přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC on FOX 24

Ohlédnutí za UFC on FOX 24

přečteno: 2261×
30.04.2017 v 19:14 | Autor: Caidel
diskuse: 22×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

Turnaj UFC on FOX 24: Johnson vs. Reis se konal 15. dubna ve Spirit Center v Kansas City v Missouri (Kansas City kupodivu není v Kansasu :) Šlo o vůbec první UFC turnaj ve státě Missouri a UFC s ním hned zlomilo rekord haly - návštěvnost 12 171 diváků kteří na vstupném zaplatili rekordních 1 081 193, což je celkem paradoxní, protože na poměry větších UFC turnajů jde o poměrně malou částku. Přesto však rekord haly. 

V TV to žádná velká sláva nebyla, průměrná sledovanost dokonce pod dva miliony (1,99 milionu), maximálka 2,9 milionu a předzápasy také na FOX 1,1 milionu diváků. Škoda, protože zápasově to byla pěkná podívaná. Demetrious Johnson opět ukázal, že je technicky možná úplně nejlepším borcem v historii MMA, Whittaker a Namajunas získali obrovská vítězství, Duquesnoy absolvoval parádní debut a Elliott se Smolkou si to rozdali ve fightu v kterém nebyla ani vteřina nudy. Osm favoritů vítězilo, pět jich prohrálo a tři zápasy skončily díky kopům, což je dorovnaný UFC rekord (s UFC 193 a UFC on FOX 10). 

UFC k turnaji vypustilo dvě pěkná videjka: 360 stupňová kamera a zpomalené záběry. Zajímavostí též je, že tři zápasy (Namajunas, Whittaker a Smith) skončily nějakou formou díky kopům, což je sdílený UFC rekord (totéž se stalo také na UFC 193 a UFC on FOX 10).

Teď již ale pojďme k jednotlivým zápasům.

V hlavním zápase večera nastoupil suverénně nejúspějšnější šampion současnosti, tedy šampion nejlehčí muší váhy Demetrious Johnson (26-2-1 MMA, 14-1-1 UFC) a to do své jubilejní desáté titulové obhajoby. Solidním vyzyvatelem byla světová sedmička Wilson Reis (22-7 MMA, 6-3 UFC). Na Johnsona, po technické stránce pravděpodobně vůbec nejlepšího fightera všech dob ale Reis naprosto nestačil, ačkoli se na něj připravoval opravdu dlouho (měli spolu bojovat už na UFC 201, takže Reis měl na Johnsona dva přípravné kempy). Johnson ale předvedl špičkový výkon. Famózní byla především jeho obrana, která v průměru dovolovala Reisovi zasáhnout jen zhruba šesti zásahy za kolo. Johnson mátl pohybem, úhyby tělem, rychlostí, zkrátka vším. Reise po tři kola přesvědčivě demoloval v postoji, aby svou dominanci nakonec završil porazem a jedenáct vteřin před koncem třetího kola také učebnicovou pákou která překvapila především jeho cornermany. Reis je přitom černý pásek v BJJ a v 28 předchozích zápasech kariéry ještě neodklepal ani jednou. Johnsonova převaha byla tedy (jako obvykle) absolutní a Johnson podesáté v řadě obhájil svůj titul, čímž vyrovnal historický rekord Andersona Silvy v počtu obhajob a ještě si za bezchybný výkon připsal padesátitisícový bonus. Příští obhajoba z něj tedy může udělat opravdu historického mistra. Ačkoli je Johnson prakticky bezesporu po technické stránce věci nejlepším borcem všech dob, jeho statistiky jsou neporovnatelné (doporučuji pročíst sekci statistiky), své divizi vládne takovým způsobem, že to v jeho pojetí vypadá naprosto jednoduše a pochopitelně bývá často označován za pound-4-pound krále, nebo za nejlepšího všech dob (např. nyní Danou Whitem), v čisté řeči čísel je v žebříčku „Celoživotních výkonů“ podle serveru FightMatrix v tuto chvíli teprve jednadvacítkou (ačkoli samozřejmě stále stoupá vzhůru). Hlavním problémem v tomto kontextu je u něj zatím čas (vládne divizi 5 let, Fedor nebo Aldo vládli dvojnásobek času) a relativní slabost divize - Johnson sice eliminuje TOP 10 borce jak na běžícím páse a je v muší historicky nejlepší, ale nikdo z muší váhy není další legendou jejíž skalp by Johnson mohl získat. 

Johnson má nyní jednoduchý cíl: Překonat rekord Andersona Silvy a dále na něm pracovat. Kdo bude jeho soupeřem při překonání milníku se zatím neví. Jistý zájem projevoval šampion bantamové váhy Cody Garbrandt, že by prý bylo hezké, kdyby Johnson v jedenácté obhajobě dokázal zdolat dalšího šampiona, ale Johnson s ním už údajně mluvil mimo kamery, vyříkali si vše potřebné a dohodli se, že se zápas nyní konat rozhodně nebude a vyzyvatelem bude někdo jiný. Johnson je jinak příležitostně trochu na kordy s UFC - tradičně není velkým marketingovým tahákem, podle Johnsona, jenž je vzorem profesionalismu je to ale především tím, že se ho UFC nesnaží dost podporovat a marketingově propagovat. Po nedávné mediální přestřelce mu ale Dana White slíbil, že mu rozhodně zařídí zpětně i osm dalších pásů - Johnson si totiž stěžoval, že narozdíl od ostatních šampionů od měl po devíti obhajobách doma stále fyzicky jen jeden pás, zatímco ostatní šampioni dostávají po každé obhajobě nové kusy. Reise porážka s Johnsonem stála jen jednu příčku ve světových žebříčcích a je nyní #8.

Johnsonovo vítězství bylo prakticky bezchybné, avšak také zcela očekávatelné. To v případě Rose Namajunas (6-3 MMA, 4-2 UFC) byla výhra podstatně méně jistá. Namajunas nastoupila proti zkušenější Michelle Waterson (14-5 MMA, 2-1 UFC) a stejně jako Johnson předvedla svůj životní výkon a navíc získala životní výhru. Namajunas v prvním kole kontrolovala většinu kola Michelle na zemi, v druhém jí pak načala highkickem, aby jí po krátké skrumáži ukončila RNC. Namajunas tak poskočila na pozici světové pětky (pomineme-li šampiona Johnsona, tak byla nejvýše postaveným bojovníkem/bojovnicí startovky společně s Whittakerem) a ačkoli prohrála předchozí zápas s Karolinou Kowalkiewicz, nyní je toho názoru, že je už je připravená na titulový zápas. A Dana White je téhož názoru. Mezi Rose a šampionkou Joannou Jedrzejcyk tak okamžitě zavládlo mediální dusno :) Michelle padá o 11 příček a je nyní #22.

Úplně nejméně očekávatelnou životní výhru ale v tento večer bezpochyby urval 2:1 sázkový outsider Robert Whittaker (18-4 MMA, 9-2 UFC) v souboji s Ronaldo Jacaré Souzou (23-5 MMA, 6-2 UFC). Všeobecně se očekávalo, že Souza zde výhrou potvrdí svůj nárok na titulový zápas, otázkou byl také jeho další kariérní krok - Pro Souzu to měl totiž být poslední zápas UFC smlouvy a Souza se netajil tím, že mu nabízené peníze od UFC nestačí a chce si vyzkoušet svou hodnotu na volném trhu. UFC nakonec na poslední chvíli couvlo a aby neriskovali ztrátu takto elitního borce, podepsali se Souzou jen den před zápasem novou osmizápasovou smlouvu. Což byla nakonec pro Souzu obrovská výhra, protože zápas s Whittakerem mu rozhodně nevyšel dle jeho představ. Whittaker přišel výborně připraven a ačkoli ho Souza v prvním kole dostal na zem a dokonce získal i záda, Whittakerovi se podařilo osvobodit a pak už začal fight kontrolovat v postoji on. V prvním kole se mu ještě tolik nedařilo, ale v druhém už Souzu hravě bombil v postoji, držel si odstup, bránil porazy a Souzu dvakrát srazil k zemi než ho rozhodčí po highkicku a následných úderech konečně odmával. Obří překvápko večera, Whittaker bere pozápasový bonus a prohodil si se Souzou žebříčkové pozice - Whittaker jde ze sedmičky na pětku, Souza přesně naopak. Souza má v nejbližší době po titulovém zápase a jelikož stárne - je mu 37 let, je otázka, zda na vrchol ještě někdy dorazí. Během zápasu se mu navíc obnovilo staré zranění prsního svalu a tak před několika dny absolvoval úspěšnou dvouapůlhodinovou operaci aby se se starým zraněním definitivně vypořádal. Nová smlouva s UFC by mu ale měla zlepšit náladu (na druhou stranu téměř zajišťuje, že Souza kariéru skončí právě zde). Whittaker zvítězil ve střední váze pošesté v řadě a je držitelem druhé nejdelší série v divizi za osmi výhrami Romera. Razantním způsobem si tak také řekl o pozici vyzyvatele, k čemuž se vyjadřoval hlavně šampion Bisping. Ten jednak Souzovi vzkázal něco ve smyslu to máš za to: „Kritizuješ - dostaneš přes hubu“ a následně uvedl, že hodlá nasrat také Romera a že podle jeho názoru si titulový fight zaslouží víc právě Whittaker, než Romero :) A narovinu přiznal, že to má za ty minulé řeči v minulosti :) Whittakerovi je osobně celkem jedno proti komu příště půjde, měl by to prý ale být aktuální držitel titulu. 

A dalším překvápkem se stalo vítězství nepříliš známého neporaženého borce Renato Moicana (11-0-1 MMA, 3-0 UFC) nad prověřeným ranařem Jeremy Stephensem (25-14 MMA, 12-13 UFC). Šlo o zápas, který dle vlastních slov ani Moicanovi nedával vůbec žádný smysl, ale Moicano ho zvládl velice pěkně - ubodoval Stephense zdálky, hlavně kopy a úhyby a nedal mu příliš příležitostí rozjet svá kladiva. Stephens vypadal celkem bídně a Moicana dost možná fatálně podcenil, protože celá tři kola nebyl schopen přijít s žádnou výraznou změnou taktiky. O těsné bodové výhře (2x 29-28, 28-29) by se teoreticky dalo diskutovat, ale zápas nebyl přehnaně zajímavý a tak se do diskuzí vlastně nikdo nepouští. Moicano se ovšem stává skokanem večera, neboť se vyšvihl na pozici světové jedenáctky a polepšil si o celých 37. příček. Stephens padá o pět a prohra ho stála místo v TOP 10, je nyní #12. Moicano teď nehodlá nikoho vyzývat, pomýšlí ale ideálně na TOP 5 soupeře a zápas, který by měl dávat smysl. Stephens je držitelem dvou ne zrovna příjemných rekordů, které ale svědčí především o délce jeho pobytu v UFC a vyrovnanosti výkonů. Celkovou UFC bilanci má Stephens zápornou (12-13), v pérové váze je to ovšem jen 5-5. Jeho 13 proher je však UFC rekord a UFC rekord je také jeho deset porážek na body. 

Hlavním předzápasem byl souboj těžké váhy mezi Alexandrem Volkovem (28-6 MMA, 2-0 UFC) a Royem Nelsonem (22-14 MMA, 9-10 UFC). Volkov přiznal, že v UFC debutu bojoval především sám proti sobě v případě Nelsona byl ale rád, že čelí tak známému a navíc velmi čitelnému jménu. Volkov přesně věděl co od Nelsona čekat - a Nelson nijak nepřekvapil, takže když ho Nelson pravačkou nesestřelil, Volkov ho v poklidu zdálky udirektoval a ukolenoval 3x 30-27. Volkov tak poskočil na dvanáctou příčku světových žebříčků a je teď ještě maličko výš, než byl v době kdy byl Bellator šampionem. Žádného konkrétního soupeře vyzývat nehodlá, na trash talk ho neužije. Nelson, který už drahně zápasů bojuje pořád stejně rozhodně nehodlá ukončovat kariéru ač má bilanci 3-7 v posledních deseti - boj jako takový prý rád moc nemá, ale hrozně rád trénuje box a BJJ a je tedy obrovská škoda, že BJJ ve svých fightech vůbec nepoužívá, ačkoli má černý pás. Žebříčkově Nelson padá na sedmnáctou příčku a hned po Stephensovi má nejvyšší počet bodových porážek v historii UFC. Nelson také nadále inkasuje nejvíc ze všech těžkých vah - schytal už 985 podstatných zásahů, 640 z toho na hlavu. 

Nesmírně očekávaný byl debut francouzského prospektu z organizace BAMMA, Toma Duquesnoye (15-1 MMA, 1-0 UFC), kterého do UFC přivítal Patrick Williams (8-5 MMA, 1-2 UFC). Williams nastupoval po téměř dvouleté pauze, Duquesnoy ale svůj debut zvládl, ač to rozhodně nebylo bez problémů. Williams začal podstatně lépe, poslal v úvodu zápasu Duquesnoye k zemi a pěkně mu pak natrhl obočí. Duquesnoye to ale vůbec nezpomalilo a zbytek kola chodil nekompromisně vpřed do výměn, ač tahal za kratší konec provazu. Jenže Williams začal už v druhé půli kola povážlivě vadnout a tak se Duquesnoy rychle dostal zpátky do zápasu. V posledních vteřinách Williamse napálil loktem tak, že Williamse rozhodně zachránil jen konec kola, jenže ani minuta pauzy nebyla dost na to, aby se dal dohromady - Duquesnoy na něj agresivně nastoupil a v 28 vteřině druhého kola ho dorazil dalším loktem a údery. Rozhodně tedy potvrdil, že je někým na koho se v třiadvaceti letech vyplatí dávat pozor. Duquesnoy začíná v UFC jako světová devatenáctka a rozhodně prý míří na titul - prý ale v klidu, krok za krokem. Každopádně neprohrál dvanáct zápasů v řadě, naposledy (a jedinkrát) prohrál v dubnu 2013. Williams se po porážce a po pauze objevuje v žebříčcích jako #222 a byl tak nejslabším mužem startovky. Než mu došla energie, vypadal ale velmi dobře. 

Po téměř roční neaktivitě kvůli rodinným problémům se vracel Bobby Green (23-8 MMA, 4-3 UFC) v zápase proti Rashidu Magomedovi (20-2 MMA, 4-1). Ten nastupoval po své první porážce od Ala Iaquinty a tak to s Greenem sehrál hodně na jistotu. Green nebyl zrovna své obvyklé energické já a kvůli jazykové bariéře také Magomedova neurážel, jak je u něj obvyklé, takže ho technicky o něco lepší Magomedov ubodoval v postoji na těsnou výhru 2x 29-28, 28-29 v které oba zasáhli přesně 75 podstatnými údery. Magomedov si polepšil jen málo a posunul se o jednu příčku na osmadvacítku, další krok v jeho kariéře je ale momentálně nejistý - tohle byl totiž poslední zápas jeho smlouvy a je otázka, zda mu UFC po takto divácky nevýrazném výkonu nabídne prodloužení. Navíc se nedá vyloučit, že by po zkušeném Magomedovi s bilancí 4-1 UFC mohla sáhnout nějaká z ruských organizací na vzestupu (ACB, EFN). Legitimní UFC veterán by se jim jistě hodil. Green to také nemá ideální - prohrál třetí zápas v řadě a zažívá nejhorší krizi své kariéry.

Třetí porážku v řadě nabral také Louis Smolka (11-4 MMA, 5-4 UFC) v souboji s Timem Elliottem (14-7-1 MMA, 3-5 UFC) pro kterého to byl první běžný zápas po vyhraném TUF24 a tituláku s Demetriousem Johnsonem. Smolka má v UFC ovšem nyní rozhodně lepší pozici než Green - i po prohře je stále světovou sedmnáctkou, ale především: Souboj s Elliottem byl naprosto jasným zápasem večera. Zejména příznivcům grapplingu bych tohle doporučil, to prostě musíte vidět - Elliott ani Smolka se během celého fightu nezastavili prakticky ani na vteřinu, skrumáže a různé změny pozic a pokusy o submise by se daly snad bez přehánění počítat na desítky, zkrátka paráda. Vítězil Elliott (3x 30-27) kterému k tomu pomohla především zápasnická převaha - zabodoval 12/14 porazů (druhé nejvyšší číslo v historii muší váhy), ale vzhledem k tomu jak je neortodoxní a na top control to moc nehraje měl Smolka spoustu příležitostí jak zápas neustále otáčet. Elliott je nyní světovou sedmičkou a ač byl spokojen se ziskem zápasu večera, nebyl spokojen se svým výkoenm, který označil za výkon „B“ úrovně. Sám přiznal, že to hrál moc divoce a měl Smolku v poklidu kontrolovat mohem víc. Pro diváky ale jen dobře. 

Změnu naopak udělal Aljamain Sterling (13-2 MMA, 5-2 UFC) a v zápase s Augusto Mendesem (6-2 MMA, 1-2 UFC) už nenavázal třetí prohrou v řadě a naopak svou porážkovou sérii zlomil. Špičkový grappler Mendes si na zemi vedl dobře hlavně v prvním kole, kdy šlo Sterlingovi několikrát o život, ale v dalších dvou kolech už mu Sterling porazy ubránil a zpomalujícího Mendese podstatně přestřílel kombinacemi (o 86 zásahů, na podstatné to bylo 83-30), takže Sterling zvítězil 3x 29-28. Kombinace byly u Sterlinga něco zcela nového a Sterling se po zápase přiznal, že musel změnit svůj styl, který byl doposud založen hlavně na vlažném okopávání soupeře zdálky. Rozhodčí podle Sterlinga prý vůbec nevědí na co koukají a kopy nebodují, takže Sterling musel začít chodit do výměn. To je Sterlingova verze, ve skutečnosti si většinou zápasy prohrával pasivitou. Výhra nad Mendesem ho posouvá na #14 a vrací se do pozice slibného prospektu.  Mendes, který poprvé v kariéře prohrál zápas na body je nyní #45 a asi by bylo dobré, kdyby konečně dostal nějakého normálního soupeře - zatčínat UFC kariéru Garbrandtem, Saenzem a Sterlingem je přece jen trochu drsné, zvlášť když měl Mendes v době příchodu do UFC na kontě jen pět fightů. 

Pěkný a přesvědčivý výkon předvedl Devin Clark (8-1 MMA, 2-1 UFC), který měl jasně navrch nad Jake Collierem (10-4 MMA, 2-3 UFC) a to jak v postoji, tak na jistotu porazy v posledním kole, čímž uhrál pohodovou výhru 2x 30-27, 30-26. Oba borci rozhodně patří mezi menší polotíhy (Collier přišel ze střední váhy), Clarka ale výhra posunula do světové padesátky na #49 a Collier prohrál na body poprvé v kariéře. Jinak v UFC v pěti fightech střídá výhry s prohrami. Clark s výhrou ale až tak spokojený nebyl - doufal, že se mu podaří Colliera ukončit, když ho demoloval celá tři kola (a hlavně v posledním to bylo 80-8 na údery).

Třetí večerní KO díky kopům se podařilo Anthony Smithovi (27-12 MMA, 3-2 UFC) v zápase s Andrewem Sanchezem (9-3 MMA, 2-1 UFC) a to v příslovečné minutě dvanácté - v tomto případě minutu a dvě vteřiny před koncem zápasu, který by Smith na body pravděpodobně prohrál. První dvě kola pro sebe urval Sanchez kteý Smithe celkem čtyřikrát sundal k zemi a vedl i zásahově, ve třetím kole ale Sanchezovi došly síly a Smith si ho začal kombinačně pěkně rozebírat. Velmi trpělivě si počkal na svou šanci zápas ukončit a po headkicku se mu to také v úplném závěru povedlo. Smith teď poškočil na #28 pozici světových žebříčků a prožívá dost zajímavé oživení kariéry - V UFC skončil v roce 2013, následně prohrál ještě ve Victory FC čímž svou krizi natáhl na tři porážky, ale pak se nějak sebral, věci mu začaly fungovat a přes Bellator a několik menších organizací se dostal do situace kdy má v posledních jedenácti zápasech bilanci 10-1 (prohrál od té doby pouze s Cezarem Ferreirou). Tentokrát měl ale opravdu namále, pověst finišera ale potvrdil i tak, 24/27 výher v kariéře má stopkou a v UFC má v rámci aktuálního turnusu bilanci 3-1. V souboji se Sanchezem byl o 46 zásahů pozadu, když se mu podařilo Sancheze ukončit. Ten je nyní světovou #49 a nedojít mu síla, v pohodě by zřejmě vyhrál. Přitom už před zápasem sám uvedl, že má teď energie mnohem dřív, neboť už se nepřetrénovává tak jak v minulosti a naučil se, že i odpočinek je důležitou součástí tréniniku.

Zak Cummings (21-5 MMA, 6-2 UFC) před domácím publikem hladce zvítězil nad Nathanem Coyem (15-7 MMA, 1-2 UFC). Cummings od začátku předpovídal, že bude mít nad stárnoucím (38) Coyem značnou atletickou výhodu a to se také potvrdilo. Cummings Coye načal hned v prvním kole a když si šel Coy pro poraz, chytil ho Cummings do gilotiny kterou Coye uspal. Rozhodčímu trochu trvalo zápas odmávat, ale Cummings nehodlal pustit ačkoli věděl, že je Coy asi mimo - je prý zvyklý, že občas někteří borci zkouší dělat že jsou mimo a získat tak výhodu aby submisi pustil. Takže hladká výhra za 4:21 prvního kola, Cummings byl ale jinak s UFC dosti nespokojen a nelíbilo se mu umístění tak hluboko na startovce, zvlášť když je domácím borcem, nyní se solidní UFC bilancí 6-2 a pozicí světové #29.  Cummings se jinak původně měl účastnit natáčení současného TUF 25 a tvořit tak s Jamesem Krausem dvojici borců aktuálně bojujících v UFC, ale nakonec dal raději přednost zápasení právě na tomto turnaji a také se raději rozhodl neshazovat tolikrát váhu (Cummings dřív bojoval ve střední).  Coy padá o osmnáct příček a stává se tak padákem turnaje (kupodivu nikdo nespadl o víc), pořád je ale ve světové stovce, i když z posledních čtyř fightů má bilanci jen 1-3 a obě porážky v UFC submisí.

Zahajovacím zápasem večera byl souboj Ketlen Vieira (8-0 MMA, 2-0 UFC) vs. Ashlee Evans-Smith (5-2 MMA, 2-2 UFC). 2x 29-28, 30-27 vítězila Ketlen a zůstává tak neporažená, v žebříčcích se nově objevuje jako světová dvacítka. Evans-Smith prohrála na body poprvé v kariéře. Na podstatné zásahy na hlavu to bylo 56-20 pro Ketlen, na kopy naopak 31-4 pro Ashlee. 

 

 

 

Zajímavé statistiky:

 • Návštěvnost: 12 171. Vstupné: 1,081 milionu. 

 • Sázkoví favorité: 8-5. Jediný debutant Tom Duquesnoy vítězil.

 • Startovka: 13 zápasů. Zápasový čas: 2:39:45.

 • Tři zápasy skončily díky kopům, což je UFC rekord (na UFC 193 a UFC on FOX 10 jich bylo stejně).

 • Bonusy: Zápas večera: Tim Elliott vs. Louis Smolka, Výkony večera: Demetrious Johnson (páka), Robert Whittaker (KO).

 • Johnson během tří kol s Wilsonem Reisem zasáhl 135 úderů s přesností 58%. Reis měl naproti tomu úspěšnost pouhých 9% a zasáhl jen 18 údery během tří kol. A to se bojovalo prakticky výhradně v postoji. Na postatné zásahy to bylo 108-16.

 • Johnson obhájil titul podesáté v řadě, dorovnal tak historický rekord Andersona Silvy a pochopitelně kraluje současným šampionům. 

 • Johnson má už celkem 11 titulových výher. Tím také dorovnal Andersona Silvu. Víc jich má jen GSP (12).

 • Výher jako takových má Johnson v UFC 12 v řadě. Jde o třetí nejdelší sérii v historii (Silva 16, Jones 13, GSP také 12) a je to pochopitelně nejdelší série současnosti i historie muší váhy.

 • Johnson už v titulových zápasech ukončil šest soupeřů. Dorovnal Rondu Rousey. Vede Silva (9) a Hughes (8).

 • Šest stopek je historický rekord muší váhy, čtyři submise taktéž. A sedm pozápasových bonusů taktéž.

 • 49 porazů je rovněž rekord muší váhy, 65 UFC porazů pro Johnsona napříč vahami je čtvrtý nejvyšší počet. Rekord GSP (87). 

 • Johnson má v UFC kariéře na kontě 1663 zásahů. Tím přeskočil Chrise Lytlea a Nicka Diaze a je historicky osmý. 

 • Reis má nyní v muší váze bilanci 5-2 a submisí prohrál vůbec poprvé v kariéře. 

 • Rose Namajunas dorovnala se čtvrtou výhrou ve váze 115 liber Paige VanZant a Tecii Torres. Víc výher má jen šampionka Joanna (7).

 • Namajnunas má na kontě také třetí stopku, tím dorovnala divizní rekord Paige VanZant. U čistých submisích drží Rose divizní rekord. Celkem má submisí pět z šesti výher v kariéře.

 • Podstatné zásahy na zemi: 33-1 pro Namajunas.

 • Michelle Waterson utrpěla čtyři z pěti porážek v kariéře před časovým limitem. 

 • Whittaker je zatím ve střední váze UFC bezchybný: 6-0. Jde o druhou nejdelší sérii v divizi, delší má jen Romero (8).

 • Whittaker má 14/18 výher v kariéře stopkou. Všechny čtyři stopky ve střední váze KO. 

 • Whittaker přestřílel Souzu o 46 podstatných zásahů. 55-9 celkem, 47-6 na hlavu. 

 • Souza byl knockoutován poprvé od roku 2008, utrpěl tedy KO po více než osmi letech a 17 zápasech. Všechny tři stopky v kariéře má KO - submisí ho pochopitelně ještě nikdo nedostal. Památné je zejména upkick KO Mousasiho právě z roku 2008 z DREAM. 

 • Jeremy Stephens má nyní v pérové váze bilanci 5-5.

 • Stephens v UFC prohrál už 13 fightů, což je historický UFC rekord. Deset z těchto porážek je na body - a to je také UFC rekord. 

 • Shodou okolností je jen krůček za Stephensem Roy Nelson, který tentýž večer prohrál na body svůj devátý zápas. 

 • Roy Nelson má v posledních deseti zápasech bilanci 3-7 a má devět porážek na body. Všechny tři výhry jsou proti borcům, kteří již nejsou v UFC nebo ukončili kariéru (Nogueira, Rosholt, Antonio Silva) V kariéře na body utrpěl 12/14 porážek a inkasuje nejvíc ze všech těžkých vah - v kariéře Nelson schytal už 985 podstatných zásahů, z toho 640 na hlavu.

 • Nelson má odbojováno nejvíc ze všech těžkých vah, v kleci už strávil 3:22:33

 • Nelson uspěl jedním porazem z osmi pokusů. 

 • Alexander Volkov vyhrál oba UFC zápasy na body. Nelsona přestřílel 122:32 na podstatné zásahy. 

 • Tom Duquesnoy má nyní dvanáct výher v řadě, naposledy prohrál v dubnu 2013. 12/15 výher má stopkou a ve svém debutu si připsal hned dva knockdowny a pracoval se zásahovou přesností 73%.

 • Patrick Williams má obě porážky v UFC KO, přesnost měl na rovných padesáti procentech. 

 • Tim Elliott má po vyhraném TUF 24 UFC bilanci 1-1. Celkově 3-4 a všechny tři výhry na body. 

 • Elliott proti Smolkovi nabodoval 12 ze 14 porazů. Jde o druhé nejvyšší číslo v historii muší váhy. Rekord se 14 porazy drží Demetrious Johnson (proti Kyoji Horiguchimu), ten na to ale potřeboval pět kol bez jedné vteřiny, Elliottovi stačily kola tři. 

 • Stejně jako Bobby Green má Smolka třetí porážku v řadě a zažívá nejhorší krizi v kariéře.

 • Zároveň je ale Smolka nejaktivnějším grapplerem muší váhy, má na kontě už 18 pokusů o submise (z těch osmnácti ale dotáhl jen jednu). 

 • Aljamain Sterling zlomil svou první porážkovou sérii v řadě a urval první výhru od prosince 2015. Mendese přestřílel o 86 zásahů, na podstatné to bylo 83-30. Sterling hodně bodoval na tělo: 46-7.

 • Augusto Mendes prohrál na body poprvé v kariéře. 

 • Reebok smlouva: 200 tisíc. Pětinu z toho bral šampion Johnson (40), 30 vyzyvatel Reis. Veterán Stephens už je v nejvyšší třídě za 20 tisíc, Nelson to má za 15 a Whittaker, Souza a Green brali 10. Všichni ostatní 5 a méně. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
Gabin - Čtenář - 4.5.2017 v 21:35
Re: UFC 213 - přejít na příspěvek
Bude to určitě jeden z těch top turnaju,ale pro mě je vrchol 211tka..:-)..
 
+1
malylada87 - Čtenář - 5.5.2017 v 01:07
Re: NEWSSS - přejít na příspěvek
UFC dobře brakuje WSOF, všichni champ, kteří byli vysoce hodnocení se rzohodli pro UFC...
 

Všechny příspěvky

Milivoj13 - Čtenář - 2.5.2017 v 19:19
Anderson Silva - Odpovědět
 

Frustrovaný Anderson Silva dnes prohlásil, že má po krk praktik UFC a končí kariéru, pokud mu nedají zápas o prozatímní titul s Romerem. Co na to říkáte? Docela šok.

 

Jinak dotaz. Na UFC on FOX je vždy stanoveno, že jsou na hlavní kartě jen 4 zápasy? Jelikož sleduju UFC na Nova Sport, tak jsem přišel na papíře o zajímavý zápas Nelson - Volkov.

Caidel - Administrátor - 3.5.2017 v 10:06
Re: Anderson Silva - Odpovědět
 

Ano, turnaje UFC on FOX mívají vcelku tradičně na hlavní startovce jen čtyři fighty. PPV 5 a Fox Sports 1 a UFC Fight Pass turnaje tuším šest (nebo někdy 5).

Milivoj13 - Čtenář - 2.5.2017 v 20:02
Johnson - Odpovědět
 

Jinak ještě takový dovětek k Demetriousovi. V muší váze nemá konkurenci, to je jasné. Ono ale celkově je ta konkurence v této váze malá. Článek to už vlastně nakousl. Pochybuju, že kdyby byla konkurence v muší váze stejná jako např. ve welteru, tak by Johnson tak snadno obhajoval. Těch borců je tam prostě výrazně méně. V současné chvíli si nedokážu představit, že by někdo Mighty Mouse sesadil. V muší váze navíc ani nějak zvlášť nehrozí KO, takže to je další obrovská výhoda Johnsona. Ve vyšších váhovkách je KO vždy na pořadu dne a může sestřelit kteréhokoliv šampiona. Johnson se ovšem může oklepat vlastně z čekokoliv a dál si jet to svoje. Pro mě osobně nemůže být zápasník z muší váhy nikdy brán jako GOAT, protože nemusel čelit tomu, co šampioni z vyšších váhovek.

1ConorMCGregor - Čtenář - 3.5.2017 v 06:25
Re: Johnson - Odpovědět
 

WTF are you talking about.!!!! Tebe 11 obhajob titulu nestaci a jeste je Dem.  je prvni v Pound for Pound ty nevis o cem mluvis to same muzu rict o 135lbs co tu pises. DJ je nejlepsi, jediny kdo zatim drzi titul porad v kuse ,,takovi A. SILVA(185lbs) si to zadupal sam, R. Barao tez to nedal (135lbs) , R. Roumsey(135lbs) taky ne  a kdo jeste vlastne jo Georges St-Pierre(170lbs) se vzdal titulu, J.Aldo tez drzel titulak dlouho jako tady ti ostani a taky to nedal v kuse drzet titul,,  Jediny, kdo drzi o te doby TITUL je  Demetrious Jonhson a ty tu pises take kraviny hezky receno FU.lol

malylada87 - Čtenář - 3.5.2017 v 07:25
Re: Johnson - Odpovědět
 

Souhlasím s tebou, třeba v HW je to absolutně nereálné se k tomu dopracovat. Proto bych byl s tím termínem opatrný. Takový Jones byl neporažený a musel čelit mnohem nebezpečnějším soupeřům. Muší váha trpí neostatkem konkurenceschopných borců pro něj. Než byla muší vaha vůbec vytvořena, bojoval Mightymouse v BW a tam tak dominantní nebyl. Samozřejmě se za tu dobu posunul daále. V osostatníh vahách je držet titul mnohem těžší. Stačí i to, kolik borců má UF v daných váhovkác a v muší váze je méně borců, než v těch ostatních. Dle mého je nejlepší bojovník napříč vahami Jones.

1ConorMCGregor - Čtenář - 3.5.2017 v 08:14
Re: Re: Johnson - Odpovědět
 

Ja povazuju Demetroiuse Jonhsona za best ted co je ted ve svete nejdele drzi titul od doby kdy ostatni ztratily titul, jj byl nejlepsi Jones tjn.. ale ted DJ.

malylada87 - Čtenář - 3.5.2017 v 11:46
Re: Re: Re: Johnson - Odpovědět
 

Stratil titul díky svým osobním problémům, ale uvidíš, že letos DCho přejede a bude ho mít zpět :)

...nemusíš vypisovat seznam borců, z  toho vyplývá co jsem říkal, prostě Fly divize je nejslabší. SW žen je relativně mladou divizí, takže má logicky menší počet. Nicméně když si vezmeme první desítky borců všech divizí, tak i z toho plyne, jak je FW nejslabší vahou. Nyní je i slabou vahou LHW, ale Jones zde vládnul, kdy byla snad jedna z nejnabitějších.

Milivoj13 - Čtenář - 3.5.2017 v 18:15
Re: Re: Re: Re: Johnson - Odpovědět
 

Já jsem samozřejmě nechtěl Demetriouse nějak urážet, ale prostě oproti jiným šampionům to má prokazatelně mnohem snazší. Možná blbý příklad, ale třeba Bayern Mnichov je v německé lize také dominantní a domácí tituly obhajuje jako na běžícím páse, protože tam není taková konkurence. Oproti tomu Real Madrid si na titul sáhl naposledy v sezóně 2011/2012, přitom se nedá říct, že by byl Bayern lepší než Real. Ve fotbale se dají kluby porovnávat v Lize mistrů. V MMA už z logiky věci není nic podobného mezi vahami možné. Kdybych se měl držet toho fotbalového přirovnání, tak na mě působí flyweight právě jako německá liga - neohrožený suverén Demetrious, který obhajuje tituly i díky velmi malé konkurenci.

 

Jinak souhlas s malylada87 - Jon Jones jako fighter za mě TOP. Uvidíme jak na tom bude s formou po absenci. S OSP mě zrovna nepřesvědčil.

1ConorMCGregor - Čtenář - 3.5.2017 v 08:18
CISLA - Odpovědět
 

Tady mas pocet fighteru v UFC

The number of UFC fighters

Light 97

Welter 90

Middle 54

Feather 54

Bantam 50

Heavy 43

Light Heavy 41

Fly 28

Women's Straw 38

Women's Bantam 26

1ConorMCGregor - Čtenář - 3.5.2017 v 08:21
Re: CISLA - Odpovědět
 

A tady mas kolik jich odeslo z urcitych vah a FLY ma taky minus tak UFC ani nechce tolik bojovniku tam jinak by tam bylo +7 misto -7

Compared to 3 month ago

Light -15

Welter -30

Middle -19 

Feather -20

Bantam -18

Heavy -6

Light Heavy -7

Fly -8

Women's Straw -5

Women's Bantam -3

 

1ConorMCGregor - Čtenář - 3.5.2017 v 08:21
Re: Re: CISLA - Odpovědět
 

TEDAAA -8 lol

AlistairMir - Čtenář - 3.5.2017 v 19:36
Re: Re: Re: CISLA - Odpovědět
 

Píšeš to krásně, ale celkem zbytečně když Malylada hned psal, že much je nejmíň, stačilo napsat - To je fakt - ne? laughing


Jednej s pokorou, respektuj druhé, bojuj čestně.

1ConorMCGregor - Čtenář - 3.5.2017 v 08:24
CISLA - Odpovědět
 

The number of UFC fighters (Compared to 3 month ago) Total:521(-131)

Vidis odeslo 131 lidi z UFC za posledni 3 mesice. Nechcou tolik figchterůů.

malylada87 - Čtenář - 4.5.2017 v 14:28
UFC 213 - Odpovědět
 

Tak UFC 213 se bude těžce letos překonávat. Potvrzené tyto nové zápasy:

Werdum vs. REEM

Cerrone vs. Lawler

A mělo by dojít i k zpasu Nunez vs. Schevcenko

T3RMINAT000R - Čtenář - 4.5.2017 v 16:25
Re: UFC 213 - Odpovědět
 

211 bude lepsia 

predator - Čtenář - 4.5.2017 v 17:03
Re: Re: UFC 213 - Odpovědět
 

tiež si myslím 

Gabin - Čtenář - 4.5.2017 v 21:35
Re: UFC 213 - Odpovědět
 

Bude to určitě jeden z těch top turnaju,ale pro mě je vrchol 211tka..:-)..

1ConorMCGregor - Čtenář - 4.5.2017 v 17:58
NEWSSS - Odpovědět
 

JUSTIN GAETHJE (17-0) podepsal s UFC a to 155lbs.

Prezident UFC Dana White chce pry rozjet 125lbs flyweight vahu pro ženy a to rozjetim Ultimate Fighter 26 od cervence a vysilat se bude az v 9mesici.

Danny Roberts vs. Bobby Nash bude na UFC Fight Night 113

Cris 'Cyborg' a Megan Anderson UFC 214

Thiago Santos vs. Gerald Meerschaert bude na UFC 213

Charlie Ward vs. Galore Bofando UFC Fight Night 113 

Frankie Perez vs Chrisem Wadem  by melo byt na UFC na FOX 25 jeste neni nic jiste jako fight.

 

malylada87 - Čtenář - 5.5.2017 v 01:07
Re: NEWSSS - Odpovědět
 

UFC dobře brakuje WSOF, všichni champ, kteří byli vysoce hodnocení se rzohodli pro UFC. Jen ukazuje, že UFC je pro motivaci největší lákadlo.

1ConorMCGregor - Čtenář - 5.5.2017 v 12:50
Re: Re: NEWSSS - Odpovědět
 

Bouzel to mas jak NHL a do toho se krčí MHL(rusko) take bere dobre hrace neco jak UFC vs Bellator ale v hokeji. 

1ConorMCGregor - Čtenář - 5.5.2017 v 12:52
Weight Cut - Odpovědět
 

https://www.youtube.com/watch?v=t_FO7MzAnzM

1ConorMCGregor - Čtenář - 7.5.2017 v 07:12
NEWSSS - Odpovědět
 

Conor Jack McGregor je syn ,Conora McGregora a Dee Devlin. Narodil se vcera  a zdrav.

 

UFC Fight Night 113:

Paul Craig vs. Khalil Rountree
Ryan Janes vs. Jack Marshman
Mark Godbeer vs. Justin Willis
Galore Bofando vs. Charlie Ward
Bobby Nash vs. Danny Roberts
Paul Felder vs. Stevie Ray

Yair Rodriguez chce fight s  Frankie Edgarem.

Jared Gordon vs Michael Quinones  bude na UFC 211