přihlásit trvale
Nová registrace
UFC 210: Cormier vs. Johnson - startovní listina

UFC 210: Cormier vs. Johnson - startovní listina

přečteno: 5034×
06.04.2017 v 11:15 | Autor: Caidel
diskuse: 41×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Po třítýdenní pauze se UFC vrací do akce se skutečně masivním čtyři a půl hvězdičkovým PPV turnajem UFC 210: Cormier vs. Johnson 2. Ten se koná (stejně jako Bellator 176 o kterém si rámcově také povíme níže) v sobotu 8. dubna a to v KeyBank Center v Buffalu ve státě New York. Do Buffala tak UFC zavítá po 22 letech, naposledy zde bylo ještě před zákazem MMA v USA v roce 1995 s UFC 7 :)

A my si teď zběžně probereme celou třináctizápasovou startovku. Hlavním zápasem večera je očekávaný titulový remač v polotěžké váze mezi šampionem Danielem Cormierem a vyzyvatelem Anthony Johnsonem. Oba borci se střetli už v květnu 2015 kdy bojovali o volný titul polotěžké váhy (který byl měsíc předtím odebrán Jonu Jonesovi za jeho potíže se zákonem). Johnson sice Cormiera srazil k zemi, ten ale dokázal přežít a zpomalujícího Johnsona pak odškrtil RNC ve třetím kole. Od té doby Cormier obhájil s Gustafssonem a dal si superfight s Andersonem Silvou když se zhroutil plánovaný zápas s Jonem Jonesem. Souboj se Silvou Cormier označil za nejlehčí fight své kariéry a za nějakých cca 680 dní vlády nad divizí tak obhajoval pouze jednou s Gustsafssonem. Johnson si právo na remač bezesporu zasloužil - od porážky s Cormierem totiž nekompromisně knockoutoval hned tři vysokoprofilové soupeře - Manuwu, Badera a Teixeiru, přičemž jen Manuwa vydržel alespoň 28 vteřin do druhého kola, Bader a Teixeira padli hned v prvním. Dochází tak k maličko paradoxní situaci - vyzyvatel Johnson je v tuto chvíli světová dvojka, šampion Cormier kvůli relativní neaktivitě až trojka :) Souboj byl plánován už na UFC 206, ale Cormier si natrhl rozkrok a zápas se musel odkládat. 

Stylisticky je to celkem jasně dáno a oba vědí do čeho jdou. Cormier přiznává, že Johnsonova síla je enormní, ale zároveň také zmiňuje, že v druhém a třetím kole už to není ono - zkrátka, málokdo to asi vidí jinak, než že Johnson Cormiera vypne, nebo Cormier Johnsona uboduje, uválí nebo později submitne. Bodová výhra Johnsona není zrovna pravděpodobný scénář :)

Mimochodem perlička - v rámci UFC 210 bude mít vlastní tiskovku i Jon Jones, který si dá kolečko s médii (protože v Buffalo v New Yorku jednu dobu bydlel a teď tam prodává dům). Bizarní ovšem je, že Jones je oficiálně hostem i na after party k turnaji, což je něco co Cormier velmi kritizuje: „Jdu po ulici a vidím plakát který zve na afterparty s Jonesem. Který génius to vymyslel? Který génius se rozhodl dát Jonu Jonesovi, léčícímu se feťákovi a alkoholikovi afterparty? Kdo to vymýšlí? Skvělá práce Malki, fakt skvělá práce kámo.“

Daleko nevypočitatelnější je ovšem co-main event v kterém jsou sázky také poměrně vysoko. Rozdají si to v něm světová pětka střední váhy Gegard Mousasi a bývalý šampion, světová šestka Chris Weidman. Oba borci jsou kariérně momentálně na hodně odlišných místech. Internacionál a stoický univerzál Mousasi, jenž se dlouhodobě pohybuje těsně pod úplným vrcholem divize a s téměř padesáti zápasy na kontě patří mezi nejzkušenější borce v UFC se v poslední době podle všeho zdravě naštval a posunul svou hru ještě o level výš - od poslední velmi překvapivé porážky v září 2015 teď vyhrál čtyři zápasy v řadě, tři z toho ukončil TKO v prvním nebo druhém kole a navíc pomstil i tu poslední porážku s Urijahem Hallem. Zkrátka se zdá, že zapracoval na své pasivitě, jež byla jeho tradičně největší slabinou. Naopak šampion Weidman sice dvakrát zdolal Andersona Silvu a následně i Belforta a Machidu, pak se ale přestal zlepšovat (což přiznává i jeho trenér) a utrpěl dvě hodně těžké porážky - titul mu sebral Luke Rockhold a v listopadu ho strašlivým naskočeným kolenem nečekaně vypnul Yoel Romero. All-American Weidman tak sice byl šampionem, má ale odbojovaných pouze patnáct zápasů a nyní největší krizi své kariéry s prvními dvěma prohranými zápasy. Zda se dokáže vrátit na vrchol, nebo zda ho porážky třeba zlomily to je v jeho případě podstatně větší otázkou. Stylisticky také velmi zajímavý fight, Weidman má určitě lepší porazy, ale Mousasi bude asi maličko lepší v BJJ, zda ale o tolik, aby to vyrovnalo Weidmanovu zápasnickou výhodu, toť otázka. Postoj hodně vyrovnaný, ačkoli Mousasi je výrazně zkušenější a prověřenější kickboxer. Weidman slibuje, že zde zahájí svůj comeback, Mousasi zase natvrdo hodlá útočit na titul a taky si hodlá u UFC říct o daleko lepší peníze (jmenovitě ho dožralo, že Hunt bere 800 tisíc za zápas s bilancí 10-10 ač ho Mousasi v minulosti porazil) a celkově Mousasi tvrdí, že s ním UFC pěkně zametá a patří tak mezi hlavní kandidáty na případný odchod z UFC.  Mousasi navíc Weidmana vidí jako velmi předvídatelného a stále stejného borce. Tak uvidíme, zda se neplete. 

Dosti záhadná je pozice třetího zápasu. V něm se střetne Cynthia Calvillo (4-0 MMA, 1-0 UFC) z týmu Alpha Male s UFC debutantkou Pearl Gonzalez (6-1 MMA). Žebříčkově jsou obě někde kolem čtyřicítky ve své divizi a je tedy velkou otázkou, co dvě neznámé bojovnice dělají na tak prominentní pozici na startovce.

Ve čtvrtém zápase se střetnou ve velterové váze veterán Patrick Coté a veterán Thiago Alves. Oba bývalí tituloví vyzyvatelé, Coté ve střední (A. Silva), Alves ve velteru (GSP). Alves v předchozím zápase experimentoval s lehkou vahou kde podlehl na body Jimu Millerovi a nabral tak druhou porážku v řadě, teď se ale vrací do velteru, protože shazování do lehké dle jeho vlastních slov nemá smysl a nestojí to za to. Coté má v posledních cca šesti letech jasný kariérní postup - vždy vyhraje 3-4 zápasy a pak utrpí jednu porážku. V roce 2012 ho ubodoval Cung Le, v roce 2015 Stephen Thompson a nejnověji v posledním zápase ho po sérii tří výher porazil TKO Donald Cerrone, takže teď by sedmatřicetiletý veterán měl zase vítězit. Bojovat se bude pravděpodobně v postoji, jinak si ale Coté, čerstvý otec, myslí, že má větší Fight IQ než Alves a právě proto by si s ním měl poradit. Přiznává také, že se v jeho životě mnohé změnilo, jeho bojový styl ale prý zůstává stále stejný. 

Hlavní startovku otevírá souboj bývalého Bellator šampiona lehké váhy Willa Brookse a jednoho z nejaktivnějších grapplerů v UFC, Charlese Oliveiry. Brooksovo UFC působení je zatím spíše zklamáním. Tato světová třináctka debutovala poměrně nepřesvědčivou výhrou nad Rossem Pearsonem a následně Brooks podlehl KO ve třetím kole Alexi Oliveirovi v jeho výletu do lehké váhy. Brooks tím přišel o sérii devíti výher a musí si svou pozici v lehké váze vydobít znovu. Možná mu ale podobně jako Eddie Alvarezovi aklimatizace v UFC chvilku trvá. Sám věří tomu, že začátkem roku 2018 bude v diskuzích o titulovém zápase. Oliveira patří mezi borce kteří měli dlouhodobě problémy s vahou, tedy podobně jako Gastelum nebo Hendricks a to natolik, že ho UFC donutilo k přestupu do lehké váhy kde ho nyní čeká fight právě s Brooksem. To pro Oliveiru není zrovna ideální, protože Brooks má základ v zápase a může Oliveiru kontrolovat, ten přitom z posledních čtyř zápasů tři prohrál. Stylisticky je to ale nesmírně atraktivní borec, v 29 zápasech to u něj pouze třikrát skončilo na body, obvykle soupeře ukončí před limitem, nebo je sám ukončen. Podobně jako Gastelum si ale Oliveira není zcela jist, že zůstane v lehké a stále zvažuje návrat do pérové (zejména pak remač s Hollowayem, který prohrál kvůli zranění).

Hlavním předzápasem na Fox Sports 1 je zápas Myles Jury vs. Mike De La Torre. Pro Juryho návratový fight - kariéru začal patnácti výhrami v řadě, sérii šestí vítězství měl přitom i v UFC. V roce 2015 ale prohrál hned dvakrát po sobě (takže je jeho kariérní trajektorie trochu podobná té Weidmanově) - přebodoval ho Donald Cerrone a gilotinou dostal právě Charles Oliveira když to Jury zkoušel v pérové. Celý rok 2016 pak Jury vynechal kvůli zraněním a teď se vrací do akce. Přivítá ho De La Torre, který je žebříčkově kolem devadesátky a v UFC zatím předvádí střídavé výkony výhra/prohra. Teď je teoreticky na řadě výhra, pokud je ale Jury výkonnostně podobně tam kde skončil, měl by De La Torreho v pohodě zvládnout, protože v lehké váze už byl dokonce v TOP 10.

V dalším fightu souboj „jen jednou poražených“ mezi Kamaru Usmanem  (9-1 MMA) a Seanem Stricklandem (18-1 MMA). Strickland podlehl Ponzinibbiovi, ale od té doby už třikrát vyhrál, Usman má porážku z druhého kariérního zápasu a od té doby má rozjetou sérii osmi výher. Úspěšně se účastnil TUF 21 a teď v UFC ubodoval tři soupeře v řadě - Leona Edwardse, Alexandera Yakovleva a Warrley Alvese. Oba patří mezi silově vybavenější borce své divize, Usman je nyní světovou devatenáctkou.

Po roce uvidíme Charlese Rosu, kterému UFC ne a ne dohodit nějaký fight, ačkoli byl celý rok zdravý a několikrát se nabízel jako záskok. Rosa kvůli tomu dokonce i zvažoval podepsat s konkurencí (nabídky měl z více organizací), ale UFC mu nakonec dalo nejlepší návrh a tak zůstává. V UFC zatím 2-2, ale porážky jsou vždycky s hvězdičkou - proti Siverovi zaskakoval v debutu na poslední chvíli a s Yairem Rodriguezem prohrál jen těsně na body. Soupeř Shane Burgos je neporažený (8-0) borec z New Yorku a v UFC debutu vítězil na body. 

V polotěžké Patrick Cummins vs. Jan Blachowicz - půjde asi o rozstřel o vyhazov, neboť mají oba bilanci 1-3 v posledních čtyřech a jsou mezi světovou třicítkou a čtyřicítkou. 

Nenastane-li nic nepředvídatelného (což se v poslední době bohužel stává dost často), budou předzápasy na UFC Fight Pass zahrnovat hned čtyři fighty. Stejně jako Burgos je i Gregor Gillespie (8-0) neporažený borec z New Yorku, jež zvládl svůj UFC debut. Proti němu Andrew Holbrook. Za Alpha Male nastoupí neporažený Josh Emmett (11-0 MMA), jenž v obou UFC výhrách zatím docela zářil. Desmond Green trénuje s Blackziliany (i po současných týmových problémech) a do UFC přichází se čtyřmi výhrami v řadě. Zkušenosti má z Titánů a z Bellatoru, ale Emmett prohlašuje že Greenovi nevoní schytávat údery a prý si s ním hravě poradí. Irene Aldana z Mexika patří mezi slibnější prospekty ženského bantamu. V předchozím fightu pro ní sice byla veteránka Leslie Smith moc, ale i tak Aldana nevypadala vůbec špatně. V minulosti už prohrála jen s šampionkou Invicty Tonyou Evinger a kdysi ještě s Larisou Pacheco (nyní v UFC). Katlyn Chookagian v předchozím fightu těsně na body podlehla Liz Carmouche a utrpěla tak první porážku v kariéře. Katlyn nyní světovou třináctkou, Irene sedmnáctkou. A pátým nejvýš nasazeným mužem celé startovky bude paradoxně v zahajovacím fightu UFC nováček Magomed Bibulatov, neporažená (13-0) světová desítka muší váhy. Bibulatov přichází jako úřadující šampion WSOF, od posledního fightu ve WSOF ale stihl ještě dvakrát vyhrát v ruské WFCA a zkušenosti má i z ACB. První UFC prověrkou bude Jenel Lausa z Filipín, světová #48, bojovník přicházející z PXC. UFC debut už zvládl.

 

Hlavní zápasy (PPV)

 • Daniel Cormier (šampion) vs. Anthony Johnson - o titul polotěžké váhy
 • Chris Weidman vs. Gegard Mousasi - střední váha
 • Cynthia Calvillo vs. Pearl Gonzalez - ženská 115
 • Thiago Alves vs. Patrick Cote - velterová
 • Will Brooks vs. Charles Oliveira - lehká

Předzápasy (Fox Sports 1)

 • Myles Jury vs. Mike De La Torre - pérová
 • Kamaru Usman vs. Sean Strickland - velterová
 • Charles Rosa vs. Shane Burgos - pérová
 • Patrick Cummins vs. Jan Blachowicz - polotěžká

Předzápasy (UFC Fight Pass)

 • Gregor Gillespie vs. Andrew Holbrook - lehká
 • Josh Emmett vs. Desmond Green - lehká
 • Katlyn Chookagian vs. Irene Aldana - ženská 135
 • Jenel Lausa vs. Magomed Bibulatov - muší

 

 

UFC 210 ovšem není jediným víkendovým turnajem. Tím druhým je Bellator 176: Carvalho vs. Manhoef 2, který se bude konat rovněž v sobotu 8. dubna v Pala Aplitouru v italském Turíně. Sobota je dána právě tou Itálií, navíc stejně jako předchozí Bellator turnaj v Turíně i zde bude součástí turnaje také několik zápasů z Bellator Kickboxingu (jako samostatný turnaj).

Turnaj jako takový nemá zrovna silnou startovku, je na něm hodně evropských jmen a málo žebříčkových borců a předchozí souboj mezi Carvalhem a Manhoefem byl navíc nuda nejstrašnější, napodruhé se snad ale zadaří lépe - alespoň to slibují oba protagonisté. Rafael Carvalho (13-1 MMA) se s Melvinem Manhoefem (30-13 MMA) střetl už loni v květnu. Zápas stál úplně za houby, oba byli absurdně pasivní, i tak ale podle názoru prakticky všech zvítězil Melvin Manhoef. Rozhodčí to ale viděli jinak a Carvalho tak zůstal šampionem. Možná nejobávanější knockoutér vůbec (28 KO v 30 výhrách, 25 v prvním kol a jako střední váha vypnul i Marka Hunta ještě v době, kdy měl Hunt žulovou bradu - navíc z ústupu v 18 vteřinách), čtyřicetiletý Manhoef ale nyní dostává druhou šanci na titul. V jeho případě by šlo o krásné zakončení dlouhodobé kariéry a alespoň za mě si titul zasloužil už po prvním fightu. Manhoef i Carvalho pochopitelně slibují, že do toho v druhém fightu budou šlapat daleko víc. Historicky jde o desátý titulový zápas střední váhy v Bellatoru a také o devátý titulový remač v Bellatoru. Manhoef je ve 40 letech nejstarším borcem startovky a je také nejstarším borcem, který kdy v Bellatoru bojoval o titul. Ve 46 zápasech kariéry má jen čtyři bodová rozhodnutí v kterých to má 2-2, jedno z těch rozhodnutí byl právě předchozí zápas s Carvalhem. Carvalho má nyní vyhraných třináct zápasů v řadě (prohrál jen ve svém MMA debutu) a všech deset stopek v kariéře má KO - na zemi by se tu tedy asi bojovat nemělo. Ze tří zápasů vyhraných na body má ale dva jen těsně vyhrané (oba v Bellatoru), podpora fanoušků bude ale zcela nepochybně na straně velmi populárního Manhoefa, který je navíc řádově zkušenější (mimo MMA má podobné statistiky i v kickboxu kde má odboucháno 49 zápasů s 37 výhramio a  27 KO). Carvalho je ve střední váze pětadvacítka, 

Co-main eventem bude ženský souboj na smluvní váze 130 liber mezi Anastasií Yankovou (4-0 MMA) a Elinou Kallionidou (5-1 MMA). Na neporaženou Rusku Yankovou Bellator očividně sází docela dost a nezanedbatelný podíl na tom bude mít její vzhled :) Ve čtyřech výhrách má tři submise, v Bellatoru zatím vítězila dvakrát, naposledy se ale s Vetou Arteagou pořádně zapotila. Proti ní osmnáctiletá bojovnice z Řecka, Elina Kallionidou, jenž je nejmladší bojovnicí v Bellatoru vůbec a je také pochopitelně nejmladší na této startovce. V Bellatoru debutovala loni v prosinci, kde jí zdemolovala Sinead Kavanagh a uštědřila jí tak první porážku kariéry. Elina ale prokázala slušné srdce a při jejím věku se může zlepšovat dost raketovým tempem (ona tedy Anastasia v 26 letech má potenciálu také dost).

V dalším zápase přichází změna na poslední chvíli - američan Carrington Banks měl nastoupit proti Mihailu Nicovi  (5-0 MMA), jenže se zranil a tak šanci jen pět dní před turnajem dostává Samba Coulibaly (11-4 MMA) z Francie. Pro oba borce to bude Bellator debut. Neporažený Nica z Moldávie je ovšem vítěze turnaje Road to Bellator (vyhrál v něm během roku 2016 tři zápasy) a do Bellatoru se dostává jen 15 měsíců po svém profesionálním debutu. Coulibaly je zkušenější a bojuje od roku 2011.

Ještě pekelnější tempo než Nica má ale jeho krajan Valeriu Mircea (13-4 MMA, 0-1 BMMA). Ten stihl všech 17 zápasů za necelé dva roky. Stejně jako Nica je i on výhercem Road to Bellator, v Bellator debutu v prosinci byl ale předhozen Goiti Yamauchimu a prohrál trojúhelníkem v prvním kole. Teď tedy dostává druhou šanci, 11 z 13 zápasů vyhrál před časovým limitem. Což je podobná statistika, jakou má jeho soupeř Djamil Chan (12-3 MMA, 1-1 BMMA), který má před limitem 10/12 výher. V Bellatoru zvládl debut s Richardem Patishnockem ale pak podlehl na body Dereku Camposovi.

Zato Bellator kickboxing má tentokrát slušná jména. Šampionka muší váhy Denise Keholtz bude obhajovat proti Martine Michielotto, o volný titul lehké váhy si to rozdá Giorgio Petrosyan s Amansio Paraschivem a v akcí bude také loktovač John Wayne Parr proti Nando Calzettovi.

 

Hlavní startovka

 • Rafael Carvalho (šampion) vs. Melvin Manhoef - o titul střední váhy
 • Anastasia Yankova vs. Elina Kallionidou - ženská smluvní 130 lb.
 • Samba Coulibaly vs. Mihail Nica - velterová
 • Djamil Chan vs. Valeriu Mircea - lehká

Bellator Kickboxing

 • Denise Kieholtz (šampionka) vs. Martine Michielotto - o ženský titul 125
 • Giorgio Petrosyan vs. Amansio Paraschiv - o volný titul lehké váhy
 • John Wayne Parr vs. Nando Calzetta - střední
 • Gaston Bolanos vs. Luca D'Isanto - pérová
 • Musta Haida vs. Enriko Kehl - lehká
 • Kevin Ross vs. -bude oznámeno- - bantamová


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+3
Jarome - Čtenář - 9.4.2017 v 07:14
Re: 11 - přejít na příspěvek
Rumble,si tam prisiel len odbit posledny zapas....Hlavou lietal uplne uz niekde inde,na vysledku...
 
+3
Jarome - Čtenář - 9.4.2017 v 07:16
Re: Dhs - přejít na příspěvek
Pri tom Daniel je skvely chalan...Mladym chalanom z gymu zo svojho vrecka,plati vsetky vydavky...
 
+3
homer - Čtenář - 9.4.2017 v 07:43
Anthony - přejít na příspěvek
Toho Anthonyho nechápem čo by iný dali zato byť v jeho pozícii ( Ja napríklad :)v trojke najle...
 

Všechny příspěvky

1ConorMCGregor - Čtenář - 7.4.2017 v 07:54
lol - Odpovědět
 

Daniel Cormier vs Anthony Johnson kurz ve fortune je vyrovnany 1.83 na oba dva a pritom v zahranici je kurz uplne jiny a favorit je Anthony kurz je -128 USA ( u nas kurz 1.78) a  Cormier +101 USA (kurz 2.01) Nechapu co tim chce docilit fortuna. Cesi okradat umi typicke.

1ConorMCGregor - Čtenář - 7.4.2017 v 18:47
1.2libry za 2minuty !!!!! - Odpovědět
 

Cormier nevzladl vahu https://www.youtube.com/watch?v=d9orL5hGkQ4

a o 2min. pozdeji jo, za pomoci rucniku , to bylo ale trapne. UFC co to melo byt  za situaci!!!!!!!!!!

malylada87 - Čtenář - 7.4.2017 v 20:11
Re: 1.2libry za 2minuty !!!!! - Odpovědět
 

Váhu zvládl na potřetí.

malylada87 - Čtenář - 7.4.2017 v 20:15
Novika - Odpovědět
 

Spíš Gonzales zvládla váhu, ale praskl ji silikon a musí odstoupi :D

KingNorth - Čtenář - 7.4.2017 v 23:56
Re: Novika - Odpovědět
 

Jak jsem to pochopil Já,  nechtěli ji pustit ze je vůbec má. 

Ted proběhlo ze se zápas vrací na kartu po přezkoumání. 

Caidel - Administrátor - 8.4.2017 v 07:32
NYSAC - Odpovědět
 

Teda, komise v New Yorku skutečně hravě zvládla za rok působení v MMA získat pověst naprosto největších diletantů, co si různá specifická pravidla a extra buřty vymýšlí prakticky za pochodu.

Fiasko ohledně Cormiera je pekelné (a prakticky všichni se shodují, že to s tou plachtou byl jasný švindl), to že zakázali start Pearl Gonzalez, protože má silikony, to je těžký bizár (v pravidlech pro box to skutečně mají, ale je nepochopitelné, že ti so UFC nebo New York nepořešili dřív než po vážení) a to, že si pak kvůli PR průšvihu rozmysleli, to je taky haluz. 

To už i Texas v poslední době funguje docela slušně. 

1ConorMCGregor - Čtenář - 8.4.2017 v 09:05
Re: NYSAC - Odpovědět
 

Však se rukama držel ručníku cheater C. !!!!! To šlo videt. Jones ho rozbije.!!

willy666 - Čtenář - 8.4.2017 v 11:45
Re: NYSAC - Odpovědět
 

ak by Cormier navazil viacej, tak by museli titulak zrusit, alebo by stacilo odovzdat 20 percent s platu Johnsonovi?? 

Caidel - Administrátor - 8.4.2017 v 15:19
Re: Re: NYSAC - Odpovědět
 

Odevzdával by 20% platu a zápas by se konal, ale Cormier přišel o titul a nemohl by ho obhájit, mohl by ho pouze získat Johnson.

Jinak je to samozřejmě trapné a všechno, ale na druhou stranu - měl ještě dvě hoďky aby tu váhu dal, tak to možná celé bylo zbytečné a dal by jí i tak. Nebo taky ne. S bouráním do těhotných, úmyslným šťoucháním do očí a dopingem apod. se to pořád ještě úplně srovnávat nedá :) Čistý z toho každopádně nevyjde nikdo, ani Cormier, UFC, NYSAC... a Jones by asi udělal lépe, kdyby mlčel a šoupal nohama...

 

willy666 - Čtenář - 8.4.2017 v 17:07
Re: Re: Re: NYSAC - Odpovědět
 

to je v poriadku, ale ak by Cormier pri takejto situacii vyhral, tak titul by tym padom ale neziskal nikto...

Maltézsky psík - Čtenář - 8.4.2017 v 20:00
Re: Re: Re: Re: NYSAC - Odpovědět
 

Neziskal by ho nikto. Cormier by ostal šampiónom, ale výhra by sa nepočítala ako obhajoba titulu, ale ako výhra v netitulovom zápase. Ako keď vyhral s Andersonom Sylvom.

homer - Čtenář - 8.4.2017 v 15:16
Dhs - Odpovědět
 

Prečo na toho cormiera v jednom kuse všetci bučia prečo je taký nepopulárny ja ho mam celkom rád a porazil ho zatiaľ len jones to hovorí za všetko je to skvelý zápasník 

malylada87 - Čtenář - 8.4.2017 v 17:36
Re: Dhs - Odpovědět
 

V jakémkoli sportu jsou kontroverzní osobnosti oblíbené :).... zvlášť když Jones v planované odvetě s DC, kdy mělo ono to one rozhovor s Roganem, tak DCho v debatě jasně rozebrar docela konstruktivně. Navíc se vracel jako vyléčený, polepšený fetak, takze tyto pribehy také lidi zerou.

Mám rad oba, ale Jones je jako bojovnik se svym vystupvaním v debatach orad jinde :D

Jarome - Čtenář - 9.4.2017 v 07:16
Re: Dhs - Odpovědět
 

Pri tom Daniel je skvely chalan...Mladym chalanom z gymu zo svojho vrecka,plati vsetky vydavky na turnajoch-cestu,hotely a podobne...

T3RMINAT000R - Čtenář - 9.4.2017 v 06:50
11 - Odpovědět
 

DC ho spapal jak cukrik 

Jarome - Čtenář - 9.4.2017 v 07:14
Re: 11 - Odpovědět
 

Rumble,si tam prisiel len odbit posledny zapas....Hlavou lietal uplne uz niekde inde,na vysledku mu vobec nezalezalo...Celkovo pokazeny turnaj...Weidmana by som sa zastal,do poslednej chvili,si bol isty,ze kolena boli nelegalne,potom to sportovo uznal...Klobuk dole aj pred Gegardem,ktory tam neskakal od radosti ako pajac,ako niektori borci,po takom kontroverznom zapase,taktiez by som sa zastal Miragliotty,ktory len velmi tazko mohol rozlustit tie kolena...Skoda smolny zapas...Chvalabohu aspon za tu Calvillowink

homer - Čtenář - 9.4.2017 v 07:43
Anthony - Odpovědět
 

Toho Anthonyho nechápem čo by iný dali zato byť v jeho pozícii ( Ja napríklad :)v trojke najlepších, atraktívny fighter za zápasy dostáva veľa peňazí čo by ešte chcel? 

Gabin - Čtenář - 9.4.2017 v 11:40
Gabin - Odpovědět
 

DC ho krááásně utahal ..Nebylo to nic atraktivního,ale jájsem za něj rád..Je to frajer..Ted bych si hrozně přál,aby došlo k zápasus s JJ a porazil ho....

machina - Čtenář - 10.4.2017 v 06:37
... - Odpovědět
 

Absolútne nchápem, prečo si Rumble stále nakráčal do klinču a ešte sa pokúšal o takedowny, keď DC bol ešte v tej sekund naspäť hore. Úplne premrhaný title shot pre Rumbla. Mal do toho biť od začiatku a klinče využívať len aby sa dostal ďalej od DC.

Celkovo turnaj sklamanie kvôli kontroverziach. DC dobre zotrel Manuwu,že porazil si len Coreyho Andersona, takže si môžeš zatiaľ kľudne sadnúť:-)))

willy666 - Čtenář - 10.4.2017 v 13:13
Re: ... - Odpovědět
 

on tam siel uplne odovzdany...ved aku psychiku moze mat fighter ktory ide do zapasu s tym ze po fighte ukonci karieru?? a s kardiom bol na tom horsie ako v prvom zapase, on si siel odbit posledny zapas a nejak vynimocne sa na to nepripravoval podla mna...je uplne sialene ako TOP zapasnici opustaju UFC

Emerus - Čtenář - 10.4.2017 v 23:10
Rumble a pokyny treneru - Odpovědět
 

Tady je prepis toho, jaky pokyny davali pri zapase a mezi kolama treneri Johnsonovi. http://mmajunkie.com/2017/04/ufc-210-anthony-johnson-corner-shocked-wrestling-daniel-cormier

Ocividne vubec nedodrzoval nic z toho, co meli domluvenyho ani nereagoval na pokyny behem zapasu, naopak se choval prakticky obracene. Nechapu. Je mi fakt lito ze konci, byl to pro me jeden z absolutne nejkoukatelnejsich bojovniku, a bylo skvely ho sledovat, jak v zapasech sel po krvi jak hladovej vlk. A mimo oktagon naopak pusobil jako gentleman a celkem sympatak. 

Na druhou stranu, po tomhle zapase mi tam zustala silna pachut, cely to pusobilo fakt divne. A nejak porad nevim co si o tom myslet. 

malylada87 - Čtenář - 10.4.2017 v 23:59
Výsledky UFC 210 - Odpovědět
 

Hlavné zápas byl můj osobní tip DC, věřil jsem. že jeho brada prověřená HW ustojí nesmysl a jeho wresling je natolik dobrý, aby Rumbla utahal. Nevím, čemu to přičíst, že Rumble absolutně nezvládl taktiku a pouštěl se do tahanic, wreslingu s mnohem lepším borcem v tét disciplíně, těžším borcem. Absolutně minimum rozhodnout zápas v postoji. Dlouho jsem neviěl tak promatrněnou šanci, což ukázali i trenéři, které Rumble naštval a odešli do šatny už během rozhovorů s Rumblem. Hřebíček ukončení kariéry, to asi nikdo nečekal. DC si vyhru neskutečně užil a jak setřel Manuwu, bučící diváky a také Jonese, ale ten to jaké pán přešel. ůžeme se těšit na opravdu big  match.

 

Weidman má na ty kolena velké štěstí. Rozhodčí to udělal dobře, neviděl to a měl to zastavit. Kontroverzní bylo, že se tam cpal borec z komise, doktorka. Rozhodčí měl Weidmanovi hned říci, jestli chce pokračovat nebo ne. Pak samozřejmě přišla dlouhá pauza, což nemělo nastat a bylo by to nefér k Mousassimu. Nicméně regulerní výhra a smůla pro Weidmana, který by todle mého urval. Překvapila mě docela tragická takedown defence Mousassiho, i když vstávání mu šlo velmi pěkně. Nejsem si jistý, zda Mousassi může uspět proti takovému Romerovi, který by ho ze země nepustil. Bispinga byh mu jednoznačně předhodil na porážku, případně s Rockholdem by to mohlo být také zajímavé.

Cavillo s Alvesem pěkné výkony a trošku ošlo k překvapivě dalšímu ukončení kariéry Patricka Coteho. Trošku škoda, neboť poslední dva roky velmi dobře šlapal.

Největší zklamání Brooks, který vůbec nepotvrzuje velký prospekt jako champ Bellatoru a jen to ukazuje, jaký je rozdíl v TOP zápasnících v obou organizací. Nyní to bylo spíše malinkou chybičkou, kdy jemným háčkem nohy upadl a Oliveirovi nastavovat záda je prostě sebevražda.

Jury výborný a přesně splnil to, co se očekávalo a přejel soupeře na rozhřání po vleklých zraněních. 

Za mě nějlepší výkony Gillespie, který nekompromisně ukončil soupeře. Také Bibulatov, který dává nějakou naději, že by se mhl objevit někdo konkurenceschopný Johnsonovi. Absolutní TOP a jako budoucího kontendera o titul WW vidím Usmana. Tento borec je neskutečné zvíře, které se opírá o silný wresling, kardio a se Stricklandem zametl parádně. Kdyby mu dali Maiu, tak bych dal ruku do ohně, že jej přejede. Konečně ho čeká někd TOP a chytře si řekl o Magnyho, který by byl stylově asi snadný oříšek.

Mě osobně se velmi líbí Burgos, který má výborné proporce, s tvrdými údery a slušnou výdrží na bradu. Fyzičku prokázal také slušnou a když odbourá místy pasivitu v tom buldočím stylu a chození do předu bez úderu, může potrápit spoustu frajerů. Takový zápas s Stephensem, to by byly dobré jatka.

Zklamání Emmett a Blachowicz. Oba mi podělali tikety, I když já viděl zápas 2:1 pro Emmetta a rozhodčí opět mimo mísu. Hlavně ten poslední 30:27. TO co předvedl Blachowicz kromě prvního kola, tak velká bída. Cummings přežil peklo v prvním kole a nedůrazem Blachowicze to přežil. O tom, že má skleněnější brau věděl každý, ale opravdu dokázal překvapit. Janek po prvním kole odpadl kardiem a Cummings využil jeho velmi slabé takedown defence. Zápas takticky skvěle ukontroloval a Janka nejspíš vidíme v UFC naposledy.

Během UFC 210 b ylo prozrazeno, že Uriah Faber bude jmenován do síně slávy. Určitě si to zaslouží.

Caidel - Administrátor - 12.4.2017 v 10:22
Re: Výsledky UFC 210 - Odpovědět
 

Tady bych se jen ozval proti teorii "jaký je rozdíl mezi top bojovníky obou organizací" :) Rozdíl není žádný, top bojovníci jsou top bez ohledu na to v které organizaci bojují. I když v UFC je snažší skákat žebříčkem, když mají borců víc, jen tím, že třeba Larkin přešel do Bellatoru se jeho výkonnost ze dne na den nezhoršila o 50%. A přidržíme-li se příkladů z lehké váhy, tak Brooksovi se zatím v UFC nedaří (ale má času ještě dost), ale takový Eddie Alvarez se stal i šampionem UFC - takže jaký je rozdíl? :) Naopak exšampion UFC Benson Henderson v Bellatoru prohrál s šampiony ve velteru i lehké. Zkrátka žádný rozdíl, když je někdo dobrej, je dobrej.

Pointa je pak pochopitelně v tom, že UFC má těch dobrých většinou podstatně víc. Ale nějak kvantitativně lepších? To fakt ne. Někdo kdo je ve světové desítce je prostě schopný mít kompetetivní fighty s kýmkoli v TOP 10, bez ohledu na organizaci. Pro zajímavost: Bellator má v tuhle chvíli aspoň jednoho TOP 10 bijce ve většině vah, výjimkou jsou těžká, střední a muší (kterou Bellator vůbec nemá). Nejnapínavější je to teď paradoxně v polotěžké, kde má v první patnáctce Bellator už pět borců. Jasně, Jonese by asi nikdo z nich nedal, ale to v UFC taky nikdo :)

malylada87 - Čtenář - 12.4.2017 v 23:27
Re: Re: Výsledky UFC 210 - Odpovědět
 

Nesouhlasím, Alvarez byl už TOP borec mimo Bellator, než do něj vstupil a tyto anomalie jsou vyjímkou, Když se podívám na všechny champ Bellatoru, tak by si o titul nečuchl ani jeden. UFC pouští borce, kteří jim marketingově příliš nepomohou a kteří se prakticky k titulu nikdy nemají šanci dostat jak svým stylem nebo jim něco chybí. Larkin byl spíše zklamání v divizi a pouze s Magnym to byl vyloženě excelentní výkony, jinak střídal výkony. Davis, Bader ve většině zápasů UF nebyli tolik atraktivní, i když Bader se hodně zlepšil, na vrchol by se nikdy nedostal. Podívameli se na divize Bellatoru, tak ty největší jména se točí jen mezi sebou a ani mzi sebou nemají žádnou pořádnou konkurenci. Když zmíníme konkrétně Bensona, tak ten už byl v posledních zápasech na ústupu i v UFC. UFC si dobře a promyšleně borce vybírá a s kým počítat nebo ne. 

malylada87 - Čtenář - 12.4.2017 v 23:29
Re: Re: Výsledky UFC 210 - Odpovědět
 

Prakticky každdý turnaj Bellatoru je o tom samem, pořád stejní borci na hlavních kartach, ve výsledku ty zápasy tolik atraktivní nejsou a prelims prakticky o ničem. Já osobně co do záabavy raději zkouknu na živo české turnaje, které i přes méně kvalitní borce dokáží více strhnout, než usínačky Bellatoru.

1ConorMCGregor - Čtenář - 13.4.2017 v 06:56
Re: Re: Re: Výsledky UFC 210 - Odpovědět
 

http://sport.tn.nova.cz/clanek/super-prvni-cech-v-prestizni-svetove-mma-organizaci-bellator.html

malylada87 - Čtenář - 13.4.2017 v 07:38
Re: Re: Re: Re: Výsledky UFC 210 - Odpovědět
 

Pro něj příliš brzy a spíš předhozen do jámy lvové. Ja ho měl vidět možnost zápasit na živo a prohrál. Tak uvidíme, snad se mu poštěstí.

1ConorMCGregor - Čtenář - 13.4.2017 v 11:10
Re: Re: Re: Re: Re: Výsledky UFC 210 - Odpovědět
 

Uvidime snad to dobre dopadne, moc casu teda nemel ,ale jestli je pripraven tak do tooohooo !!!!!!

Caidel - Administrátor - 13.4.2017 v 11:17
Re: Re: Re: Výsledky UFC 210 - Odpovědět
 

Mňo, tvůj až řekněme „přehnaně pozitivní“ náhled na UFC je dobře znám, takže je jasné, že s tebou se v žádném případě na něčem podobném neshodnu. To bylo spíš pro ostatní čtenáře u kterých by bylo škoda, kdyby Bellator zavrhovali tak nějak apriori z principu :)

FJODOR n.1 - Čtenář - 13.4.2017 v 13:12
Re: Re: Re: Re: Výsledky UFC 210 - Odpovědět
 

laughing Máš recht

fedo - Čtenář - 13.4.2017 v 23:05
Re: Re: Re: Re: Výsledky UFC 210 - Odpovědět
 

Jednoznacne Bellator. Z ufc len par zapasov a aj to uz len bojovnikov zo starej dobrej Pride. Inak ufc nuda....

1ConorMCGregor - Čtenář - 13.4.2017 v 11:20
Anthony Johnson - Odpovědět
 

I tak nejvice mi teda bude chybet Anthony Johnson, protoze jeho KO/TKO mi bude urcite chybet, skoda ho. UFC fakt posledni dobou ztraci cim dal vetsi jmena ,nez se dalo predpokladat. Anthony se pry chystá vstoupit do Los Angeles Rams , no  uvidime.

predator - Čtenář - 13.4.2017 v 11:32
Re: Anthony Johnson - Odpovědět
 

nehovoril náhodou že končí lebo sa mu nechce tráviť deň čo den v telocvični ? 

Caidel - Administrátor - 13.4.2017 v 11:36
Re: Anthony Johnson - Odpovědět
 

O těch Rams se momentálně spekuluje nejvíc, ale zároveň to Johnson v nějakém rozhovoru výslovně popřel. A taky by to úplně nesouhlasilo s tím, že se už nechce nechat mlátit do hlavy, v tom NFL není o moc lepší a Johnson nemá ke hře žádnou kvalifikaci. Mluví se o tom, že by mohl dělat nějakého kondičního trenéra, ale tam to s kvalifikací taky není žhavé, v NFL si dokážou zaplatit řádově lepší profíky. Možná nějaký off-season MMA trenér pro pobavení :) Zatím zkrátka docela záhada. 

malylada87 - Čtenář - 14.4.2017 v 11:01
Novi nka - Odpovědět
 

Když jseme u těch akvizic mimo UFC, tak BW champ WSOF Moraes podepsal s UFC a hned ho prověří Assunsao, takže to bude mít hodně těžké a jsem zvědavý, jak bude vypadat s tímto TOP borcem BW.

1ConorMCGregor - Čtenář - 14.4.2017 v 11:04
Re: Novi nka - Odpovědět
 

Moraes konecne je v UFC. 13 zapasu v rade vyhranych za sebou, no figth to bude urco pekny.!!! jinak ma 18-4 v MMA.

1ConorMCGregor - Čtenář - 14.4.2017 v 11:09
Moneyyy - Odpovědět
 

Attendance: 17,110
Gate: $2,000,000

 

Daniel Cormier: $640,000 ($600,000 to show, $40,000 Reebok sponsorship)

Anthony ‘Rumble’ Johnson: $530,000 ($500,000 to show, $30,000 Reebok sponsorship)

Chris Weidman: $285,000 ($275,000 to show, $10,000 Reebok sponsorship)

Gegard Mousasi: $150,000 ($90,000 to show, $50,000 win bonus, $10,000 Reebok sponsorship)

Charles Olveira: $149,000 ($42,000 to show, $42,000 win bonus, $50,000 Performance of the Night bonus, $15,000 Reebok sponsorship)

Thiago Alves: $110,000 ($45,000 to show, $45,000 win bonus, $20,000 Reebok sponsorship)

Shane Burgos: $76,500 ($12,000 to show, $12,000 win bonus, $50,000 Fight of the Night bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Gregor Gillespie: $76,500 ($12,000 to show, $12,000 win bonus, $50,000 Performance of the Night bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Charles Rosa: $66,500 ($14,000 to show, $50,000 Fight of the Night bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Myles Jury: $65,000 ($30,000 to show, $30,000 win bonus, $5,000 Reebok sponsorship)

Patrick Cote: $63,000 ($48,000 to show, $15,000 Reebok sponsorship)

Will Brooks: $55,500 ($53,000 to show, $2,500 Reebok sponsorship)

Kamaru Usman: $48,500 ($23,000 to show, $23,000 win bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Jan Blachowicz: $41,000 ($36,000 to show, $5,000 Reebok sponsorship)

Patrick Cummins: $37,000 ($16,000 to show, $16,000 win bonus, $5,000 Reebok sponsorship)

Sean Strickland: $31,000 ($26,000 to show, $5,000 Reebok sponsorship)

Cynthia Calvillo: $26,500 ($12,000 to show, $12,000 win bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Katlyn Chookagian: $26,500 ($12,000 to show, $12,000 win bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Desmond Green: $22,500 ($10,000 to show, $10,000 win bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Magomed Bibulatov: $22,500 ($10,000 to show, $10,000 win bonus, $2,500 Reebok sponsorship)

Mike De La Torre: $19,000 ($14,000 to show, $5,000 Reebok sponsorship)

Josh Emmett: $18,500 ($16,000 to show, $2,500 Reebok sponsorship)

Andrew Holbrook: $16,500 ($14,000 to show, $2,500 Reebok sponsorship)

Irene Aldana: $14,500 ($12,000 to show, $2,500 Reebok sponsorship)

Jenel Lausa: $14,500 ($12,000 to show, $2,500 Reebok sponsorship)

Pearl Gonzalez: $12,500 ($10,000 to show, $2,500 Reebok sponsorship)

1ConorMCGregor - Čtenář - 14.4.2017 v 11:12
Re: Moneyyy - Odpovědět
 

Total Career Earnings: $2,961,800 ---->>>> Anthony Johnson 

 

UFC Fight Night: Stout vs Fisher – Jun 12/07 – W (Reiner) – $6,000 ($3,000 to show, $3,000 win bonus)*

UFC 76 – Sept 22/07 – L (Clementi) – $5,000

UFC Fight Night: Florian vs Lauzon – Apr 2/08 – W (Speer) – $10,000 ($5,000 to show, $5,000 win bonus)

UFC Fight Night: Silva vs Irvin – Jul 19/08 – L (Burns) – $9,000

TUFTeam Nogueira vs Team Mir Finale – Dec 13/08 – W (Burns) – $43,000 ($9,000 to show, $9,000 win bonus, $25,000 Knockout of the Night bonus)

UFC Fight Night: Lauzon vs Stephens – Feb 7/09 – W (Fioravanti) – $26,000 ($13,000 to show, $13,000 win bonus)

UFC 104 – Oct 24/09 – W (Yoshida) – $27,000 ($15,000 to show, $15,000 win bonus, $3,000 fine for missing weight)

UFC 106 – Nov 21/09 – L (Koscheck) – $87,000 ($17,000 to show, $70,000 Fight of the Night bonus)

UFC Fight Night: Nogueira vs Davis – Mar 26/11 – W (Hardy) – $40,000 ($20,000 to show, $20,000 win bonus)

UFC Live: Cruz vs Johnson – Oct 1/11 – W (Brenneman) – $111,000 ($23,000 to show, $23,000 win bonus, $65,000 Knockout of the Night bonus)*

UFC 142 – Jan 14/12 – L (Belfort) – $20,800 ($26,000 to show, $5,200 fine for missing weight)*

WSOF 1 – Nov 3/12 – W (Linderman) – $55,000 ($25,000 to show, $30,000 win bonus)

WSOF 2 – Mar 23/13 – W (Arlovski) – $65,000 ($32,500 to show, $32,500 win bonus)*

WSOF 8 – Jan 18/14 – W (Kyle) – $75,000 ($40,000 to show, $35,000 win bonus)

UFC 172 – Apr 26/14 – W (Davis) – $102,000 ($51,000 to show, $51,000 win bonus)*

UFC on Fox: Lawler vs Brown – Jul 26/14 – W (Nogueira) – $156,000 ($53,000 to show, $53,000 win bonus, $50,000 Performance of the Night bonus)

UFC on Fox: Gustafsson vs Johnson – Jan 24/15 – W (Gustafsson) – $160,000 ($55,000 to show, $55,000 win bonus, $50,000 Performance of the Night bonus)*

UFC 187 – May 23/15 – L (Cormier) – $500,000

UFC 191 – Sept 5/15 – W (Manuwa) – $295,000 ($115,000 to show, $115,000 win bonus, $50,000 Performance of the Night bonus, $15,000 Reebok sponsorship)

UFC on Fox: Johnson vs Bader – Jan 30/16 – W (Bader) – $315,000 ($125,000 to show, $125,000 win bonus, $50,000 Performance of the Night bonus, $15,000 Reebok sponsorship)*

UFC 202 – Aug 20/16 – W (Teixeira) – $340,000 ($135,000 to show, $135,000 win bonus, $50,000 Performance of the Night bonus, $20,000 Reebok sponsorship)

UFC 210 – Apr 8/17 – L (Cormier) – $530,000 ($500,000 to show, $30,000 Reebok sponsorship)*

 

malylada87 - Čtenář - 14.4.2017 v 23:45
Novinka - Odpovědět
 

Jacare Souza podepsal s UFC novou smlouvu na osm zapasu.

predator - Čtenář - 15.4.2017 v 13:31
Re: Novinka - Odpovědět
 

nevieš kolko zápasov má ešte Conor v zmluve ?  toho si bude UFC držať zubami nechtami 

Caidel - Administrátor - 15.4.2017 v 14:10
Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

Popravdě nevím, ale v rámci odhadu bych si tipnul, že Conor je úplně mimo tabulky a v zásadě pro každý fight nejspíš podepisuje novou smlouvu (UFC si ho určitě na pár fightů dopředu váže, ale neřekl bych, že má Conor nějaký papír podle kterého se celou dobu jede, IMO si ke každému fightu sjednává extra buřty).