přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC on ESPN+ 16,17 a 18

Ohlédnutí za UFC on ESPN+ 16,17 a 18

přečteno: 859×
04.10.2019 v 16:14 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

Ohlédnutí za hned třemi nedávnými turnaji z kategorie UFC on ESPN+ a to konkrétně UFC on ESPN+ 16: Cowboy vs. Gaethje z Vancouveru, UFC on ESPN+ 17: Rodriguez vs. Stephens z Mexika a UFC on ESPN+ 18: Hermansson vs. Cannonier z Dánska - vzhledem k množství turnajů pochopitelně v poněkud zkrácené formě.

 

UFC on ESPN+ 16: Cerrone vs. Gaethje

Turnaj se konal v Kanadském Vancouveru. Turnaj navštívilo 15 114 diváků kteří na vstupném zaplatili 1,334 milionu dolarů. Sázkoví favorité skončili 6-5, tři debutanti 3-0. Čistý zápasový čas pro 12 fightů 2:02:41.

V hlavním zápase večera Justin Gaethje přesvědčivě převálcoval Donalda Cerroneho a dorazil ho TKO v poslední minutě poté co v půli kola trefil parádní kontr. Od Gaethjeho nečekaně trpělivý výkon, zdaleka nebyl tak bezhlavý jak je u něj obvyklé. Cerrone stále slibuje, že dokráčí až k titulu, ale není to moc pravděpodobné. Gaethje si s ním teď prohodil pozici (je světovou čtyřkou, Cerrone pětkou) a samozřejmě přesně podle předpokladů bere Gaethje další bonus za výkon večera. V UFC v tuto chvíli existují jen dva borci, kteří mají průměr více než jeden bonus na zápas - Gaethje je jedním z nich a ten druhý, no, o tom se dozvíte trochu níže :) Vztahy mezi oběma borci nesmírně uznalé i po zápase a Gaethje už si řekl o vítěze chystaného zápasu Nurmagomedov vs. Ferguson. Sám uvedl, že papírově by ho Nurmagomedov měl porazit, ale tvrdé lowkicky by mu to mohly hodně znepříjemnit. Gaethje je stylisticky hned po Fergusonovi považován za nejzajímavějš výzvu pro Khabiaba, tak je snad spolu v kleci uvidíme. Gaethje má teď 19/21 výher stopkou, v UFC čtyři KO a v prvních šesti zápasech v UFC vždy bral bonus (celkem jich má sedm, což se nikomu jinému nikdy nepovedlo).

Co-main event Glover Teixeira vs. Nikita Krylov vypadal nejdřív úplně jasně, když Teixeira sundal Krylova pod sebe hned na začátku po chyceném kopu. Krylov ho ale dokáže shodit, pak bere posed a hrozí i RNC, takže se zápas parádně zdramatizuje. Po třech vydřených kolech ale těsně vítězí veterán Teixeira. Tabulkově se nic nemění - Teixiera stále světová osma, Krylov šestnáctka, ale pro Krylova první bodová prohra v kariéře. 

Po víceléte pauze se do klece vracel Todd Duffee. Jeho zápas s Jeffem Hughesem byl zábavný dokud trval - Duffee měl několikrát Hughese načatého, ale ten všechno přežil a Duffee možná začínal zpomalovat. Jenže pak kontroverze - Hughes šťouchne Duffeeho do oka a je po zápase. No Contest - Duffee totiž není schopen pokračovat a v sekvenci která plně ukazuje problematičnost současných pravidel popravdě odpovídá rozhodčímu, že vidí dvojmo (namísto aby lhal a udržel zápas v běhu), nedostane pět minut pauzy která je předepsaná jen pro zásahy do rozkroku a zápas je bohužel ukončen. Hughes tvrdí, že ho do oka nešťouchl, ale Duffee prý viděl dvojmo ještě dost dlouho po turnaji. Hughes nyní #62 (pohoršil si o jedno místo), Duffee se v žebříčku po pauze objevuje jako #166 a stylisticky vypadal v zásadě stejně jako před pauzou. Okamžitý remač ale určitě nebude, Hughes už dostal další zápas na turnaji v Singapuru.

Nejveselejším zápasem večera s nejlepším příběhem se stal jednoznačně souboj Michel Pereira vs. Tristan Connelly. Na jedné straně Pereira, totální šoumen který v prvním kole rozjížděl strašné věci včetně útoků saltem, na druhé straně neznámý nováček Tristan Connelly, největší underdog na startovce který to prostě nejdřív schytával, ale nikdy se nevzdal, vydržel, neustále tlačil a Pereiru nakonec úplně utahal a ubodoval za obří podpory domácího publika 2x 29-27, 29-28. Tenhle fight byl vyhlášen zápasem večera, jenže Pereira navíc nenavážil (měl 172), takže bonus dostat nemohl a tak Connelly dostal celých 100 tisíc bonusu. Právě s Justinem Gaethje je tak v součanosti v UFC jediný borec jehož bonusový průměr na zápas je vyšší než jedna :) Malá zajímavost: Connelly už podruhé bojoval proti někomu kdo se jmenuje Pereira :) Pereira to po zápase od fanoušků opravdu hodně schytal, protože některé jeho techniky už jsou skoro na hranici absurdity a všichni se mu nyní smějí, že nemá dělat blbosti, když to neutáhne fyzicky. Pereira ale nehodlá nic měnit a vzkazuje kritikům, že tomu vůbec nerozumí. Problémem u něj prý nebyly excentrické techniky, ale pokažené shazování váhy. Pereira se v Kanadě totiž ocitl sám bez trenérů a shazoval váhu také sám - aniž by uměl anglicky nebo mohl cokoli s kýmkoli konzultovat. Takže shazování pokazil a ještě si tak úplně zrušil fyzičku - tvrdí, že za normálních okolností má fyzičky rozhodně dost aby svým stylem zvládl bojovat plná tři kola. No, uvidíme příště - pokud znovu takhle fatálně vyhoří, v UFC se asi moc dlouho neohřeje. 

V zápase Uriah Hall vs. Antonio Carlos Junior to bylo celkem jasné i papírově - Hall ovládal zápas v postoji a to hlavně direkty kterými Juniorovi rozbil nos, na zemi ovládal akci Junior (s výjimkou prvního kola kdy ho Hall poslal k zemi úderem). Rozhodčí se nakonec přiklonili k tomu, že Hall toho v postoji udělal víc a vítězí těsně 2x 29-28, 28-29. Hall za svou výhru vděčí prý hlavně změně týmu, jinak se ale pro ani jednoho z borců moc nemění - Hall zůstává čtrnáctka, Junior čtyřiadvacítka. 

 Souboj Misha Cirkunov vs. Jimmy Crute byl velmi zábavných tři a půl minuty. Crute začal lépe, slušné GNP, pak následovaly hodně divoké skrumáže na zemi, Cirkunov ale překvapí naprosto nezvykle nasazenou peruvian necktie kterou Cruteho chytil nějak pod svýma nohama a je hotovo. Cirkunov samozřejmě bere bonus za výkon večera a posouvá se do světové dvacítky na post #19. Tohle byla teprve druhá peruánská kravata v historii UFC a Cirkunov má 13/15 výher v kariéře stopkou. S pátou submisí v polotěžké váze právě dorovnal rekord Jona Jonese a Glovera Teixiery. Crute klesá na #32, utrpěl první porážku v kariéře a přišel o sérku deseti výher. 

Nejrychlejším zápasem večera byl souboj Augusto Sakai vs. Marcin Tybura - Sakai si naměřil vzdálenost přímkami, načal Tyburu u pletiva a pak ho zcela chladnokrevně dorazil za slabých 59 vteřin. Kandidát na KO večera, ale nevyšlo to. Sakai nyní #24 s tím, že má 11/14 výher stopkou. Tohle je už jeho třetí výhra v těžké váze - a vlastně nikdo nemá víc. Ngannou a Greene mají stejně. Světová třicítka Tybura nyní 1-4 v posledncíh pěti. 

V dalších zápasech Miles Johns ubodoval těsně výrazně vyššího a domácího Cole Smithe pro kterého to byla první prohra kariéry. Hunter Azure poráží Brada Katonu v zápase který byl rozhodně vyrovnanější než finální skóre 2x 30-27, 29-28 nasvědčovalo. Azure si polepšil o celých 103 míst, skočil na #65 a je největším skokanem turnaje. Chas Skelly ubodoval dva jedna na kola Jordana Griffina v převážně grapplerské bitvě a zlomil tím svou sérii porážek. Louis Smolka si s přehledem došel pro KO Ryana McDonalda v závěru prvního kola. Smolka má 14/16 výher stopkou, MacDonald teď utrpěl první dvě porážky kariéry a to hned po sobě - tohle bylo navíc jeho první obdržené KO a je i padákem i nejslabším mužem turnaje - spadl o 128 míst na #401 a v UFC to pro něj nevypadá moc slibně. A v otvíráku Austin Hubbard ubodoval Kyle Prepolece dva jedna na kola - Prepolec lepší v postoji v prvním kole, ale když Hubbard další dvě kola zápasí, Prepolec nemá odpověď. Mimochodem, Hubbard měl od Prepolece tak nakopanou nohu, že musel do nemocnice kde mu jí rozřízli aby pomohli od toho jak natékala a opuchala. 

 

UFC on ESPN+ 17: Rodriguez vs. Stephens

Turnaj se konal v Mexiko City Aréně v Mexiku. Dorazilo na něj 10 112 fanoušků a byl formálně vzato dost fiaskem. Vzhledem k tomu, že hlavní zápas večera skončil po pouhých 15 vteřinách velmi kontroverzně, nestačil to zbytek startovky ani omylem dohnat, protože šlo o převážně neznámé borce. Z 19 borců na startovce kteří už za sebou měli nějaký UFC zápas jich 17 nastupovalo s prohrou v předchozím zápase - a ani nováčci to moc nevylepšili, skončili s bilancí 0-3-1. Favorité vyhráli šestkrát, čtyřikrát prohráli a dvanáct zápasů trvalo celkem 2:08:37.

Oko znovu zasahuje - tak by sedal shrnout nepodařený main event mezi Yairem Rodriguezem a Jeremy Stephensem. Rodriguez stihl jen pár lowkicků a pak očividně šťouchl Stephense do oka. Ten by sice pokračoval celkem rád, ale ani přivolaný lékař mu vlastně nedokázal zraněné oko pořádně otevřít a zápas byl ukončen neuspokojivým No Contest po pouhých patnácti vteřinách. Nutno pochválit rozhodčího Herba Deana který dělal skutečně vše možné i nemožné aby zápas mohl pokračovat - Dal Stephensovi pět minut (to rozhodčí sám může, ale nedělá to skoro nikdo) a s definitivním rozhodnutím lékaře zdržoval také co nejdéle. Nicméně Stephens to oko prý otevřel až někdy další den a má ho pěkně poškrábané. Takže hrozná smůla, pak to ale začalo být teprve opravdu ošklivé. Rodriguez byl hodně vzteklý a ačkoli to byl on kdo fauloval, svaloval vinu na Stephense s tím že to vzdal (proč by to Stephens po patnácti vteřinách dělal? Navíc mu oko zcela prokazatelně otevřít nešlo...). Fanoušky to naprosto rozzuřilo a do klece začaly létat plastové lahve a kelímky a popcorn a i komentátoři se museli schovávat pod stolem. V plánu je remač, ale mezi borci došlo ke konfliktu i v hotelu další den kdy došlo na strkání a nadávky, zkrátka Rodriguez se v tomhle chová opravdu dost nesportovně. Překvapivé je, že si přisadil i Paulo Costa který Stephense obvinil ze simulování. Z pozice US fanoušků se zase ozývalo značné volání aby UFC v Mexiku už turnaje nepořádalo, protože fanoušci překročili svou nesportovností všechny meze. Tohle byl tedy druhý nejkratší No contest v UFC historii (rekord je 11 vteřin) a UFC se zase jednou pořádně vymstilo dělat startovky jen s jedním silným zápasem (situace ne nepodobná tomu když nedávno Bellator: Mitrione vs. Kharitonov skončil po pár vteřinách po zásahu do rozkroku).

Co-main event mezi Carlou Esparzou a Alexou Grasso byl sice pěkný a vyrovnaný fight jenž byl nakonec vyhlášen zápasem večera, jenže domácí Alexa Grasso nakonec darovala soupeřce příliš mnoho porazů a prohrála tedy většinovým rozhodnutím 2x 29-28, 28-28 i když měla jednu vážně parádní páku, k velké nepotěše domácího publika které tak bylo před main eventem pořádně rozzuřené. A chovalo se možná ještě hůř - Carla Espraza potvrdila, že jí cestou do zázemí turnaje fanoušci polili hlavu pivem. Esparza nyní světovou sedmou a společně s Irene Aldanou tedy nejlépe nasazená žena turnaje. Domácí Grasso byla z prohry dost zdrcená, ale později potvrdila, že je na svůj výkon proti exšampionce nesmírně hrdá.

Brandon Moreno a Askar Askarov to po vyrovnané bitvě nahoru a dolů na zemi i v postoji dotáhli na těsnou remízu (30-27, 28-29, 28-28 pro Morena). Moreno nyní světová devítka, Askarov desítka, vtipné ale je, že Moreno je teď tři zápasy bez výhry.

Techničtější a vyšší Irene Aldana ubodovala zaskakující Vanessu Melo zcela nekompromisně 3x 30-26, Melo navíc navážila o 4 libry nad a musela tak odevzdat 30% platu. Světová sedma Aldana nyní chce remač s Raquel Pennington a je trochu zvláštní, že už jí nezajímá původně plánovaný zápas se zraněnou Marion Reneau.

Kariérní highlight materiál si ve výkonu večera získal Steven Peterson v zápase s Martinem Bravo - tihle dva šli vlastně hned od začátku po zápasu večera a to v ďábelském tempu - Bravo jen za první kolo zkusil kolem 180 úderů. Oba tam sypali všechno možné, ale parádička přichází po minutě a půl druhého kola - oba borci současně rozjíždí otočku pěstí - Bravo jí má hotovou první a míjí, Peterson tu svou trefuje přesně na bradu a Bravo je vypnutý. Zápas večera z toho nakonec nebyl, ale Peterson má jasné KO večera (a zpětně trochu litoval, že mrtvému Bravovi přidal ještě jeden úder než přilétl rozhodčí). Šlo o sedmé KO otočkou pěstí v historii UFC, vzhledem k načasování dvou otoček ale možná to nejhezčí. Bravo si pohoršil o 76 míst na #348 a je z něj padák turnaje. 

José Alberto Quinonez hladce ubodoval Carlose Huachina - Quinonez si připsal knockdown vlastně hned prvním zásahem zápasu a vedení už pak celou dobu nepustil a vyhrál pohodlných 3x 30-27, lepší v postoji i na zemi. Kyle Nelson zničil po minutě a půl parádní kombinací Marco Polo Reyese kterého rozhodčí musel odmávat ve stoje. Nelson je teď prý připraven na kohokoli, každopádně si polepšil o celých 184 míst a skočil na #173 a je tedy skokanem turnaje. Reyes prohrál třetí zápas v řadě a má největší krizi kariéru, nepomohla ani změna váhy po které je v nové divizi #424 a tedy nejslabší borec turnaje. Navíc má všech sedm proher v kariéře stopkou a v UFC všechny porážky KO.

Angela Hill zvítězila TKO doctor stoppage ve třetím kole nad náhradnicí Ariane Carnelossi která vzala zápas za zraněnou Istelu Nunes. Hill byla celý zápas techničtější, v třetím kole se jí pak povedl pěkný loket nad obočí který Carnelossi způsobil velkou tržnou rnu kvůli které byl zápas ukončen. Hill nyní světová sedmnáctka a poprvé v UFC svou soupeřku porazila před limitem. Teď by rána Karolinu Kowalkiewicz nebo Tecii Torres. Carnelossi přišla o dvacnátizápasovou vítěznou sérii.

Motivem večera byla zjevně převaha technických postojářů nad silovými tlačiči. Stejně tomu bylo v zápase Sergio Pettis vs. Tyson Nam kde Pettis porazil silovějšího Nama. Nebylo to moc koukatelné, ale Pettis se za to nehodlá omlouvat, prostě dělal co musel. Do budoucna hodlá zůstat v muší váze, přesun do bantamu prý uspěchal. Nyní světová šestka a tedy vlastně vůbec nejlepší borec turnaje - a to je zase zakopán v předzápasech, jak je u muší váhy tradiční. Pettis se právě stal prvním borcem v historii UFC který prvních devět výher v UFC získal na body bez jediného finiše. O zápas s Pettisem si posléze řekl Kai-Kara France.

V souboji grapplerů polotěžké váhy zvítězil možná trochu převapivě Paul Craig - RNC si ale vynutil tím že Viniciuse Moreiru načal koleny v klinči a pak ho pomocí GNP donutil nabídnout záda. Craig teď světová #63 s tím, že má všech dvanáct výher v kariéře stopkou - a doufá, že mu tahle výhra zajistí novou smlouvu. Což asi ano. Zato Moreira prohrál třetí zápas v řadě a v UFC nejspíš končí.

Divná byla prohra Sijary Eubanks s Bethe Correiou. Eubanks sice slibovala fanouškům KO, ale v prvním byla na zemi jasně lepší - proto nedávalo smysl že další dvě kola s Correiou stála a ta měla v postoji mírnou převahu, takže zvítězila 3x 29-28. Výhra o to působivější, že Correia byla marod a málem z turnaje odstoupila. Nyní světová jedenáctka, tuhle výhru věnovala své sestře jenž bojuje s rakovinou prsu. Eubanks v ženském bantamu 0-2.

Claudio Puelles v otvíráku drtivě přejel Marcose Rosa Mariana 3x 30-25 když ho čtvrt hodiny válcoval na zemi. Mariano je většinou novinářů označován za vůbec nejhoršího borce v současnosti působícího v UFC :) a za dva zápasy v UFC si připsal dohromady jen pět podstatných zásahů. Puelles nyní #172.

 

UFC Fight Night 18+: Hermansson vs. Cannonier

Tento turnaj se konal v Royal Aréně v dánské Kodani a šlo o vůbec první UFC turnaj v Dánsku. Zatímco turnaj v Mexiku byl ve znamení technických a vyšších postojářů rozebírajících si své soupeře, tady to byla neoficiální soutěž o to kdo předvede lepší ground-and-pound a nebo na druhé straně o to, kdo vypadá víc mimo obvyklou formu. Borec s podporou domácího publika v hlavním zápase večera sice nezvítězil, ale jinak se řada oblíbenců blýskla pěknými výkony ku potěše domácího publika. To tvořilo 12 767 diváků kteří na vstupném zaplatili 1,6 milionu. Favorité spíše selhávali - šest zápasů vyhráli, sedm prohráli, zato všichni čtyři nováčci ve svých zápasech zvítězili. Třináct zápasů trvalo dohromady 2:15:08. Zápas večera se nevyhlašoval, místo něj byly vyhlášeny čtyři nejlepší výkony večera (2 submise a 2 KO).

V hlavním zápase večera se ve střední váze střetli dva solidní, ale ne až tak známí borci: Švéd Jack Hermansson a Jared Cannonier. Hermansson začal hodně rychle, ale na klidného Cannoniera to nějak nezabralo - pokusy o porazy ubránil a když ne, tak hned vstal. A pak už přebral iniciativu on a začal si nervózního Hermanssona rozebírat, hlavně lowkicky. V úvodu druhého už Cannonier boduje rychlým knockdownem a následně drtivým GNP jenž paradoxně Hermansson označil za svou specialitu, takže byl poražen vlastní zbraní (a Hermansson je jeden z těch co vypadali zvláštně mimo). Cannonier bere bonus za výkon večera, ve střední váze má teď bilanci 3-0 (v UFC začínal v těžké), je světovou sedmičkou a je jediným borcem v historii UFC jenž má KO výhru už ve třech různých vahách. V pozápasovém rozhovoru stále velmi klidný Cannonier naznačil, že má za to, že díky své psychice zvládne v oktagonu kohokoli. Hermansson se po zápase fanouškům hodně omlouval a klesá na světovou devítku, oba borci k sobě však byli i po zápase vzorově uctiví.

V co-main eventu debutoval domácí hrdina, olympijský zápasník Mark Madsen. A jasně ukázal svůj potenciál, Danillo Belluarda zničil za 72 vteřin - prostě poraz a drtivé GNP. Madsen je nyní v lehké váze #139 a vypadal slušně, otázka je, jak to bude vypadat proti lepším soupeřům - Bellulardo je dost pod UFC úrovní, jako světová #510 s dvěma UFC porážkami v UFC bude brzo končit a je tu v zásadě jen jako výplň. Madsen doufal v nějaký ten bonus, protože žije v karavanu, ale bonus se mu v premiéře vyhnul.

Druhým papírově nejzajímavějším fightem večera byl souboj mezi Gunnarem Nelsonem a Gilbertem Burnsem, který zaskakoval s dvoutýdenní přípravou za zraněného Thiago Alvese. Burns sice sliboval že má zbraně na to aby Nelsona dominoval, to se ale nesplnilo - byl to velice vyrovnaný zápas v postoji i na zemi a dost možná se rozhodovalo až v poslední půlminutě kdy Burns předvedl pěkný slam který mu vynesl výhru 3x 29-28. Burns se tak stává světovou devatenáctkou ve velteru s druhou výhrou v řadě z pozice záskoku. Tentokrát už ale potvrdil, že je mu ve velterové lépe a že to bude do budoucna jeho domov (celkem tu v kariéře má bilanci 3-0). Burns do budoucna slibuje velké věci - prý se v poslední době stal doslova MMA nerdem a teď teprve si ten sport a trénink začíná naplno užívat. Nelson má nyní bilanci 4-5 poté co začal kariéru patnácti výhrami v řadě. Je ale stále solidní světovou #22.

Ion Cutelaba si došel pro snadnou výhru GNP lokty nad Khalilem Rountree Jr., když mu Khalil naprosto nebyl schopen klást odpor co se porazů týče. Rountree sice celkem zdařile vstával, ale Cutelaba mu vždy strašně snadno znovu podrazil nohy nebo ho jinak hodil nazem - než se konečně otevřela příležitost pro GNP kterým Cutelaba ukončil zápas v půlce prvního kola. Cutelaba teď #29, 14 z 15 výher v kariéře má stopkou a 12 z toho KO. Rountree všechny čtyři prohry v kariéře stopkou.

V polotěžké měl Michal Oleksiejczuk výborné první kolo - skvělé boxerské kombinace, neustálý tlak, parádní zásahy na spodky a Ovince Saint Preux patřil mezi ty, co vypadali že v kleci ani být nechtějí. Jenže OSP si první kolo prostě počkal a vydržel a v druhém už se do toho pustil. Vzal Oleksiezcuka na zem a ukončil ho svým Von Flue chokem, který už vážně bude nutné přejmenovat na Saint-Preux choke, protože Jason Von Flue ho v UFC použil jednou, Saint Preux už čtyřikrát. Dříve to bývalo považováno za oportunistickou submisi ke které vám soupeř musí dát šanci, ale OSP nedávno přiznal, že v poslední době už pracuje i na postupech a pastích jak si tohle specifické škrcení vynutit. Zkrátka na to má talent (stejně jako třeba Oleinik na Ezekiel). OSP nyní světová devatenáctka a za tuhle submisi samozřejmě bere pozápasový bonus. S 11 výhrami od roku 2013 je nejaktivnějším borcem divize a navíc deset z toho jsou stopky - v uvedeném období rekord. S pěti submisemi se v divizi dělí o rekord s Jonesem, Teixeirou a Cirkunovem a se sedmi bonusy mu chybí jen jeden na rekord Jonese a Šogune (8). Oleksiejczuk prohrál poprvé od roku 2014 a přišel o sérii dvanácti výher. 

Domácí Nicolas Dalby se po několika letech vrátil do UFC aby čelil Alexi Oliveirovi. Oliveira celý zápas vypadal hodně bez zájmu a velice pasivní, Dalby který tímhle fightem završil svou pomyslnou cestu zpět na vrchol a znovuzrození a který na tom návratu hodně makal (po psychických problémech a problémech s alkoholem) byl zase naopak připraven naprosto skvěle fyzicky i takticky a zvítězil tedy na body 3x 29-28. Dalby si polepšil io 86 míst, skáče na #30 a je skokanem turnaje, Oliveira má krizi a poprvé v kariéře prohrává třetí zápas v řadě. 

Nejkratší zápas večera John Phillips vs. Alen Amedovski. Oba borci velcí knockoutéři, takže do toho vlétli od první vteřiny a Phillipsovi to tam padlo prvnímu. Dva rychlé knockdowny, dorážka a za 17 vteřin je hotovo a Phillips si odnáší bonus za KO večera. Phillips pro kterého to byla první výhra po třech UFC prohrách doufá že za takovou výhru dostane prodloužení smlouvy. V jeho prospěch hraje jedna zásadní statistika: všech 22 výher v kariéře stopkou, 19 z toho KO. Amedovski nabral poprvé dvě porážky v řadě a v tuto chvíli je papírově nejslabší střední vahou v UFC.  

Zápas který nás samozřejmě enormně zajímal byla UFC premiéra uzbecko-českého zástupce Makhmuda Muradova. Ten vzal záskok za zraněného Petera Sobottu a s cca dvoutýdenní přípravou zaskočil proti Alessio Di Chiricovi. Rozdílovým faktorem byl Muradův pohyb - Muradov si svou přesností a pohybem jasně nabodoval dvě kola, než ho dohnala skutečnost že neměl plnohodnotně natrénováno. Ve třetím už mu tak došly síly a Di Chirico zápas pořádně zdramatizoval, protože si vynutil řadu nebezpečných přestřelek. Zápas už ale nedokázal otočit a tak Muradov po solidním výkonu slaví první UFC vítězství. Muradov má teď bilanci 16-1 v posledních 17 zápasech a má dvanáct výher v řadě. Tabulkově si polepšil o 17 míst a poskočil na #64. I když mu došly síly rozhodně prokázal že v UFC minimálně na nějakou nižší/střední třídu celkem v pohodě má a budeme se těšit, co předvede dál. Z 56 borců kteří teď působí ve střední váze v UFC je Muradov momentálně trochu pod půlkou - na pozici 34 a jsem hodně zvědavý, jakého soupeře dostane příště - zvlášť kvůli asociaci s Floydem Mayweatherem je dost možné, že k němu bude z PR hlediska přistupováno trochu jinak než je obvyklé. Di Chirico nyní klesá na #99. 

Slibný mladík Ismail Naurdiev naprosto přejel veterána Siyara Bahadurzadu 2x 30-25, 30-26 který nějak vůbec nevěděl co s tím. Naurdiev nyní světová čtyřicítka, Bahadurzadův čas mezi relativní elitou nejspíš definitivně skončil. 

Giga Chikadze těsně porazil Brandona Davise ačkoli během přenosu byla původně oznámena remíza a až o zápas později to komentátoři zkorigovali na Chikadzeho výhru. Chikadze docela překvapil tím, že nebyl ztracený na zemi a možná by se i mohl v UFC udržet, i když to tak papírově vůbec nevypadalo. Tabulkově oba kolem #215.

O možná největší překvápko se postarala Lina Lansberg která prostě nedovolila Macy Chiasson porazy a dokonce jí sama dvakrát vzala na zem. Jinak zápas převážně proklinčovaný, ale i Chiasson patří mezi ty jenž vypadali že nemají svůj den. Lansberg vítězí na body 2x 29-28, 29-27, vůbec poprvé v UFC kariéře vyhrála dva zápasy po sobě a je teď světovou šestkou. Světová dvanáctka Chiasson prohrála poprvé v kariéře. 

Marc Diakiese výborně takticky připraven na Lando Vannatu - výhra 2x 30-27, 30-26 s dobrými lowkicky a občasným porazem - Vannata se vlastně nedostal do zápasu a s bilancí 1-3-2 v posledních šesti to pro něj v UFC nevypadá dobře. Diakiese nyní světová #84.

V otvíráku pak poslední bonus za výkon večera - ten si zasloužil v premiéře Jack Shore když odškrtil Nohelina Hernandeze v třetím kole RNC. Hernandez také nemastný neslaný a vlastně vypadal hůř než ve své premiéře kde jenom zaskakoval. Shore velmi klidný výkon s přehledem - a jeho snem je UFC turnaj ve Walesu. Shore nyní #54 s 11/12 výher v kariéře stopkou.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky