přihlásit trvale
Nová registrace
UFC Fight Night 104 - startovní listina

UFC Fight Night 104 - startovní listina

přečteno: 1527×
03.02.2017 v 15:41 | Autor: Caidel
diskuse: 11×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

UFC Fight Night 104: Bermudez vs. Korean Zombie je turnaj, který se koná 4. února v Toyota Center v texaském Houstonu. Z hlediska startovky turnaj nenabízí nic extra mimořádného, je hodnocen dvěma a půl hvězidčkami a hlavním tahákem je zde asi návrat populární „Korejské zombie“ tedy Chan Sung Junga, který se do UFC vrací po cca tří a půl leté pauze kvůli povinné vojenské službě. Ne nezajímavé jsou také tři ženské zápasy v ženské 115 librové váze náhodně rozeseté po startovce :)

Junga jsme v UFC naposledy viděli v srpnu 2013 kdy prohrál titulový zápas s José Aldem. V 13 výhrách má 11 finišů a to včetně prvního Twisteru v historii UFC. Jung slibuje slušnou formu - povinná vojenská služba mu prý umožnila jak doléčit zranění, tak plnohodnotně trénovat. Paradoxně totiž Jung kvůli řadě absolvovaných operací nebyl uznán za plně schopného pro armádu a celou vojenskou službu strávil na kancelářské pozici, takže i během služby v armádě stíhal normálně trénovat (a bydlel doma). Bermudez je na rozjezd solidní test, momentálně světová patnáctka s dvěma vyhranými zápasy doufá, že by mu výhra nad Jungem mohla zajistit souboj o dočasný titul s Maxem Hollowayem. 

V co-main eventu dostává přiměřeně obtížný test slibná naděje, neporažená Alexa Grasso (9-0), která to zkusí proti zkušenější Felici Herrig, která má v posledních čtyřech zápasech bilanci 2-2. Grasso ve svém UFC debutu vypadala výborně, uvidíme jak teď. 

Dále je tu zápas Abel Trujillo vs. James Vick. Trujillo měl původně jít proti Dunhamovi (a to už na dřívějším turnaji), ale zápas byl nejprve přebookován sem a poté po zranění Dunhama zcela zrušil. Shodou okolností se ale také zranil Johnny Case, původní soupeř Jamese Vicka a tak UFC postavilo oba borce proti sobě. Tradičně agresivní Trujillo si připadá trochu přehlížený a hodlá to napravit právě nějakým brutálním finišem, Vick jde do zápasu po první porážce kariéry s Beneilem Dariushem.  

Ovince Saint Preux rozhodně potřebuje vylepšit svůj obraz v očích fanoušků. Prohra s Jonem Jonesem mu ještě moc neuškodila, ale překvapivé říjnové KO od Jimi Manuwy v zápase ve kterém vypadal hodně nepřipravený už ano. Zde měl nastoupit s Janem Blachowiczem, toho ale nakonec ve svém UFC debutu nahradí vůbec první Švýcar v UFC: Volkan Oezdemir. Ten má 10/12 výher před časovým limitem a jedinou porážku kariéry utrpěl dva roky zpátky v Bellatoru. Od té doby ale dva fighty vyhrál. OSP je světová 14., Oezdemir je někde kolem 160. příčky. 

Zastoupení mají i těžké váhy. Anthony Hamilton zatím v sedmi UFC fightech střídá pravidelně výhry s prohrami, teď je u něj na řadě výhra (naposledy ho kimurou utáhl Francis Ngannou). Nováček Marcel Fortuna trénuje pod Ralphem Gracie, v osmi výhrách má na kontě 5 submisí a vyhrál posledních pět zápasů (převážně pro organizaci Dragon House). V kleci teď ale rok a půl nestál.

Hodně zajímavý by mohl být zahajovací fight hlavní startovky. V něm si to rozdají světová trojka Jessica Andrade, která bojovala i ve váze 135 liber a nynější šampionka Invicta FC Angela Hill. Andrade vyhrála poslední dva zápasy a do zápasů jde hodně agresivně a silově (bývá podstatně větší než soupeřky, vzhledem k tomu že bojovala o dvě váhy výš). Kariérní cesta kickboxerky Angely Hill je hodně zajímavá. Účastnila se TUF 20, tehdy ale ještě jako velmi nezkušená (s bilancí 1-0). V UFC nabrala jednu výhru a dvě porážky a byla propuštěna do Invicta FC. Tam ale nabrala zkušenosti a sebevědomí a vyhrála čtyři zápasy v řadě, přičemž se stala šampionkou Invicta s jednou úspěšnou obhajobou a její aktuální bilance je tedy 6-2. Tenhle zápas mohla jako záskok vzít díky USADA výjimce (aby nemusela být testována čtyři měsíce před turnajem) a na zápas se hodně těší - Andrade považuje za značně netechnickou soupeřku a sama se prý hodně zlepšila od doby co jsme jí v UFC viděli naposledy. Andrade naopak doufá, že jí výhra nad Hill posune k případnému tituláku.

V předzápasech Tecia Torres remačuje Bec Rawlings (kterou porazila už na TUF 20), z čehož nemá příliš radost, zároveň také naznačuje, že se její MMA kariéra asi chýlí ke konci. Zvažuje založení rodiny a má také slušnou práci u FBI. 

Vyrovnané šance mají zápasy Milstead vs. Blaydes a Morono vs. Price. Niko Price přitom zaskakuje za zraněného Sheldona Westcotta.

A nakonec: jeden zápas se rušil. Justin Ledet měl do UFC přivítat Dmitry Sosnovskiyho, ale koncem ledna se zranil. O pět dní později měl navíc Ledet pozitivní dopingový nález, takže to s ním bude trochu komplikovanější. 

Celá startovka zde:

Hlavní zápasy (Fox Sports 1)

 • Dennis Bermudez vs. Chan Sung Jung - pérová
 • Alexa Grasso vs. Felice Herrig - ženská 115
 • Abel Trujillo vs. James Vick - lehká
 • Ovince Saint Preux vs. Volkan Oezdemir - polotěžká
 • Anthony Hamilton vs. Marcel Fortuna - těžká
 • Jessica Andrade vs. Angela Hill - ženská 115

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Adam Milstead vs. Curtis Blaydes - těžká
 • Chas Skelly vs. Chris Gruetzmacher - pérová
 • Ricardo Ramos vs. Michinori Tanaka - bantamová
 • Tecia Torres vs. Bec Rawlings - ženská 115

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Alex Morono vs. Niko Price - velterová
 • Daniel Jolly vs. Khalil Rountree - polotěžká

 

 

 

 



Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 4.2.2017 v 10:42
Tipy - Odpovědět
 

Na sázky se mi tunraj vůbec nelíbí, na favority jsou příliš nízké kurzy, aniž by to úplně odpovídalo, že by měli hladce zvítězit a především ženské zápasy jsou dosti ustřelené na outsiderky.

V hlavním zápase by to měla být jenoznačná převaha Bermudeze. Jeh výbušnost, wresling budou podle mě klíčem a Zombiemu po pauze oc nevěřím. Je to ten TIP, který nemá vyloženě KO úder, kterým by Denise překvapil. Nečekám, že by zápas trval více jak tři kola. 1,55 Bermudez

Asi nejvíce se dá počítat s výhrou OSP za 1,3, Hamiltona za 1,55, Blaydese za 1,5. Hodně by mě překvapilo, kdyby své zápasy nezvládli.

věřím Vickovi, který když si pohlídá začátek, tak by to mohl zvládnout, ten výškový rozdíl a v rozpětí paží je velký Abel naopak moc neoplývá dobrým kardiem. Ruku do ohně bych ale za Vicka nedal a vypustím to.

Absolutně nechápu nízké kurzy na Grasso a Torres, které nepředvádí bůh ví co. Na délu kol se to vzhledem k zápasnicím nedá moc sázet a docela bych více věřil Rawlings a Herring, které jsou na tu váhu obrovské a jejich síla úderu je někde jinde. Uvidíme, jak si poradí s takedown defence.

Andrade za 1,2 pass. Stylem by to měla z přehledem zvládnout, neboť Hill v UFC předváděla slabou obranu vůči porazům, ale otázka, zda ty výhry v Invictě přišly po velkém zlepšení nebo kvalitou soupeřek.

Skelly by měl také s Tanakou, ale kurzy 1,4 mi opravdu za to nestojí. Nevidím tam takový výkonostní rozdíl, aby se to vyplatilo.

Rountree je velké zklamání zatím a jsem zvědavý, zda se konečně chytne. Bohužel je neznámá jeho soupeř, takže opět za mě pass.

Na žádné velké sázení to nevidím a tentokát nepujdu ani do kombika, ani více akovek. Pouze jeden tiket:

Bermudez, OSP, Hamilton, Blaydes

1ConorMCGregor - Čtenář - 4.2.2017 v 14:57
WIN - Odpovědět
 

Dennis Bermudez,  Felice Herrig , James Vick , Ovince Saint Preux , Anthony Hamilton , Angela Hill , Adam Milstead , Chas Skelly , Michinori Tanaka , Bec Rawlings ,  Niko Price , Khalil Rountree.

- - 5.2.2017 v 11:25
Re: WIN - Odpovědět
 

Neviem ci by si sa uzivil ako bookmaker :D

1ConorMCGregor - Čtenář - 4.2.2017 v 15:01
WIN - Odpovědět
 

Chyba misto Adam Milstead  bude winner Curtis Blaydes !! 

malylada87 - Čtenář - 5.2.2017 v 07:26
Výsledky - Odpovědět
 

Tak za mě jeden z nejpovedenějších turnajů Fight Night. Plno ukončení, skvělých výkonu a koukatelných zápasů.

Co ktomu říci, nejsem si jistý, zda je Zombie opravdu zpátky, neboť Bermudez prohrál takřka vyhraný zápas a už po několikáte svoji zbrklostí. Nechápu, proč se zbytečně agresivně pouštěl do takedownu, když mu postoj skvěle vyházel. Měl by se dosti zamyslet nad přípravou taktiky. Zombie toho vlastně krom toho zvedáku nic nepředvedl.

Jedno ze zklamání večera jednoznačně Grasso a jen se ukazuje, že Invicta je prostě B třída, až na pár vyjimek. Dost si nedokážu představit, že by mohla konkurovat zápasnicím TOP 10. Pro Herring určitě ubojované vítězství, které se počítá.

OSP jde svými výkony hodně dolů a zařídil tak, že švýcar se stává skokanem večera ze 160 pozice žebříčku do TOP 10. V prvním kole mile překvapil svým strikem, pestrostí a i když v pozdějších kolech uvadal, předvedl i slušnou bradu. OSP absolutně matný, jeho pohyb připomínal důchodce a kde je ten ranař? Myslím si, že jeho období končí a jednoznačný pokles formy můžou využít borci jako Canonier, Cetulaba, Cirkunov. Obávám se, že nastane strmý pád OSP.

Vick, Skelly, Ramos, Torres se blýskli svělými výkony, ke kterým není snad co dodávat.

Překvapení večera Fortuna, který s váhou LHW (UFC 14 dní přee turnajem tvrdil, že má 230 Lb) využil příležitost a krásně sestřelil Hamiltona. Škoda, když si vezmu v potaz, jaké soupeře dostává Viktor a jaké Hamilton. Na tohoto frajera bych si už nesadil ani korunu.

Nejkrasnější zápas večera předvedly Andrade s Hill, neskutečnou válku s velkým množstvím přestřelek. Klobouk dolů před jejich fyzičkou a především Hill, která ustála nesmysl. Jednoznačně se zlepšila a měla by dostat kontrakt v UFC. Andrade zasloužený post vyzivatelky, ale vzhledem k průběhu zápasu si myslím, že na Joanu nemá nárok ani náhodou.

Potěšil mě krásnými kolínky i Khalil, který byl mým oblibencem v TUF a konečně se chytil.

Caidel - Administrátor - 5.2.2017 v 18:23
Re: Výsledky - Odpovědět
 

Éééch, OSP, co to jako sakra bylo? Sázkařsky mi to docela vycházelo - jako dobrý, že se nechal hloupě vypnout Hamilton, to se v MMA tak nějak stává. Ale že to OSP takhle kompletně projede (ač já to měl pravda 29-28 pro OSP, stejně mě jeho výkon hrozně dožral), to mě tedy hodilo do mínusu :)

Hill vs. Andrade parádní bitva.

1ConorMCGregor - Čtenář - 6.2.2017 v 07:10
WIN - Odpovědět
 

Newerim,  Chan Sung Jung , Volkan Oezdemir sparing partner Alistair "The Reem" Overeema, James Vick a Felice Herrig to se dalo cekat, Marcel Fortuna nahlasena vaha pred mela byt kolem 230lbs ,ale nakonec tesne pres 210 a vyhral nad vetsim  a tezsim Anthony Hamilton o to smula ze vsazeno na H. kurz 1,55 :( !!! NEUVER. KO. Tezka bitva Jessica Andrade a Ricardo Ramos(Dana White: Lookin 'for a Fight Ramos) , lehky winners Curtis Blaydes a Chas Skelly, Tecia Torres , Niko Price ,Khalil Rountree(Team Joanna on TUF 23)

AsHuR - Čtenář - 7.2.2017 v 13:03
UFC 211 - Odpovědět
 

Myslíte že JDS dostal oprávnene šancu na titul ? Po jednom vyhratom zápase na body nejak sa mi to nepozdáva chcelo to ešte uričte rozsrel s Werdumom

malylada87 - Čtenář - 7.2.2017 v 14:17
Re: UFC 211 - Odpovědět
 

Dle mého to měl dostat Werdum, už jen za tu čekačku kvůli Cainovi. Nejvíc haluzové je, že věřím tomu, že JDS ten titul získa.

malylada87 - Čtenář - 7.2.2017 v 14:18
Re: UFC 211 - Odpovědět
 

Werdum místo tituláku údajně dostal Rothwella, se kterým se už měl jednou utkat a díky zranění Rothwella ze zápasu sešlo.

Burky - Čtenář - 7.2.2017 v 15:13
Re: Re: UFC 211 - Odpovědět
 

Miocic vs JDS 2 ,verim ze to bude taka pecka ako ich prvy fight, osobne som radsej za tento duel,, ako varianta s Werdumom i ked chapem, že mal dostat prednost.

A ako spomenul malylada,tak Werdum by si mohol dat rozstrel s Big Benom,tentokrat by sa to uz mohlo podarit,, verim ze Ben by mu riadne zatapal v zapase.

Uvidime ako sa pomiešaju karty v HW,, su tam dost slubne šance po prichode borcov ako Ngannou,Tybura,Volkov,Blaydes,Lewis +The Boa Constrictor