranný a nakonec je odmáván.

Jan Malach (MMA Liberec) vs. Michal Vostrý (MMA Chomutov)

velterová, 3x5 minut

Malach je v úvodu útočnější, ale Vostrý si ho krásně nechá dojít do klinče odkud ho parádně zahazuje na zem. Pak se rychle přesouvá na záda a nasazuje nekompromisní RNC. Malach se s ním ještě zkusí zvednout a skočit s ním po hlavě na zem, ale nezabere to a vzápětí musí vzdát dominantnímu grapplingu Vostrého. Liberci tedy s dvěma prohrami turnaj GCF 25 příliš nevyšel.

Marek Pilař (Pretorian Pardubice) vs. Vít Mrákota (AF MMA Rebels ÚnL)

polotěžká, 3x5 minut

Mrákota si hned v prvních vteřinách dojde do klinče. Oba v něm pak dosti nezvykle pochodují po kleci a roštují si žebra. K zemi nakonec jdou oba tak nějak současně, Mrákotovi se daří prosmýknout se Pilařovi na záda, ale je rychle shozen. Zkusí ještě cestou k zemi chytit páku, ale Pilař se nenechá. Mrákotu ale příliš dlouho na zemi neudrží, oba vstávají a znovu klinčují. Pilař se Mrákotu snaží za hlavu stáhnout k zemi, ale úplně se nezdaří, v příštím pokusu jdou k zemi opět oba a Mrákota se dostává na záda – a pak ještě jednou. Škrcení mu ale nevyjde a Mrákota stejně jako předtím zkouší páku – tentokrát jí ale chytá – a něčím mezi pákou a kimurou donutí Pilaře v neobvyklé pozici vzdát. Velké překvápko.

Jakub Stejskal (Pretorian Pardubice) vs. Miroslav Vacek (MMA Milovice)

střední, 3x5 minut

Divoké zahájení, oba rychle vletí do klinče. Stejskalovi se daří Vacke roztočit a strhnout ho pod sebe, ten se ale vzápětí oklepe a dostává se nad Stejskala. Ten agresivně zkouší leglocky a ačkoli Vacek uniká, zvládne ho Stejskal alespoň zachytit a stáhnout opět pod sebe. Stejskal side control. Situace se trochu zklidňuje. Stejskal zaboduje na hlavu. Poziční boj, ale Stejskal alternuje mezi north south a side control a drží se nahoře. Stejskal boduje na žebra. Vacek jde na kolena. Stejskal zkouší škrcení ze strany, ale sklouzne a Vacek uniká nahoru. Stejskal natlačí v klinči na klec, Vacek pozičně kontroluje gilotinou. Vacek ho ale po chvilce zvedne a třískne s ním o zem. Znovu Téčko. Vacek zkouší opět na kolena, Stejskal bere nabídnutá záda a zaútočí RNC. Je ale poměrně vysoko, Vacek ubrání a protočí se mu. Stejskal ale dostal zadarmo full mount a rozjíždí lokty na hlavu. Vacek dobře blokuje a vydrží do konce kola, publikum tenhle zápas hodně oceňuje.

Vacek má rozseknutou tvář, ale lékař ho do dalšího kola pouští. Dojde si tedy rychle do klinče a silově hodí Stejskala na zem. Zůstává nad ním a okopává mu stehna – a nakonec sjede do plného guardu. Stejskal je dole nečekaně pasivní a Vacek rychle pomocí GNP srovná skóre. Rána žebra, hlava, občas loket. Stejskal hodně inkasuje. Zkouší se zkroutit a zaútočit na knee bar, ale Vacek vyrotuje pryč – a Stejskal vypadá hodně utahaný. Vacek se posunuje do side control a průběžně boduje údery. Přesun na posed, Stejskal nestíhá reagovat. Další údery. Stejskal se vyhecuje k poslednímu útoku a bohužel není vidět přesně čím, ale překvapivě Vacka odklepe nějakým útokem na nohu. Zatím nejdramatičtější zápas včera. Bratrům Vackovým tedy turnaj také nevyšel, ale Miroslav rozhodně vypadá spokojený s tím, že se divákům fight hodně líbil.

Jaroslav Poborský (MMA Karlovy Vary) vs. Roman Vanický (Vale Tudo Týniště nad Orlicí)

velterová, 3x5 minut

Oba ultraveteráni volí rozvážné zahájení. Vanický je nakonec první kdo zaútočí, ale je z toho klinč ze kterého s ním Poborský okamžitě skáče k zemi. Side control Poborský. Pár hodně krátkých loktů, na nic jiného zatím nemá prostor. Oba se na zemi navzájem kvalitně vyruší, takže se toho příliš neděje, Poborský nakonec alespoń dostává Vanického pryč od klece a získává manévrovací prostor. Oba se neustále točí, ale vzájemná poloha se nemění, stále side control pro Poborského. První bere Poborský za top control.

V druhém jde do porazu Vanický, a to úspěšně, ačkoli přitom málem schytá otočku loktem. Vanický je rovnou v guardu a hned zkouší zaútočit na hlavu. Poborskému se daří pěkný únik – a navíc hned zůstane nad Vanickým. Tentokrát half guard. Poborský shora opět velmi metodický – ale tentokrát se vyplatí. Posun na full mount, Vanický rychle nabídne záda – a Poborský přijímá. Vanický se mu ale vysmýkne a je shora daleko agresivnější, hned jde Poborskému údery po hlavě. Oba padají k zemi, Vanický nad klečícím Poborským a boduje ze strany. Nahoru, Vanický Poborského mocně háže. Poborský se znovu drápe na nohy. Vanický na něm visí – a skóruje na hlavu. Přidává kolena na žebra. Poborský v hodně těžké situaci a Vanický trestá. Druhé za výbornou koncovku a strhy zřejmě Vanický.

Poborský zahajuje třetí otočkou na žebra, ale hodně míjí. Navazuje do klinče, ale Vanický má lepší pozici a otáčí ho k pletivu. Dirty box Vanický. Povedený zásah, Poborský ustupuje, Vanický mu nedá prostor a padají k zemi. Half guard. Nic se neděje, oba vstávají. Poborský podráží Vanickému nohy, Vanickému se po chvíli daří únik, ale Poborský ho rychle vrátí zpět. Poborský ale čistě kontrolně. Side control. Vanický alespoň vybojuje zpět half guard, Poborský přichází o chránič zubů a zápas je restartován v postoji. Jedna výměna a poraz Poborského, hraje to na jistotu. Vanický uniká pomocí útoku na gilotinu a ještě jde do drtivého závěru, ale unavený Poborský zásahy ustojí – a vítězí.

Libor Martiňák (MMA Valachy) vs. Lukáš Ťupa (Franco Team)

těžká, 3x5 minut

Martiňák zkouší ťupu zaskočit, ale to se mu dvakrát nepovede. Pak se rozjedou hodně rychlé a ostré výměny – rychlé zvlášť na poměry těžkých vah. Lépe ale dopadne zkušenější Ťupa který stahuje Martiňáka k zemi a postupně se mu probojuje až na záda kde ukončuje RNC kterému Martiňák okamžitě vzdává a Ťupa tak jasně potvrzuje pozici favorita

Patrik Kincl (Good Luck gym HK) vs. Peter Stacho (OFA Bratislava)

velterová, 3x5 minut

Kincl otvírá zápas lowkickem a o chvilku později zaskočí Stacha úspěšným porazem. Sidce control, nepovedený pokus o útok na záda a znovu téčko. Kincl pracuje na žebrech. Úspěšný přechod na plný posed, slušné GNP, Stacho nabízí záda, Kincl pár dalších tvrdých úderů na hlavu a Stacho je odmáván. Velmi úspěšný klecový návrat pro Kincla.

David Kozma (PriMMAt gym Praha) vs. Jaroslav Pokorný (Good Luck gym HK)

titulový zápas lehké váhy, 5x5 minut

Oba opatrný start s mnoha náznaky, Pokorný zkusí doběhnout pro double leg, ale nedaří se. Údery, další pokus o poraz, ale Kozma ubrání. Pokorný se na něj věší u klece. Na moment stažen k zemi, ale prosmýkne se nad Pokorného a vezme side control. Oba jsou ale dobře připravení a tak se Pokorný hned snaží vstát. Kozma mu visí na hlavě. Vstávají v klinči. Kozma teď drží Pokorného za pas. Výměna kolen, Pokorný se snaží Kozmu cestou dolů přehodit, ale nevyšlo to a Kozma tak má plný guard, Pokorný mu ale váže ruce. Pokorný zespodu patou do zad, Kozma zatím hledá příležitosti. Sem tam ojedinělé údery. V posledních vteřinách ho Pokorný odhodí zpět do postoje, ale kolo končí a už se nic nestihne.

V druhém pár lehčích výměn na úvod. Pokornému se pak povede parádní manévr – náznakem porazu vycuká Kozmu, ten sprawluje naprázdno a padá. Pokorný na něj skočí, ale je příliš natěšený a tak ho Kozma okamžitě sweepne. Způsob jakým ale dostal Kozmu dolů byl skutečně excelentní. Kozma nicméně v plném guardu, posouvá Pokorného po kleci a občas něco pošle na hlavu. Nakonec je ale odkopnut stejně jako v prvním kole a zápas je restartován. Kozmovi ale trvá jen pár vteřin než Pokorného znovu stylově sundá pod sebe. Plný guard, Kozma metodicky pracuje, zaskóruje i několik tvrdších zásahů a má druhé kolo v kapse.

Ve třetím jde Kozma kombinačně vpřed, Pokorný nabíhá na klinč, ale neudrží ho, Kozma na poraz a Pokorný míjí otočku pěstí. Kozmovi tedy poraz vyjde a bere znovu plný guard. Pokorný zespodu naznačuje že by chtěl zkusit něco chytit, ale Kozma si to příliš hlídá. Pokorný ho opět odkopává a Kozma cestou zpět do guardu chytá tvrdý upkick. O chvilku později je znovu odkopnut, ale tentokrát se do guardu vrátí bez incidentů, ani tentokrát se tam ale moc dlouho neudrží. Pokorný stihne vstát, ostrá výměna, Kozma pod údery, ale poraz je tak razantní, že ho Pokorný otočí pod sebe. Publikum výrazně ožívá, ale trochu zbytečně, protože Kozma se zkroutí, nahodí učebnicovou páku a znovu obhajuje svůj titul.

 

OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY:

  • Vítěz: David Kozma, poražený: Jaroslav Pokorný – vzdal (páka), 3. kolo (stále šampion)

  • Vítěz: Patrik Kincl, poražený: Peter Stacho – TKO (GNP), 1. kolo 1:56

  • Vítěz: Lukáš Ťupa, poražený: Libor Martiňák – vzdal (RNC), 1. kolo 1:18

  • Vítěz: Jaroslav Poborský, poražený: Roman Vanický – jednomyslné rozhodnutí (29-28, 30-28, ? )

  • Vítěz: Jakub Stejskal, poražený: Miroslav Vacek – vzdal (leglock), 2. kolo 3:36

  • Vítěz: Vít Mrákota, poražený: Marek Pilař – vzdal (páka), 1. kolo 3:10

  • Vítěz: Michal Vostrý, poražený: Jan Malach - 1. kolo 0:58

  • Vítěz: Ondřej Skalník, poražený: Jan Hájek – TKO, 2. kolo 4:52

  • Vítěz: Jan Maršálek, poražený: Tomáš Masojídek – KO (high kick), 1. kolo 0:12

  • Vítěz: Radek Vašenda, poražený: Petr Vacek - TKO (GNP) 1. kolo 0:53


 Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Ficary - Čtenář - 6.10.2013 v 21:34
. - Odpovědět
 

Kincl super výsledek, potěšil. Škoda juboxe, hodně jsem mu to po tom Německu přál.

Tommy - Čtenář - 7.10.2013 v 17:38
. - Odpovědět
 

Kincl je podle mě jeden z mála který by nás mohl reprezentovat minimálně na evropské scéně. Tři zápasy po sobě totální dominance.


Ivan Buchinger fan club.

wojtaman - Čtenář - 7.10.2013 v 19:58
Re: . - Odpovědět
 

jj to si taky myslím. ty zápasy co měl v Rakousku, v Portugalsku a v Rusku vypadaly hodně slušně...už to mělo slušnou úroveň. pěkný takedowny, striking,gnp  i celková taktika...myslím že by klidně mohl zápasit v cwfc, one fc m-1 a tak...možná časem i amerika


Vyhrávej s pokorou, prohrávej se ctí. Bojuj do konce !

 

Mefistofeles - Čtenář - 8.10.2013 v 11:00
Kincl - Odpovědět
 

Souhlasím s Vámi pánové. Až sebere pás Gorile. Napadá mně pro něj soupeř. Laincz ze Slovenska. Cool

Marcha - Čtenář - 9.10.2013 v 00:42
Re: Kincl - Odpovědět
 

při vší úctě pánové, sebrat Gorile titul bude stejně těžký jako ho sebrat Kozmovi, Kincl se mi jako fighter líbí, má potenciál, ale na Krále to zatim neni:))..

wojtaman - Čtenář - 9.10.2013 v 11:26
Re: Re: Kincl - Odpovědět
 

uvidíme uvidíme =) já si myslím, že jestli někdo, tak Kincl nebo Žeňa...Král má podle mě hroznou nevýhodu ve výšce potažmo rozsahu a to se s vyšším soupeřem v pozdějších kolech hodně projeví jako veliká nevýhoda...můj názor


Vyhrávej s pokorou, prohrávej se ctí. Bojuj do konce !