přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC on FOX 22

Ohlédnutí za UFC on FOX 22

přečteno: 2518×
22.12.2016 v 15:09 | Autor: Caidel
diskuse: 13×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

Turnaj UFC on FOX 22: VanZant vs. Waterson se konal v sobotu 17. prosince 2016 a šlo o poslední letošní turnaj ze série FOX. Turnaj se odehrál v Sacramentu v Kalifornii, v základně týmu Alpha Male, poprvé se však nekonal v Sleep Train Aréně jako obvykle, kde už se konaly čtyři turnaje, ale v zbrusu novém Golden 1 Center. 

Marketing byl tentokrát postaven především na blonďatém duu, tedy Paige VanZant a Sage Northcuttovi, šéfovi Alpha Male týmu Uriahu Faberovi, který zde nastoupil k poslednímu zápasu své kariéry a samozřejmě i zápasech dalších členů Alpha Male.

Turnaj navštívilo 13 136 diváků, kteří na vstupném zaplatili 1 238 992 dolarů. V TV ho na kanále FOX sledovalo 2,69 milionu diváků - což je pro UFC výborný výsledek. Live+SD3 sledovanost se dostala až na 3,178 milionu, což je nejlepší výsledek za poslední dva a něco roky, takže Paige VanZant diváky přitáhnout dokáže: maximální sledovanost během jejího fightu byla až 4,8 milionu fanoušků. Předzápasy na Fox Sports 1 udělaly 679 tisíc fandů (což je mírný podprůměr). Startovka měla celkem 13 fightů, favorité vyhráli šest zápasů a šest jich prohráli a debutující borci zde byli pouze dva - jeden vyhrál (Craig) a druhá prohrála (Aldana).

V hlavním zápase tedy hlavní hvězda turnaje Paige VanZant (7-3 MMA, 4-2 UFC), proti zkušenější Michelle Waterson (14-4 MMA, 2-0 UFC), bývalé šampionce Invicta  FC váhy 105 liber a bývalé světové jedničce váhy 105 liber, která však byla fanouškům víceméně neznámá, neboť v UFC zatím nastoupila k jedinému zápasu před rokem a půl. Žádné zareznutí ale na Waterson rozhodně nebylo znát, samá poznamenala, že jí ta pauza hodně pomohla - aby si sama uvědomila kdo je vlastně jako bojovník a vrátila se víc ke svým karatistickým základům. Její výkon zde byl prakticky bezchybný (za což si také vysloužila pozápasový bonus). Sidekicky si držela VanZant od těla, a když se VanZant navalila do klinče, předvedla Waterson krásný judo hod (mimochodem oblíbenou techniku právě Paige), na zemi se Paige rychle propracovala na záda a pak jí na několikátý pokus poslala RNC do bezvědomí za necelé tři a půl minuty. Waterson se nyní vrací do světových žebříčků jako světová desítka (a paradoxně tak po turnaji není výhradně nejvyšší nasazenou bojovnicí tohoto večera, o místo se s ní nečekaně dělí Leslie Smith z předzápasů). VanZant se propadá na pozici světové třicítky a z její strany teď chodí trochu rozporuplné reakce: Jednak slibuje, že se pro tohle (i zodpovědnost hlavních zápasů) zrodila a že se vrátí zpět a bude lepší bojovnicí, jednak naznačila, že si dá pauzu aby zapracovala na svých slabinách, především BJJ a jednak naznačila, že má mimo MMA i řadu dalších aktivit (herectví, WWE atd.) a že si celkově dá oraz. Takže vlastně není jasné, co teď bude, jisté ale je, že ač má bilanci v hlavních zápasech večera 0-2, diváci jí v kleci vidět chtějí (fight s Waterson sledovalo 4,8 milionu fanoušků). Po souboji s Michelle Waterson už začala toužit předchozí přemožitelka VanZant, Rose Namajunas která Waterson vyzvala. 

Také druhý z blonďatého dua, tedy Sage Northcutt (8-2 MMA, 3-2 UFC) nedopadl nejlépe. Čelil přemožiteli CM Punka, Mickey Gallovi (4-0 MMA, 3-0 UFC), jenž úspěšně pokračuje na svém tažení proti různě významným MMA celebritám. Gall v prvním kole kontroloval Northcutta na zemi a bylo znát, že Northcutt přece jen maličko na BJJ zapracoval, protože se dokázal bránit celé kolo. Pak se ovšem borci mezi sebou rozpovídali (a Northcutt prý v kleci začal s menším trashtalkem, což Galla ještě nemotivovalo), došlo na výměnu v rámci které Northcutt rozsekl Gallovi obočí, aby ho Gall vzápětí srazil k zemi, hopsnul na něj a z body trianglu mu nakonec nasadil nekompletní RNC které Northcutt ale stejně odklepal. S Barberenou Northcutt mluvil o krku postiženém vážnou infekcí, tentokrát se na nic nevymlouval, ale mnozí si povšimli, že tam kde VanZant opakovaně hledá úniky a riskuje spánek, Northcutt odklepává možná až příliš ochotně. A jsou i tací, co naznačují, že se Northcutt ve svých dvaceti letech momentálně spíše zhoršuje, protože přišel o sebevědomí a že by potřeboval pořádný kemp a ne vedení svým otcem. Gall je nyní každopádně světovou 213. a na nezkušeného borce nevypadá v kleci zde. Problém je, proti komu ho postavit příště, takhle málo zkušených borců prostě UFC na startovce moc nemá. Gall sám se rozhodně nebál a v pozápasovém rozhovoru uctivě požádal o zápas s Danem Hardym, pokud by Hardy dostal lékařské svolení k návratu do MMA. Hardy ale o několik dní později výzvu odmítl - z jeho pozice komentátora a veterána má prý zájem spíš o souboje s dalšími podobně zkušenými bijci a nechce brzdit v rozletu mladé prospekty jejichž vývoj by v budoucnu mohl komentovat. A pravdou je, že Hardy by byl o několik lig výš, než by měl teď Gall mířit. Northcutt je nyní ve velteru světová 277. (vůbec nejhůř umístěný borec turnaje), ale už naznačil, že příští zápas hodlá opět vyshazovat do lehké váhy, kde by působil radši. Pravdou je, že v UFC měl zatím pět fightů - tři v lehké vyhrál, dva ve velteru prohrál. 

Poslední zápas své kariéry a navíc před domácím publikem absolvoval Urijah Faber (34-10 MMA, 10-6 UFC), jenž předem oznamoval, že tohle bude naposledy co ho v kleci uvidíme (ačkoli naznačoval, že za určitých specifických podmínek by si dovedl představit i hypotetický návrat). Proti němu zkušený a ještě o rok starší veterán Brad Pickett (25-13 MMA, 5-8 UFC). A Faber se naposledy před emotivním publikem předvedl ve fantastické formě v jaké jsme ho možná už pár let neviděli. Pickett doufal, že mu závěr kariéry zkazí nějakou dobře mířenou pumelicí, ale k něčemu podobnému se nakonec ani nedostal. Faber se blýskl skvělým pohybem, precizním boxem i dobře časovanými porazy, knockdownem v prvním kole a Picketta naprosto smázl: 3x 30-26, čímž završil svou parádní kariéru: Před UFC byl jednoznačně nejpopulárnějším borcem nižšíh vah a právě on pomohl dostat „malé“ borce na mapu. V symbolickém gestu v následném rozhovoru zakopal dlouho vykopanou válečnou sekeru s šampionem a komentátorem UFC Dominickem Cruzem se kterým se po zápase usmířil. A Cruz se tak mohl věnovat slovním přestřelkám s Urijahovým týmovým kolegou a příštím vyzyvatelem Cody Garbrandtem, kterého ale výřečný Cruz v rozhovoru tak zmasakroval, až to pěkné nebylo (a FOX musel většinu rozhovoru vypípat: zde je necenzurovaná verze). Faber se nechal slyšet, že je velmi rád, že MMA opouští stále relativně fyzicky fit bez zdravotních následků a že má v pořádku i hlavu. To se zdaleka nepovede jen tak každému :) Mimochodem ve Faberově posledním fightu kariéry i pro tak zkušeného veterána přišlo dvakrát něco poprvé: Shodou okolností jeho zápas vůbec poprvé pískal John McCarthy a vůbec poprvé se prý Faber už před zápasem z nervozity několikrát pozvracel. Před nástupem se pak Faber raději ani nedíval na své highlight video, protože by to s ním emočně hodně zamávalo. Pickett má nyní po návratu do bantamu bilanci 1-3 a je kolem světové padesátky, končit ale ještě nehodlá (ač to asi není daleko). 

Zahajovacím fightem hlavní startovky byl souboj Alan Jouban (15-4 MMA, 6-2 UFC) vs. Mike Perry (9-1 MMA, 2-1 UFC). Perry svou ranou Joubana nezaskočil a Jouban si už ve zbytku zápasu fight v pohodě pohlídal (2x 30-27, 29-28) kombinacemi na tělo a hlavu, kopy a celkovou demolicí vadnoucího Perryho, který zjevně neměl připravený plán B. Jouban se prý pořádně namotivoval Perryho trashtalkem a naznačoval, že jeho výhra byla jasná věc, protože by prostě svomá synovi nedokázal říct, jak s takovým „bullym“ prohrál. Zápas snad Perryho prý naučil nějaké té pokoře. Jisté je, že souboj Versace vs. Reebok dopadl na tomto gala s jedním bodem pro Versace (Jouban byl dříve modelem) a mínus dvěma body pro Reebok (smlouvy s Paige a Sage). Jouban má nyní třetí výhru v řadě a vítězství ho posunulo do světové třicítky. Perry naopak utrpěl první porážku kariéry, přišel o sérii devíti výher a znovu vypadl ze světové padeástky kam teprve v předchozím fightu pronikl. 

Skotský neporažený nováček Paul Craig (9-0 MMA, 1-0 UFC) nastoupil proti rovněž neporaženému Luisi Henrique Da Silvovi (12-1 MMA, 2-1 UFC). Silva tentokrát ale hrubě nevypadal ve své kůži a agresivní styl aby u něj pohledal. Navíc mu v závěru prvního kola začala docházet energie. Craigovi se tak dařilo buď Da Silvovy porazy odvracet, nebo končit nahoře, nebo Da Silvu okamžitě na zemi něčím ohrožovat, což se mu také nakonec podařilo: V druhé minutě druhého kola na zádech zřetězil pokusy o trojúhelník a páku a Da Silva musel odklepat první porážku své kariéry. Da Silva už před zápasem hlásil, že chce žebříčky postupovat vzhůru pěkně v klidu, porážka ho ale sráží na 42. pozici. Naopak Craig se nechal slyšet, že ten den něčí sny zemřely, jeho to ovšem nebyly :) Craig se posouvá na 26. příčku světových žebříčků polotěžké váhy a stává se skokanem večera - polepšil si o 44. příček a za parádní páku navíc bere pozápsový bonus. Zkrátka UFC debut značka ideál. 

Souboj Cole Miller (21-11 MMA, 10-9 UFC) vs. Mizuto Hirota (18-7-2 MMA, 1-2-1 UFC) sem byl přeřazen ze zrušeného turnaje na Filipínách. Přitom právě Miller se nechal mnohokrát slyšet, že mu přebookování hrubě nevyhovuje, donutilo ho to k nonstop čtyřměsíčnímu kempu a ještě mu kompenzace za zrušený turnaj ani nepokryla náklady, takže už předem hlásil, že má problémy s motivací a únavou. A v kleci to rozhodně bylo vidět. Miller bojoval vlažně a bez zájmu a Hirota ho hlavně na zemi hladce ukontroloval 2x 30-27, 30-26 ve fightu, kde to bylo na údery 165-22 Hirota. Pro Millera to byl poslední zápas jeho smlouvy a vše nasvědčuje tomu, že s UFC smlouvu rozhodně neprodlouží - zájem totiž nebude mít po devíti letech v UFC ani on, ani UFC, protože Miller nyní naposledy vyhrál před 1067 dny. Naopak Hirota si konečně připsal první UFC výhru, když se mu nepodařilo zvítězit ani v rámci předchozího turnusu v roce 2013, ani loni ve finále turnaje Road to Japan, který skončil remízou. Hirota je nyní světovou 59., Miller 115. 

Prospekt Colby Covington (11-1 MMA, 6-1 UFC) využil bezezbytku své zápasnické výhody a opakovaně bral Bryana Barbernu (12-4 MMA, 3-2 UFC) k zemi. Tam ho sice nikdy příliš neudržel a občas předváděl i vylepšenou postojařinu, Barberena se ale nikdy pořádně nedostal do zápasu a Covington si stanovil nový osobák s porazy - 12 za jediný zápas (historicky druhé nejvyšší číslo v UFC velteru vůbec). Působivé je, že to zvládl s natrženým MCL, které si zrušil měsíc před turnajem a nebyl schopen pořádně trénovat - a ještě pár dní před zápasem podstupoval speciální terapii za 1200 dolarů z vlastní kapsy která mu alespoň umožnila nastoupit. Covington, spolubydlící Jona Jonese z výšky poskočil na pozici světové 26., Barberena padá na 57. příčku a ve velterové váze po překvapivých výhrách nad Northcuttem a Warlley Alvesem prohrál poprvé. 

James Moontasri (9-5 MMA, 2-4 UFC) sice začal solidně a hlavně kopáčsky bodoval v prvním kole s Alexem Morono (13-3 MMA, 2-0 UFC), ale jakmile se mu Morono začal dostávat na tělo, zápas jasně ovládl (3x 29-28), navíc Moontasrimu záhy došla šťáva. Což Morono čekal, protože Moontasri měl prý velké problémy udělat váhu a dokonce Morona v sauně dva dny před zápasem prosil, jestli by se nedohodli na smluvní váze - o čemž ovšem Morono nechtěl ani slyšet. Souboj Moontasri vs. Morono byl původně stejně jako Miller vs. Hirota plánován na Filipíny a pro Moontasriho je to zřejmě konec v UFC - poprvé v kariéře prohrál dva zápasy v řadě a celkově má UFC bilanci jen 2-4. Světová 41. Morono je naopak v UFC zatím neporažen s dvěma výhrami. 

Parádní pokoukanou byl souboj domácího borce týmu Alpha Male, neporaženého Joshe Emmetta (11-0 MMA, 2-0 UFC) a Scotta Holtzmanna (9-2 MMA, 2-2 UFC). Velmi dynamický fight ve kterém měli oba borci své momenty nakonec vyhrál právě domácí Emmett (3x 29-28), kterému v tom určitě pomohlo i osm porazů - ačkoli jeho hlavním plánem určitě nebylo Holtzmanna válcovat na zemi a za zmínku stojí zejména Emmettova naskočená kolena v klinčích. Emmett se posouvá do světové stovky, Holtzman zatím v UFC pravidelně střídá výhry s prohrami. 

Emmett vs. Holtzman byl sice pěkný zápas, ale ještě o něco víc do toho šlapaly veteránka Leslie Smith (9-7-1 MMA, 3-3 UFC) a debutující prospekt z Mexika Irene Aldana (7-3 MMA, 0-1 UFC). Leslie Smith tu byla trochu zády ke zdi: veřejně se totiž angažuje v jednom z odborářských hnutí proti UFC, takže teď celkem potřebuje vyhrávat. Smith se ale rozhodně nebojí (ostatně předchozí fight si dala v proti Cyborg) a jakožto „čestný Diazovec“ prostě pálí a kráčí vpřed, což proti Aldaně zabralo. Smith jí v prvním kole poslala k zemi a málem ukončila, Aldana ale dokázala přežít, na prospekt zachovala chladnou hlavu a dokázala to se Smith dobouchat v akčním fightu až do konce, za což si obě dámy odnesly 50 tisíc pozápasového bonusu. Vzduchem dohromady prolétlo 277 zásahů, což je pro ženskou bantamovou váhu třetí největší řežba historie. Vítězkou Smith (2x 29-28, 30-27), Aldana ale i v porážce vypadala velmi dobře a do budoucna hodně nadějně - pěkná technika, práce hlavou a tak podobně. Aldana je nyní světovou sedmnáctkou a Leslie Smith poskočila na světovou desítku a je tak s Michelle Waterson nejvýše nasazenou bojovnicí turnaje - Leslie je desítka ve váze 135 liber, Michelle ve 115. Smith se po zápase jako dřívější soupeřka Cyborg vyjádřila také k chystanému titulovému zápasu váhy 145 liber na UFC 208 mezi Holly Holm a Germaine de Randamie - podle Leslie stejně obě dámy v duchu moc dobře vědí, že skutečnou šampionkou váhy je Cyborg a jejich titul je pouze dočasný, ačkoli tomu tak UFC říkat nebude.

V souboji dvou prověřených WEC veteránů zvítězil Eddie Wineland (23-11-1 MMA, 5-5 UFC) nad Takeyou Mizugakim (21-11-2 MMA, 8-6 UFC) a prokázal, že sílu ještě stále rozhodně má, když knockoutoval Mizugakiho v úvodu čtvrté minuty. Wineland si tak připsal už sedmý finiš v UFC/WEC a dorovnal tak sdílerný rekord divize jenž drží Faber a Barao. Wineland je ovšem rekordmanem přes knockdowny, já jich už 11 a Mizugakiho poslal k zemi dvakrát. Wineland nyní světová třináctka, Mizugaki osmatřicítka s bilancí 1-4 v posledních pěti.

Zajímavé vítězství si připsal také další Alpha Male borec, Hector Sandoval (13-3 MMA, 1-1 UFC) a to v souboji s Kolumbijcem Fredy Serranem (3-2 MMA, 2-2 UFC). Výhra Sandovala 2x 30-27, 29-28 by sama o sobě rozhodně nebyla až tak nečekané, ostatně Sandoval už před zápasem hlásil, že relativně málo zkušenýSerrano dělá v kleci spoustu hloupostí, zajímavé na tom bylo spíše to, že Sandoval dokázal brát Serrana na zem prakticky kdykoli si zamanul. Což je působivé ze dvou důvodů: Sandoval si v prvním kole zranil bok, ale především: Serrano je olympijský zápasník ve volném stylu z roku 2008. A přitom sám Serrano zkusil na Sandovala osm porazů a neuspěl ani jednou, zatímco Sandoval ho na zem dostal mnohokrát. Sandoval (54.) se nyní blíží ke světové padesátce, Serrano spadl o třicet příček na 149. pozici a stal se tak padákem turnaje. Serrano zahájil kariéru třemi výhrami, teď ale dva zápasy po sobě prohrál. Mimo UFC měl ale jediný zápas, pak už se do UFC dostal přes sérii TUF: Latin America. 

Večer bohužel zahájil prakticky nekoukatelný zápas mezi Sultanem Alievem (14-2 MMA, 1-1 UFC), jenž se do klece vracel téměř po dvou letech a Bojanem Velickovicem (14-4-1 MMA, 1-1-1 UFC). Aliev, nyní přesně světová stovka to uhrál (2x 30-27, 28-29) čistě na porazy a kontrolu shora, nějaká snaha o ukončení zápasu tam ale vůbec nebyla. Velickovicova UFC kariéra tak má zvláštní sestupnou tendenci: Nejprve výhra, pak remíza a nyní prohra. Žádný ze soupeřů ho ale ještě nikdy neukončil. 

 

Zajímavé statistiky:

 • Startovka: 13 zápasů. Zápasový čas: 2:35:04

 • Sázkoví favorité: 6-6. Debutanti: 1-1.

 • Zápas večera: Leslie Smith vs. Irene Aldana. Výkony večera: Michelle Waterson (sub), Paul Craig (sub).

 • Michelle Waterson má v slámové váze dvě výhry - jde o sdílenou druhou příčku v divizi, víc výher má jen šampionka Joanna (7). 

 • Waterson má v kariéře 12/14 výher stopkou. Celkem 9 submisí, v UFC submisí obě výhry. 

 • Od roku 2010 má Waterson bilanci 8-1. Prohrála jen když přišla o titul v Invictě FC s Hericou Tiburcio. 

 • VanZant prohrála oba zápasy v kariéře submisí a v hlavních zápasech večera má nyní bilanci 0-2.

 • Mickey Gall má všechny čtyři výhry kariéry submisí, dohromady v kleci strávil jen 12:32. Northcutta každopádně odklepal až třetím pokusem, v UFC zatím všechny výhry RNC. Gallovy tři submise v řadě jsou společně s Mishou Cirkunovem momentálně nejdelší série finišů submisí v UFC.

 • Northcutt má obě porážky v UFC submisí, ve velteru nyní bilance 0-2. V lehké 3-0.

 • Faber si v bantamu UFC připsal desátou výhru - nejvíc v historii divize. V rámci UFC/WEC jich má 11, víc jen Dominick Cruz (12). Faber totiž ve WEC působil také značnou část kariéry v pérové váze. 

 • Faber má na kontě 26 porazů: Rekord bantamové váhy. Proti Pickettovi uspěl pěti z deseti porazů a přeskočil tak Cruze (23).

 • Faber strávil v UFC oktagonu 3:29:09 (v bantamové váze) - opět divizní rekord. 636 podstatných zásahů z nichž 70 přišlo proti Pickettovi je druhý nejlepší výkon divize. Vede bývalý Faberův svěřenec T.J. Dillashaw (868). 

 • Pickett má nyní od návratu do bantamu bilanci 1-3, končit kariéru ale podle všeho nehodlá.

 • Alan Jouban má bilanci 5-1 v posledních šesti, ve velteru vyhrál tři v řadě. Tohle byl jeho osmý UFC zápas - a vůbec poprvé si v UFC vyzkoušel porazy.

 • Zásahově 69-37 Jouban na podstatné údery. Jouban jich z 69 dal 45 na tělo nebo nohy.

 • Perry utrpěl první porážku kariéry a přišel o sérii devíti výher.

 • Paul Craig ukončil všech devět soupeřů před časovým limitem, osm z toho submisí.

 • Da Silva utrpěl první porážku v kariéře a přišel o dvanáctizápasovou vítěznou sérku. 

 • Hirota na čtvrtý pokus získal první UFC výhru. V rámci předchozího pobytu v roce 2013 to měl 0-2, loni ve finále Road to Japan remízoval s Ishiharou. 

 • Zápas Hirota - Miller byl na celkové údery 165-22.

 • Cole Miller má nyní v pérové váze bilanci 3-6-1NC, 8/11 porážek má na body a naposledy zvítězil před 1067 dny, tedy v lednu 2014, od té doby má výsledky 0-3-1NC.

 • Colby Covington si připsal třetí výhru v řadě. Během zápasu dal 12 porazů (13 je rekord velteru který drží Luigi Fioravanti z UFC 82, 21 je celkový rekord Khabiba Nurmagomedova) a v sedmi figtech měl porazů už 33. 

 • Bryan Barberena má nyní ve velteru bilanci 2-1. 

 • Morono má obě výhry v UFC na body. Přestřílel Moontasriho o 65 zásahů. 30-12 a 63-19 v druhém a třetím kole. 

 • James Moontasri má nyní ve velteru bilanci 1-2, poprvé v kariéře ale prohrál dva zápasy po sobě. 

 • Josh Emmett vyhrál v UFC oba zápasy na body.

 • Emmett uspěl proti Holtzmannovi osmi z dvanácti porazů. V předchozí těsné výhře nad Tuckem přitom poraz nedal ani jediný. 

 • Holtzman zatím ve čtyřech UFC fightech střídá výhry s prohrami.

 • Leslie Smith v šesti UFC zápasech střídá výhry s prohrami, Irene Aldana prohrála na body poprvé v kariéře.

 • Smith (169) a Aldana (108) měly dohromady 277 zásahů - třetí nejvyšší počet v rámci této divize. 169 zásahů Leslie Smith je také třetí nejvyšší počet vůbec, rekord drží Jessica Andrade (206).

 • Eddie Wineland drží rekord v počtu UFC/WEC bantamových knockdownů. Má jich 11, druhý Michael McDonald jen šest. Čistě v UFC má Wineland knockdownů šest, divizní rekord. 

 • Wineland má v UFC/WEC v bantamu už sedm stopek a dorovnal tak divizní rekord Fabera a Baraa. Všech sedm má ovšem KO a to už rekord je. V UFC vyhrál čtyři z pěti zápasů KO.

 • Wineland má nyní bilanci 3-3 v posledních šesti, Mizugaki jen 1-4 v posledních pěti. 

 • Celkové platy: 1 094 000 dolarů. Nejlépe placení: pochopitelně Urijah Faber (320 = 160+160). Druhý nejlepší plat měl ale poražený Sage Northcutt (60). Na třetím místě Wineland (58 = 29+29), dále Jouban s Covingtonem (54 = 27+27). Třetí nejvyšší základ startovky měla Paige VanZant (43 základ), i veteráni jako Pickett nebo Mizugaki mají základy menší: 40 a 39. Michelle Waterson vítězila za 30 tisíc (jen 15+15), světová desítka Leslie Smith to má za 50 (25+25). Na spodní hranici se nachází Serrano a Velickovic se základem 12 tisíc, debutantka Aldana rovněž z 12 tisíci (ale ta si přivydělala 50 pozápasového bonusu) a papírově nejhorší smlouvu měl Paul Craig (20=10+10), který si ale také vypomohl bonusem, které tentokrát šly hodně za potřebnými :)

 • Reebok vyplácel dohromady jen 145 tisíc. Do vyšších platových tříd se kvalifikovali pouze Faber (20) a veteráni Pickett, Miller, Wineland a Mizugaki: Všichni 15. Ostatní 5 a méně. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+4
malylada87 - Čtenář - 24.12.2016 v 11:55
.. - přejít na příspěvek
Všem fanouškům extraroudu a bojových sportů pěkné vánoce a snad i příští rok ná...
 
+1
AlistairMir - Čtenář - 24.12.2016 v 22:06
... - přejít na příspěvek
Krásné vánoce Vám všem ...
 
+1
yamay - Čtenář - 24.12.2016 v 22:42
..... - přejít na příspěvek
Stastne a vesele Vianoce, hlavne vela pohody ...
 

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 24.12.2016 v 11:55
.. - Odpovědět
 

Všem fanouškům extraroudu a bojových sportů pěkné vánoce a snad i příští rok nás budou čekat peprné a jiskřivé debaty :)

Nexter92 - Čtenář - 24.12.2016 v 20:12
Re: .. - Odpovědět
 

Ládíku i tobě krásné Vánoce a pěkné svátky vánoční... Jinak připojuju se k Láďovi a přeju všem zdejším krásné Vánoce a bohatého ježíška!! :) 

willy666 - Čtenář - 24.12.2016 v 21:31
Re: Re: .. - Odpovědět
 

aj ja sa pripajam a zelam vsetkym uzivatelom tejto stranky krasne vianoce prezite hlavne v zdravi a v kruhu najblizsich...a velmi ocenujem jednu vec, a to je to, ze na vsetkych moznych web strankach sa zvyknu Slovaci a Cesi urazat, ale prave na "bojovej stranke"si nasli ku sebe cestu, takze asi to nebude s fighterskou komunitou az tak zle ako si laicka verejnost mysli...este raz krasne vianoce prajem a vela uspechov v novom roku...

AlistairMir - Čtenář - 24.12.2016 v 22:06
... - Odpovědět
 

Krásné vánoce Vám všem smile


Jednej s pokorou, respektuj druhé, bojuj čestně.

yamay - Čtenář - 24.12.2016 v 22:42
..... - Odpovědět
 

Stastne a vesele Vianoce, hlavne vela pohody wink

Maltézsky psík - Čtenář - 25.12.2016 v 10:19
... - Odpovědět
 

Cain je znovu zranený, nebude mať zápas s Werdumom. Tentokrát to však nie je celkom jeho vina, do zápasu chcel nastúpiť, ale Nevadská atletická komisia mu nedala povolenie zápasiť so zdravotných dôvodov. 4. januára (leden) má naplánovanú operáciu, bude to už jeho ôsma perácia chrbta. V AKA naozaj asi nebude všetko v poriadku, toto nemôže byť náhoda...

Inak taktiež prajem pekné prežitie sviatkov a úspešný nový rok všetkým :)

willy666 - Čtenář - 25.12.2016 v 10:44
Re: ... - Odpovědět
 

myslim ze Caina uz v klietke neuvidime...cakal som ze sa taketo nieco moze stat, pretoze Cain daval na net prispevky ako musi pouzivat nejake pripravky s vytazkami s marihuany aby v treningu potlacil bolest chrbta...inac skoda ze UFC nema taketo fighy poistene tym ze ako nahradnik mohol ist napr Santos...kludne sa mohol pripravovat ako nahradnik s tym ze UFC by mu preplatila vsetky naklady, takze by nebol stratovy a sanca ze sa niekto zrani je vzdy velka a obzvlast toto je velmi rizikovy zapas...

Gabin - Čtenář - 26.12.2016 v 19:16
Gabin - Odpovědět
 

Jeee,toš tomě teda hodně mrzí..Těšil jsem se moc,ale pravda je,že jsem taky očekával nějaký problém u Caina do poslední chvíle a ono přece..Snad se z toho brzo sebere...Jináč borci přeju všem taky pohodový zbytek svátku a do nového roku hlavně zdraví..Chodím si tady hrozně rád počíst ..Je to tu fajn..:-)...

conor mcgregor - Čtenář - 27.12.2016 v 10:55
retardi si hrají na CMG - Odpovědět
 

Jedno malé Vánoční video z dílny DanyW http://www.ebaumsworld.com/videos/when-imitation-meets-the-real-thing-w-conor-mcgregor/85224230/

malylada87 - Čtenář - 27.12.2016 v 11:56
Re: retardi si hrají na CMG - Odpovědět
 

Nebyl v tom SUV pak Conor samotnej? :D

yamay - Čtenář - 27.12.2016 v 12:20
Re: Re: retardi si hrají na CMG - Odpovědět
 

V tom spocivala pointa toho videa.....

conor mcgregor - Čtenář - 27.12.2016 v 12:24
Re: Re: retardi si hrají na CMG - Odpovědět
 

Byl, Láďo, čirou náhodou, něco jak když Putin vylovil z Černého moře dvě prastaré amfory.

malylada87 - Čtenář - 27.12.2016 v 12:30
Re: Re: Re: retardi si hrají na CMG - Odpovědět
 

Náhodou super náhoda, proč né. Je dobře, že lidi nenapodobují jen Messiho a spol a nyní už borce z MMA :D :D